Дания-5

  • 174 309
  • 533
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 28
Здравейте, имам нужда от помощ от ваша страна. Дъщеря ми кандидатства в Кьоге и Вейле.
Интересува ме как стои въпросът с наемането на квартира. Благодаря на отзовалите се.

Квартири най-лесно се намират в boligportal.dk и в dba.dk Цените варират от град на град, като най-евтино е да се наеме стая от апартамент, делят се кухня и баня и евентуално хол. Освен поне 1 предплатен наем се плаща и депозит в размер на 3 наема. Мога евентуално да помогна с превод на сайтовете с квартири.


manager За Олборг знам, че има много български студенти, в някои класове са и мнозинство. Аз живея в Хорсенс и съм чувала българска реч по улиците, но колко е популярен сред студентите кампуса не знам. А за това кой от двата е по-добрият вариант - навярно са горе долу еднакви. Хорсенс е страхотен град и се намира някак по-централно, по-леснодостъпен е.

Шани Летяла съм до Хамбург от бг един единствен път, брат ми обаче лети често от и до там. Има влак от Хамбург до Фленсбург, знам и че има и специален превоз до летището някакъв, но не мога да намеря информация в момента. Има и бусчета от летището до гарата в Кил и оттам влак до Фленсбург.


grethen Не ми се е случвало да звъня на 112, но се опитах да се обадя на личния в извънработно време защото абортирах. Вдигна не знам лекар ли беше или диспечер, и ми каза да отида при дежурния лекар в болницата, щели да го предупредят за мен.  При нужда от спешна медицинска помощ се звъни на 112, а ако не е толкова спешно - на личния лекар, трябва да има кой да отговори и в извън работно време. Може да се иде и направо при дежурния лекар, но наскоро чух, че не приемал ако човек не се обади, едни познати звъняха от чакалнята....

# 466
  • Мнения: 3
Здравейте, мами. Нуждая се от вашата помощ. Дъщеря ми е приета в  университет в Кьоге. Бихте ли ми помогнали с намирането на квартира? Благодаря ви предварително.

# 467
  • Мнения: 2
Привет! Обръщам се към Вас ,защото може би има хора които са били в такава ситуация.От скоро работя в Дания .В България имам дете на 10 месеца и с жена ми живеем без брак.Прочетох из сайтовете информацията която има, но странното е ,че в един момент ме причисляват към една група в следващият момент в друга. Някой да им идея точно какво трябва да се направи?

# 468
  • Русе
  • Мнения: 65
Здравейте!
Извинявам се, че така нахлувам в темичката ви, но имам въпрос: как мога да пратя колет(малка пратка) от България до Дания (спешно ми е, а никога до сега не ми се е налагало).
Благодаря предварително  bouquet

# 469
  • Мнения: 19 687
Аз ползвах Спийди, имаха добри цени и много офиси на удибни места.

# 470
  • Русе
  • Мнения: 65
Аз ползвах Спийди, имаха добри цени и много офиси на удибни места.

А някаква ориентировъчна цена можеш ли да кажеш за около 1 кг ?

# 471
  • Мнения: 19 687
Мога да те насоча към сайта на Спийди  Simple Smile Моето беше кашонче с дрехи за подаръци и ми излезе към 40 лева да го шипна.

# 472
  • Мнения: 5 873
Мога да пожелая все повече доволни клиенти на Спиди, аз лично не съм. Платих 60 лв за кашон до 30 кг ,който 3 дни издирвах заедно с някаква шефка на Спиди , имейли, телефони, нерви... Толкова неуредици с техния партньор в Дания, че ще ми държи още дълго време. Никога повече Спиди.

# 473
  • Пловдив
  • Мнения: 364
Повече от 10 пъти съм получавала колети от Бг до Дания със Спиди. Никога не съм имала проблем.

# 474
  • Мнения: 5 873
За съжаление за мен това беше първи и последен опит. Нямам думи да опиша отношението на операторката на националния телефон. И като цяло ситуацията беше пълен абсурд. Късмет беше, че изобщо намериха кашона. И накрая решиха, че 10% отстъпка от цената за следваща пратка ще ме накарат да забравя дни нерви и притеснения. Смешници.
Нямам намерение да обяснявам втори път случая, просто изказах мнение.

Радвам се ,че има доволни клиенти.

# 475
  • Мнения: 142
Преди време използвах Интерлогистика и съм доволна. Моят колет го дставиха за има-няма 5 дни.
Ако сте от София-имат офис в Сердика бизнес център. Цената е окло 45 лв за пакет до 3-4 кг.

# 476
  • Мнения: 483
Винаги съм ползвала датските пощи - може и да е по- скъпо, а може и да е по- евтино от алтернативите. Не знам.
 Знам само, че никога не съм имала проблем и че съм пращала и всякаква техника, и винаги всичко е пристигало "живо и здраво" след седмица.

# 477
  • Мнения: 483
И се замислих ...

Привет! Обръщам се към Вас ,защото може би има хора които са били в такава ситуация.От скоро работя в Дания .В България имам дете на 10 месеца и с жена ми живеем без брак.Прочетох из сайтовете информацията която има, но странното е ,че в един момент ме причисляват към една група в следващият момент в друга. Някой да им идея точно какво трябва да се направи?


Здравейте, мами. Нуждая се от вашата помощ. Дъщеря ми е приета в  университет в Кьоге. Бихте ли ми помогнали с намирането на квартира? Благодаря ви предварително.


Само shy_dragonfly  ли е добрата фея?


Какво ни пречи на всички от нас да кажем, ей пич - нямам представа от отговора за който питаш,
но ще се включи някой, който може би знае. Не губи надежда!

Толкова е малко, и не коства никога повече от 2 минути.

А ако знаеш отговора - супер. Просто пиши -дали ще помогне или не, няма значение.
Важното е човека да не се чувства "изгубен", ако мога така да се изразя.

Малко повече човечност не би навредила на никой...

# 478
  • Русе
  • Мнения: 65
Благодаря на всички за насоките с колета  bouquet bouquet bouquet

# 479
  • Мнения: 142
Посъветвайте ме след отпадане на роуминга в ЕС, кой мобилен оператор в Дания е с най-изгодни планове и такси. Благодаря предварително на всички , които ми отговорят!

Общи условия

Активация на акаунт