Майка на 50?

  • 39 979
  • 692
  •   1
Отговори
# 60
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 259
Ами баба, щото то нашата баба беше на 44 като родих  Laughing

Вашата баба на 44 е баба, защото й се е родило внуче, а не защото е стара. Разлика голяма ша знайш.

# 61
  • Мнения: 120
Наистина ли, подкрепящите избора на майки над 50, не откриват нищо, нищо нередно в това? Дори 1% съмнение ли нямат за способностите на жена на тази жена да се грижи за новородено? А за тези на една 60 и отгоре годишна да се грижи за тийнейджър?
Отричат ли, че колкото и поддържан да е човек на тези години той е именно на тях? Т.е. физическото му състояние, въпреки душевното не е възможно да отговаря на това на някой с 20-30 години по-млад? Не признават ли наличието на различни по вид заболявания и състояния, характерни за една по-късна възраст?
За да си добър родител важно ли е само и единствено да имаш финансова стабилност?
Не признават ли разликите в поколенията? Не смятат ли че това е от значение за децата, за тяхното израстване?
Да, всичко се случва, случва се и на млади и на стари. Но не е ли по-голям шанса да се случи нещо с някой в по-напреднала възраст? Или вече сме изиграли природата?
 
И как един пример от съседката стига, за да оформи целия ви мироглед?

Децата-майки не бих искала да коментирам. Жестока гавра.


Не, не откривам нищо нередно в това да избереш да станеш майка на 50. Нямам и намерение да търся нередното в чуждото решение - всеки си има своите причини...За да вземе такова решение, една жена най-вероятно е мислила дълго и обстойно по въпроса.
Едва ли жена, която на 50 не се чувства добре в кожата си, пъшка на всеки 10 метра и има куп други здравословни проблеми, би се решила на дете - не вярвам в това. Единици са тези, които се чувстват в отлична кондиция на тази възраст и затова единица са тези, които раждат на тази възраст.
Относно финансовата стабилност - твърдя, че тя е изключително важна (но не и единствено най-важна, да не ме разбере някой погрешно). С пари една мама лесно може да си уреди допълнителна помощ вкъщи, по-добра храна, по-добро здравно обслужване, по-добър стандарт на живот и респ. по-добро самочувствие на децата си.
Тийнейджърите могат да са кошмар и за младите родители - познавам семейство (той - на 41, тя- на 40) и въпреки всички мерки, които взеха, големият им син почти ги докара до лудост; накрая вдигнаха ръце с аргумента "По-добре да е тихо и мирно у дома". Познавам друго семейство с тийнейджър и майка на 39, баща на 40) - и те не можаха да се справят...Сигурно има и много други примери.

Разликите в мирогледа са факт дори през едно поколение - с майчето ми много трудно си говорим от край време, разликата ни е малко повече от 20 години. Виждам, че общуването с майките е проблем и при други дами на моята възраст.

Та, да обобщя - дали още ставаш за родител на 50+ е строго индивидуално, въпрос на лична преценка и на желание също. Няма да скачаме в калъпа на нечии стандарти в крайна сметка...Животът е даден всекиму и всеки го живее според разбиранията и нуждите си.

# 62
  • Мнения: 653
Ако на 40г сме баби, на 60г какво сме?
Добре запазени дами, дай Боже! Laughing
Децата ни ще са открили своя пък в живота, ще имат своите половинки, ще обичат и ще бъдат обичани.
Ще се веем по почивки и круизи, ще се гледаме влюбено с половинката и ще живеем спокойно, както би отивало на възрастта ни. У дома ще слушаме плочи, ще четем книжки, ще пием чай под одеалото на дивана и отвреме-навреме ще каним на гости внуците си, за да им се порадваме.

# 63
  • Мнения: 1 567
Мон - да, на 40 вече си отива към баба за мен.  Laughing

 Joy Joy Joy Joy Joy
ние свекърва ми на 41 год.  я направихме баба  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
(баси,  ooooh! ooooh!
 все едно сега аз да гледам 1 год внуче.... ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
бъррр изприщвам се само от мисълта.... ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! Sick Sick)

# 64
  • Мнения: 571
И моята майка така Peace Направи 42 когато малката беше на 1 месец Peace
И сега ми мрънкоти че на 45 баба на 2 щяла да е hahaha

# 65
  • Мнения: 7 947
Ами баба, щото то нашата баба беше на 44 като родих  Laughing

Вашата баба на 44 е баба, защото й се е родило внуче, а не защото е стара. Разлика голяма ша знайш.


Е контекста на темата не е ли такъв?  Crazy

Айез Седай - защо ти да го гледаш? На вас са ви гледали новороденото ли?

# 66
  • Мнения: 4 651
Мира, права си, но ако става въпрос за асистирана репродукция над 45. ....Ами...не ми се вижда нормално на мен...

Не ви е дошло до главата, за това си позволявате така смело да съдите, кое е нормално и кое природно.
Не е природно да се лекуват и болестите сигурно, защото природата така е решила да се отърве от по- слабите и непригодни.

Аз правя инвитро на 30. Но се чудя дали, ако бях на 45 и по времето на моите 30 медицината не е била способна да ми реши репродуктивните проблеми, нямаше ли сега на 45 да пробвам, след като вече има алтернатива?

Още за няколко неща помислете. Хората на 50 вече не са старци, те са активни хора, продължителността на живот е пораснала и качеството на живот на старите хора е по- добро от миналото, поне в "белите държави". Гнусите се от гледката на сбръчкана кожа на фона на малко дете? Повечето от вас обаче са между 20 и 40 години. Ще ви питам пак какво могат или не могат да правят 50 годишните след 10-20 години ....

# 67
  • Мнения: 571
За мен не е природно да правиш инвитро на 50 Peace Но е природно да забременееш нормално и напълно ествествено на 50 Peace
п.с ееее ако и на 50 правим задоволителен секс,че да ни донесе дори деца няма да сме за оплакване ама хич Joy

# 68
  • София
  • Мнения: 2 217
Е, аз съм написала ясно, че има изключителни случаи, но по-гот е да се засилим...../това към f(x)/....

# 69
  • Мнения: 1 788
Статията на "ощетеното дете на 24 г." е написана егоистично и отвратително за мен.
Аз съм дете на сравнително възрастни родители и за миг не съм си помисляла да ми е неприятно, досадно, когато имат проблеми със здравето, зачестили от възрастта, когато се налага да мисля за помощ и т.н.
Ако има нещо, за което евентуално и единствено би ми било мъчно, ще е това, че един ден децата ми няма да имат възможност да опознаят тези прекрасни хора по-добре, за по-дълго време...
Трагедии, болести с родители и грижи може да има, не само поради възраст.
Не смея да казвам кое е правилно и кое не, защото никой никога не знае какво ще му дойде утре до главата. Неправилно според мен е също да имаш дете на 14 или 16 години, ама я, колко жени раждат на тази възраст...
Дали аз бих родила на 50 год.? Не знам, като стана на 50 год. и в зависимост от това как ми се е стекъл живота до тогава, ще мога да дам по-категорично за мен/моя случай мнение...

# 70
  • Мнения: 21 591
Ще се веем по почивки и круизи, ще се гледаме влюбено с половинката и ще живеем спокойно, както би отивало на възрастта ни. У дома ще слушаме плочи, ще четем книжки, ще пием чай под одеалото на дивана и отвреме-навреме ще каним на гости внуците си, за да им се порадваме.


      Е, да, ама за тая цел пък не си го правил на млади години  - вместо да си безгрижен и да се вееш по круизи тогава си гледал деца Laughing
     Така че, всеки си избира, а кой кога да се вее и кога какво да прави не може други да му определят кога е нормално, и кога не.

     Впрочем, аз не виждам да е масова практика да раждат 50 годишни - щом някоя е поела тоя ангажимент, и е преценила, че може, откъде накъде някой друг ще решава, че е странно?

# 71
  • Мнения: 4 651
Е, аз съм написала ясно, че има изключителни случаи, но по-гот е да се засилим...../това към f(x)/....


Съвсем съм спокойна, мерси Simple Smile. Не видях да съм се засилила на нейде. Мнения както видяхме всякакви, моето го написах. А ти не се засягай толкова, и други имаше със същото мнение, просто твоето е последно и го цитирах.

# 72
  • Мнения: 1 092
Във  всичко си има изключения. Аз вече казах кое смятам за нормално, но мисля, че има и много субективни фактори, които биха направили нормално или ненормално подобно решение.

# 73
  • Мнения: 10 547
Ако го имаше този форум преди 20 години, то щеше сигурно да се заклейми и ин витрото, както и се правеше всъщност сред хората. Едно от първите бебета, заченати по метода у нас, е мое близко, роднинско дете. Наричано "извънземно", "маймунче".... по-кофтите определения ще спестя. Днес някой да вижда нещо неестествено в АРТ процедурите?
Като цяло възрастта на първескините /бау, каква ужасна дума/ се покачва непрекъснато с плавен темп. И без да четете статистики, сами може да направите съответните заключения, поне що се отнася до жените около вас. До преди 25-30 години едно от най-естествените неща след завършване на гимназията за една девойка е била женитбата и двете деца. Днешните девойки учат, правят кариера, развиват се, и не ги наричат стари моми на 25.
Та, да намирам, ако не за съвсем в реда на нещата да се ражда на 50, то съвсем в реда на еволюирането на човешкия род това да стане нещо нормално в близките 50 години. Така както е било нормално жените! да раждат на 14 и средната продължителност на живота да е 40-45 години.

# 74
  • Мнения: 4 651
Във  всичко си има изключения. Аз вече казах кое смятам за нормално, но мисля, че има и много субективни фактори, които биха направили нормално или ненормално подобно решение.



Ахам, ако под нормално, разбирате "обичайно" съм съгласна. Но ако "ненормално" значи сочене с пръст и осъжъдане, не. Хора разни, истории разни. Всеки е егоист, колкото и да не си го признава и всеки би взел решението, което смята за добро.

Хубав ден от мен Simple Smile и приятен уикенд!

Общи условия

Активация на акаунт