Отговори
  • Мнения: 3
Нека това бъде ВИД продължение на една много стара тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=510769.0

Прочетох куп имбецилопободни мнения, като част от тях бяха дори 'подкрепени' от биологичното развитие на мозъка и тем подобните му шитни.

Интересно ми е как темата ще се развие, за да се включа и внеса пояснения за строгото възпитание/подход на/към малките деца, което МНОГО МАЛКО родители знаят. Смея да твърдя, че са под 20% дори.

# 1
  • Мнения: 134
Ами ние живеем в малък апартамент та дребния спи в нашата спалня. Има си кошара до нашето легло. Още е на две

# 2
  • Мнения: 513
Синът ми е на 5, има собствена стая, но се страхува да спи сам и спи при мен на спалнята. Приспиването отдавна не е проблем- чета му две приказки и заспивам, на него ако му се спи, също заспива, ако не- си гледа книжки, докато му се приспи. Дъщеря ми е бебе и спи при мен в спалнята в кошарка. След време ще направим и на нея детска стая, има достатъчно място.

За мен не е проблем, че децата спят при мен, ясно ми е, че това няма да продължи вечно. Което, когато е готово, тогава ще се отдели в собствена стая.

Позачетох се в съседната тема, видях, че по-скоро за приспиването, а не за мястото на спане  и реших да допълня поста си. И двете деца са минали през различни начини на приспиване, което според мен се дължи на различни състояния на нервната им система. По различни начини заспива много изморено дете, спокойно дете, дете току-що тръгнало на ясла и т.н. За сина ми вече писах как заспива към момента, дъщеря ми в началото приспивахме на ръце, после лежахме до нея на спалнята, известно време я клатушкахме в кошницата за кола, сега заспива сама в кошарката си като няма значение има или няма човек в стаята.

Последна редакция: нд, 05 май 2013, 09:00 от krasavica

# 3
  • Мнения: 1 383
На 2 години и 2 месеца е синът ми. Кошарата му е точно до леглото ми. Заспива в нея. Обаче почти всяко сутрин го намиран сгушен до мен. Относно самостоятелната стая ми се иска да има, но мисля, да пробваме по натам като започне повече да разбира .

# 4
  • Мнения: 2 216
На 2г и 5м е детето ми. Спим в една стая, но си има кошара. Не сме имали период, в който да спи при нас на спалнята.

# 5
  • Мнения: 2 169
Синът ми е на година и 8 месеца, заспива сучейки и спи при мен на спалнята.

# 6
  • Мнения: 1 786
Дъщеря ми е на 8 години , живее с мен откакто беше на 4 години и си спи сама в нейната стая , но с кучето .

# 7
  • Мнения: 266
Имам син на 1 година, спи при мен, защото много обичам да го гушкам, нощем ме мързи да ставам... има си кошара, но като бебе ме беше страх да не му стане нещо ако е сам в друга стая, понеже четох едни страхотии за синдром на внезапната детска смъртност.

# 8
  • загубено
  • Мнения: 6 527
При мен.Има си стая но не иска да спи сам.
Няма драми от това.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 735
От бебе си спи в нейната стая.Първите месеци спях при нея.

# 10
  • София
  • Мнения: 9 517
Интересно ми е как темата ще се развие, за да се включа и внеса пояснения за строгото възпитание/подход на/към малките деца, което МНОГО МАЛКО родители знаят. Смея да твърдя, че са под 20% дори.
мда... кой взе че махна казармата... трябва си ред и строгост, иначе децата стават едни лигави лигавници, че направо не ми се говори...

# 11
  • Мнения: 9 990
Не знам писала ли съм в другата тема, не намирам за нужно да я изчета. Децата ми са ученици (малки ученици все пак, не са тийнове). По принцип спим както ни харесва и ни е удобно на всички (т.е., ако някое заспи при мен, както сме си гледали филм вечерта, не намирам за нужно да се правя на Рамбо и да се сецна от зор да го преместя в неговото си легло). Включително се случва и при мен да спи някое дете понякога. Отдавна не са "заключени" в кошара, могат да лягат и стават сами, не ги слагам аз да лягат, съответно, ако някое реши, че иска да стане нощем, то става и се мести. Слабо ме вълнува строга ли съм, не съм ли, не съм прочела и два реда писания за отглеждане на деца, книги и теории. Водя се по моите си деца и лично техните и мои нужди.

# 12
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Синът ми спи в неговата стая от 6 месечен. Не се е будил, освен лятото за вода. Не го е страх.
Когато беше малък имаше бейбифон, но вече няма нужда (на 7г).
Никога не е бил труден с приспиването - като бебе заспиваше докато го кърмя, после - слагам го в леглото, пожелавам лека нощ, загазям и затварям вратата. Понякога ме кани да легна при него и да се гушкаме, но след 15-20 мин. сам ми казва да си ходя, че му се спи  Laughing

# 13
  • Мнения: 11 135
До около 4 години спеше на спалнята, докъм 3 се приспиваше със сукане, после - с гушкане.
После си избра собствено легло, заспива, като я държа за ръката, докато аз чета книга или си цъкам на компютъра. Детското легло е в родителската стая, не поради липса на място.

Малка корекция - първите 4 месеца направих опит да спи в бебешка кошара и беше една от най-големите ми грешки в областта "отглеждане на дете". Като я преместих на спалнята, животът на всички сериозно се подобри.

# 14
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Моите деца спят сами в тяхната си стая.Синът ми до 4г6м спеше при мен,после го отделихме в друга стая.Дъщеря ми никога не е спала при нас- първо в кошарата в нашата стая и после в детската стая с брат си.Това лято мисля да ги отделя всеки в отделна стая. Peace
За заспиването - синът ми го приспивах до 3г ,после започна сам да си заспива. Дъщеря ми винаги е заспивала сама.

Общи условия

Активация на акаунт