Усмихнати са ЯНУАРСКИТЕ очички, на тортата им греят три свещички :)

  • 63 951
  • 402
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 11 607
Благодаря, момичета!  bouquet

Аз не се притеснявам......Просто исках да събера впечатления и от другите набори......

Всяко дете си има свой ритъм и всяко е отделна вселена....

# 316
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Здравейте!Има ли мами, които са научили децата на седалка направо, моето не иска да седне на гърнето изобщо и този вариант със седалката ще го пробвам.Усещам, че памперсът започва да я дразни, дано това е първата стъпка към махането му това лято.Вече започна да прави изречения, казва да, да, ама не, ето я мами, тъй че виждам голям напредък при говоренето определено.За обличане не се облича, но много обича да се съблича и събува.
и аз се помъчих така д анаправя,но малкия изпитваше ужас от нея,1 година по-късно-вече иска да сяда.Без памперс го уча от март месец,но в яслите го искаха с памперс и стана един омагьосан кръг и се ядосах и им казах,че като намалеят групите-ще го пращам без памперс,тъй като в къщи е без памперс и си казва.Проблем ни беше пишкането навън-не знаеше какво да прави,но вече свикна.Сега искам да го науча да ака навън-но не иска
Моят синко си говори добре и изречения и всичко,но пък взе да заеква...
Заведох го на невролог,който ми каза.че му тече по-бързо мисълта от говора и затова се получава така.Посъветва ни в продължение на няколко месеца,като се опитва да каже нещо да го прекъснем и да оформим така изречението,че той да отговори с "да" или "не" и в никакъв случай да не го караме да говори по-бавно.Вече мина месец и наистина има разлика-сега много рядко заеква.Направо ми беше изкарал акъла=толкова се мъчеше да каже някоя елементарна дума като "бабо" и накрая се изнервяше и сочеше с пръст.
Малкия също се тръшка,а и също така ми п;осяга и щипе като не му удисам и от нищо не разбира-тръгвам да му обяснявам-вика с все гърло за да не ме чуе,шляпна го-и той мен и незнам докога ще е така Simple Smile))
Eдна снимка от 1-я ни уро по ЗУМБА Simple Smile)-момченцето със синята блузка и мама зад него

# 317
  • Мнения: 3 675
Стефа се отвори на говоренето и вече прави изречения от 3-4 думи, но още сме с памперс.на гърне и на седалка не иска да сяда, единствения ни напредък в това отношение е, че казва ако/пиш, но при свържена работа. Embarassed
До говоренето вече може да брои до десет, знае ляво-дясно, горе-долу, знае доста нови думи-като пица, звезди, счупи, инат, мляко, бира

# 318
  • БГ
  • Мнения: 1 165
Привет и от нас!   Hug  Бяхме си миналата седмица в Пловдив и във ветровитите дни посетихме детското кътче в х-л Санкт Петербург, с умиление си спомних срещата ни там, все още с коремчета, трепетно очакващи бебчетата... представям си ако сега се бяхме събрали какъв тайфун щеше да се заформи, Калин е палав за трима, като ви чета и при вас е така.  ooooh!  С гърнето отдавна сме приятели, изпишква се и сам, прав на тоалетната чиния, от м.юни е и без памперс, ей така, от раз, без нито едно изпускане до момента, явно отдавна е бил готов, ама аз и госпожите в яслата все го отлагахме. Преходна седалка също ползва, благодарение на баткото,   Peace  макар че и малкия се старае да го копира в много отношения. За "говоренето" и изреченията има още какво да се желае,   Rolling Eyes   но не се притеснявам, а пеенето му е страст, пее по 2-3 куплета детски песнички, е, понякога ги съкращава и от два куплета прави един.   hahaha   След две седмици тръгваме на градина, има ли и други като нас?

# 319
  • Мнения: 647
Привет и от нас!   Hug  Бяхме си миналата седмица в Пловдив и във ветровитите дни посетихме детското кътче в х-л Санкт Петербург, с умиление си спомних срещата ни там, все още с коремчета, трепетно очакващи бебчетата... представям си ако сега се бяхме събрали какъв тайфун щеше да се заформи, Калин е палав за трима, като ви чета и при вас е така.  ooooh!  

Еееее, много се радвам, Стефанийка! Защо не се обади!  Simple Smile

# 320
  • Мнения: 19
Ние от март сме без памперс-стана много бързо.Тя отдавна знаеше да казва и си вършеше работата в гърнето,но после реши че ще става когато тя каже.Отдавна и ака само в тоалетната(ама имаме проблем с акането ние-ака на 2-3 дена-стиска го(страх я е че ще я заболи дупето).Сега за това акане и давам само пълнозърнест хляб,плодове,зеленчуци.
Хриси е напред с материала и с говоренето брои до 10-15.Знае 8-10 песнички,2-3 приказки.Всеки ден нови думи употребява и много знае.Тук от 10 дена като и откажем нещо и се сърди(вика:"Яз съм ти сърдита" и тича в другата стая.На градината казва ,че сама ходела до тоалетната.Играе с Дидко-пее му песни,гушка го и го целува,но и ревнува.Вече 1 седмица иска да яде в неговото столче за хранене.Храни се и сама.За обличането още не може.Обува си сама обувките и ги събува-такива с лепки.Заради Дидко иска аз да я къпя,обличам и храня понякога.Иначе иска да е самостоятелна и иска всичко сама.Понякога като снощи като взе да се глези и да се лигави(супер много ме ядоса)-ама какво да го правиш дете-и я наказах,и я цапнах не и не-накрая я оставих и тя замина при баба си долу.

# 321
  • БГ
  • Мнения: 1 165
little rabit,   Hug   и на мен много ми се искаше, но ... може би следващия път. Има много време дотогава, но може да си организираме януарски рожден ден, някой уикенд в м.януари, ще се постараем да сме на линия.   Peace

viola78, и Калин е първа група в ДГ.   Peace   Справя се горе-долу добре, ходи с удоволствие, нали вече е голям!  Laughing  Има ли и други януарчета посещаващи ДГ?

# 322
  • Мнения: 19
Мама Це -на една приятелка брат и проговорил чак на 5г.(майка им е педиатър).Нищо му е нямало просто не е искал да говори(говорил с изречения направо),а дотогава нито дума.По-важното е да разбира .ще забележиш ако има нещо.Пък и ако нещо те притесни винаги може да го заведеш на лекар.

# 323
  • Мнения: 453
Ох, хич и да не се притеснявате за който не говори - това мойто ще ме побърка - искам да млъкне за секунда поне, ама не би. Да не говорим, че като му се скарам, ми обяснява, че щял да ме хвърли в кофата  Shocked  ooooh!
Крещи на главата на брат си и го буди нон стоп, абе мани, и това не си е работа  Laughing

# 324
  • БГ
  • Мнения: 1 165
edna ot nas, честито,     bouquet   да ви е жив и здрав малкия Явор, а бати повече да слушка!   Heart Eyes

# 325
# 326
  • Мнения: 623
stefaniika и Анди ходи на градина. Той си е края на Декември, но си върви с набора Simple Smile Първата седмица порева, но втората си ходеше с голям мерак и го гледам все си играе с децата и му харесва. В неделя обаче му текна нослето и педиатърката каза да го държим вкъщи до сряда, та резултата е, че вече е издивял и в момента прави само бели оттатъка!  Даже днес имахме родителска среща- първата в живота ми, още не мога да повярвам  Crazy

# 327
  • София
  • Мнения: 7
Честно да си призная вече ми е малко трудно да ви разпозная коя коя е с тези user names тук във форума Simple SmileSimple SmileSimple Smile Толкова свикнах с групата във фейса, че   Blush Blush Blush Ама там пък ми липсват тези емотиконки  Laughing

Скоро ще трябва да сменяме заглавието на ТРИ свещички  ooooh! как бързо лети времето  Hug

# 328
  • Мнения: 432
Една от нас честито! Да е жив и здрав малкият Явор!

# 329
  • Мнения: 614
Дайте да пишем! Mr. Green Laughing

Общи условия

Активация на акаунт