Студен Порцелан - тема 2

  • 16 766
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 113
Направих опит с С 200, ама нещо не ми се получи. Тестото се получи меко и гладко, но нямаше никаква еластичност и малко лепнеше. Реших да пробвам да го доготвя, но стана още по лепнещо. Сега ще пробвам да сменя марката лепило и ще видим. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 6 713
 и аз да ви следя, момичета! Peace

# 17
  • Мнения: 686
и аз да ви следя, момичета! Peace
и аз Whistling

# 18
  • Мнения: 30
да интересна тема. дано в бъдеще има по- голям интерес. От личен опит знам, че трябва да се пробват повече рецепти докато се получи. Аз ползвам лепило за дърво което би трябвало да е като българското ц200, получава се добре

# 19
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
marsil не знам къде живееш аз ползвам най-често точно лепило за дърво (защото са големи разфасовките, а мен ме мързи да ходя често на пазар), но и с ученическо (крафт) лепило ми се получава добре порцелана.

На първа страница съм дала линка към старата тема там имаше по-голям интерес и сме коментирали доста неща - ако някой желае може да я прехвърли и нея. Аз се надявам скоро да имам нови неща за пускане в темата, но за сега съм малко ограничена във времето (с малко обсебващо свободното време бебе съм  Heart Eyes )

# 20
  • Мнения: 30
Да изчетох първата тема. Наистина има много неща там. Скоро и аз ще пусна някои неща които съм направила. Честито бебе shemet_neveroiaten.

# 21
  • Мнения: 11
Здравейте, дами, много серадвам, че открих тази темичка.Аз открих студения порцелан преди половин година някъде из руските сайтове и много се ентусиазирах.За съжеление не ми остава време много време, но успявам да направя това-онова.Липсват ми умения за работа с тесто, но пък уцелих точното лепило и нещата не ми се пукат и са много трайни, а и самия материал престоява в хладилника с месеци и не се разваля. ето я моята рецепта, ако на някой му свърши работа :

1 чашка царевично нишесте
1 чашка лепило (препоръчвам Moment, има обозначение на тях D-2 .3 и тн., доколкото разбрах това е стандарт за еластичност и тестото не се  пука от него след като изсъхне.Може и и някои от нашите Ц-200 лепила да става, но аз пробвах с едно и резултата беше плачевен.)
 2 ч.л. глицерин
1ч.л. лимонов сок
1 ч.л.крем- моят е Dove cream
 
 а тук можете да видите някои от мойте нещица

http://nelkai.blogspot.com/search/label/%D0%A1%D1%82%D1%83%D0%B4 … D0%BB%D0%B0%D0%BD

Здравейте, от известно време се опитвам да направя студен порцелан, но не успявам. Само крема не ми е Даф, а Билка. В началото пробвах с С200. Правих един вариант с вода, освен горните съставки. Накрая си взех лепило Момент на Хенкел - Д3, тоест водоустоичиво, но пак не стана. Опитвах и на котлона и в микровълновата.
Всъщност не се изразявам правилно - тестото си става, при това с Момент е доста гладко и приятно за работа, не се лепи по ръцете, но след като направя нещо при съхнене то започва да се пука. Оставям го на стайна температура- около 22 ...как да избегна това пукане..моля, помогнете ми...

# 22
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
marsil  Hug

но след като направя нещо при съхнене то започва да се пука

А какво правиш - фигурка, цвете нещо по-голямо?

# 23
  • Мнения: 11
marsil  Hug

но след като направя нещо при съхнене то започва да се пука

А какво правиш - фигурка, цвете нещо по-голямо?



В началото опитах с едно човече, около 7-8 см високо, но след като се пукна, започнах да правя нови опити да получа студен порцелан и правих само по едно топченце, с d-около 3 см., за да видя дали пак ще се пукне...и всеки път се пука Cry
пробвах следните рецепти:
1 чашка царевично нишесте
1 чашка лепило (препоръчвам Moment, има обозначение на тях D-3
 2 ч.л. глицерин
1ч.л. лимонов сок
1 ч.л.крем- билка

рецепта 2
3 / 4 чаша бяла лепило
1 чаена чаша царевично нишесте
1 / 2 чаша вода
1 с.л. крем (може да използвате всеки бял крем)
1 ч. л. глицерин

Пробвах да заместя глицерина с вазелин. Лепило С200 на Боро и едно жълто на хенкел за дърво. Проблема ми е при съхненето. Без водата и с С200 - стана много лепкаво и го замесих с още нишесте, та си помислих, че е от от повечето нишесте, но при лепилото на хенкел не прибавях допълнително нишесте, нито крем-тъкмо си мислех, че съм успяла, но уви... В един от опитите доомесвах с крем за ръце и също отиде повечко. Някъде греша, но къде?
По принцип искам да правя по-големи фигурки 12-15 см. и декорация на шишенца, бурканчета и т.н.

# 24
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
biboni по принцип студения порцелан се свива (до 30%) и при по-големи елементи се напуква.
Аз работя с тази рецепта
1 чаша нишесте
1 чаша лепило
1 сл бебешко олио
1 сл лимонов сок.

В микровълнова се готви много бързо (около 2 минути) - а нашата е възможно най-слабата микровълнова.
По принцип аз правя малки и тънки елементи - цветя в повечето случаи така че там свиването не е голям проблем.

# 25
  • София
  • Мнения: 247
На мен също ми се напуква и аз не знам защо.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 078
Да се запиша и аз във вашата темичка, защото имам намерение да се пробвам и в това.   Grinning

# 27
  • Мнения: 30
 напукването се получава когато лепилото е неподходящо или се сложи повече нишесте

# 28
  • София
  • Мнения: 247
марсил-какво е неподходящо?
-повече?
 чаша на чаша.

# 29
  • Мнения: 11
biboni по принцип студения порцелан се свива (до 30%) и при по-големи елементи се напуква.

По принцип аз правя малки и тънки елементи - цветя в повечето случаи така че там свиването не е голям проблем.

Shemet, а какво е лепилото, което използваш? Някой знае ли как може да се избегне това свиване при съхненето, може би нещо се добавя в тестото. Виждала съм на сватбени изложения доста големи фигурки изработени от студен порцелан.

Общи условия

Активация на акаунт