За или Против бебето да спи в отделна стая?

  • 23 648
  • 576
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: X
Мелинда,не,нямах предвид теб,твоето изказване е единственото обективно на последната страница.
Под 2-3 часа рев имам предвид-събуди се например в 12 помрънка 15-20 мин и заспи,после се пробуди в 2,реве още 30-40 мин и пак заспи,следва подобна сценка в 4,в 5.30 ......
И така като ги сумираш се събират 2-3 часа на нощ.

Ама разбира се, че не лепим етикети.

А норма е това, което е присъщо на мнозинството, не го определям аз или ти, не разбирам защо приемаш написаното като обида, не съм целила подобно нещо. Дишай дълбоко и се успокой.

Под нормално аз разбирам всичко ,което не е свързано с болестно състояние,екстремно изживяване и т.н
Тоест за мен плача при здравите психически и физически деца,е съвсем нормален.
Просто различни хора с различен темперамент.

Последна редакция: вт, 04 окт 2011, 13:19 от Анонимен

# 91
  • София
  • Мнения: 1 149
Под 2-3 часа рев имам предвид-събуди се например в 12 помрънка 15-20 мин и заспи,после се пробуди в 2,реве още 30-40 мин и пак заспи,следва подобна сценка в 4,в 5.30 ......
И така като ги сумираш се събират 2-3 часа на нощ.
Тогава и моето дете е "ненормално"!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Прави го същото почти всяка нощ. Само дето не реве (рядко се случва за 2-3 мин. да се разреве по нощите), а мрънка, сумти и проплаква.
Пуци, искам и аз да съм "жестока майка" и да си оставя детето да си спи в леглото - неговото собствено!  Laughing Пък то да си спинка цяла нощ без почти гък да каже.... Нека ни е зле тогава!  Mr. Green

# 92
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Преди да навърши година спеше при нас, но на отделно легло (което не е допряно до спалнята), независимо, че спи по цяла нощ от 3-месечен. Малко преди годинката го преместихме в неговата стая, защото започна да се буди от хъркането на баща си.

# 93
  • Мнения: 3 736
Аа, сега както го описваш не са 7-8 пъти на нощ плюс 2-3 часа рев, забелязваш ли? Много е важно как поднасяш информацията.

Мелинда, аз по неволя, кво да ти кажа. Имах най-добри намерения да си я държа до леглото няколко месеца, ама като не си щя кошарата, какво да направя.  Mr. Green Тя сега пак не си спи в леглото, де, то е за игра. Спи на дивана, барикадирана.  Laughing

# 94
  • Мнения: 2
Мили мами, за мен това беше много важно - бебето ми да спи в одтелна стая. още преди да се роди, се запасих с бебефон с камера и от първата нощ у нас бебка спи сама в стая. Трудно беше, като за първо дете, много се притеснявах, да не би да се случи нещо през ноща и първите нощи не спях, а  само наблудавах бебефона ...... и ето, вече  една годинка, беба си знае че има стая и легло, сама заспива, дори и да се събуди през ноща, не плаче, поиграе си с играчките и пак заспи.
Мисля, че по този начин осигурихме самостоятелност и спокойствие на детето и това се отразява и на самият характер

# 95
  • Мнения: 27 524
Мили мами, за мен това беше много важно - бебето ми да спи в одтелна стая. още преди да се роди, се запасих с бебефон с камера и от първата нощ у нас бебка спи сама в стая. Трудно беше, като за първо дете, много се притеснявах, да не би да се случи нещо през ноща и първите нощи не спях, а  само наблудавах бебефона ...... и ето, вече  една годинка, беба си знае че има стая и легло, сама заспива, дори и да се събуди през ноща, не плаче, поиграе си с играчките и пак заспи.
Мисля, че по този начин осигурихме самостоятелност и спокойствие на детето и това се отразява и на самият характер

Извинявай, ама... глупости на търкалета  Wink Осигурявате си спокойствие за вас.  Peace Няма лошо. Само не извъртайте нещата.

# 96
  • Мнения: 1 734
... първите нощи не спях, а  само наблудавах бебефона ......

странно ми звучи, вместо да наблюдаваш бебето налюдаваш бебефона  Shocked не знам какво да кажа....
в началото бебчетата са толкова малки и звуците, които издават са толкова тихи, че бебефона не ги лови. Да не говорим колко е мило да гледаш едно сбящо бебе вместо един бебефон.
Мога да кажа само, че много си изпуснала

# 97
  • София
  • Мнения: 650
Даа, като спи ми е най-сладка и миличка Simple Smile
Харесва ми като си легна вечер да я погледам как спинка.
Не бих се лишила от това скоро.

# 98
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
... първите нощи не спях, а  само наблудавах бебефона ......


в началото бебчетата са толкова малки и звуците, които издават са толкова тихи, че бебефона не ги лови.

 Peace
Напълно съм съгласна. Синът ми като беше на 4 месеца се задави и беше до мен - едва го чух. Сега е на 1 година и 4 месеца и спи сам, до него има бебефон. Като слушам бебефона какви звуци долавя, не мисля, че ако тогава имаше бебефон щеше да ме събуди...
Все пак всички деца са различни и всяка майка си преценява.

# 99
  • Мнения: 3 736
Нашият бебвфон (който почти не ползвахме), хваща и най-тихото звуче, ако е достатъчно близо до бебето, а пък е най-прост. Но чак от първата нощ самичко, не е ли много мъчително за майката? Бебето може би си спи спокойно, но да слухтиш и да дебнеш бебефона си е мазохизъм.

# 100
  • Мнения: 1 897
Мили мами, за мен това беше много важно - бебето ми да спи в одтелна стая. още преди да се роди, се запасих с бебефон с камера и от първата нощ у нас бебка спи сама в стая. Трудно беше, като за първо дете, много се притеснявах, да не би да се случи нещо през ноща и първите нощи не спях, а  само наблудавах бебефона ...... и ето, вече  една годинка, беба си знае че има стая и легло, сама заспива, дори и да се събуди през ноща, не плаче, поиграе си с играчките и пак заспи.
Мисля, че по този начин осигурихме самостоятелност и спокойствие на детето и това се отразява и на самият характер
Добре де,ама ако бебето ти имаше някакъв проблем,като моето например,на 40 дена получи рефлукс,вечер като се нахранваше и през нощта започваше да повръща през носа като фонтан,ако не спеше до мен и не реагирах веднага да го вдигна, не ми се мислеше какво можеше да се случи.
Дори преди няколко месеца имаше такъв случай,бебето спинкало самичко,повърнало и...,дори не искам да споменавам какво се е случило,естествено че не на всички бебета които спят самички ще им се случи,но все пак едно бебе,новородено мястото му е при майка му.

# 101
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
За това говорех и аз, детето повърна, започна да се дави и аз едва го чух при положение, че беше до мен. Тези звуци бебефон и да ги долови, от приемателя на бебефона ще се чуе само леко шумолене, което ако спи човек едва ли ще чуе.

# 102
  • Мнения: 498
Наистина всеки преценява сам. Аз също съм за самостоятелност на детето,ама каквато бях паника едно време като беше бебе не ми се мисли! Grinning Спал е при нас до година и половина.След това в стаята сам.Без бебефони и т.н. Имали сме,но почти не ми е влизал в употреба. Особено като се събудеше и реши,че му пречи почне да го блъска и да си играе с него!  Mr. Green Звуците бяха много  "приятни"  ooooh!

# 103
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 232
Нека не съдим жената за споделеното мнение-така е преценила,така е направила.И нашият бебефон улавя всеки звук,макар и тих.Някои майки са по-смели и решават да постъпят така,не е нужно да се разиграват черни сценарии за да им покажеш,че смяташ постъпката им за неправилна. Ето мен ме е страх-бебето спи до нас и така. Hug

# 104
  • Мнения: X
Знаеш ли колко черна статистика могат да ти измъкнат за съвместното спане на новородено с родител?! Laughing
Колкото е опасно да го оставиш да спи в отделна стая,май толкова е и опасно да го гушнеш в своето легло.

Общи условия

Активация на акаунт