Ще имам близнаци! Тема с продължение....22!

  • 46 998
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 192
Кафенце, Благодаря ти за отговора. Това е много добра идея. Моите , живот и здраве, в началото също ще са в едно легло. Ще пробвам този вариянт. Ако си нямаш някаква система, много лесно се забравя и се объркваш.

# 706
  • Мнения: 102
Да се запиша и аз тук Simple Smile Съвсем нова съм в клуба с близнаците. Заченати са по нормален начин и изобщо си нямам на идея как успяхме да направим двечки, при положение че в семейството ми никога не е имало близнаци. А откакто разбрах, че са две и се притеснявам и двойно повече за най-малкото нещо. Иначе съм на 27 години и съм в 8г.с. И днес тотално си изкарах акъла, понеже като ходих да пишкам и на хартията се появи някакво като слуз в кафеникав цвят, но без да имам никаква болка и само еднократно..няма кървене, няма нищо. И понеже съм паника и хайде в спешното (живея в Испания) и като се почнаха едни изследвания, едно точне на кръв, караха ме да пишкам в чашки, толкова пъти, колкото урина нямам в мене..едни разпити, мерене на температура 4 пъти, на кръвно налягане..И излязоха резулататите, всичко е в норма и хайде при гинеколога, отивам в залата, 2-ма специалити ме гледаха, като чух лекарката да казва на другата "Виждам два плодни сака, две живи бебета, всичко е съвсем нормално.." и казвам ви все едно слънцето изгря посред нощ Simple Smile Та ме пуснаха да си ходя, казаха, че всичко ми е наред и понякога се получавали подобни прокървявания в ранна бременост, да не се плаша, да почивам и да съм спокойна Simple Smile И сега си лежа вкъщи и чета форума ви..да видя кое е нормално и кое не, чувствам се напълно неподготвена и незнаеща нищо по въпроса. Благодаря на всички, че отделяте време да споделяте и леко бременеене Simple Smile

# 707
  • Мнения: 3 638
val_sm , добре дошла и честита двойна изненада!   bouquet Лека и успешна бременност до края, без тревоги!  Hug

Здравейте, момичета. Аз също много искам да кърмя. Даже си уших възглавница за кърмене. Като гледам по клипчетата не ми се струва много сложно. Повече ме притеснява дали ще имам достатъчно кърма. Четох различни мнения за кърменето на близнаци и ме вълнува един въпрос. Всяко дете ли си има своя гърда, или ги сменяте на всяко хранене. Кой е по- удачния вариянт, според вас ?

very77, чедусно е, че се информираш още отсега за кърменето, това е вече половин успех!  Simple Smile
Наистина е по-удобно в началото бебетата да са в едно креватче и във вашата спалня. БЛизначетата са били заедно в утробата в продължение на месеци и близостта с братчето или сестричето им влияе определено успокояващо. ЩО се отнася до смяната на гърдите, е по-добре да ги сменяш или на всяко кърмене или всеки ден, например, за да се стимурилат по-добре и еднакво и двете гърди. Лично аз също сменях на всяко кърмене и си записвах в нещо като таблички часа на кърмене, гърдата и броя на пълните памперси, така ми беше по-лесно да следя.
Освен в темичката за кърмене на близнаци, може да прочетеш и полезните статии в "библиотеката" за кърмене на близнаци:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=202352.0

И си винаги добре дощла с въпроси от всякакво естество!  Hug

# 708
  • Мнения: 2 036
И аз след доста четене реших бебетата да са в една кошара поне 2 седмици, сигурно преносима, че да са при мен вечерта, иначе в детската дървените кошари са с решетки целите и сме ги долепили една до друга. Така после пак ще са близко едно до друго и хем ще са отделени, хем ще се виждат.

# 709
  • Мнения: 849
Аз бях решила (преди раждането) отначало още да са в отделна стая, аз при тях, мъжа ми да поспива (все пак ходи на работа, той поне трябваше да е адекватен през деня, си мислех). Ама то едно си мисли човек, без да е наясно, друго става накрая. На 3-4 ден (инат, цели толкова устискахме в "изолатора"  Mr. Green) едната кошара с двете бебета и изтормозената им майка кацнаха в спалнята при таткото, удобното легло (за мама) и всичко тръгна доста по-леко. Друго е да има кой да ти удари едно рамо, когато имаш някакво затруднение, да те гушне за успокоение, да те стопли ако щете. И се оказа, че и на него не му пречи особено. Ставал е в изключително редки случаи, като цяло сама съм се справяла винаги...
А иначе заедно откараха в една кошара докъм 5-6 месец. Тогава пораснаха на дължина достатъчно, за да не се събират, започнаха да се въртят и да си пречат и това наложи отделянето им.  Peace

# 710
  • Мнения: 2 483
А иначе заедно откараха в една кошара докъм 5-6 месец. Тогава пораснаха на дължина достатъчно, за да не се събират, започнаха да се въртят и да си пречат и това наложи отделянето им.  Peace
А дотогава едно до друго, или с крачетата едно към друго?
Моите са едно до друго, ама да си питам, може да има и други удобни варианти Simple Smile
Всъщност на мен този вариант ми е чудесен, тъй като в празната половина на леглото складирам възглавниците, с които се подпираме при кърмене  Peace

fata, някъде съм засичала твоята табличка на едни листчета в блога ти, най-вероятно, но сега не мога да ги открия. Би ли ги постнала отново? (дано не се бъркам, че си ти)

val_sm, честито и успешна бременност  Grinning

# 711
  • Мнения: 4 589
Аз категорично не исках децата да са в една кошара. Не виждах предимствата. От началото сме в голямата спалня сами, таткото е в детската стая, купихме му супер удобно легло и си спи човека там. Почти никога не съм го викала при мен, сама съм се оправяла. Аз ставах да се изцеждам, а те си спинкаха, после подпирах шишетата с кърпа и те си папаха, а аз спинках. Като свършваха, сами си избутваха шишето с език.
Иначе сега от време на време слагаме едната кошара при него и малката спи там, а Марти при мен.

Не знам обаче как ще ги отделя в др стая. Засега сме си заедно, защото често се будят.

# 712
  • София
  • Мнения: 12 284
fata, някъде съм засичала твоята табличка на едни листчета в блога ти, най-вероятно, но сега не мога да ги открия. Би ли ги постнала отново? (дано не се бъркам, че си ти)
Café con leche каква точно табличка ти трябва? Ако е кога, колко са хапнали всяко бебе и евентуалkf ако цедиш, може да погледнеш от тук - http://atwins.wordpress.com/tables

# 713
  • Мнения: 849
А дотогава едно до друго, или с крачетата едно към друго?
Моите са едно до друго, ама да си питам, може да има и други удобни варианти Simple Smile
Всъщност на мен този вариант ми е чудесен, тъй като в празната половина на леглото складирам възглавниците, с които се подпираме при кърмене  Peace

Едно до друго бяха и нашите. Хем като се събудеха, се виждаха. Някак "по-топло" (не физически) ми изглеждаше. вариант 1 и вариант 2
Но според мен недей да складираш каквото и да било в празната половина на леглото. Чела си защо на много места в Щатите е забранена продажбата на обиколници (макар, че и ние в началото ползвахме, както се вижда от снимковия материал)...  Peace

# 714
  • Мнения: 2 483
Празната половина е откъм крачетата, едва ли има начин да се завъртят чак натам, поне засега  Crazy При нас са във вариант 2.

Aila, имах предвид едни ръчно писани таблички от fata на листенца от тефтер, ако се не лъжа  Laughing
Твоите таблици ги знам  Grinning

# 715
  • Мнения: 418
Аз така и не свикнах да ги кърмя заедно. Цокат един след друг като сменям гърдата на всяко кърмене. Не ми тежи, така си почивам, а те вече са професионални цокачи и много бързо свършват:)
В началото спяха във вариант 1, после един срещу друг, а от няколко дни са в отделни кошарки. В спалнята са при мен и мъжа ми, а на каката и направихме самостоятелна стая. Таткото не ги "отразява" много, но при необходимост помага нощем Simple Smile

Добре дошла на val_sm!

# 716
  • Мнения: 3 638
За спането заедно не е достатъчно креватчетата да са наблизо, телцето на другото бебе трябва да е допряно до твоето  Heart Eyes



Ето как се наместваха с главичките като по-големички:



В началото ги слагах една до друга, после с главичките една към друга, като им поотесня, главички към таблите и крачета към средата на леглото. Между другото спането в едно легълце (co-bedding) се прилага като техника при недоносените близначета и има много положителни ефекти. Тук има един много интересен случай:

http://zabliznacite.wordpress.com/2010/05/10/spasitelna-pregradka/

А тук има снимки как моите дъщерички спят заедно на 5 дни и на 4 годинки  Simple Smile
 
http://zabliznacite.wordpress.com/2011/12/14/vrazkata-mejdu-bliznacite/


Aila, имах предвид едни ръчно писани таблички от fata на листенца от тефтер, ако се не лъжа  Laughing

Тук в края си виждала ръчно написаните таблички даже с принос и от таткото  Crazy (като кликнеш на снимката се увеличава):

http://zabliznacite.wordpress.com/2010/05/04/da-karmis-bliznaci-2/

Обаче са шифровани и кодирани, да знаеш  Joy Най-общо казано страницата е разделена на две с буквата на всяко бебе и пише датата, час на хранене, коя гърпда, колко са сукали и памперсите. ("С" е наакано, а "РР" напишкано  Crazy)

Тези на Айла са по-добри  Wink

# 717
  • Мнения: 102
Искам да попитам нещо, понеже днес цял ден се ровя из сайтове за бременни и си изчислявах бременността с няколко калкулатора в такива сайтове и навсякъде ми показва, че съм в 9г.с+2 дни, а според моя гинеколог би трябвало да съм в 8г.с., та въпросът ми е, защо се получава такова разминаване? И как док-и смята, че терминът ми е на 28 август и съм в 8г.с, а калкулаторите смятат, че ми е на 26-27 август и съм в 9г.с+2 дни??? Ако някой може да помогне ще съм благодарна Simple Smile

# 718
  • Малта
  • Мнения: 1 126
и аз с мнение да се цопна  Wink

Купихме вече едно креватче, което е с мин. размер 80х130 и макс. 80х200. Сега е сглобена в минималната дължина, с хубаво твърдо матраче.
Представям си някак по диагонал да ги слагам в началото, че ще мие удобно да ги взимам за кърмене в моето легло  Rolling Eyes ама това само практиката ще покаже ... а креватчето е с височената на спалнята и ще го долепим от към мен плътно  Flutter

# 719
  • Мнения: 185
По повод креватчетата и ние мислим поне в началото да са в едно и за сега второ е купено, но седи прибрано в кашона. Остана ни само да решим какъв да е варианта с мястото за повиване, че аз съм с проблемен гръбнак и височината ми е важна. Харесала съм в Икеа една мебел, която си е за целта и е нещо като етажерка на три нива и е висока, но таткото нещо се опъва....другото място е плота на бара ни, ама....

Иначе всъщност се появих да дам отчет от днешния преглед. Имам насрочена дата за секциото за другата седмица, ако устискам до тогава, но според док и сега да тръгне да става нещо няма проблем. Каза, че всичките им органи и системи вече за развити и работят, премери ги по 2750 и 2900 кг. и твърди че е напълно реално да са толкова, че ми се видя доста. Някак си хем ми е притеснено, хем ми олеква, че вече ще става каквто ще става. В последните дни ми е много трудно и тежко и започнах съвсем да истерясвам. Кръвното ми играе доста, плацентите вече са 3-та степен на узряване и т.н. и т.н., но му се вижда края. Ами за сега е това от нашето трио....стискайте палци, тия дни ще се маркирам пак.

Общи условия

Активация на акаунт