2880 лв накуп за майки студентки- 6

  • 49 320
  • 769
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 418
Четох някъде че на първокурснички не ги дават.

А бе к'во става?!?! Кой къде чете, и всъщност ЧЕТЕ ли?? newsm78

Явно се носят слухове разни  Mr. Green

# 76
  • София
  • Мнения: 218
Честито на всички мами, които са взели паричките! Аз се записах магистратура и сега си чакам акта за раждане, за да си подам документите в социалната служба.

# 77
  • Мнения: 6
А бе к'во става?!?! Кой къде чете, и всъщност ЧЕТЕ ли??
Четем си,ама повечето се разправят за стипендии.Тук маи много обичат да се заяждат. #2gunfire

# 78
  • Мнения: 9 495
Четем си,ама повечето се разправят за стипендии.Тук маи много обичат да се заяждат. #2gunfire

Я не ме "стреляй", че да не ти се случи случка #Sniper

6 теми има изписани-демек ако беше прочела...айде не 6-те, ей таз, последната, нямаше да задаваш подобен въпрос (още повече, че на предната страница го има лепнат същия) ooooh!
И да, не смятам, че някой ви е длъжен-вземете маааалко прочетете, и после питайте! Не става все някой да "дъвче и плюе в устите наготово"!


Ииииии-знаете ли за тези намаления? Mr. Green:


http://isic.bg/viewcard.php?w=1

# 79
  • Мнения: 140
Здравейте пак и от мен-днес чух ,че били измислили някакъв закон,с който затягат положението,нещо от рода,че не можело да се прекъсне обучението-някой знае ли нещо по въпроса....още не било гласувано нищо,но.... Twisted Evil     И още нещо-за ТУ-Варна социалната стипендия  за майките е 100лв,документите започват да се подават от 3.10. до 31.10.,но това го разбрах от колегите,а не от унито.....така,че ходете и се интересувайте и си търсете правата.........Аз все пак реших да не обжалвам моите 2640лв. понеже вече съм изпуснала техния 7-дневен срок за обжалване  #Cussing outНо и тези ми стигат ,като се има впредвид,че с каката нищо не уцелих Mr. Green

# 80
  • Мнения: 9 495
Здравейте пак и от мен-днес чух ,че били измислили някакъв закон,с който затягат положението,нещо от рода,че не можело да се прекъсне обучението-някой знае ли нещо по въпроса....още не било гласувано нищо,но....

Нищо не са измислили още Peace
ЩЕ има промени-най вероятно с гласуването на новия бюджет;респективно и увеличението...

Трябваше да обжалваш  Close..:.и аз като теб, с баткото-нищо; сега чета, къде, какво, кога и как Mr. Green и като намеря нещо-споделям с вас. В тази връзка да благодаря за инфото на gadamer !:bouquet:

(и тук да изкажа благодарности към момичетата, които се отзоваха на питането ми за евростипендиите Hug)

# 81
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 175
Момичета, а да питам ако мина този семестър на облекчен режим ще се водя ли пак редовно обучение.  Аз ще питам в понеделнник като ида, но да питам и вас сега .  Laughing

# 82
  • Мнения: 140
по-принцип мисля,че Да,защото и на мен ми предлагат този вариант Naughty

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 270
Здравейте! Планирам бременност, като работя и съм осигурена, но реших да запиша магистратура дистанционно обучение, която ще бъде две години, като план е перфектно, тъкмо ще уча докато съм в майчинство. Въпросът ми обаче е следния : когато излезна в майчинство, как ще ми бъде изчислено то, въз основа на осигуровките ми от работодателя, или ще получа тези пари за майки студентки? благодаря предварително за отговорите Simple Smile

# 84
  • Мнения: 9 495
Момичета, а да питам ако мина този семестър на облекчен режим ще се водя ли пак редовно обучение.  Аз ще питам в понеделнник като ида, но да питам и вас сега .  Laughing

Да; едното не компроментира другото Peace



Здравейте! Планирам бременност, като работя и съм осигурена, но реших да запиша магистратура дистанционно обучение, която ще бъде две години, като план е перфектно, тъкмо ще уча докато съм в майчинство. Въпросът ми обаче е следния : когато излезна в майчинство, как ще ми бъде изчислено то, въз основа на осигуровките ми от работодателя, или ще получа тези пари за майки студентки? благодаря предварително за отговорите Simple Smile

Майчинството ти (първата год. ще е ,ако не греша, 80% от трудовото възнаграждение в/у което се осигуряваш; втората година е твърдо 240лв) няма отношение към помощта за майки студентки.
Ако искаш да вземеш трази помощ обаче, е необходимо да си студент редовно обучение.

# 85
  • Мнения: 67
Здравейте момичета!!!
Имам едно много бързо въпросче - аз съм студентка задочно 4 курс, чакаме малка госпожичка средата на февруари и мисля да записвам магистратура, та да попитам ако ме приемат редовно магистратура септември-октомври 2012 ще имам ли право да се възползвам от тези помощи за майки студентки??? Да ви кажа честно аз съм огорчена от това че се делят студентите на редовно и задочно - основно за тази помощ, защото и ние задочниците плащаме семестър (аз съм в Свищов и разликата със редовния семестър е 30лв  #Crazy), също ходиме на изпити, но за разлика от редовните на които в повечето случаи им помагат финансово, на нас се налага да работиме за да учиме, да излизаме платена отпуска за лекции или за изпити ... айде да не се оплаквам
Мерси за отговора предварително   bouquet

# 86
  • Мнения: 150
viki 88 мисля, че детето трябва да е на максимум 6 месеца като подаваш молбата, но доколкото четох има и мами, които са получили парите  с подадена молба за дете над 6 месеца, така че май е най-добре да си ги питаш (социалните).  Успех и лека бременност!  Hug Hug Hug

# 87
  • Мнения: 67
Cvetencenceto мерси за бързия отговор, първо ще питам социалните и ще се опитам да хвана държавната поръчка  Peace

# 88
  • Мнения: 9 495
Cvetencenceto мерси за бързия отговор, първо ще питам социалните и ще се опитам да хвана държавната поръчка  Peace

Отговора е бърз, но неточен. До 1 г. на детето...нищихме го това доста време...

# 89
  • София
  • Мнения: 418
Cvetencenceto мерси за бързия отговор, първо ще питам социалните и ще се опитам да хвана държавната поръчка  Peace

Отговора е бърз, но неточен. До 1 г. на детето...нищихме го това доста време...

Абе нищихме го.. ма май на повечето момичета с деца над 6 месеца не им приеха молбите Sad

Общи условия

Активация на акаунт