Ти си мъж..;)

  • 8 731
  • 106
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 12 692

"Ти си мъж" - в смисъл имаш мъжко мислене. Разбираш и реагираш адекватно на еди-коя си ситуация.

Тоест, по принцип жените сме лиганви пикли.

# 91
  • Мнения: X

"Ти си мъж" - в смисъл имаш мъжко мислене. Разбираш и реагираш адекватно на еди-коя си ситуация.

Тоест, по принцип жените сме лиганви пикли.
Аха...точно затова за мен  не  е комплимент подобна реплика.
Т.е.,едва ли не мъжете се мислят за някакви висши същества,а жените някакви си там....и като кажат "Ти си мъж!",очакват да припадна от кеф.....   Mr. Green
Ами ,не,няма как да ми е кеф,че някой си мисли,че е нещо повече от мен....че и да подскоча от радост ,ако признае,че "съм като него"...


Следващия път ,когато някой мъж се справи перфектно с женско задължение ,и аз ще му кажа "Ейй,пич,страхотна жена си!" и ще очаквам да припадне от удоволствие....    Joy
Специално ще се постарая да не е гей....все пак...
  Mr. Green

# 92
  • София
  • Мнения: 62 595
Не е "едва ли не", те се мислят за висши същества! Ако не се мислеха за такива, нямаше да са в състояние да си мерят всичко и да се предизвикват един-друг, да "завладяват света".  Simple Smile

# 93
  • Мнения: 7 947
А защо учтивото обръщение и към жени е "колега", а не "колежке"?

# 94
  • Мнения: 4 300
Не е учтиво, а правилно. Защото идва от латински. И професиите нямат женски род.

# 95
  • Мнения: 7 947
Не е учтиво, а правилно. Защото идва от латински. И професиите нямат женски род.

Електромеханичка  Joy
Как да нямат!

# 96
  • Мнения: 2 175
Виж сега, Краси..Ако моят мъж наред с това, че ежедневно ми казва колко съм красива, желана и тн, започне да ми хвали кулинарните умения - сериозно ще се разтревожа..Но ако вместо последното добави искреното си възхищение, че не му отстъпвам - определено ще го сметна за голяма четка.
Та..разни хора - разни идеали.

# 97
  • Мнения: 54 976
Е , да де , ама то така излиза , че мъжете са по-висши същества от нас и казвайки ти , че си мъж , значи те приемат за равна .
С което не съм съгласна , че сме по-низши ! Peace

# 98
  • Мнения: X
Виж сега, Краси..Ако моят мъж наред с това, че ежедневно ми казва колко съм красива, желана и тн, започне да ми хвали кулинарните умения - сериозно ще се разтревожа..Но ако вместо последното добави искреното си възхищение, че не му отстъпвам - определено ще го сметна за голяма четка.
Та..разни хора - разни идеали.
Т.е.,ти смяташ,че той е нещо повече от теб?И би била щастлива ,ако той те "признае" за равна с него?
Дааа,разни хора-разни идеали.   Simple Smile

Аз смятам,че мъжете и жените са преди всичко хора,т.е. равни!   Peace
И бих приела за комплимент "Ти си мъж!" ,когато и той приеме за комплимент "Ти си жена!"  

# 99
  • Мнения: 7 947
Ами то от край време мъжът се възприема като носител на сила и мощ, кое ви е чудното???
Това, че днешно време е лесно хем да се говори за еманципация, хем да се кокетничи като типична жена - обърква нещата  Wink
Аз искам да бъда равна, да, затова няма как да ме обиди - ако мъж го признае. Не е нужно преди да ме е смятал за низша. Комплиментът не значи, че преди си бил ужас някакъв...

# 100
  • Мнения: 2 175
Е , да де , ама то така излиза , че мъжете са по-висши същества от нас и казвайки ти , че си мъж , значи те приемат за равна .
С което не съм съгласна , че сме по-низши ! Peace
О, не..в случаят с моя мъж - той определено се има за повече от другите (и мъже и жени). И има защо. Равна никога не мога да му бъда, но в някои неща не му отстъпвам и дори го задминавам. И той оценява това.

Не Краси, аз му се възхищавам. И щом изпитвам и това към него - значи определено бих искала да съм на нивото му. Постоянно. И това ни прави освен добри любовници и истински партньори.

# 101
  • Мнения: X
Не Краси, аз му се възхищавам. И щом изпитвам и това към него - значи определено бих искала да съм на нивото му. Постоянно. И това ни прави освен добри любовници и истински партньори.

Виж,за това съм съгласна....т.е. споделям мнението ,че един мъж трябва да е маалко по-умен,по- предприемчив.Аз като жена бих искала да мога да се възхищавам от мъжа до мен...защото ако смятам ,че съм по-умна ,по-интелигентна от него,няма да го уважавам,а за възхищение и обич да не говорим.
Но "Ти си мъж!" ми звучи по-скоро като похвала на господар към роба му,справил се с някаква тежка задача,отколкото като комплимент....   
Laughing

# 102
  • Мнения: 2 175
Ок, разбра ме най-накрая.. Peace
Колкото до звученето - ми довери ми се просто..Wink)

# 103
  • Мнения: 4 300
Само от любопитство- по какви критерии преценявате, че някой е по умен от друг?
IQ, служебни успехи, математически или други способности ( какви?), реакция в ежедневни ситуации, академично ниво-как точно?

# 104
  • Мнения: 2 175
По всичко изброено.

Общи условия

Активация на акаунт