За или Против бебето да спи в отделна стая?

  • 23 582
  • 576
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 776
   Аз лично съм много против бебето да спи в отделна стая.
 Синът ми си спи при нас и мисля така да е поне още една година.

# 16
  • Мнения: 32
Имам дъщеричка която е на 1год и 9 месеца и дори и сега ми се струва рано да я преместя в отделна стая. Кърмена е 1година и 4 месеца и ако беше в отделна стая това щеше да  означава да тичам по цяла нощ между двете стаи. "другия" родител въобще и не чува ставнето и хленцането през ноща. Тя се поти през цялата нощ и през лятото и зимата и аз ставам да я преобличам. Освен това се открива и аз я завивам особенно зимата понякога 3-4 пъти през ноща. Освен това кошарката ни е люлееща и в повечето от случаите още като мръдне и измрънка аз я залюлявам и тя моментално заспива освен ако не е гладна. Но съм против да спи на родителсткото легло защото майка ми има една братовчедка която е задушена от родителите си на 8месечна възраст просто някой от двамата я е притиснал докато са спели.
Аз описах нашето семейство разбира се. Ако имаме второ дете предполагам че няма да има място за втора кошарка и тогава ......................... просто незнам.

# 17
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Аз и бебето на спалнята, тати където намери hahaha
Изчакай да родиш, да прекараш няколко безсънни месеци и сама ще си отговориш Wink
Не съм против, но преди да откаже нощното ядене няма да го отделя в негово легло. А преди да спре да се буди през нощта не бих си и помислила да е в отделна стая Crazy

# 18
  • Мнения: 43
Добре е според мен новороденото да си спинка при мама и тати .Също така ще е добре да го научиш да спи на шум ,за да не се буди когато бутнеш чаша например ,или когато някой звънне на вратата. Относно до това че например таткото ще се буди ,когато ти кърмиш бебо ,няма начин и него ще научиш да спи на шум Wink

# 19
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Още по време на бременността обзаведохме детската стая с идеята,че бебето ще спи в нея.През първите 3 месеца спа в нашата стая /на бебешко легло/ и след това го преместихме в стаята му.Никога не съм съжалявала за това решение-напротив.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 115
не мога да гласувам. зависи от детето, ако то спи кротко, спокойно и по цяла нощ, бех го отделила, ако детето  се буди по сто пъти на нощ, не бих.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Определено мястото на малкото джопанче поне в началото е при мама и тате.Мира няма да имам ако е отделно и за всяко помрънкване да притичвам от едната в другата стая.А и то е седяло толкова време близо до мама и изведнъж хоп в друга стая само ..., не.
Още докато са бременни / с първо детенце/ много мами се заричат, че то няма да спи в спалнята, а в неговата си детска стая.И след като бебето се роди, всичките им представи рухват.Не се издържа да се притърча посред нощите и то всяка нощ по няколко пъти месеци наред.  Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 1 391
От чист практична гледна точка бих предпочела детето да е по-близо до мен докато кърмя/давам шише нощем. От емоционална също смятам, че новородено и бебе нямат работа сами в отделна стая, защото се нуждаят от родителите си о то това да бъдат гушкани.  По стечение на обстоятелствата и двете деца бяха в обща стая с нас до преди половин година и мисля, че това им помогна да се чувстват сигурни и обичани ( макар че няма да си кривя душата - ако имахме възможност щях да ги отделя и малко по-рано, а не на 3 и на 5 години).

# 23
  • Мнения: 513
Вечната тема, дето май няма правилен отговор Simple Smile

Аз съм решила - при нас, поне докато кърмя и детето се буди нощем. Може би някъде след годинка пък е вече време да се отдели детето, ама не се заричам, както и когато го усетим за нужно.

# 24
  • Мнения: 61
И аз съм решила,до към годинка поне,да си е при нас-категорично.Убедена съм,че ако е в друга стая ще ми е адски неспокойно,а и не мога да се лиша от удоволствието да си е при мен..Няма да мога да се доверя на джаджите и бейбифона.Колкото и малко да е разстоянието от спалнята до детската,на мен не ми е добра идеята да сме отделени..И да,всичко е индивидуално,и всеки преценя сам за себе си!

# 25
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 086
За сега бебка е при нас.Мислим да я преместим в нейната си стая към 1г.До сега не е спала на нашето легло,обича си нейното.Свикнала е на шум и светлина и не й пречи телевизора или когато ние си говорим,буди се само от много резки звуци.  Peace

# 26
  • Мнения: 6
бебка засега си е при нас. За отделяне си мисля към 1 годинка примерно, но не по-рано. Страх ме е да си спи сама в отделна стая толкова малка.

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 1 641
Мястото на моето бебе е при мен. За другите не знам. Маги спеше в кошара до петия си месрц, нощно време ставах да я кърмя, бях вечно недоспала. Сега спи при нас. И така се чувстваме идеално.

# 28
  • Мнения: 8 999
От първия си ден вкъщи децата ми спят в отделна стая, дори по-скоро стаи.

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 546
Смятам ,че бебето трябва да спи при мама и тати.

Общи условия

Активация на акаунт