Кърменето и сексуалната ориентация

  • 1 818
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 018
не би трябвало да има правила до кога да се кърми, но пък като ти каже детето - дай цица да цокна..  Crazy /по истински случай Laughing/ и сякаш е време вече.  Laughing

# 16
  • Мнения: 639
... или пък не е - щом все още има нужда от това и си иска. Wink

# 17
  • Мнения: 75
не би трябвало да има правила до кога да се кърми, но пък като ти каже детето - дай цица да цокна..  Crazy /по истински случай Laughing/ и сякаш е време вече.  Laughing

И аз като почнах да кърмя си мислех, че като дойде момента да може да казва звучно и ясно "Дай цица паница" моят синковец вече ще се отбил или на път да се отбие, ама ние обикновено си мислим едно, а то друго става.
Отбиването е пряко свързано със схемата, по която кърмиш и хубаво още в началото да си дадеш сметка за това. Аз захраних на 6 месеца, като детето изключително трудно прие твърдата храна. Първо беше супер ентусиазиран, после се запече въпреки, че спазвах стриктно съветите за захранване и 10-на дни, след като дадох първата твърда храна категорично отказа да яде нещо друго различно от кърма. С триста зора от моя страна и около половин година упорито плюване от негова, на годинка почна лека полека да яде. На практика си изкара изключително на кърма до година и 3-4 м. Това според мен е причната да се отбие на три с около едногодишен период с 1-2 кърмения на ден, като фрази от сорта "Дай да цоцам" са съставлявали голяма част от речника на моя син. Вече относно дали тяхната употреба е била нещо нормално или не, може много да се спори.
Аз съм спряла да чета за кърменето и не занм дали идеята за дългото кърмене е толкова популярна (имам пред вид на световно ниво, явно е че тук в БГ все още масово се кърми както през 70-те и 80-те), колкото преди 6 години, когато започнах да кърмя, но знам че това три годишно кърмене, яко ми скъса нервите и в по-голямата част си беше чиста проба мазохизъм и магарешки инат от моя страна на всяка цена и въпреки всичко да кърмя. Дали този подход е бил най-правилният и най-доброто, което съм могла да направя за моето дете, е вече отделен въпрос.

# 18
  • Мнения: 2 286
Случайно попаднах на темата и реших да се включа.
Баща ми е кърмен 18 месеца - само на кърма, а аз - 12 месеца и после 6 за десерт и нито той, нито аз сме хомо, не мисля, 4е има връзка, но е важно за сексуалността.

Би ли обяснил/а малко повече? Какво точно визираш под "важно за сексуалността"?

Всъщност последното, което четох преди някое време беше, че сексуалната ориентация се определя през първите 2 триместъра на бременността. Ами сега!? Laughing

Значи, ако стане гей все аз ще съм виновна ooooh! . Еми, по-добре да се кърмим тогава! Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт