Не знам нали някога ще мога да простя

  • 12 012
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 992
Звучиш доста афектирано. Мисля, че част от историята с уволнението ти е спестена. Да уволниш дисциплинарно служител, който работи от 15 години за теб, изисква сериозно провинение. Може би това е причината да не е искал да бъде толкова настоятелен за обезщетение, колкото ти се е искало.
Наистина, в изложението звучиш предимно от първо лице, единствено число. Ситуацията изглежда така, сякаш мама е решила да накаже децата, обидили отрочето й. Понякога жените сме склонни да третираме мъжете като малолетни и това води до негативни последици във всяко едно отношение, вкл. непоемане на отговорност и инициатива.

# 16
  • Мнения: 4 300
Забравих, че е редно съветите да са като за детскоградинчета Crossing Arms
Ако го беше 'направила на две стотинки' какво щеше да постигне освен влизане в категорията свръхемоционална кифла? Няма по неприятна гледка от жена,която си е изпуснала нервите на публично място и мъж, който се чуди къде да се дене. И какви чужди каузи, жената се бори за  съпруга си, за работата му, която сигурно им плаща сметките, за вложените пари, време и усилия, за семейството на децата си.

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
Поне щеше да си го върне или поне да си го излее върху виновника и да се поуспокои. А сега е в категорията на глупачките, които отвсякъде са се накиснали заради мъж. Виждаш ли, според теб не е чужда кауза, а за семейството! Обаче мъжът й я е изпързалял здраво с детинското си поведение. Явно за него това е била нежелана борба, щом е правил уговорки с "врага" да я лъжат за споразумението. Ми, като се държи един мъж като тригодишен, такова отношение заслужава! Да си беше казал, жена, така и така...

# 18
  • Мнения: 4 300
Голяма утеха, щяла да си го върне  ooooh! Ще му накриви капата, както казваше баба ми, лека й пръст.
Хайде да не ползваме чуждите реални проблеми за  душевна дъвка. Има достатъчно сериали по телевиите, които могат да бъдат ползвани безболезнено за целта.

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Каква душевна дъвка?! Като гледам, ти си казваш мнението, защо аз да не мога да кажа моето! Та, ако ще говориш за дъвка, съвсем спокойно можеш да включиш себе си!
На авторката страшно много й съчувствам за кофти ситуацията. За следващите пъти ще си има обеца на ухото. Надявам се неприятностите им да свършат дотук.

# 20
  • Мнения: 65
Много неприятна картинка, много. Позволи ми да ти кажа как ми изглежда на мен:
Човекът прави сериозен гаф и го уволянват дисциплинарно...това е сериозно нещо и не става ей така за дребни провинения, освен, ако не са те нарочили. Тъй като е наясно, че вкъщи ще го отнесе лошо, решава да се представи за жертва. Ти се мобилизираш да го защитаваш и възстановиш справедливостта и той не успява да се откопчи до момента, в който те извеждат навън. Използва моментът и сключва смешното споразумение, тъй като в противен случай хем нищо няма да вз Grinningеме, хем ти ще разбереш истината.
Сега, остава въпросът - защо този човек е толкова наплашен от жена си?  Grinning

Инак аз бих побесняла от нещо подобно, но, честно казано, не бих се втурнала да го защитавам, ако преди това не изкопча всяка дребна подробност и не събера доказателства. Сега, освен да го дъвчеш и му съсипеш живота през следващите няколко месеца, докато не си намери нова работа, аз не виждам какво друго може да се направи...

# 21
  • Мнения: 1 199
Аз много се дразня, когато моят мъж прави опити да ми се меси за такива неща. Но аз не се колебая да му показвам че се дразня, още от самото начало, и повече натиск не виждам. И също е ставало въпрос за загуба на пари и лишаване на семейството от нещо. Това как да напуснеш една компания трябва да го реши самият човек. Имам чувството, че във вашата двойка по-властната си ти, а той е мек се страхува да се еконфронтира с теб. Грозно е че те е излъгал заедно с колегите си, но ако имаше самочувствието да ти каже че това, което му предлагаш, не го устройва, и да е спокоен, че ти ще го приемеш нормално, нямаше да го направи.

# 22
  • Мнения: 12 665
Тя ситуацията отвсякъде напомня детска градина - строгата учителка и детето, което не иска да си признае, че е счупило вазата, защото го е страх. 

# 23
  • Мнения: 654
Аз много се дразня, когато моят мъж прави опити да ми се меси за такива неща. Но аз не се колебая да му показвам че се дразня, още от самото начало, и повече натиск не виждам. И също е ставало въпрос за загуба на пари и лишаване на семейството от нещо.
Да ти се меси Shocked
Алоо, вие сте две половинки на едно цяло или не newsm78

# 24
  • Мнения: 8 536
Мъжът ти е иди*т и с право се ядосваш.В едно семейство всичко трябва да се споделя и решенията да се взимат от двамата. Според мен той е скрил нещо от теб .

# 25
  • София
  • Мнения: 493
Права си, мъжът т ти е побързал да "си измие ръцете" и да излезе от ситуацията. Аз също винаги се боря до край и максимално, при вас това е било в ущърб на семейството.

# 26
  • Мнения: 407
Благодаря за мненията. Да мъжът ми е малко на възраст и това е големият проблем за намирането на нова работа. В момента работа много няма по принцип. Работи 1 месец за една друга фирам но с много по ниска заплата от тази която получаваше а и в момента в който им намаля работата му казаха да напусне защото беше на изпитателен срок.
Що се отнася за провиненията му уволниха го за  spoilage. Според мениджърите му бил допуснал грешки поради небрежност, което им било косвало май нещо като 3700 евро в рамките на 2 години. Не казвам че мъжът ми е напълно невинен, но и както доста хора се изказаха тук да уволниш човек с 15 години стаж, с две малки деца и то не в първа младост беше малко прекалено. Просто в момента няма работа и работодателите се изхитряват вместо да ти плащат обезщетение при съкращение просто те нарочват издават ти няколко предупреждения всеки път когато стане нещо дребно, а то никой не е безгрешен. просто не мога да приема че мъжът ми след толкова години работа в тази сфера изведнъж е станал чак толкова неспособен да си върши работата. Всичко е въпрос на пари и просто в дадения случай работодателят се отърва от него по възможно най лесния начин без да трябва да плати нещо.

# 27
  • Мнения: 269
Всичко е въпрос на пари и просто в дадения случай работодателят се отърва от него по възможно най лесния начин без да трябва да плати нещо.

От написаното от теб, разбирам че мъжа ти, в продължение на 2 години е "набутвал" фирмата със средно 500 лв на месец. Всичко е въпрос на пари! Защо очакваш от фирмата да му изплатят обезщетение? Радвай се, че не го задължават да възстанови тези 3700 евро.

Дано отношенията мужду вас се оправят. Желая Ви всичко добро.

# 28
  • Мнения: 7 947
От 2 месеца животът ми се е превърнал в някакъв кошмар. Мъжът ми го уволниха дисциплинарно .........Мразя го и не знам нали някога ще мога да му простя. Не знам къде да се дяна, не знам какво да правя със себе си.

Ами да, разбираемо се чувстваш зле. То като цяло ситуацията с две деца и без доход си е притеснителна, пък и това. Но честно казано - не би трябвало парите да са причината да се разделите, само това искам да кажа. Да, предадена се чувстваш, излъгана от най-близкия и тн, но пък...той вероятно е знаел, че надали повече ще може да се извоюва и го е приел - все пак за да вземе нещо. А лъжата - ами тя е заради теб, да не те натъжи...Погледни от този ъгъл. Аз винаги съм казвала, че не е за мен голата любов, тоест като нямаш пари или условия - става много тегаво и чувствата се видоизменят. Та разбирам те, но все пак...С две деца - по-добре ли ще си сама?

# 29
  • Мнения: 12 665
А защо мъжът ти е постъпил така?

Общи условия

Активация на акаунт