Майчинство и детски за близнаци - 7 тема

  • 94 422
  • 278
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 13
Момичета, до 3,05 бях в последния болничен след раждането. От 3,05 трябва да съм вече в майчинство, но още не са ми превели и 1 ст. Кога да очаквам първия превод?

# 196
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Моя съвет е да попиташ за актуална информация в счетоводната тема.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=719815.0
Иначе на мен като ми изтече началото на декември последния болничен чак на 06.02. имах превод и така си вървяха с месец назад при мен преводите, доколкото разбрах забавянето не било от НОИ а работодателя така подавал документите след приключване на месеца, по закон до края на следващия подавал информацията в НОИ. Така беше тогава, сега наистина не знам как стои въпроса.

# 197
  • Мнения: 1 988
здравейте момичета,

идната седмица ми предстои да си взема актовете за раждане на моите близначета. искам да попитам за сумите 2х600 и 2х1200 необходимо ли е:
1. да си извадя Удостоверение за семейно положение?
2. За детските по 105лв. на мес. кога се подава молба-декларация? След като децата навършат 1 год. или сега като новородени?

# 198
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Не е нужно да чакаш година. Аз подадох заедно трите декларации и накуп ми преведоха всичко 3705 лв имах в картата си след като я взех от банката (извадиха ми служебно такава, имаше някакво изискване към коя банка да имам карта).
Удостоверение за родствени връзки ти трябва, за поредността на родените от теб деца.
Ако нямате брак с таткото се взимат само твоите доходи, ако имате служебна бележка за доходите и на таткото. Това е за детските.

# 199
  • Мнения: 1 988
desitoo, благодаря. значи като ходя да си взема удостоверенията за раждане на бебчетата направо ще си извадя и удостоверение за семейно положение.

# 200
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
То наведнъж е най-добре да се случат нещата, да не се разхождаш после пак. Имай предвид че при социалните остават актовете за раждане докато ти изплатят сумите (около месец), направи си копия да имаш. Моите докато ги върнат, никой не ми беше споменавал че ще ми трябват копия и ходех да се моля само да ми ги снимат, и познати търсех че ми се направиха на интересни  Confused

# 201
  • Мнения: 22
Лично ли трябва да се отиде при подаване на декларациите или може и таткото да свърши тази работа. newsm78

# 202
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Лично се попълват и подписват. Моите декларации ги занесе свекърва ми, бях и дала и личната си карта (искат я сравнение с попълнените данни), приели са ги. После лично ходих да си взема актовете за раждане, пак се искат подписи на място.

# 203
  • Русе
  • Мнения: 571
Трябва да носиш и документ за номер на сметка от банката. Не са ми поставяли условие на коя банка да е сметката. Сметката трябва да е на твое име. Моята е в Булбанк. Аз имах документ за сметката на бащата, но не разрешиха, та ходих да си извадя за моята сметка.

# 204
  • Мнения: 302
Някой ще каже ли кога трябва да преведат детските за май, че не знам дали са ми превеждали от тогава, не мога да направя сметката с дебитната карта newsm78

# 205
  • София
  • Мнения: 6 193
За май са ми ги превели на 17.06.

# 206
  • Мнения: 494
Здравейте, доста неща ми се изясниха покрай документите за помощите, но имам един въпрос:
Ако децата все още не са записани при ЛЛ, това ще стане най-рано след месец, това означава ли, че не мога да подам документите, защото се иска "бележка от личната лекарка на децата, че имат поставени всички ваксини за възрастта". или може с бележка от болницата?

# 207
  • София
  • Мнения: 135
Да попитам момичетата, подавали декларации за еднократна помощ и съответно за майчински - за всяко дете отделна декларация ли се подава или и двете дечица се вписват в една декларация?

# 208
  • София
  • Мнения: 6 193
triksy_81 , в една декларация.

Birenka , не знам, моите имаха ЛЛ, когато подадох декларациите.

# 209
  • Мнения: 34
Здравейте момичета! Извинявам се, ако вече е обсъждано, но бихте ли ми казали какъв е срока за подаване на документи за сумата от 2х1200лв.? Предварително благодаря!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт