Време е за Икеа! - тема 11

  • 85 435
  • 726
  •   1
Отговори
# 645
  • софия
  • Мнения: 25 992
В събота ходихме и още не мога да повярвам, че я има. Харесахме си шкафчето за баня (lillangen). Като дадат заплатите го взимаме. Естествено 1000 нови идеи ми хрумнаха, докато зяпахме.
Купихме завивка на детето; закачалка за шаловете; чашите, които бленувам, от както съм ги видяла в Солунската; други дреболийки; детето поигра макс в детския кът; хапнахме кИфтенца; персоналът беше много любезен и отзивчив; след 5 часа престой си тръгнахме. Можех още да си седя Mr. Green

Да, дълбоката рамка е Ribba. И аз съм си я набелязала. Даже вече измислих какво ще сложа. 4 ми трябват и ще сменям цвета на рамката, че бялото не ми пасва на цветовете  хола.

Как разбирате кой месец месец на какво е?

nice, къде се гледа за такива преоценени артикули?


Има такъв отдел мисля на 2-ия етаж /вляво/ преди да се слезе към 1-ия и си пише "Преоценени мебели"
В ляво, преди касите има със сигурност. 2 отдела ли има?

И не знам дали само на мен ми е направило впечатление, но тръпки ме побиха от хорската простотия и мърлявщина. В чекмеджетата и разните шкафчета редовно се натъквах на смачкани, скъсани листчета и всякакви боклучета. В единия шкаф даже имаше изплюта дъвка  #Crazy

Аз шкафове не отварях, но се потресох от свинщината в къта за бързо хранене след касите. Яко се точеше кетчуп/ горчица, беше абсолютно мазало, а една от масите цялата беше натрупана със смачкани, използвани салфетки. Явно се ползваше за кошче.
Отделно от това ми беше много забавно как някои хора внимателно си редяха стъклении по количките. Хората са сложили кутии за целта, но като нямаме подобни очаквания и навици не ги и поглеждаме. Освен това, предполагам, мислят, че се плащат.

Последна редакция: пн, 10 окт 2011, 06:48 от zvanche

# 646
  • София
  • Мнения: 2 132
Между другото, тези кашончета за стъклениите се оказаха много удобни на дъщеря ми да си разнася кубчетата в тях  Grinning
Какви чаши си взе?

# 647
  • София
  • Мнения: 1 395
Не си, и при мен е така. Но явно има някаква хватка. Пък и бях добавяла неща преди, пък днес само 1 артикул пише, че има.
Хватката е когато отидеш в списъка да избереш от лявата колона магазина и да натиснеш бутона НАЛИЧНОСТ. Ако избраните от теб продукти ги има в склада се появяват и в списъка с подробности Peace (дано ме разбра)

# 648
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Да, разбрах, само, че ей сега пак ми пише, че има 0 артикули, вчера беше 1, а от предните дни хич ги няма. Ще му свикнем, ама ... Simple Smile

# 649
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Влизам да кажа за доставката - много любезни и експедитивни са от фирмата. Нещата ми пристигнаха за четири дена, звъннаха ми предварително да се уточним кога е удобно, което беше много добре, защото не ги очаквах толкова скоро. Wink

Иначе българската Икеа ми хареса много повече от румънската. Жалко, че не ми е под ръка, много ми е зареждащо да се моткам из нея.

А, и някой от транспортната фирма бил казал, че следващата Икеа щяла да бъде до Стара загора.  Shocked
Абсолютно съм възмутена и  огорчена! Crossing Arms

# 650
  • софия
  • Мнения: 25 992
Между другото, тези кашончета за стъклениите се оказаха много удобни на дъщеря ми да си разнася кубчетата в тях  Grinning
Какви чаши си взе?
Моята не се сети, но ние надлежно ги прибрахме, че като ходим на вилата непрекъснато разнасяме разни работи и ще влязат в употреба.
Взехме RДTTVIK за вода и за вино . Водните са много лекички и удобни.
До сега бяхме с чаши с тънки столчета и балонести, но ми писнаха, поизпочупихме ги. Тези са ми малко "бел епок" и в момента много ме радват.
Тоооолкова е хубаво, че имаме вече ИКЕА Heart Eyes. Моят списък непрекъснато расте: и нови кутии за съхранение съм планирала, и за да разнообразя кухнята реших дръжките на шкафовете да сменя, и статична, сгъваема сушка за банята...

# 651
  • Мнения: 636
Може ли линк към сгаваеми столове ,но с облегалка ако има такива варианти-немога да се ориентирам  Blush в каталога ?!

# 652
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Ох, и аз не мога да се нарадвам. Ходихме вчера за малко, но искам да отида сама (без мъжа ми поне). Купихме две-три джунджурийки, но нищо важно. но харесахме много неща. Само, че малката и се спеше и трябваше да бързаме, а аз искам поне 8 часа да си постоя  Mr. Green

# 653
  • София
  • Мнения: 1 845
zvanche,

Каква закачалка за шалове взехте?

Искам да питам тези, които имат РАХ- в комплекта на металните кошници включени ли са лайсните, по които се плъзгат?

Има ли няко бюро и шкаф от ЕКСПЕДИТ? Интересужа ме сглобката между бюрото и шкафа дали е стабилна. Притеснявам се мойте зверчета, ако решат да се катерят по бюрото, да не се разкачи? newsm78

# 654
  • софия
  • Мнения: 25 992
zvanche,

Каква закачалка за шалове взехте?
KOMPL  Simple Smile

Веднагически влезе в употреба.

# 655
  • София
  • Мнения: 1 845
Мерси и аз за тази точно си мислех, но се зачудих дали няма и някакжа друга Laughing

# 656
  • София
  • Мнения: 3 913
zvanche, да бъде честна не помня на кой етаж точно беше,но се падаше вляво и пишеше "Преоценени мебели".Вчера ми беше първата разходка и още не се ориентирам в това огромно пространство.

Вчера си дадох сметка,че някоя от вас тук пишещите е права,че сега като имаме ИКЕА няма да се прибираме като катун след почивките в Гърция Joy

# 657
  • софия
  • Мнения: 25 992
zvanche, да бъде честна не помня на кой етаж точно беше,но се падаше вляво и пишеше "Преоценени мебели".Вчера ми беше първата разходка и още не се ориентирам в това огромно пространство.

Вчера си дадох сметка,че някоя от вас тук пишещите е права,че сега като имаме ИКЕА няма да се прибираме като катун след почивките в Гърция Joy
Охооо, какво говориш! Другото, което е, че преди си правех сметка, предвид ограничението в пространството за превозване. Сега - чиста работа. Можем и 5 пъти да се върнем за 1 ден Wink

Значи, по-скоро е в ляво преди касите Peace Аз разглеждах и се чудих доста време на една сгъваема маса там (дефектите бяха нескриваеми Confused), та запомних Peace

# 658
  • София
  • Мнения: 10 858
Момичета, има ли разтегателни холни маси? Или разтегателни са само трапезарните?

# 659
  • Мнения: 1 167
zvanche къде са тези кутии за стъклените неща? Аз една кашпа се чудих как да я опазя....

Общи условия

Активация на акаунт