Всякакви въпроси относно съдомиялните - 7

  • 53 141
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: X
Здравейте,дами.Харесала съм си тази съдомиялна http://www.techno-mix.com/product/5689/bosch-spv-69-t-10-eu ,но никъде не пише колко продължават(минути) програмите на измиване и по конкретно тази Еко 50.Смятате ли ,че е добър избор?(за тази цена)
Сега погледнах за тазив сайта на Бош. Еко програмата е 185 мин.

Ето тук може да си погледнеш:
http://www.bosch-home.bg/продукти/миене-на-съдове/съдомиялни-за-пълно-вграждане/SPV69T10EU.html?source=browse

Копирай си линка и го пусни в браузър. Не знам защо, но като го направя като линк и не отваря сайта на Бош.

Последна редакция: ср, 11 яну 2012, 22:38 от Анонимен

# 736
  • Мнения: X
На мен ми е ужасно удобен. Зареждам миялната преди да легна. Пускам я за час, в който все още си е нощната тарифа. Колкото и да е дребно това "спестяване" на електричество, накрая се усеща в сметката за месеца.
напълно подкрепям - с  отложен старт винаги -  и миялната, и пералнята, и сушилнята Peace
Точно ! Да си перат ,мият и сушат през нощта-хем на сутринта всичко е готово, хем немалко се пести от нощната тарифа. Всъщност се препоръчва и използването и - така не се претоварва мрежата.

# 737
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Аз ще умра от страх да оставя нещо пуснато през нощта или през деня като ме няма. Особено сушилнята не мога да си представя да ми работи докато спя. Всичко се случва, може да стане късо съединение с такъв голям консуматор на енергия и живи ще си изгорим. Скоро имаше случай на изгорял апартамент от пуснат отоплителен уред през нощта. Добре, че детенцето се събудило та усетило пожара, иначе цяло семейство щяло да изгори. Не, мерси! Тези неща работят само докато съм си у нас и съм около тях да им следя работата нормална ли е.

С хладилника, включеният на заряд лаптоп или мобилен телефон как процедираш  Wink
Всички уреди ли изключваш от контакта като спиш или като не си в къщи?
На практика искра може да възникне от всичко.

# 738
  • Мнения: X
Специално сушилнята е голям консуматор, който  доста се нагрява. От ранга на печка е. За пералня и съдомиялна пък са включени във водопровода и може да се случи всякаква авария, включително да спре водата. Както и да е. Аз казах, защо аз не използвам отложен старт. Всеки сам си преценява какво да прави в собствения си дом  Peace

# 739
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Сега да си споделя моя опит. Нали нощната тарифа започва да се отчита в 22 през зимата и 23 през лятото? За мен това е нормалното време по което си лягам. В смисъл натискам копчето на машинката и отивам да спя. Защо тогава тази функция да ми е безкрайно необходима?
С пералнята процедирам по друг начин обаче. При нея ползвам отложения старт, защото не искам да работят двете машини по едно и също време и я пускам за след 2 часа примерно. Имам си теория, че когато и двете машини работят е възмоно да се засекат пълненето или изпомпването на вода и това да се отрази на качеството на работата им. Не твърдя, че е истина, така си мисля.
За сушилнята нямам все още личен опит, но разбрах, че за там отложения старт е задължителен.

# 740
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Аз си зареждам миялната след вечеря и повече не ходя в кухнята примерно и си ползвам отложеният старт. Сушилнята мъжът ми я пуска, защото си ляга по - късно.
Пералнята рядко я пускам на нощна тарифа, защото няма кой да се занимава с дрехите в полунощ например

# 741
  • Мнения: 40
Сега да си споделя моя опит. Нали нощната тарифа започва да се отчита в 22 през зимата и 23 през лятото? За мен това е нормалното време по което си лягам. В смисъл натискам копчето на машинката и отивам да спя. Защо тогава тази функция да ми е безкрайно необходима?
С пералнята процедирам по друг начин обаче. При нея ползвам отложения старт, защото не искам да работят двете машини по едно и също време и я пускам за след 2 часа примерно. Имам си теория, че когато и двете машини работят е възмоно да се засекат пълненето или изпомпването на вода и това да се отрази на качеството на работата им. Не твърдя, че е истина, така си мисля.
За сушилнята нямам все още личен опит, но разбрах, че за там отложения старт е задължителен.
точно така и аз - същата теория за миялната и пералнята + миялната и сушилнята са на един контакт /бушон/ - а понеже сушилнята харчи много ток не искам да рискувам да я пускам заедно с миялната.
И трите ми уреда са с отложен старт и ги нагласям през два часа - например в 23ч.пералнята започва, в 1ч. започва миялната и в 3ч. започва сушилнята - така като стана сутрин в 7часа всичко е ок.
Но май много се задълбочихме с този отложен старт Simple Smile
И за да не е спам - аз засега с моята Аристон-ка нямам проблеми - пу пу дано все така да е, но ако нещо изкочи разчитам на вас   bouquet

# 742
  • Мнения: X
А как организирате ваденето на дрехите от пералнята и слагането им сушилнята и отложения старт ?
По моему нагласянето на двете през два часа е възможно ако са един комбиниран уред.
Аз нагласям пералнята на нощна, обаче ставам в 5 да ги извадя и преместя в сушилнята- та да изсуши до 6... Мъка.. Cry

# 743
  • Мнения: X
А как организирате ваденето на дрехите от пералнята и слагането им сушилнята и отложения старт ?
По моему нагласянето на двете през два часа е възможно ако са един комбиниран уред.
Аз нагласям пералнята на нощна, обаче ставам в 5 да ги извадя и преместя в сушилнята- та да изсуши до 6... Мъка.. Cry
krasi1980  написа, че са три уреда. Тоест, да, става през нощта.  Peace
Не знам каква е нейната съдомиялна, но в упътването на моята пише да се отвори веднага след като приключи и ако не го направя издава едно гадно пискане. Тоест ако я пусна в 1 часа тя ще е приключила до 3. Следователно, сигурно става към 3, за да спре съдомиялната и да премести дрехите в сушилнята.
Аз не бих издържала на такъв ритъм. Лягам си към 12. До тогава всички уреди са приключили, но аз нямам проблема с бушоните и  мога да пускам всичко паралелно към 9.30.

# 744
  • Sofia
  • Мнения: 26 375
Едно бурканче от маслинова паста упорито отказва да бъде измито вече при 5 пускания на миялната,сменях и мястото му вътре и отново само то е неизмито... Thinking

# 745
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Доли, вземи му се ядосай и го измий на ръка  Joy. Най-вероятно малките частички от пастата са се фиксирали вече върху стъклото и колкото и да го пускаш в миялната няма да се измие. Иска се механично премахване.

# 746
  • Sofia
  • Мнения: 26 375
Така ще се получи май,но след малко пак ще пробвам,че отново ми е пълна....

# 747
# 748
  • Мнения: 40
А как организирате ваденето на дрехите от пералнята и слагането им сушилнята и отложения старт ?
По моему нагласянето на двете през два часа е възможно ако са един комбиниран уред.
Аз нагласям пералнята на нощна, обаче ставам в 5 да ги извадя и преместя в сушилнята- та да изсуши до 6... Мъка.. Cry
krasi1980  написа, че са три уреда. Тоест, да, става през нощта.  Peace
Не знам каква е нейната съдомиялна, но в упътването на моята пише да се отвори веднага след като приключи и ако не го направя издава едно гадно пискане. Тоест ако я пусна в 1 часа тя ще е приключила до 3. Следователно, сигурно става към 3, за да спре съдомиялната и да премести дрехите в сушилнята.
Аз не бих издържала на такъв ритъм. Лягам си към 12. До тогава всички уреди са приключили, но аз нямам проблема с бушоните и  мога да пускам всичко паралелно към 9.30.
Ами малко е сложно за обяснение  Embarassed - аз също си лягам в 12 - и всяка вечер пускам пералня а понякога и по две - та ако имам една пералня през ноща ставам и ги местя в сушилнята/с две малки деца съм и все някое я се събуди, я плаче, я има чиш, или вече се е напикало - вси ми се налага да ставам/, а ако имам две перални - тогава пускам едната в 22,00часа и до 23,30 е свършила - така ги местя в сушилнята и я нагласям, съответно нагласям втората пералня, съответно и миялната - и така се получава трите уреда да работят един след друг/ плюс това бойлера, климатика и обезвлажнителя работят денонощно/. В крайна сметка при моите 500киловата нощна ен. дори и в малката разлика в цената на дневна и нощна мисля че пестя около 20-ина лева на месец.
Моята миялна е ето тази: http://www.technopolis.bg/b2c/details/682472/P11100501/Sadomiyal … -ARISTON--LSF-835
и да си призная честно не си спомням да съм чела в упътването, че трябва да я отворя след приключването й. Всички миялни ли са така по принцип или само на тези, на които е упоменато в упътването?

Общи условия

Активация на акаунт