Майчинство и детски за близнаци - 7 тема

  • 94 429
  • 278
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 1 714
Ох,ама съм и аз...-за еднократните помощи за близнаци и за раждане (които обсъждате в предните постове.

# 181
  • Мнения: 2 483
Прочети първия пост. Информацията е актуална и към настоящия момент.

# 182
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Простено ти е  Hug

Прочети първия пост. Информацията е актуална и към настоящия момент.

Направи си повече копия на актовете за раждане да имаш вкъщи преди да подадеш документи  Peace

# 183
  • София
  • Мнения: 1 714
Благодаря! Hug
Аз сега изчетох темичката да не питам на халос и да не повтаряме, но нещо се забатачих и не разбрах,извинявам се за което.
От документите за подаване, какво е това удостоверение от ГРАО и откъде се взима (за София)  и задължително ли е?(на първа страница някой беше писал,че са го върнали) и като сме на месец и са ни били ваксините само в родилното, от там ли трябва да си търся бележка, или на база епикриза ЛЛ ще ми напише?

Последна редакция: вт, 04 юни 2013, 15:16 от Kanari

# 184
  • Мнения: 2 483
Удостоверение за родените от майката деца - така се казва документът и се вади в служба ГРАО на общината по постоянен адрес.

След като е записала ЛЛ децата, тя би трябвало от епикризите им да е въвела ваксините в личните им файлове в програмата си на компа и да може да ти даде разпечатка.

# 185
  • София
  • Мнения: 1 714
Аха,итново благодаря,ще почакам още малко щом срокът е 6 мес и тогава ще подам,че лл още не е създала картони.

# 186
  • Мнения: 116
моми4ета вдигат ли и детците надбавки за близнаци? Tired

# 187
  • Мнения: 2 483
моми4ета вдигат ли и детците надбавки за близнаци? Tired
Кои други детски вдигат, че да вдигат И тези за близнаци?

# 188
  • Мнения: 116
как кой??По 60 лв на дете

# 189
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Това не е ли само предложение?

# 190
  • Мнения: 116
Не гласуваха го и го обявиха и в държавен вестник,но от кога е в сила незнам newsm78

# 191
  • Мнения: 2 483
Бъркаш. Засега е само предложение.
Това, което приеха, е да увеличат със 70 лв. размера на майчинството между първата и втората година до размера на МРЗ.

# 192
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Айде и аз да питам  Blush МАЙЧИНСТВО  до кога се дава ? до 1 годинка на децата или до две ???

и като съм почнала от края на Май т.г. работа мога ли да взимам майчински и по колко и за двете деца или сумата е една  Confused

# 193
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Мисля че сумата е една 50% от майчинството за втората година

# 194
  • Мнения: 82
За втората годиан майчинството от 240 става на 310 лв. Това е промяната

Общи условия

Активация на акаунт