За допълнителните занимания в детската градина

  • 4 500
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 657
Така е, съгласна съм, ама те си държат стриктно на програмата и тези занимания са заложени в нея като уроци. В трета група имат по 2 занятия следобед по 25 минути всяко с почивка между тях и на практика танците ако не съвпадат с едното от занятията, ще бъдат за сметка на част от следобедния сън  Rolling Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 44 122
не знам при нас следобед нямат уроци и почти всички  допълнителни са тогава, само плуването е сутрин, но явно го съчетават някак да не се припокрива с учебните им занятия, а в  "паузата" за игра.
Иначе ако ако не се покриват с българският, математиката и подобните им, аз не бих се притеснявала наистина за физическото и игровата култура...то танците са си физическо "натоварване" пак Simple Smile

# 17
  • Мнения: 169
ние сме 1 грума и ни предлагат латино танци и фитбол за момчетата, аз се бях отказала за танци понеже си мислех че е още малка , но като ви чета се замислям. искам да ви питам за плуването , на вас предлагали ли са ви в 1 група? много искам да ходи на плуване и няма търпение за родителската среща за да питаме, а лишото е че ще е в понеделник и аз няма да съм тук и трябва баща и да ходи, но ще му се наложи да пита.

# 18
  • София
  • Мнения: 44 122
ами питай днес като си я взимаш Simple Smile или утре Simple Smile то не е задължително само на родителската да си общувате и през другото време става.
Аз не помня за първа група... моят ходи от трета, втора имаше също, но беше извън градината и не съм се интересувала и за по-малките...
Сега като басейна си е в градината мисля имат за вс групи.

# 19
  • Мнения: 169
общуваме доста с госпожите, даже понякога май ставам досадна с въпросите си , кое как е било и тн.  Crazy  но като я взех се опитах да питам госпожата за плуването, но тя каза че в понеделник на родителската директорката ще обясни всичко, се няколко дни има само до тогава и ще разбера.
другото което се сещам да ви питам как е при вас относно тези занятия, гледах за танците пише при нас 28 лв за 8 посещения на месец, имаше и др. по-малки суми за по- малко дни интересно ми е ако се плати за 8 а примерно детето е болно и не ходи на всички, предполагам че не се прехвърлят за другия месец или нещо подобно.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 122
при нас са межгду 18 и 22 лв, 2 пъти седмично, ако ходи на половината мисля и повече плащаш пълната сума, ако е под, плащаш само пътите, в които детето е ходило.
Плуването е 4 лв на път, 2 пъти седмично, плаща се колкото пъти е ходило. Катеренето и то така.

# 21
  • София
  • Мнения: 9 517
освен приложните изкуства, ако детето е ходило 5 пъти или по-малко, се плаща половината такса, иначе - цялата, за приложните трябва да не е ходило 4 пъти подред, за да се намали таксата на половина, но това е заради материалите. 28 лева няма допълнително занимание при нас, английския е 14 лева, народните танци - и те толкова, само приложните са 22 лева, но там влизат и материалите  Peace

ПП всичките суми са за 10 часа месечно, по 25-30 минути Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 388
14 лева за 10 урока? Кои са тези школи с такива цени и колко пъти седмично се провеждат за да са 10, а не 8 или 12 урока?

# 23
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
искам да ви питам за плуването , на вас предлагали ли са ви в 1 група?
Да, плуваше и първа група.

# 24
  • Мнения: 873
здравейте!
моето дете е втора група и има мерак за английски език-10лв. месечно, 2 часа седмично. исках и на худ. гимнастика да я запиша, понеже тя обича да си измисля разни упражнения, но съпругът ми не е съгласен-малка била. затова ще добавим едни модерни танци, за да може да си купонясва зимата-10лв, 2 часа седмично Party не мисля да и обяснявам как е записана на това или онова, а просто ще очаквам тя да приеме тези занятия като част от дневната програма Peace не ме тревожи,че ще е с по-големи деца в група; до сега общуването с по-големи и се тразяваше добре, пък и това, че са по-големи, не значи,че са по-напреднали в танците, наример. може да има деца,които за първа година са на танци, нищо че са 4 група.
иначе се изумявам от амбициите на някои майки; имам сестра и племенница, която е на на същата възраст като моето дете. когато си говорихме н акакво ще запише племенницата, тя каза"пеене, танци, английски и може би някакъв спорт", на което аз и отговорих "ами да, запиши го детето на повечко неща, че да му се оплътнява времето и да няма възможност да си мисли за глупости" Twisted Evil

# 25
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
има мерак за английски език-10лв. месечно, 2 часа седмично. исках и на худ. гимнастика да я запиша, понеже тя обича да си измисля разни упражнения, но съпругът ми не е съгласен-малка била. затова ще добавим едни модерни танци, за да може да си купонясва зимата-10лв, 2 часа седмично Party

Брей... какви такси само... ние в София плащаме за допълнителните дейности между 20 и 27 лв... за месец, 2 пъти седмично!

# 26
  • София
  • Мнения: 1 262
И в нашата градина заниманията са между 18 и 25 лв. за 2 пъти седмично по около 30 минути.
Всички са отделени по групи и възраст и не се засичат с учебните занимания.
Това според мен в голяма степен зависи от организацията в самата градина, но нашата директорка е супер оправна и досега сме нямали проблеми  Peace
Щерката ходи на английски и латино танци, от приложните изкуства сама се отказа  Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 9 517
14 лева за 10 урока? Кои са тези школи с такива цени и колко пъти седмично се провеждат за да са 10, а не 8 или 12 урока?
това ни обявиха на родителската среща поне, синът ми ходеше миналата година на английски и беше 4-та група в същата детска градина, имам спомен, че плащахме повече, но той се водеше алианц, т.е. имаше повече часове... така че ще видим в началото на следващия месец  Peace

ПП като се замисля, може би цените са такива, понеже става въпрос за първа група - казаха, че часовете ще бъдат 25-30 минути максимум  Thinking

ППП За часовете изрично питахме и ние - 10 часа са, едната седмица били два часа, следващата - 3, после пак 2, после пак 3 и т.н. Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 44 122
те и в четвърта са толкова дълги.

# 29
  • София
  • Мнения: 9 517
аз имам спомен за 35 минути четвърта група, но явно вече забравям много бързо... не са минали и 5 месеца, а вече не помня, но главата ми е заета с ченгелчета, нормално  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт