2 въпроса

  • 1 439
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 370
АМи като гледам тук-май аз съм най-смелата на разходки.
Доскоро стояхме по 3-4 часа навън. След снеговалежите днес излезнахме и обикаляхме пак доста като за това време. Ми опакован е,мушнат в чувалче-специално,вълнено-с ръкавици и шалче. newsm78 К'ви са тези препоръчителни 40 мн.,дето ги пише-не ми е ясно. Не че споря,ама....
И докато се приберем-беше заспал от друсането през преспи и бабуни и не ми се наложи аз да приспивам за следобеден сън. Party

# 16
  • Мнения: 275
Жена, ти настина ли си натъпкала детето с лекаства и витамини? Горкото! Че то може от тях да се разболее ... И ние излизаме. И миналата година, когато беше на месеци, не сме пропускали ден. Когато беше минус20 не излизахме, разбира се. Тази година мен ме понамързява и снега падна, а при нас са едни полеви условия ... ама поне долу, пред блока я извеждам. Че тя лудва у нас!
Аз мисля, че щом не духа силен вятър, щом няма мъгла и щом не е минус5 - става! Нали така се каляват?

Излизайте и не тъпчи детето с лекарства! Ако ще си по-спокойна му давай само витамините.

# 17
  • Мнения: 275
За втория въпрос. И аз зная, че от 01.01.2006г ще ставаме "независими финансово мами" и ще вземаме 160лв Simple Smile)))) Детските са 18лв, за първо и 20лв за всяко следващо и пак има граница (т.е. няма да вземат всички) - най-много 200лв на човек от семейството трябва да бюджетът.

# 18
  • Мнения: 666
Ако си го разболяла - панадол проспан и други там подобни лекарства няма да ви помогнат. Панадол се дава само ако t e над 37,5 защото уврежда черния дроб. Без страх можеш да го извеждаш , иначе наистина ще го изнежеш
  За майчинството знам ,че от 01.01.2006 става 160 лв

# 19
  • Мнения: X
Благодаря на всички за отговорите. Да ви кажа напоследък много ми се насъбра....не давам никога така лекарства, наистина. 3-ти месец лекувам ....незнам какво вече на дупето...уж гъбички и неминава. Писна ми от лекари и лекарства....незнам какво ми става вече, парите до никъде не стигат....с мъжа ми се караме постоянно за това...коледа идва.....и .......ами:(

# 20
  • Мнения: 9 990
Кати,дупето с извеждането нямат нищо общо,вземи се в ръце и не давай така превантивно лекарства PeaceДетето навън задължително,щом сте в къща/или греша?/по двора и 15 мин. все можеш да го пуснеш.Аз съм извеждала и болно дете-да се освежи,да се раздвижи,при все,че в София няма тротоари и придвижването ни е сложно.За майчинството-както са написали...

# 21
  • Мнения: X
Знам че няма общо дупето с излизането. Просто от страх да не виждам доктори вече.

# 22
  • Мнения: 9 990
До сега съм процедирала като Сърдечко Hug-мноого навън,дори като много малка като беше,спеше си завита без проблем,че даже ядене пропускаше.Тя мойта малко скитница си пада,трудно я прибирам вкъщи,вашите как издържат newsm78Хайде-и не се притеснявай,ами отивайте да направите снежен човек!

# 23
  • Мнения: X
Щях и днеска да го изведа, ама за сега е зверски студ ! Към 14.00-15.00 ч. като се постопли, ще идем да се поразходим. Вчера доста зор видях с триколката в тия заледени улици.

# 24
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Само така!Извеждай го смело!Най-чист и хубав е въздухът
когато има сняг!А какво по-здравословно от чистия
въздух?  bouquet

# 25
# 26
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Мами, детенце е зимно бебе ( на 23 януари) и миналата зима го извеждах за по час на терасата всеки ден. Тази година обаче, така в по-студено време не беше излизал....( заради много причини, едната от които и че аз не бях добре, за малко само с бабите) и понеже съм от провинцията, да ви кажа че при нас едва преди два дни падна снега и то страхотен. Днеска реших до го изведа, щото се побъркахме в къщи и излязохме към 15.00 и се прибрахме към 17 без нещо, като навън ни се събира всичко на всичко....40 минути, може и по-малко. От нас до кафето., от там до една приятелка и пак до нас , всичко е на блиизки растояния НОООО, много ме е страх да не съм го разболяла !!! Просто изпитвам ужас от болести ( той не е боледувал често ). Върнахме се, дадох му Панадол, Проспан и Мулти Саностол от страх ! Моля ви успокойте ме, че и вие извеждате децата на студено:( Страх ме е много , незнам дали пак да излизаме. По колко, кога........а скоро става на годинка, живот и здраве.


 И другия въпрос е свързан с майчинството. Ще се увеличава ли наистина на 160 лв и от кога? И детските също нали? Така бях чула по телевизора, но повече нищо май. Минималната нали уж ще става 180 та.......майчинството ще има ли 30 лева отгоре?


 Благодря на всички, които ще ми отговорят.
И моя син е роден на 23 януари  Grinning, не се притеснявай, аз моя син хич не го жаля, и да ти кажа, благодаря на Бога до сега не се е разболявал нито веднъж. И аз правих като теб предната зима само на балкона и като поомекна времето го вадих около квартала. Но сега е голям мъж и хич не го жаля, лятото в морската градина го разхождах само по памперс, а сега хич не го навличам само по боди с дълъг ръкав и 1 блуза, отгоре и якето, това е.

# 27
  • Мнения: X
 E, ти си много смела !:) Аз чак по боди и блузка не смея да го изведа. Дори като беше много по-топло и му слагах елечета. Поздравленич за това, че не си го разболяла нито веднъж. Ние 2 пъти сме били на антибиотици, но единиа път беше след ваксина и не разбрахме съвсем какво стана. Да ти е живо и здраво момченцето !!!:)

# 28
  • Мнения: 8 769
  Върнахме се, дадох му Панадол, Проспан и Мулти Саностол от страх ! Моля ви успокойте ме, че и вие извеждате децата на студено:( Страх ме е много , незнам дали пак да излизаме. По колко, кога........а скоро става на годинка, живот и здраве.
-----
 И другия въпрос е свързан с майчинството. Ще се увеличава ли наистина на 160 лв и от кога? И детските също нали? Така бях чула по телевизора, но повече нищо май. Минималната нали уж ще става 180 та.......майчинството ще има ли 30 лева отгоре?

Благодря на всички, които ще ми отговорят.
Извеждам ги, без проблем. Стига да е добре облечено детето-задължително е навън. Не разбирам защо толкова те е страх и си му набухала толкоз илачи? При условие че е здраво? Така можеш само да му сринеш имунната система, която разходките в същност изграждат. С една дума, ефекта от разходката е нулев. Моето е по-малко, и въпреки, че преболедува сериозно го извеждам навън. Така ще се кали и укрепне.
По другия ти въпрос-да, ще има увеличение, от 2006 г.

# 29
Моето бебче е на 5 месеца и досега сме пропуснали разходката само  2 дни, макар че много често е с хрема. Колкото до обличането - две бодита - с дълъг и с къс ръкав, блузка и яке, шапка и когато е много студено или духа и шал.

Общи условия

Активация на акаунт