Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 116

  • 105 077
  • 739
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 3 861
Acer, погледни тук, правила съм постна торта със соеви продукти, може да ти е полезна рецептата.
Постна плодова торта

# 661
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 449
здравейте момичета
Честит син  Шеметче-да ви е жив и здрав малкия Дамян,а на теб бързо възстановяване!

Честит син и на Димитрана-да е жив и здрав и само радости да носи на мама и татко!

Дитсан -с теб се чухме на лични но тук да кажа -радвам се че най-лошото се е разминало -моя баща преди години направи перитонит и сега живее втори живот та знам какво е -а тортата въпреки преживяното изобщо ама изобщо не си личи че си я правила в такъв момент-моля те кажи ми с какво изряза края на лилавата драперийка
Фреса- тортите са страхотни -моля ви кажете как се справяте с това черно -трябваше да направя малко количество и въпреки това беше ужасно първо беше някаква каша после докато го меся с нишесте стана тричаво и едвам разточих -направо ужас -според мен цяла торта в черно аз не бих могла да покрия---а втората ти торта направо си я копирам -страшно ми хареса -прекрасна е
Марина -шапка или не -получила се е много нежна торта -много ми хареса
acer- трюфела изглежда много апетитно -би ли споделила на какво намаза шоколада за борда и как постигна този  намачкан ефект
много писах но не мога да не отбележа кошницата на Ванчето- съвършена е  -аз отдавна не съм правила -сега ме грабнаха на тема възглавници с обувки -направо ми писна от тях
айде да ви покажа последната торта - такова не бях правила но всяко нещо има първи път

# 662
  • Мнения: 1 461
ditsan радвам се че дъщеричката ти е по добре  Hug ,въпреки тревогите тортата ти е много хубава и гълъбчето ти е страхотно
betina33 страхотен bob esponja ,черното ми е на americolor и още едно където петя ми изпрати но забравих на коя фирма е ,копирай си каквото ти хареса ,няма проблеми  Hug

# 663
  • Мнения: 49
Здравейте момичета!!!
Първо искам да честитя бебоците на Шеметчето и Димитрина , да са ви живи и здрави и много радост да ви носят. А на щастливите мами бързо възстановяване   bouquet  bouquet  bouquet

Сега иде ред да ви разкажа за  подготовката на първата ми покрита торта  ooooh!
Абе момичета то това измазване голяма лудница. Иначе като за първи път масления ми крем стана перфектен , но се наложи да правя още една доза , че ми се стори малко. Първата доза направих с  масло FINE FOOD от МЕТРО  и пудра на биосет пресята задължително. Втората доза направих със сладкарски маргарин и пак се получи добре но от него масления крем жълтее. И такаааааа, измазвам си аз тортата един път и я мятам в хладилника. Заминавам по работа докато стегне. Връщам се и хоп, мятам се в боя за втори рунд. Да ама не. Почвам аз да измазвам тортата , а то като взе и първия пласт да се отлепва УЖАС. Ами сега. Седя аз и се вайкам. По едно време в кухата ми глава долита  мисъл някаква. И хоп. Светва червената лампа. Забравила съм да си топя шпатулата в топла вода. Голяма работа съм. Добре , че се сетих навреме преди да я съсипя съвсем. Сега милата отлежава в хладилника и чака да бъде покрита.  Стискайте ми палци. Резултата ще го покажа в понеделник като я приключа.
Имам и едно питане (само не ми се смейте ) . Има ли значение температурата в стаята когато се покрива тортата , при разточването на чаршафа?

# 664
  • Мнения: 148
Fresa,и двете тортички са супер,но тази със лалетата ми е фаворит.Да знаеш ще крада идея ама няма да е със лалета че немога да ги правя все още.Брей тия цветя колкото и да гледам клипчета хич немога да ги докарам както трябва.
Мечо Пух,може да е за първи път ама е супер.
Дъщеря ми е много добре и  във понеделник ще я изпишат.Благодаря на всички за съпричасността към моя проблем.
Бетинка,забравих да ти кажа за лилавата драперия.Направих я със това
http://xcerx.com/shop/product.php?id_product=236 третото подред

Последна редакция: сб, 29 окт 2011, 22:18 от ditsan

# 665
  • Мнения: 49
Дистан пожелавам бързо оздравяване на дъщеричката !!!

# 666
  • Мнения: 148
Благодаря ти мила!  bouquet
Вече е много по-добре,и има минимална възможност даже да я изпишат.

# 667
  • София-Младост
  • Мнения: 23 391
elfi4ka в кофата е съвета ми, трайността е в затворено състояние...не я и помирисвай, не е приятно;)
ditsan късет за дъщеря ти и скоор да си е вкъщи!   bouquet
И аз съвсем плахо ще си покажа тортата, с благодарност за съветите на metchopooh и всички останали Simple Smile Еклерова с баварски крем...много вкусна Simple Smile

Последна редакция: нд, 30 окт 2011, 09:37 от Ала-Бала

# 668
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Направо сте супер. Heart Eyes
Аз не мога като вас и затова ,ще помоля за нещо по-простичко.
Рецепта за бисквитена торта?
  bouquet

# 669
  • Мнения: 2 172
elfi4ka в кофата е съвета ми, трайността е в затворено състояние...не я и помирисвай, не е приятно;)


И аз така предположих  Mr. Green
Благодаря много!

# 670
  • Мнения: 143
Здравейте,отдавна не съм писала,но редовно надничам тук.
МаринаД много идейно дърво,цветята от синята също са много симпатични.
Йонче,мъфините много ми харесват.
miravarna страхотна торта
Леля Ог всичките са красиви,но чайника ми е фаворит
metchopooh този спайдермен като истински направо
mari_eta ,каквото и да кажа за тази торта все ще е малко.И влака и самата торта са направо уникални.
van444eto,уникална кошница
Valeria - то бива красота бива,ама то нямам думи.То мъфини ли,то снимка ли.
FRESA цветята са много сполучливи.
ditsan много приятни цветове.
Днес имам и аз тортичка-не е перфектна,но срам не срам ще я покажа .Вътре е шоколадово руло и портокалов крем.



# 671
  • Мнения: 18
Здравейте,
Търся мама от Бургас, която да направи за дъщеричката ми една от тези прекрасни торти Wink
Надявам се да помогнете!
Благодаря Simple Smile

# 672
  • Мнения: 0
Здравейте,честито на майките и техните бебета,да са живи и здрави!Марина Д-сезоните са страхотна идея
Мираварна-хубава бебешка торта
ЛеляОг-твоите цветове са ми любими,най си харесах чайника
Мариета-страхотна идея и изпълнение
Ванчето-искам аз да съм госпожата
Валериа-точно ми се ядяха кексчета
БианкаД-трюфел ммммм....
МаринаД-много нежни маргаритки
Фреса-тези лалета са ми вече любими,ама много ,много
Дитсан-хубава е станала,нищо че снимките не са перфектни
Бетина33-този винаги съм го харесвала,чуден е
Ала Бала-това още не съм го опитвала,но ти си се справила
Налика-чайничето се познава значи е добро
Мечопух-спайдърмена май не ти е за пръв път,ако добре помня,и си му вече специалист,а за айсинга не се колебай няма никаква философия,1 белтък и 250гр пудра няколко капки лим сок и едно пликче с дупчица,шаблона слагам в джобче и готово,после оставям хубаво да отлежат-колкото повече толкова повече -казал мечо пух,и готово

# 673
  • Мнения: 49
Момичета готова съм с тортата . Малката отсече , че вече е голяма и иска торта за големи. Аз като добра леля слушам и изпълнявам. Ето го и резултата:


Искам да попитам защо ми напука чаршафа , каде направих грешка ??? Давайте съвети моля ви !
Опитах се да оправя с гореща лъжица , но  не успях  навсякаде. Иначе като за първи път съм доволна от себе си .  Ето и напуканото :


Остава утре да сложа надписа , но все още се чудя дали да е фондан или роял айсинг.

# 674
  • Мнения: 157
Дитсън,радвам се ,4е се е оправила дъщери4ката ти,само добро занапред Hug
Тортата е пове4е от страхотна,въпреки тревогите Peace
Ме4опух,спайдера е много добре направен
Бианка,още едно Шоколадово изкуШение
Мариета,и влака,и рисунката са невероятни,страШно идейноо
Валерия,ако не торта ще е кекс4ета,не се спираШ
Ван4е,няма нужда да казвам ,4е коШницата е майсторска,но нямам търпение за новия модел..някой идейка да си открадна Heart Eyes Hug
НАЛИКА,4айника е супер
Фреса и тук да те похваля,и двете торти са 4удесни
кукита83,страхотен първи опит ,бравоо
марина д,нежна и хубава торта
Аз да се опла4а,то нямам угодия..досега от жеги рИвах,сега пък дъждове,влага..
Докато се ядосвах с тоя конденз,все Марулката ми беШе в главата.
За снимките си покривам главата,но 12 торти +2без украса..кое по напред,а и си ме знаете какъв фотограф съм Embarassed
да не си помисли някой ,4е нямам ве4е Спонжовци(Рай4е ти си виновна Laughing Heart Eyes)за третия нямаШе място

това нещо на тема,детето иска истински фигурки Гормитимайката държеШе на истински фигурки
Останалите утре

Общи условия

Активация на акаунт