100 пътеки към децата

  • 2 312
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 903
а може ли и за себе си да мислим понякога  Rolling Eyes в смисъл, че точка 98 например хич не се покрива с останалите.

# 16
  • Мнения: 985
Харесаха ми тези 100 пътеки.
Децата са невероятни същества. Ако ги опознаем и разберем, ще познаем и разберем и себе си, възрастните, по-добре. Удивлявам се как имат отговор и теория за всичко, за абсолютно всичко, което ги заобикаля. И е глупаво от височината на порасналите хора да гледаме от високо на малчуганите. Може би затова, винаги когато говоря с дете, аз приклякам, за да тече разговора ни на едно ниво.

# 17
  • Мнения: 161
Много ми харесват тези 100 пътеки!
ДеЩо, благодаря и аз   bouquet
т.4 в момента ми е много актуална Mr. Green, всеки ден се казва по различен начин и понякога ги бъркам Simple Smile В смисъл, към името си прибавя някакви "титли" от Доктор Криси през Рапунцел Криси до Конче Криси  Embarassed

# 18
  • София
  • Мнения: 204
Браво, страхотни са  bouquet

# 19
  • Мнения: 985
Копирах си 100-те пътеки. Отдавна някъде от нета си копирах много забавно четиво, но е доста дълго, затова ви пействам само част от него. Децата са генератори на мисли и съждения. Вижте:

Какво е усмивката?
Да се усмихваш означава да се смееш наум. (8 г.)
Да се усмихваш е, когато някои хора се смеят със затворена уста, за да не пречат на другите. (7 г.)

Защо се мием със сапун?
Ние се мием, за да вкараме сапун в очите на микробите. (5 г.)

Какво са сълзите?
Сълзите са направени от морето и затова са солени. (7 г.)
Сълзите се появяват, когато мозъкът мисли и се изпотява и потта излиза през очите. (11 г.)


Колко години трае детството?
Децата живеят 35 години, младите хора 25, а възрастните за 5 години умират. (8 г.)
Детството продължава най-дълго и през цялото време искаш да пораснеш. (9 г.)
Детството продължава 5 години и след това идва училището. (6 г.)
Детството продължава 20 години и след това децата започват да остаряват. Старостта продължава до 88, а след това ставаш на 89 и трябва да умреш. (7 г.)

Какво е талант?
Талантът е красота на мисълта. (12 г.)

# 20
  • София
  • Мнения: 7 673
а може ли и за себе си да мислим понякога  Rolling Eyes в смисъл, че точка 98 например хич не се покрива с останалите.
Мисля, че идеята е да бъдем естествени с децата.

# 21
  • в две хубави очи; - музика - лъчи
  • Мнения: 355
Цитат на: *Ирина*Мисля, че идеята е да бъдем естествени с децата.
[/quote

 newsm10 и най вече - дръжте се така с децата си както искате те да се държат с вас

# 22
  • Мнения: 9 903
за да бъдеш естествен с децата си, няма нужда от сто заръки. Могат да се редуцират доста Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 181
Много хубави съвети, много вярни. Въпреки че има един-два с които не съм съгласна на 100%. Ако се спазват повечето от тях смятам, че детето наистина би се чувствало чудесно в семейната среда. Друг е въпроса, че за забързания, изнервен родител е малко трудно да ги спазва постоянно.


Какво са сълзите?
Сълзите се появяват, когато мозъкът мисли и се изпотява и потта излиза през очите. (11 г.)

невероятен отговор, страшно ми хареса.


# 24
  • София
  • Мнения: 7 673
за да бъдеш естествен с децата си, няма нужда от сто заръки. Могат да се редуцират доста Simple Smile
Права си. Но от друга страна, тези всичките неща са ни ясни на теория, но не е зле да си ги поприпомняме отвреме-навреме.  Embarassed

# 25
  • Мнения: 10
Много хубави "пътеки"! Благодаря на авторката!  bouquet

# 26
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 584
Споделям с вас моето настолно четиво

 МЕМОРАНДУМ НА ЕДНО ДЕТЕ
 
•Не ме разглезвайте. Зная много добре, че не мога да получа всичко, което искам. Аз само ви изпитвам.

•Не се страхувайте да сте строги с мен. Аз го предпочитам. Това ще ми позволи да разбера къде ми е мястото.

•Не ме насилвайте. Това ще ме научи, че силата е всичко. Аз ще откликна по-лесно, ако ме убеждавате.

•Не бъдете непоследователни. Това ме обърква и ме кара да се измъквам по какъвто начин мога.
 
•Не ми обещавайте. Вие може да не сте в състояние да изпълните обещанието си. Това ще ме накара да не ви вярвам.

•Не се връзвайте на моите предизвикателства, когато ви кажа или направя нещо, което може да ви разстрои. След това аз ще се опитам да извоювам още по-големи "победи".

•Не се разстройвайте много, когато ви кажа "мразя ви". Аз не искам да кажа това, а само да ви накарам да съжалявате за онова, което сте ми сторили.

•Не ме карайте да се чувствам по-малък, отколкото съм. Аз ще го компенсирам, като започна да се държа като "важна клечка".

•Не вършете неща вместо мен, които мога да свърша сам. Това ще ме накара да се чувствам като бебе и мога да продължа да ви използвам.

•Не обръщайте голямо внимание на "лошите ми навици". Това само ще ме насърчи да продължавам.

•Не ме критикувайте пред други хора. Аз ще възприема по-добре, ако разговаряте с мен спокойно и насаме.

•Не се опитвайте да обсъждате моето поведение в разгара на кавгата. По някои причини слухът ми в този момент е нарушен, а способността ми за контактуване още повече. Правилно е нещата да са такива, каквито се изискват, но е по-добре да поговорим за това по-късно.

•Не се опитвайте да ме поучавате. Вие бихте се изненадали колко добре знам какво е добро и какво е лошо.

•Не ме карайте да чувствам грешките си като грехове. Аз трябва да се науча да правя грешки, без това да означава, че не съм добър.

•Не ме гълчете постоянно. Ако го правите ще се наложи да се правя на глух.

•Не искайте обяснение за лошото ми поведение. Понякога не знам защо съм се държал така.

•Не поставяйте твърде много на изпитание честността ми. Лесно мога да се изплаша и да ви излъжа.

•Не забравяйте, че обичам да експериментирам. По този начин се уча. Моля ви, изтърпявайте ме!
 
•Не ме предпазвайте от последиците. Аз имам нужда от опит.

•Не обръщайте голямо внимание на леките ми заболявания. Аз може би ще свикна да се радвам на неразположението си, ако това ми носи повече грижи.

•Не избягвайте отговорите на честните ми въпроси. Ако го правите, скоро ще разберете, че съм спрял(а) да ви питам и търся информация от някъде другаде.

•Не казвайте, че въпросите ми са "глупави" или "безсмислени". Ако постъпвате така, много скоро ще усетите, че го правя, за да се занимавате с мен.

•Никога не се представяйте за идеални и безгрешни. Ще ми бъде трудно да ви следвам.
 
•Не се притеснявайте, че прекарваме малко време заедно. Важното е как го прекарваме.
 
•Не позволявайте страховете ми да предизвикват безпокойството ви. Така ще се страхувам повече. Вдъхнете ми смелост.

•Не забравяйте, че не мога да се справя без вашето разбиране и насърчение. Макар и често заслужени, понякога забравяте похвалите и одобрението. Изглежда само гълченето не го забравяте.

•Отнасяйте се с мен, както се отнасяте към приятелите си и аз ще бъда също ваш приятел. Запомнете, че е по-лесно да се учите от модел, а не от критик.

И още нещо - аз ви обичам много, моля ви обичайте ме и вие!

Последна редакция: сб, 22 окт 2011, 11:15 от Скубиду

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 171
ДеЩоВиди, Скубиду страхотни неща сте постнали,   bouquet

# 28
  • Мнения: 324
Скубиду   bouquet
Благодаря ти, че напомни за този меморандум, много зареждащо ми действа всеки път, когато го чета.

# 29
  • Мнения: 25
Пътеките са прекрасни и менторски,а меморандума на едно дете ме развълнува много. Принтирах си всичко и сега ще си ги сложа в рамка за да не забравям това чувство!

Общи условия

Активация на акаунт