Венеция-3-та тема

  • 68 521
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 74
Здравейте,
 Hug
завърнахме се от 5-дневната ни екскурзия. Венеция е прекрасна и винаги има какво ново да се види.
Този път ходихме до островите. Този Трочело - леле много зловещ по залез слънце с неговите 30 души население и църкви. Там беше изключително спокойно и почти нямаше жива душа. На него има трон на Атила и който седне на него до 1 година се жени. Ха да видим  Laughing
Ходихме до Лидо - леле каква голяма пясъчна ивица. Най-много ми хареса шарения Бурано.
Във Венеция има два магазина на Била, на Лидо - един.
Най-хубаво като пристигнете на летището да си купите карти за транспорт за определено време, важат и за автобуси и за вапорето (водния транспорт във Венеция). Безплатен Интернет в тази Италия никъде няма. Успех на заминаващите, вече става студено, така че си предвидете дебели якета и ботушки.   bouquet

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
      Сайта с данни за очакваното ниво на водата, може би ще ти е полезен  - http://www.comune.venezia.it/flex/cm/pages/ServeBLOB.php/L/EN/IDPagina/1748
     

Благодаря ти  Hug
Аз днес, между другото, търсех сайта на Венеция и точно на този попаднах, но не можах да открия нивото на водата. Пише, че от 50 до 79 см било нормално, но вероятно става въпрос за самата вода, а не че е толкова по улиците  Grinning.

scarlette, ботушки? Мислихме да вървим с маратонки...

# 17
  • Мнения: 74
Здравейте,
 Hug
завърнахме се от 5-дневната ни екскурзия. Венеция е прекрасна и винаги има какво ново да се види.
Този път ходихме до островите. Този Трочело - леле много зловещ по залез слънце с неговите 30 души население и църкви. Там беше изключително спокойно и почти нямаше жива душа. На него има трон на Атила и който седне на него до 1 година се жени. Ха да видим  Laughing
Ходихме до Лидо - леле каква голяма пясъчна ивица. Най-много ми хареса шарения Бурано.
Във Венеция има два магазина на Била, на Лидо - един.
Най-хубаво като пристигнете на летището да си купите карти за транспорт за определено време, важат и за автобуси и за вапорето (водния транспорт във Венеция). Безплатен Интернет в тази Италия никъде няма. Успех на заминаващите, вече става студено, така че си предвидете дебели якета и ботушки.   bouquet

scarlette , гледах времето в един сайт - чудно го дават, без дъжд. С това ниво на водата направо ме хвърлихте в оркестъра, аз все си мисля че не е време за Аква алта още...

# 18
  • Мнения: 74
Аз аква алта не видях  Cry Времето беше хубаво и топло и както единия ден бях само по рокля с едно голо рамо, така на другия ден ходих в Промод да си купя още една топла блуза, защото стана голям студ, че и зимна шапка. Всички хора се бяха облекли - кой с каквото намерил. Както ги гледаш предния ден - фешън туристи, в студения почти зимен - абсолютна безвкусица. Аз съм на принципа: ''от студ умри, но гъзар бъди''  Laughing , ама в тоя студ се бях навлякла с всичко, което имах.
Някой заминаваше тези дни.... да казва как е било.

# 19
  • Мнения: 60
Аз аква алта не видях  Cry Времето беше хубаво и топло и както единия ден бях само по рокля с едно голо рамо, така на другия ден ходих в Промод да си купя още една топла блуза, защото стана голям студ, че и зимна шапка. Всички хора се бяха облекли - кой с каквото намерил. Както ги гледаш предния ден - фешън туристи, в студения почти зимен - абсолютна безвкусица. Аз съм на принципа: ''от студ умри, но гъзар бъди''  Laughing , ама в тоя студ се бях навлякла с всичко, което имах.
Някой заминаваше тези дни.... да казва как е било.

Аз се върнах в сряда. Времето беше страхотно, даже във вторник поджапах и в морето на Лидо. И тен дори съм хванала малко (то от това висене по час и половина вън на вапоретите, за да снимам...няма как иначе). Слънцето напичаше, около 20 градуса, ставаше хладно само като се скриеше и вечер, но беше перфектното време за разглеждане.

# 20
  • Мнения: 74
Аз пък се завърнах вчера от Венеция и Верона! След няколко дни ще напиша впечапленията си и ще подбера снимки в блога ми...а някой ако има конкретен въпрос- на линия съм!



# 21
  • Мнения: X
Аз пък се завърнах вчера от Венеция и Верона! След няколко дни ще напиша впечапленията си и ще подбера снимки в блога ми...а някой ако има конкретен въпрос- на линия съм!




[/quote

Пепеляшка, тръгвам в края на октомври и се чудя какви дрехи да взема. Ту чета за рокли, ту за дебели якета и ботушки, а нямам представа от времето във Венеция в края на октомври и в началото на ноември?

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Вчера беше през деня топло, като за блуза без яке, но сутрин и вечер си е доста студено. За рокля ми се струва много смело, особено пък за края на месеца, но аз съм си доста зиморничава Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 210
Момичета , аз в крайна сметка не разбрах като имаме 3 нощувки и дефакто сме там 4 дни , каква карта за транспорта да взема - една от 72 часа и после една за 12 часа? Колко  струва едно билетче за едно возене?  newsm78
А някой да си продава пътеводителя?

# 24
  • Мнения: 60
Момичета , аз в крайна сметка не разбрах като имаме 3 нощувки и дефакто сме там 4 дни , каква карта за транспорта да взема - една от 72 часа и после една за 12 часа? Колко  струва едно билетче за едно возене?  newsm78
А някой да си продава пътеводителя?

Зависи кога пристигате. Ние бяхме с 3 нощувки, но дефакто бяхме от неделя на обяд до вторник на обяд и то си бяха пак 72 часа, защото пристигнахме към 13ч., а на летището отидохме към 12ч. и ни стигна картата за 3 дена.

# 25
  • София
  • Мнения: 210
Момичета , аз в крайна сметка не разбрах като имаме 3 нощувки и дефакто сме там 4 дни , каква карта за транспорта да взема - една от 72 часа и после една за 12 часа? Колко  струва едно билетче за едно возене?  newsm78
А някой да си продава пътеводителя?

Зависи кога пристигате. Ние бяхме с 3 нощувки, но дефакто бяхме от неделя на обяд до вторник на обяд и то си бяха пак 72 часа, защото пристигнахме към 13ч., а на летището отидохме към 12ч. и ни стигна картата за 3 дена.



Не го бях смятала по този начин  Party Ние ще сме там 15.40ч , а на обратно полета е в 18ч, но като тръгнем по-рано , ще са точно 72 часа.
Значи трябва да купя тази карта , нали така ?
А може ли да купя такава и за обратно към летището отделно билетче ?

# 26
  • Мнения: X
Понеже ще сме организирано и още не знам какво свободно време ще имаме, искам да попитам, ако се наложи избор на кой от островите да отидем, кой е по-атрактивен според вас? На мен все ми се струва, че Бурано?

Последна редакция: ср, 19 окт 2011, 14:05 от Анонимен

# 27
  • Мнения: 74
Времето през нашият престой беше 17-18 градуса, а във Верона- 25. Следи за времето в Синоптик.бг, абсолютно точно го бяха показали и за двете места. Има подробна 10-дневна прогноза. Сутрин е доста хладно, а през деня беше слънчево, но ако духа е доста гадничко....ние си купихме по една шапка .
Специално аз съм на мнение, че очарованието на Венеция е да се ходи и пеш, да се изгубите в лабиринта от улички....ние само за един ден си купихме карта за вапоретките, минахме 2 пъти по канале гранде, ходихме и до Бурано /по мое мнение е загуба на време, защото е далече/. Изръшкали сме и 6-те квартала надлъж и шир за 2 дена и влязохме в доста музеи и дворци,и ни беше напълно достатъчно. Карта за 12 часа ние си взехме- по 16 евра и си ни беше точно. Трети ден вече би ни дошъл в повече. Но започнахме от Верона- също прекрасно градче.
Пътеводител не продавам, но мога да подаря на някой 2 билета за вход в 3 музея, но без Двореца на дожите- има давност до януари и е 16 евра/но с дожите/.
Прекрасно преживяване на заминаващите!

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 1 268
Някой питаше за аква алта, мисля, че не й е сезона още.
Но като разглеждах стари наши снимки, от края на септември 2005, на Сан Марко си има доста вода, а със сигурност не сме нацелвали на дъжд до сега. Нямам обяснение защо толкова рано, по-скоро сме хванали прилива.
Верона е чудесен град, но като че ли два пъти ми дойде в повече, сигурно, защото бяхме обградени от туристи от родината, по анцузи и с по един огромен сандвич.
Та, доста родно ми стана.  Rolling Eyes
Друго градче около Венеция, за хора със собствен транспорт е Виченца-приказен, малък, обхожда се за 2ч. А какво кипро хотелче открихме, не е истина-със стенописи на тавана и в двора, където закусват или пият кафе пушачите.
Като стана дума за храна-в три хотела спахме, закуските им са безобразни, миналия път също, но сега просто съвсем постни маси. И то единия хотел беше пълен с големи групи-хората се чудеха какво да сложат в чиниите. Добре, че сме предимно по кафето, а то беше перфектно навсякъде- в Италия не съм попадала на лошо кафе, без значение къде го пиеш.

# 29
  • Мнения: 60

Не го бях смятала по този начин  Party Ние ще сме там 15.40ч , а на обратно полета е в 18ч, но като тръгнем по-рано , ще са точно 72 часа.
Значи трябва да купя тази карта , нали така ?
А може ли да купя такава и за обратно към летището отделно билетче ?

Мисля, че излиза по на сметка картата с отиване и връщане с аеробус. Но зависи къде ви е хотела. Ние бяхме във Фаваро Венето и за там имаше от летището градски транспорт, та не ни трябваше аеробуса. Картата е удобна ако хотела не е във Венеция и трябва да се придвижвате, ако искате да отидете до островите и до Лидо. Иначе излиза по-скъпо или на същата цена. Ако сте само във Венеция може и да нямате нужда от карта, все пак еднократните билети важат 75 минути.

Другото: хора до 29 години ползват намаление на картите. На мен ми излезе не 33 евро, а 22 (но може да се купи само на място). Картата струва 18 евро, но преди това си купувате Rolling Venice Card от информационния център на летището. Тя е 4 евро и има и намаления за музеи, ресторанти и магазини.

Понеже ще сме организирано и още не знам какво свободно време ще имаме, искам да попитам, ако се наложи избор на кой от островите да отидем, кой е по-атрактивен според вас? На мен все ми се струва, че Бурано?

На мен лично Бурано ми хареса много повече. Но и Мурано си има очарование. Ако отидете до Бурано, може да отскочите и до Торчело, на 5 минути е. На мен обаче този остров ми подейства много депресиращо. Котките обаче са забавни, даже продавачите събират подаяния за храната им. А ако ходите до островите, опитайте се да се върнете към Венеция по залез...гледката от кораба към Венеция и залязващото зад нея слънце е уникална (някъде 6.30 се развива това).


Общи условия

Активация на акаунт