"Трудно" бебе = ли е на "трудно" дете?

  • 3 769
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Моят син се роди мъничък и съответно докато навакса с кг. постоянно се кърмих-цедих, той ревеше, коликите продължиха 5 месеца, после около годинката имаше огромно желание да ходи, но беше много нестабилен и около 3 месеца прохождаше, палав е, прави бели, аз рядко разчитах на помощ, а и бях млада и доста по-неопитна и нетърпелива, та ми беше трудно.
Сега е на периоди- зодия близнаци е и наистина сякаш в него се борят два характера- единият разран, надраснал годините си и хрисим, а другият проклет, дяволит, инатлив, ревлив и мноооого палав, понякога, когато зацикли на втория повече от седмица и ми се струва ад. После отново става моето голямо момче, с което безкрайно лесно и добре си се разбираме. Това, което ме е впечатлявало от съвсем мъничък до сега е неговата енергичност, издръжливост и способност за секунди да преминава в крайности.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 992
Резултатът в момента показва, че всичко е божа работа:

Какво бебе беше и какво дете стана?
"трудно" бебе ---> "трудно" дете  8 (32%)
"трудно" бебе ---> спокойно дете  8 (32%)
спокойно бебе ---> "трудно" дете  5 (20%)
спокойно бебе ---> спокойно дете  4 (16%)
 
Общ брой гласове: 23

 

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
На мен нещо не ми е ясно какво означава трудно и лесно дете. Какво като е било ревливо бебе, щом реве, значи нещо не му е добре - или е гладно, жадно, наакано, колики и други болежки, да му е студено, топло..., малко ли са нещата за едноо бебе! Важното за мен е какво е детето като започне да увеличава бодърстването, дали наблюдава, проявява интерес към света наоколо, как общува с майка си и другите членове на семейството. За да е спокойно детето е важно да му се обръща достатъчно внимание, да се общува с него, да има достатъчно стимули да изучава света.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 992
На мен нещо не ми е ясно какво означава трудно и лесно дете. Какво като е било ревливо бебе, щом реве, значи нещо не му е добре - или е гладно, жадно, наакано, колики и други болежки, да му е студено, топло..., малко ли са нещата за едноо бебе! Важното за мен е какво е детето като започне да увеличава бодърстването, дали наблюдава, проявява интерес към света наоколо, как общува с майка си и другите членове на семейството. За да е спокойно детето е важно да му се обръща достатъчно внимание, да се общува с него, да има достатъчно стимули да изучава света.

обзалагам се, че твоето е било от готините спокойни бебоци Wink)

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Тц, не бяха и двамата.  Laughing Ужас, направо! Що ревове бяха първите месеци, пък какво пъчене и сърдене, направо ръце не ми оставаха да ги дундуркам! И си търсеха яденето всяка нощ, докато не навършиха две и нещо. Искаха си внимание постоянно, само ме дебнеха да се обърна  и заплашително подвиваха устите. Затова като бяха будни нон-стоп се занимавах с тях или стоях до тях, а всичката домакинска работа я вършех като мисят и заспят. Не са се тръшкали, обаче искаха постоянно занимавка, сякаш искаха наведнъж целия свят да разберат.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 060
На мен нещо не ми е ясно какво означава трудно и лесно дете. Какво като е било ревливо бебе, щом реве, значи нещо не му е добре - или е гладно, жадно, наакано, колики и други болежки, да му е студено, топло..., малко ли са нещата за едноо бебе! Важното за мен е какво е детето като започне да увеличава бодърстването, дали наблюдава, проявява интерес към света наоколо, как общува с майка си и другите членове на семейството. За да е спокойно детето е важно да му се обръща достатъчно внимание, да се общува с него, да има достатъчно стимули да изучава света.
И на мен не ми беше ясно какво е да оставиш бебето си в леглото и да излезеш от стаята, не вярвах че има такива деца, ама на, второто е точно такова.
Докато първото постоянно врещеше. И нито коремче го е боляло, нито студено/топло му е било, нито нищо. Просто имаше постоянна нужда от допир, от това да ме чувства...ама не в слинг или кенгуру, защото тогава пък му нахлувах в личното пространство  Mr. Green Ей това за мен беше трудно бебе, защото все не ми оставаше време за елементарни неща, като например да си взема един душ.

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, бе, да, душ ти се приискал! Трябва да си доволна, ако успееш до тоаллетната да отидеш!  Laughing
Та, значи излиза, че моите са били от трудните!  Thinking А аз си мислех, че са просто бебета, които имат нужда от всичко.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 060
Thinking А аз си мислех, че са просто бебета, които имат нужда от всичко.

Така де...ама това ми правеше ежедневието трудно  Mr. Green
А освен това изскваше това "всичко" все от мен - няма татко, няма баба...до година и половина не можех да изляза да се видя с приятелки, защото след има-няма час си ме привикваха да се прибирам, че много плачел.

# 23
  • Мнения: 314
На мен нещо не ми е ясно какво означава трудно и лесно дете.



Нямам предвид буквално "лесно и трудно бебе".  Wink

Под "трудно" за отглеждане дете имам предвид
Под "лесно" ...............



 Wink

Благодаря на всички за отговорите.
Успокоявам се, че явно може и да е период /мъжът ми вече като чуе тази дума и лошо му става  Mr. Green/ на възрастта...  и ще се израсте Praynig

Защото всеки ме успокояваше: като минат коликите; като почне да седи и да се занимава сама  Crazy; като почне да ходи и т.н., т.н. ... да, ама все още не минава, сега е наред поредното обяснение - докато излязат всички зъбки  Mr. Green

И наистина още по-успокоително звучи това, че много дечица са били и са така "по-трудни" за гледане и по-мрънкащи.  Crazy

# 24
  • софия
  • Мнения: 386
O,ти много бързаш,при нас проработи след като проговори-чак тогава като че се поукроти Simple Smile

# 25
  • Немция
  • Мнения: 6 884
Пьрвите месеци бяха трудни- кьрмене нон-стоп, с пла4а(от страната на бебето Wink) се по4на 4асове след раждането, малко сьн през деня и нощта.
Сега на 2 годинки е кротушан, спокоен, спи доста денем и нощем, но все така много 4увствителен и силно привьрзан кьм мама.
Да видим следващите години как ще са. Wink

# 26
  • Мнения: 293
Хора, нормално е бебета да плачат. А обикновено нервните и "трудни" деца имат такива родители или родители с временно разстройство на нервите поради отглеждането, умората и еднообразието.

Просто не очаквайте от бебетата и децата да се родят възпитани, емоционално зряли и умни  Grinning

# 27
  • Мнения: 14 654
И понеже моето мнение е, че всичко това опира до темперамента и характера на бебето/детето, който не се променя - в смисъл, ако е било "трудно" за отглеждане бебе, си остава такова и като дете и обратното...

За мен пък това е глупост. Не че поведението на едно дете не зависи и от характера му, но много по-голямо значение има това как родителите  са общували с него, съответно как то е научено да общува с другите и да се държи в група.
Може на майката да й е много приятно нейното дете, а всъщност да се окаже, че е отгледало едно разглезено л**но, което никой друг, освен нея не може да търпи. Напоследък доста такива случаи се навъдиха заради криворазбраните либерални методи.
При мен - 2 различни бебета - много кротко и много истерично, сега са нормални деца и двамата.

# 28
  • Мнения: 1 335
Синът ми бе спокойно и кротко бебенце, до момента в който проходи... стана истерично, нерво, палаво и направо диво детенце. Дъщеря ми беше адски ревливо бебенце... сега е също така ревливо дете... Знам ли сигурно причината е в мен, каквито и да са като бебета станаха трудни  дечица... Но при моите деца (и тези на зълва ми) има друга зависимост - кърмено -> кротко, сравнително лесно; адаптирано мляко - кисело, нервозно и в някои случаи буйно.

# 29
  • Мнения: 808
Не знам дали има някаква връзка, при нас се получи ето това:
Спокойна бременност - спокойно бебе - спокойно и изключително лесно за гледане дете.
Не твърдя, че сме нямали трудни моменти, но те са много малко и са съвсем нормални периоди от отглеждането на едно дете.

Общи условия

Активация на акаунт