Раждане в,, Света София"

  • 3 641
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Shusha
ok.. moje i da ne e chastna, zabludila sym se. Vuv vseki sluchai shte sym vi blagodarna ako spodelite vpechatlenia otnosno finansovata chast - bilo to na lichno syobshtenie ili tuk.. Simple Smile


Аз раждах там нормално като се възползвах от част от предлаганите ВИП услуги. Платих си за ВИП зала и присъствието на таткото - 200 лева общо и за престоя в болницата - 120 лева (4 дни стояхме) като бях във двойна стая. Условията са много добри, отношението - също.

Изборът на лекар струва 500 лева. Това пак е ВИП услуга предлагана от болницата. Мисля, че около 350 лева отиват за лекаря, а 150 - за болницата.

За всички тези неща се получава разписка, т.е. всичко е легално.

# 16
  • Мнения: 437
значи общо около 800 лева?
Полезна информация, благодаря. Но тъй като все още съм далече от момента на раждането се чудя друго...
личната ми лекарка ми даде направление с което като отида вече при един лекар, там трябва да си и остана.. за изследвания, наблюдение и т.н. .... И сега съм пред огромна дилема на кого да се спра?! Попринцип личната каза че всички изследвания, свързани с бременноста са безплатни. Дали това важи и за Св. София> Някак си не ми се иска да ходя при гинеколожката в поликлиниката....

# 17
  • Мнения: 6 315
Ами в Света София могат да следят бременност в центъра към болницата, но женската консултация там е платена. Плащаш около 200 лева (май беше толкова) и нищо повече, като ти правят повече изследвания, отколкото ако си при поликлиничен гинеколог например (в тези ЖК задължително правят БХС докато иначе се прави по осмотрение на гинеколога). Но мисля, че няма шанс да ти следят бременността там без да си платиш Sad.

Аз лично си ходех при гинеколога в поликлиниката и съм много доволна. Жената е адски симпатична и свястна и сега пак мисля там да ходя профилактично Simple Smile.

Успех!

# 18
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Платих 200$. Сега пак ми искат толкова. Това- само за раждането и престоя после.

# 19
  • Мнения: 6 155
Цитат на: Margarita
Ами в Света София могат да следят бременност в центъра към болницата, но женската консултация там е платена. Плащаш около 200 лева (май беше толкова) и нищо повече, като ти правят повече изследвания, отколкото ако си при поликлиничен гинеколог например (в тези ЖК задължително правят БХС докато иначе се прави по осмотрение на гинеколога). Но мисля, че няма шанс да ти следят бременността там без да си платиш Sad.

Аз лично си ходех при гинеколога в поликлиниката и съм много доволна. Жената е адски симпатична и свястна и сега пак мисля там да ходя профилактично Simple Smile.

Успех!


Ааа, не съм съгласна. В центъра към болницата "Вяра, надежда, любов" /май така беше името/ можеш да отидеш с направление и консултацията там ти е без пари - аз така направих. Но ако нямаш направление плащаш абонамент /преди беше 150лв./ Confused

# 20
и аз, раждах в Света София и съм много доволна,
бях със секцио.Сложиха ми спиналната упойка но не ме хвана като хората и по-време на операцията ми сложиха пълна упойка, много съм доволна от грижите. Там също ми проследяваха и бременноста и всичко ми излезе без пари.
Наблюдаващ лекар ми беше д-р.Шишенкова.

# 21
# 22
  • Мнения: 6 155
Цитат на: pipilota
Няма да ти направят пълна. Няма такава практика нито пък има някакъв смисъл.


Зависи, ако има усложнения или не хване спиналната слагат и пълна.

# 23
  • Мнения: 1 517
Цитат на: tumppi
и аз, раждах в Света София и съм много доволна,
бях със секцио.Сложиха ми спиналната упойка но не ме хвана като хората и по-време на операцията ми сложиха пълна упойка, много съм доволна от грижите. Там също ми проследяваха и бременноста и всичко ми излезе без пари.
Наблюдаващ лекар ми беше д-р.Шишенкова.

и мен тя ме следи и съм много доволна от нея а пък синът и ме оперира,но аз си бях платила абонамента там от самото начало за това незнам как стоят нещата иначе

# 24
  • Мнения: 437
Добро утро мили момичета. Благодаря на всички за споделените впечатления. Ще има още да го мисля... но със сигурност вашата информация ще ми е от помощ. Желая на всички лек и усмихнат ден и много успешна седмица!!

# 25
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Цитат на: pipilota
Няма да ти направят пълна. Няма такава практика нито пък има някакъв смисъл.


Ако имаш някакви, дори незначителни проблеми с гръбнака, смятам, че не биха рискували. В най-добрия случай просто няма да те хване упойката. Четох някъде, но не мога да си спомня къде  Rolling Eyes Bulb, че дори след коригирана сколиоза (изкривяване на гръбначния стълб, най-често през пубертета) не се препоръчват тези видове упойки. Доста мацки от диапазона 30+ едно време бяхме с такива диагнози покрай тежките чанти Twisted Evil и си отвисяхме бая време по лечебни гимнастики.

# 26
  • София
  • Мнения: 10 825
Цитат на: Biby
Цитат на: Margarita
Ами в Света София могат да следят бременност в центъра към болницата, но женската консултация там е платена. Плащаш около 200 лева (май беше толкова) и нищо повече, като ти правят повече изследвания, отколкото ако си при поликлиничен гинеколог например (в тези ЖК задължително правят БХС докато иначе се прави по осмотрение на гинеколога). Но мисля, че няма шанс да ти следят бременността там без да си платиш Sad.

Аз лично си ходех при гинеколога в поликлиниката и съм много доволна. Жената е адски симпатична и свястна и сега пак мисля там да ходя профилактично Simple Smile.

Успех!


Ааа, не съм съгласна. В центъра към болницата "Вяра, надежда, любов" /май така беше името/ можеш да отидеш с направление и консултацията там ти е без пари - аз така направих. Но ако нямаш направление плащаш абонамент /преди беше 150лв./ Confused


Аз се записах на ЖК в центъра "Вяра, Надежа, Любов" към Св. София - абонамента е 200 лв. за цялото проследяване на бременността и всички изследвания. А за раждането ми казаха че е 600 лв.
Тъй като стана въпрос за д-р Силвия Савова - аз съм при нея. Познавам я от повече от 2 год. покрай разни други женски проблеми и съм много доволна от нея. Според мен е много внимателен и разбран човек и компетентен лекар!

# 27
Privet,i az rodih v Sv. Sofia,ot rajdaneto ne moga da se oplacha.Ekipa beshe na nivo,vsichko beshe kakto triabva,no pediatrite sa otvratitelni.Smeniaha pampersite na decata dva pati na den,mieha gi na cheshmata sas studena voda,ne gi majeha s nishto.Rezultata-izpisaha ni ujasno podsecheni,deteto beshe s vazpalen pap i seriozen koniunktivit.Lichnata ni lekarka se ujasi,kogato vidia malkata.Kaza ni,che v tova sastoianie ne e triabvalo da ia izpisvat!!!!A kogato v bolnicata reshih da popitam za tozi sekret ot ocetata,opasen li e ,na kakvo se dalji,shte se opravi li,otgovorat beshe-"Az ot kade da znam,moje i da se opravi,moje i da ne se opravi,boja rabota"!!!Taka che preceniavaite,v rodilnoto shte se otnesat dobre s vas,no kakvo shte e otnoshenieto kam decata vi e pod vapros

# 28
  • Мнения: 1 517
Цитат на: ekaterina_f
Privet,i az rodih v Sv. Sofia,ot rajdaneto ne moga da se oplacha.Ekipa beshe na nivo,vsichko beshe kakto triabva,no pediatrite sa otvratitelni.Smeniaha pampersite na decata dva pati na den,mieha gi na cheshmata sas studena voda,ne gi majeha s nishto.Rezultata-izpisaha ni ujasno podsecheni,deteto beshe s vazpalen pap i seriozen koniunktivit.Lichnata ni lekarka se ujasi,kogato vidia malkata.Kaza ni,che v tova sastoianie ne e triabvalo da ia izpisvat!!!!A kogato v bolnicata reshih da popitam za tozi sekret ot ocetata,opasen li e ,na kakvo se dalji,shte se opravi li,otgovorat beshe-"Az ot kade da znam,moje i da se opravi,moje i da ne se opravi,boja rabota"!!!Taka che preceniavaite,v rodilnoto shte se otnesat dobre s vas,no kakvo shte e otnoshenieto kam decata vi e pod vapros

еее недей така сега де
родих февруари месец там отношението на всички + педиатрите беше отлично,бебета ги миеха през ядене демек през 6 ч,също и ги мажеха според мен си беше готварско олио но както и да е,за водата кадето ги мият не знам,не споря никога не съм я пипала но в стаите по всяко време имаше топла вода не виждам логика в акушерската стая да няма и да е студена Rolling Eyes

# 29
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: CTramell
Цитат на: pipilota
Няма да ти направят пълна. Няма такава практика нито пък има някакъв смисъл.


Ако имаш някакви, дори незначителни проблеми с гръбнака, смятам, че не биха рискували. В най-добрия случай просто няма да те хване упойката. Четох някъде, но не мога да си спомня къде  Rolling Eyes Bulb, че дори след коригирана сколиоза (изкривяване на гръбначния стълб, най-често през пубертета) не се препоръчват тези видове упойки. Доста мацки от диапазона 30+ едно време бяхме с такива диагнози покрай тежките чанти Twisted Evil и си отвисяхме бая време по лечебни гимнастики.


Аз съм с дископатия, тоест прешленът прищипва нерв (нещо такова), пак е на гръбнака, секциота ми беше със спинална упойка, без никакъв проблем. Е болеше ме кръста няколко дни, но това и без да имаш проблем го посочват като евентуален резултат от тази упойка. Сложиха я много лесно, нищо не се усети само леко боцкане, хвана ме почти веднага (обездвижих се от кръста надолу). Номерът е за застанеш добре, с плътно свити колене към гърдите и да не мърдаш.

Общи условия

Активация на акаунт