Майка на 50?

  • 40 017
  • 692
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 567
Айез Седай - защо ти да го гледаш? На вас са ви гледали новороденото ли?

Ами, ние си го гледахме.  Crossing Arms
И Свекърва ми и ми майка ми работеха по онова време. Тя свекърва ми още работи, пред пенсия е...

Viliko, според теб
Цитат
В прилични граници за мен са годините 24-32 някъде.
,
мен къде ме причисляваш?  Whistling Whistling Whistling

първа бременност на 22 (под приличните граници) , втора на 34 (над приличните граници). Whistling Whistling
А де? Mr. Green


# 76
  • Мнения: 7 947
За теб ще направя компромис, звучиш ми свежо  Mr. Green
Пък и то граници приблизителни съм дала все пак...
Въобще не осъждам нечии избор, просто казвам според моите представи.

# 77
  • Мнения: 1 615
По моите лични критерии се чувствам късно родила - на 30. Изтървах момента за малка разлика за второ. Сега - на 39, се чувствам безнадеждно закъсняла, а и разликата би била твърде голяма за моите лични разбирания. За друг не знам и (вече) не ме интересува.

# 78
  • Мнения: 571
Най-важно е да имаме здрави деца.Да ги обичаме и да се чувстват щастливи и обгрижвани.На колко години ги раждаме няма никакво значение.На мен лично ми е писнало от скрупольозни хора.С първото "Ама много си млада да раждаш" сега с второто "Ама ти луда ли си с тази малка разлика" ooooh! Така,че за хората,които само си чешат езиците няма никакво значение дали си на 20-30или 50.Все се намира За и Против

# 79
  • Мнения: 501
Аз пък мисля да родя на 50,какво лошо има?С дъщеря ми ще си гледаме заедно децата,тя ще на 29 ,няма да гледам внуче я  Mr. Green
А сега сериозно по темата,имах съученичка и в началото преди да разберем,че това е майка й,много често се случваше някой да и каже "Х баба ти идва да те прибира" (става въпрос за началните класове 1-2). На мен не би ми било приятно. Майка ми е на 50 и не си я представям с бебе,но знам ли  Mr. Green

# 80
  • Мнения: 1 788
Казвала съм го и в друга тема, но и тук ще го разкажа.
Баща ми има сиво-бяла коса още от 35 годишен някъде.
Случвало се е и мен в последствие да ме питат децата - Това кой е? Това дядо ти ли е?
Но онези, които ме питаха, всъщност не бяха от децата с особено добри маниери и привички (да не казвам дума възпитание)...
Не съм се засягала въобще, а си отговарях нормално на въпроса, че това е баща ми...
А това като цяло не мога да го нарека "огромен проблем" при децата на по-възрастните родители...

# 81
  • Мнения: 5 710
На 50 да родиш - да. Аз съм 'за'.
Моята лична граница е до 45, но преценявам здравословно състояние, и това на мъжа ми, има много фактори, финансови също, среда и т.н, но ако бяха по-благоприятни щях да дръпна сигурно и докъм 50 личния си лимит. За други жени и мъже може да е друго, тяхна работа.

Останалото - кой какво, защо и как...не ми е важно, честно казано, никой не би ми дал живота си да му го живея, нито да живее моят. Който е единствен и колкото по-освободен от чужди тежести, толкова по-добре.

# 82
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

А това като цяло не мога да го нарека "огромен проблем" при децата на по-възрастните родители...


И за мен не е. Въпреки че е страшно често изтъкван мотив - в повечето случаи от хора, които не са го преживели лично, а само са чували...
Въпреки че майка ми ме е родила на 36г, а баща ми тогава е бил на 42г. - не ми се е случвало никога да ме питат: "Това баба ти/дядо ти ли е?". Дори и да се беше случило обаче, не би ми било абсолютно никакъв проблем Mr. Green
Разликата в поколенията също не ми е пречела. Имали сме много недоразумения и неразбирателства, но те са били поради съвсем други причини, които нямам намерение да споделям. Възрастта конкретно обаче никога не е била проблем.

# 83
  • Мнения: 505
Абе тука са се събрали някакви страшни мнения, бе! Това бременноста не е по желание. Питайте мене - от тийнейджър слушам как трябва рано да родя, че имам проблеми. Цял живот сменям шантави диагнози, а и нямам някакъв особен късмет с любовта и мъжете. По болници съм вече 3 години и бебето не става. Ако стане на 50, ужас не ужас, бих го родила, но то няма как да стане, ако жената не е в супер добро здравословно състояние. Просто организмът ще го отхвърли бебето. Медицината изобщо не е всесилна, голямата част от осъществяването на едно дете си е в ръцете на природата, а не в нашите ръце. Изобщо как е възможно да си чешете езиците с това какво можело и какво не можело, без да сте изпадали и отдалеч в тежка ситуация!?! Раждането не е въпрос на суета, бебето не е брошка, която си купуваш от магазина, всичко е сложно и целта на подобен акт на късни години е една - любов. Имаме твърде много любов, която искаме да предадем на другите. Имаме опит, имаме желание. Тука говоря малко като 15 годишната, дето била готова, но простете...

# 84
  • Мнения: 22 036
Само искам да разкажа една история: Моя колежка, на около 60 имаше близнаци на 8 години. Жената беше страхотна и много жизнена.
Историята и е следната - жени се на 20 и изкарва следващите 20 в борба да има дете. Нищо не се получава и тя и съпругът и се примиряват с факта, че ще са бездетна двойка. На 51 тя "влиза в критическа" - цикъла и спира. След 5 месеца я диагностицират с тумор, а след още 4 ражда близнаци  Grinning.
Това се случва впрез 1989 г.

# 85
  • Мнения: 571
Тумора се оказва двуплодна бременност,а тя е решила,че спрелият цикъл е от менопаусзата newsm78 Това е супер стечение на обстоятелствата.Ето за това говорех и аз.Природата си знае работата.А и.на който когато му е писано да има деца

# 86
  • Мнения: 22 036
Именно, те вече от години са се били отказали от деца и съответно не са се пазили.
Аз по темата нямам мнение, или по-скоро не съм в позиция да изказвам.

# 87
  • Мнения: 571
Абе някак ми е странно,че 50 и нагоре годишните са толкова интимни,че чак и за пазене да мислят Party

# 88
  • Мнения: 654
Значи баби може да отглеждат внуци,,а не могат да отгледат свое newsm78
Какви са тия безотговорни родители,че поверяват най скъпото си на такива неспособни хора Crossing Arms

Мисля,че за мама-баба от България имаше значение и това как изглеждаше и говореше.
Доста хора се стреснаха,а и тя имаше финансови проблеми.Просто беше ...май неприемливо.

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Абе някак ми е странно,че 50 и нагоре годишните са толкова интимни,че чак и за пазене да мислят Party
Че кое пък му е толкова странното  Thinking Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт