Моята Сватба-От Къде Да Започна?

  • 6 013
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3
Супер много ви благодаря момичета може и някоя идеика да ми дадете Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 2 817
Първо - от 1 до 15 август няма да ви разрешат църковен брак.
Второ - като изберете дата - отивате в ритуална зала, запазвате си час (решавате дневна или вечерна я искате) - макар че сега е доста рано и може би няма да записват за тогава. След това след часа в ритуалната зала си преценявате колко време ще ви трябва, за да стигнете до църквата, фотосесия ще си правите ли и къде. По същия начин с часа за ресторанта. Оттам нататък - избирате фотограф (или двама - снимки и филм), диджей, оркестър ако искате, кумовете - кои ще бъдат, да ги поканите и те да се съгласят; рокля - готова или по поръчка, модел, който ти харесва; халки - модел, вид метал (самата изработка може да отнеме и месец за халките). Покани, кошници, късметчета, подаръци за гостите, табелки с номерата на масите, табелки с имената на гостите, украса в ресторанта, чаши за ритуална зала, 4 броя чаши за ресторанта (за вас и кумовете), чаша за църквата, домашен алкохол ако има - шишета какви ще ползвате, етикети за тях - вие ли ще правите сами част от нещата (това отнема  повечко време), готови ли ще бъдат. Тема и цвят на сватбата - морска ли ще бъде, слънчогледи ли ще са, рози ли, само на цвят ли ще заложите и какъв. Торта - каква и откъде.
И мога да продължа да си пиша до утре.  Laughing

# 17
  • Мнения: 3
 Laughing Да доста подробно обяснение за което благодаря но като гледам ще ми се запали главата Laughing

# 18
  • Мнения: 1 092
Аз мисля, че за нормално планиране на сватба са необходими 4-5 месеца. Аз имах повече и нищоправенето през тях ми вкарваше какви ли не организационни идеи в главата.
Хубаво е ако държите на дата, ресторант и т.н отдалече да си ги запазите, но за останалото си е рано.

# 19
  • Мнения: 1 446
Аз също успях за 2 месеца, много се забавлявах и не се стресирах излишно.

Ние решихме датата, после поканихме кумовете и после направихме всичко останало.

Така,че моят скромен съвет е решете за дата и започни Януари с планирането/пазаруване/избиране, сега е много рано.

А,и да--какъв е бюджетът също е много важно. Май от там се почва...

# 20
  • София
  • Мнения: 614
Най-важното нещо, след като определите датата на сватбата, е да изберете и капарирате ресторант. Останалите подробности можеш да започнеш да организираш и след Нова година  Peace

Най-добре се регистрирай в някой от сватбените форуми, там ще получиш много по-изчерпателна информация от първа ръка  Wink

# 21
  • Поморие
  • Мнения: 100
Ние наскоро се сгодихме - октомври и засега точна дата нямаме, имаме примерен бюджет и списък на гостите, но най-големият проблем е, че сме от различни краища на България и логистиката много ни куца - къде да е и колко път ще има за колко от роднините. Знам си че накрая всички ще са ми сърдити и това ме бави много в организацията.

# 22
  • Мнения: 1 092
Сватбата е в града в който ще живеете. Не правите сватба за третата братовчедка на леля си, че да се съобразявате с нейните удобства. Естествено трябва да се помисли и за евентуална нощувка на част от гостите

# 23
  • София
  • Мнения: 3 291
silviq handjiiska, не си пиши сама поканите. Помоли някой с запетайки и точки на клавиатурата да ти ги напечата.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Eеей, опасна работа сте/сме жените Laughing Laughing Laughing. Как пък никой не посъветва момичето, да седнат с бъдещия съпруг и да си изяснят всичко което искат за сватбата си. Ама до най-малката подробност. От това кой плаща целия масраф (това е изключително важно, повярвай ми), до най-ситната дреболия за която се сетите. Разберете се кой как вижда нещата, на какво държи и с какво е склонен да направи компромис. От там нататък е лесно. Дата, ритуална зала, църква евентуално и т.н. казали са го вече. Но за мен е важно вие двамата да имате ясно виждане какво искате.

# 25
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Според мен започни от промяна във вътрешната ти настройка: още отсега пишеш, че ще ти се запали главата и ще луднеш  Grinning. Когато приготовленията ти доставят удоволствие и радост, без да се стресираш излишно, резултатът със сигурност ще е удовлетворителен накрая.
На второ място по важност аз поставям подбора на гостите и първото, което направих някога, беше техния списък. Не, че имах против да поканя лелята на третия ми братовчед по майчина линия, но със сигурност се чувствах по-уютно, заобиколена от истински близките ми хора.
Весел празник  bouquet !

# 26
  • Мнения: 0
Здавейте момичета, предстои ми сватба но не знам от къде да започна,за това ви моля за малко помощ. Simple Smile

Да не се забравя и организирането на ергенско и моминско парти Simple Smile

# 27
  • Мнения: 0
Може да се ползват услугите на сватбена агенция, ако сте от София, препоръчвам тази http://kopnej.com/bg/, имам добри впечатления от тях, макар и не лични Simple Smile

# 28
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Цитат
Помоли някой с запетайки

Пише сЪС Запетайки,драга иронизираща грамотността на другите.

Ние подготвихме нашата сватба за около 2 месеца.Направи си концепция за лайтмотива и давай

# 29
  • Поморие
  • Мнения: 100
Сватбените планове напредват - имаме си кумуве,запазихме съвета, ресторанта, диджея, избрахме фотограф и видео, направихме списъка с гости - най-близки роднини и приятели, купихме поканите и вече започнахме да ги раздаваме, избрахме си украса, купихме подаръците, капарирахме роклята и костюма - сега си избираме халки и торта. Доста е забавно и малко на шега - нашата идея е да стане купон, повече отколкото шикозно събитие, а младоженеца участва къде с ентусиазъм, къде не толкова във всяка стъпка. Участието на родителите е силно ограничено и под строг контрол! И така Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт