Re: брачната халка...

  • 15 845
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 200
Направи точно така както мислиш,че е правилно.  За мен в пръстена има голяма символика,но не и голямо суеверие.Не ми се е случвало да се разделям с него по каквито и да е причини,незнам как бих отреагирала аз на твоята ситуация,но със сигурност недей да правиш нищо в което  не си сигурна. Никой не би те осъдил за това,че вярвай или не в нещо.Просто правейки каквото и да е с брачната си хълка трябва да знаеш,че това е твое решение и ти така го чувстваш. Иначе за протокола-аз лично бих я занесла да я разширят,но изхождайки от това,че моята е класическа.Твоята не знам каква е.

# 46
  • Мнения: 51
Не вярвам в суеверия!

Моята брачна халка отдавна я свалих, защото е златна, а аз нося сребро. Пък и ми пречи.

Не съм се разделяла с мъжа ми, така че няма връзка едното с другото.

# 47
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
И аз съм на мнението, че са бабини деветини.  Peace

А пък това дето вторият пръстен затискал отношенията... е направо думи нямам.

До преди две години носех пръстен върху халката и какво?  28 години сме заедно. Живи и здрави да сме. Не робувам на тези неща. В момента и двамата вече не носим халки. Така, че направи го както на теб ти изнася...

# 48
  • Мнения: 158
Моята халка пък ми е голяма и едва я задържам на пръста си. Не съм отслабнала от сватбата, или може би само на пръсти. Моля, не ме подтиквайте да напълнея  Mr. Green
Засега я прикрепям с годежния си пръстен, но мисля да я дям за стесняване.
Ако в бижутерското ателие работят както трябва нито разширяването, нито стесняването оставят следи. Ако има надпис от вътрешната страна, ще трябва най-вероятно да се гравира нов.

Му-ха-ха-ха, записвам се по повод на този пост и аз с едно идиотско суеверие. А именно, че ако носиш друг пръстен заедно с брачната халка, си "затискаш" отношенията с мъжа ти и не е на добре. Пък били то и годежен пръстен  Laughing
Бабини деветини, де, но ми хрумна, че и такова има и циркулира из брачните легенди.

Тук намирам опасно противоречие между суеверието за "затискането" на брачните отношения и това, че диамантите са най-добрият приятел на жените.  Grinning

# 49
  • Мнения: 750
здравейте,брачната ми халка вече не ми става Cryпряди бях много слаба,а сега след като родих вече не ми става.Мислех да го сменя с по-голям обаче съседката ми каза,че не било хубаво имало някакво суеверие,не се подменяло.Вие чували ли сте?Има ли от вас които сте си подменяли халката?

Мойта пък ми е малка...дай да си ги сменим Thinking

Споко бе жена.Отиваш в златарския магазин и същата твоя халка я правят голяма като я разтягат без да внаждат парче и да си личи.Освен ако не си качила с 150 кила Laughing
Или направи като мен-не я носи Mr. GreenМен ми писна да я намалям,намалям...и сега пак ми е голяма..и от година вече не я нося.Чакам да кача килце Laughing

# 50
  • Мнения: 159
здравейте,брачната ми халка вече не ми става Cryпряди бях много слаба,а сега след като родих вече не ми става.Мислех да го сменя с по-голям обаче съседката ми каза,че не било хубаво имало някакво суеверие,не се подменяло.Вие чували ли сте?Има ли от вас които сте си подменяли халката?

Мойта пък ми е малка...дай да си ги сменим Thinking

Споко бе жена.Отиваш в златарския магазин и същата твоя халка я правят голяма като я разтягат без да внаждат парче и да си личи.Освен ако не си качила с 150 кила Laughing
Или направи като мен-не я носи Mr. GreenМен ми писна да я намалям,намалям...и сега пак ми е голяма..и от година вече не я нося.Чакам да кача килце Laughing
ако я разширя ще си личи парчето,така ми казаха,не е изчистена халката.охх с удоволствие ще ти дам някое друго килце ела Laughing

# 51
  • Варна
  • Мнения: 389
На сватбата моя мъж беше с 20кг по-тежък от сега - съответно халката му пада вече... не я е свивал, носи я на врата на синджирче...

# 52
  • Мнения: 2 651
Моята е разширявана,нищо й няма,дори не личи,че е претърпяла някаква корекция.Но е класически модел.На брака ни също нищо му няма.За смяна също съм мислела,защото ми се иска да е по-плътна и по-широка,но ме спира това,че после вече няма да е същата тази халка,която мъжът ми ми сложи на пръста в деня на сватбата.Не знам дали е суеверие,но знам,че няма да е същия пръстен,а това ми е важно.

# 53
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 142
Много просто решение,какво има да се мисли-разширяваш я и толкоз.Купища пръстени съм си стеснявала,разширявала,преправяла и им няма нищо.  Wink

# 54
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Аз моята веднъж я разширих и веднъж я стесних, нищо и няма, но не я нося.
Мъжът ми нея свалял от сватбата.

# 55
  • Мнения: 1 127
Аз моята веднъж я разширих и веднъж я стесних, нищо и няма, но не я нося.
Мъжът ми нея свалял от сватбата.
Crossing ArmsПри нас е обратното.  Wink

Ай сега , оправдания: тясна, широка, суеверия разни...., който не иска да я носи, много ясно, ще изтъкне нЕ`ква си причина. Mr. Green

# 56
  • Мнения: 472
И моята ми стана тясна като забременях- махнах я и повече не съм я носила. Все се каня да я разширя... Мъжът ми пък неговата я свали няколко дни след сватбата- не му е удобно да ходи с пръстени.

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз няколко пъти си я разширявам и намалявам, нищо не личи. Просто намери свестен златар, не е нужно да е там където сте я купили.

# 58
  • Мнения: 901
Мъжът ми, който за разлика от мен не си сваля халката по никакъв повод, напълня много и халката му се беше впила в пръста. Накрая я срязаха в едно златарско ателие, защото вече го болеше. Предложиха му да я изтънят, за да стане по-широка, но това преля чашата и той се захвана сериозно и отслабна с 20 кг. След отлабването просто му възстановиха халката и сега пак не си я сваля. Не съм забелязала нещо в брака ни да се е сринало през деветте месеца, в които отслабваше и не си носеше халката.

# 59
  • Мнения: 1 446
здравейте,брачната ми халка вече не ми става Cryпряди бях много слаба,а сега след като родих вече не ми става.Мислех да го сменя с по-голям обаче съседката ми каза,че не било хубаво имало някакво суеверие,не се подменяло.Вие чували ли сте?Има ли от вас които сте си подменяли халката?

Не съм суеверна и съветвам и другите да не са. Имам няколко познати, които дори са си ги губили--браковете им са си здрави.

Аз не съм я губила или сменяла, и пак се разведох. Това със суеверията са пълни глупости.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт