Ин-витро в Истанбул 2

  • 51 687
  • 755
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 053
Мими26  Hug,мерси за темичката,нека тук се сбъднат мечтите ни много скоро!!!! sofiaaa,и аз към 10 000 клоня по моите сметки,лекарства,път,това онова,затова си мисля,че ако не останем там за стимулация определено май по ефтино ще дойде,но не съм решила още дали ще се остава или не..))))самия професор ми предложи по телефона като разговаря с мъжо ми,че стимулацията в БГ,не е проблем защото докторката която я наблюдава е тяхна ученичка това разбрах и самата тя е забремняла при него..)))

# 16
  • Мнения: 139
 Hug И аз да се разпиша в новата темичка и да пожелая да е много късметлийска за всички! Praynig
Повтарям се ,защото съм описвала подробно колко ми струваше на мен, но ще напиша отново 7200-7400 лв. , но със проведена част от стимулацията тук, ако отидете там престоя ще вдигне доста крайната сума.
Лекарката , за която говори проф. Леми я познавам и мен лично ме запали  още за първият опит, но после реших да ползвам парите от ФАР  за него, но за вторият нямах вече колебания след допуснатите грешки при нас .
Освен това искам да кажа на всички момичета, които имат притеснения дали да започнат стимулация в БГ кое е най-важно според мен :
1. Лекарят да има добра апаратура  ,за да направи прецизна фоликулометрия
2. По възможност да има опит с репродуктивните проблеми
3. Да се избере надеждна лаболатория за точни резултати- примери мога да дам за София и Пловдив
4. Ако вие самите не говорите английски език или турски е добре вашият лекар или др. близък да може да диктува резултати по тел. или да се изпращат по e-mail навреме  до към 12-13 часа. Иначе нищо не зависи от този лекар, защото най-важното дозировките на стимулацията и продължителността ви се определя от клиниката в Турция

Реших да напиша всичко това защото и аз имах колебания, а когато си финансово затруднен можеш да направиш и този избор.
Още един път желая много  EFP  и   ylinfant на финала!

# 17
  • Мнения: 345
Хаирлия да е!

ИКСИ, стискай зъби и не унивай! Бъдещето е пред теб, независимо от всичко.
Не разбрах защо в Малинов не можели да те обслужат, каква е връзката с възрастта?

И аз много се надявам да се вместя в сумата на Маргото, въпреки че ще правя стимулацията там. Професорката изрично ми каза, че е за предпочитане. Иначе мога да ви препоръчам Св. Пантелеймон в Сф, където работи една от лекарките на Владимиров, но за разлика от него, е много симпатична. Часовете се спазват, няма чакане. Техниката е много добра. За лабораторията не мога да съдя, макар че я ползвам редовно.

# 18
  • Мнения: 780
ИКСИ , Бог е с вас! Какво казаха от Малинов за неуспешното ИКСИ? Каква е причината според тях?

Момичета ние пък като го смятаме стигаме до около 9 000 лв. и то с престоя там за цялата процедура. За информация нашите лекарства като ни ги изписаха ни казаха колко струват - 575 евро. Аз не мисля, че излиза сериозно по-евтино ако се прави стимулацията в България (при условие, че трябва да се ходи на 2-3 ден). Реално пътните, и хормоните и изследванията в България според мен компенсират за спането през това време в Истанбул. Ехограф - 35 лв. Хормони 50 лв. И това всеки ден или през ден. Боцкането да кажем 5-10 лв. Значи около 90 лв. на ден за около 5 дни в България или 100 лева хотел в Истанбул (защото дневните - храна и ала бала ги има и в България и в Истанбул). Аз броя като негатив в България стреса да се отсъства от работа, ходенията до болницата и висенето с часове за прегледа. Също така грешните лабораторни резултати - класика! Аз мисля, че при една позитивна нагласа за приятен и почивен престой в Истанбул 15-17 дни.. парите няма да дойдат много в повече. Разбира се някой може би не го свърта толкова време на чуждо място.. но пък за любителите на новите места и пътрешествия - това е супер възможност.

Ами проста сметка, така както ние я правим:
- викат ни на 3ти ден, да кажем на 12-13 пункция и на 17-18 трансфер - това е около 15 дни +-2 дни
- 15 х 50 евро = 750 евро - спане (и това е за съвсем приличен хотел/апартамент)
- 2100 евро процедура
- 600 евро лекарства
- 200 евро гориво и пътни такси
- 15 х 6 = 90 евро - паркинг (това ще се спести ако не се ходи с лична кола)
- 15 х 25 = 375 евро дневни
---------------------

4115 евро х 1.9553 = 8048.24 лв.

И още 1000 лв. за нещо, което съм забравила или за това онова --- и ето 9000 лв. Ееее, разбира се, че с повече пазаруване или други удоволствия може да е и 10 000 и повече.. но според мен разумно ако се действа е около 9 000.

Сега, ако се направи част от стимулацията в България има 2 варианта - ако ви викат на 2-3 ден и ако не ви викат. Мен ме викат. Това значи че пътните ще се смятат по 2.

Та какво се спестява със стимулация в България - от 2-3 ден до около 8-9 ден - около 5-6 дни реално. Да кажем, че са 6 дни спестени в Истанбул. Това са
6 х 50 = 300 евро хотел
6 х 6 = 36 евро паркинг
6 х 25 = 150 евро дневни (ама то и в България ще има някакви дневни, да не забравяме)
----------------
486 евро се спестяват
НО
по 90-95 лв. за 4 пъти ехограф и хормони = 380 лв.
по 20 лв. дневни да кажем за 6 дни = 120 лв.
400 лв. гориво и пътни такси ако ви викат да отидете на 3ти ден (така стават пътните х 2)
-----------------
900 лв. = 460 евро. допълнително разходи ако се прави стимулацията в България

Разбира се всички тези могат да варират според нуждите на хората и спецификите.

Последна редакция: пн, 26 сеп 2011, 23:17 от Miho_She

# 19
  • Мнения: 345
Аферим, Михо, ашколсун!

Аз като филолог никога не бих могла да изфабрикувам такава сметка Simple Smile

Моите впечателения са, че в Истанбул може да се мине и сравнително евтино. 2 дюнера и 2 фреша от нар са 13 ТЛ, т.е. около 10 лв., но естествено има и ужасно много съблазни, а и Долмабахче сарай го препоръчвам.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 232
ИКСИ ,с тези диагнози,ако не е само заради финансирането по Фонд,наистина не си струва да харчиш пари за опит тук.Дано намерите успешен варинат и да не губите време  Hug
vi_ga ,то че може с дюнерче,може,може,ама,като се познавам нас си-под 50 евро сметка за обяд не сме правили по кръчмите,като бяхме миналата година,тук седнем за фрешче,там за кафе /добре поне,че не обичам сладко/ и то,парите си хвърчат  ooooh! А сумата на Марго и на мен много ми харесва  Mr. Green

# 21
  • София
  • Мнения: 1 326
Абсолютно съм съгласна с Miho_She, че стимулацията в БГ няма да поевтини масрафа. Освен това има апартаменти за по 50 долара на ден/нощ, което също леко сваля цената... Моята груба сметка също показа към 4000-4500 евро за всичко... Ама като се сетя досега колко съм похарчила тук #Crazy, сумата изглежда приемлива, макар че ще се озорим с нея...

# 22
  • Мнения: 1 053
Miho_She ,тези лекарства 575 евро  newsm78,много ефтини ми се виждат,сигурно ще си с много слаба стимулация,ама много слаба...))))Иначе сметките си ги бива,ама според мен сложи още малко отгоре..))))Абе важното е да успеем, кой където реши там да провежда стимулацията,важното е крайния резултат да е  baby_neutral

# 23
  • Мнения: 1 661
Ето ме и мен.
Мими 26, благодаря за темата!  bouquet

# 24
  • Мнения: 1 494
Добро утро,  Hug Hug Hug

Леле, колко сте изписали вчера  Laughing

Мишо, страшна си с тези сметки - благодаря  Hug И аз си мисля, че ако се остане за целия престой в Истанбул няма да има толкова съществена разлика, но всеки знае финансите и възможностите си. Ние дори обмисляме да отидем с автобус, а не с нашата кола. Първо, защото сигурно ще се падне през зимата и не се знае какво ще е времето и второ, защото така ще спестим от платен паркинг в Истанбул. Е, на мъжо ще му се поопънат жилите на връщане  Shocked защото ще го раздавам принцеса, но пък ще гледам да не взимаме много неща  Mr. Green

Аз понеже рових, рових за евтина квартира, стигнах до под кривата круша  Mr. Green и съвсем случайно в събота се видяхме с едни приятели, мъжа има познати в Истанбул и каза, че ще пита. Вчера му изпратих адреса на болницата и сега чакам да видим какво ще стане. Ако има нещо изгодно, веднага ще го публикувам. Забелязах, че има апартаменти под наем - краткосрочно, които се дават от частни лица, но друг мой приятел ме предупреди, че много трябва да се внимава да не ни излезе "солено" после. За храната леко се притеснявам, защото съм предимно зеленчуко и плодоядна и дюнер, например, пробвах веднъж и бях до там  Embarassed, но знам, че има и много постни манджички  Laughing, но затова пък по-добре ще бъде да се отседне в апартамент. Ако няколко пъти си приготвите нещо, ще се спести и от това. 

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 20
Здравейте,момичета. Да се включа и аз в новата ви темичка. Ние утре сме на преглед в Мемориал при д-р Каврут,надявам се ,ако всичко е наред да започнем октомври.Благодаря на всички за информацията,която давате.

# 26
  • Мнения: 1 494
успех, стискаме палци и ще очакваме да споделиш как е минало  Praynig Praynig Hug Hug

# 27
  • Мнения: 780
di_ta, успех, дано се върнеш с много позитивни мисли и пълна с вяра и надежда! Пиши как е минало.

# 28
  • Мнения: 139
Хайде и аз да направя сметката :
1. 2100 евро самата процедура или 4120 лв.
2. 1515 Турски лири лекарства или   1200 лв.-  това също се равнява на 575 евро.
3.  9 дни по 45 евро за нощувки = 450 евро или 880 лв.
4.  9 дни по 30 турски лири за храна = 270 турски лири или 213 лева
5. Пътни - ние сме на бензин 300 лева , тук са включени и пари за магистралата 50 турски лири
6.Допълнителни пари за лекарства- антибиотици преди трансфер и лекарства след него- 130 турски лири или 100 лева
7. Допълнителни пари за преводач и негови пътни - около 300 лева.
8. Разходи в БГ общо 535 лв., в т. ч.
8.1  4 БР. Прегледи по 40 лв.= 160 лв
8.2  Хормони 95 лв.
8.3  Разходи за GSM 280 лв.
-------------------------------------------------
Всичко 7648

С 300 лв. отгоре заради парите за преводача, но този разход вие може да си го спестите, също така ако комуникирате по e-mail няма да имате толкова разговори по мобилен телефон.

А ние едва издържахме 9 дни, малко в повече ми идваше всичко ориенталско!
Храната им е  доста пикантна и ни заболяха стомасите, добре че наблизо имаше ресторант на едни изселници и се хранихме на обяд там.  Ние не сме обикаляли много по туристически обекти,  защото бяхме ограничени със средствата и имаше дни в които не ни разрешаваха да се движа- това беше до пункцията,  защото яйцеклетките били вече доста зрели. След това в деня след пункцията не можех много да се движа, защото изпитвах дискомфорт. Както и в деня на  трансфера трябваше да лежа и то не останаха много дни-3 или 4  дни.

Последна редакция: вт, 27 сеп 2011, 12:32 от margopetrova

# 29
  • Мнения: 1 053
Сега като чета постовете на МАРГИ и Miho_She  за лекаствата направо ужас ме избива,тук  в ЩЕРЕВ,са ме обрали за лекарствата за стимулацията,тук моето ИКСИ излезе околко 7 000 лв...)))направо съм шокирана..))))

Общи условия

Активация на акаунт