Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 116

  • 105 043
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1
Момичета покажете си тортите за halloween!!!!Аз съм започнала една ТИКВА,ама да видим що за тиква ще стане  Joy

# 676
  • Мнения: 6
Здравейте момичета! Имам проблем с фондана!Използвах рецептата на Димитрана , но нещо не се получи.Нямя никаква еластичност ,твърд е и стои на кристали.За първи път правя и резултата е много лош.М оля за помощ и съвети! предварително благодаря! newsm78 Embarassed

# 677
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
mucari, прекалила си с пудрата, а и вероятно е била по-едричка. Мажи ръцете с глицерин и меси, лека-полека. Дано се орпави

# 678
  • София
  • Мнения: 1 078
Момичета покажете си тортите за halloween!!!!Аз съм започнала една ТИКВА,ама да видим що за тиква ще стане  Joy
ПОказвам, с което искам и да почерпя за рождения ден на моята любима дъщеря (поръча си хелоуинска торта), заради чийто миналогодишния рожден ден започнах да се занимавам с тортите, а съответно тази торта завършва първата годишнина на моето хоби или, по скоро, започва втората.  Grinning


Halloween cake for my daughter's birthday :* by anna savenko (sVeshti4ka), on Flickr

Да уточня, че целия ефект е от стойката на Валерийка, която любезно ми я предостави, след като аз най-нахално си я изпросих под предлог, че искам да ми направят същата.  Laughing Валерийке, любов моя, благодаря ти много!
Всъщност, давам си сметка, че не само с тортите, но и с теб сме заедно от една година.  Hug Laughing

# 679
  • Мнения: 2 755
Благодаря за помощта, дами    bouquet Да си призная избягвам   и соевите продукти, че последния път не се отразиха добре, ще търся кокосово мляко. Реших да правя еклерова торта, но се чудя за пълнеж в еклерите подходящ ли е обикновен нишастен крем?   В крема на готовите няма мляко, но какво се слага за да е такъв вкусен, сякаш има, а и не изсъхва. Другото ми питане е кремовете за еклерите и за пространството между тях различни ли са? Ще съм много благодарна, ако ми помогнете с идея за крема

# 680
  • Мнения: 29
Свещичка, страхотна е тортата  Shocked Да ти е жива и здрава рожденничката! Така си изпипала всичко,направо се накефих Simple Smile И след като отвори темата за Хелуин и аз ще покажа моите измъчени кексчета Sad
Налика, много ти е готин чайника

# 681
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Свещичка, уникална торта Shocked! Страхотно изпълнение! И честит рожден ден на дъщеря ти, както и твой 1-ви тортен рожден ден  bouquet!

# 682
  • София
  • Мнения: 122
Влизам с бърз въпрос, може би не съвсем по темата  Blush
Дребната иска да правим бисквити, които ще украсим с глазура. Понеже често пускате сватбени и други курабийки може ли някой да ми прати рецепта Praynig
После ще коментирам, но на бързо да честитя рождения ден на дъщеричката на Свещичка - Да ти е жива и здрава, усмихната и щастлива!!! Прекрасна торта си и сътворила!

# 683
  • Мнения: 264
Свещичка, невероятна е тортата, наистина така раздвижена е много ефектна. Чакам с нетърпение втората ти година!!! Да ти е жива и здрава дъщеричката и винаги да те мотивира за такива творчески подеми!
Darlinka Това е моята торта от миналия Хелоуин, лесно и бързо се получи.
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/76724_13902726614 … 505_3521068_n.jpg
patriyani Бройката в твоите серии расте. Спонджбобовците са страхотни!!! Аз отдавна искам да направя такъв ама все няма на кой да го пробутам. Царица си на 3Д тортите, баз е уникален. Много ми хареса и другата торта с Играта на играчките!!!

# 684
  • София
  • Мнения: 1 078
Moмичета, много ви благодаря за хубавите пожелания за Саша и много се радвам, че харесахте тортата! Simple Smile Купона беше страхотен, децата и родителите така бяха зяпнали при вида на тортата, че не съжалявам по никакъв начин за безсънните нощи.  Laughing Страхотно е да видиш как се радват големите и малките.  Laughing
Много се извинявам, че не коментирам, просто нещо съвсем излезнах от релсите и не успявам. Винаги ви чета и всичко гледам, много ви обичам, много се радвам за всички, обаче нещо не смогвам сега. Надявам се да не изоставам вече така.  Rolling Eyes

Мечо Пух, това са любимите ми сладки, правихме с мама такива откакто се помня. Много бях щастлива, когато намерих рецептата при Миленка http://mka900.blogspot.com/2008/12/blog-post_17.html Разгледай блога й, там ще намериш и други рецепти. Peace

# 685
  • Мнения: 1 965
Влязох за да питам за един мой въпрос - детето ми е алергично към мляко, аз ще и правя тортата за рождения ден  - има ли някаква сметана без никакъв млечен белтък? Всичката Хопла, уж вегетарианска, а го съдържа. Смятам да наредя между блатовете някакви плодове, но не знам кои са подходящи. Моля за съвети какво да сложа като пълнеж за тортата, да стане по-ефектна и вкусна. Шоколад избягвам да давам, не мога да ползвам и масло или маргарин.
Веднъж само съм правила подобна торта и доста се притеснявах да ти кажа, въпреки че мамата си каза какво мога да ползвам. Притеснявах се не за друго, ами не вярвам особенно на етикетите на БГ продуктите. Пише че били специални за такива и такива хора, ама аз съм си малко Тома-неверни. За крема използвах соево мляко. Бях много изненадана какъв приятен вкус има и колко вкусен стана крема с нея. Вместо с обикновенно нишесте, сгъстих крема с оризово. Опитвам се да си спомня какви бисквити използвах, ама нещо съм зациклила. Ще погледна довечера в тефтера и ще ти кажа.  Позволявам си дам линк към блога на LUX, надявам се че няма да се разсърди. Там има доста диетични рецепти, хитрини и съвети за алергии. Можеш да направиш обикновенна торта за гостите и втори етаж със специални продукти за детето.
Дитсан Shocked щръкна ми перчема като прочетох какво те е сполетяло. Стискам ви палци всичко да се размине бързо, а на теб - прегръдка за кураж.
Свещичкова - да ти е жива и здрава щерката, годишнината и Валерията. Айде, още 100 години да се обичате.  Laughing Тортата ти е уникат. Ама, то друго не се и очаква. какво стана с предаването? Някой ще подаде ли линк към него? Не можах да го гледам.  Twisted Evil
Патриянке - какво да ти кажа.... Мисля, че следващия път можеш направо на 15 да ги закръглиш тортите. Каква е тая бройка - 11... 12....
kukita83 - пресушила си тестото ми се струва ,затова ти се е напукало. Или е имало повечеко захар в него, или е стояло повечко разточено върху нишестето, поело го е и после,  ето ти резултата.



# 686
  • Мнения: 419
Днес ще правя торта за първата година на дъщеря ми. Аз тортата съм я избрала  - най-вкусна и без рискове ми става с Мус за пълнеж на торти (Tannita) и плодове. Проблемът ми е декорацията. Държа да е без фондан и фигурки, искам да докарам артистичен вид с усещане за домашно и село Laughing. Не зная дали ме разбрахте. Никога не съм зацикляла на декорация и не съм взимала идеи за декорация от други торти, но сега ми е нужно някъде да погледна подобна декорация, че да ми се стартира пусковия механизъм на въображението да украся и моята торта.
В краен случай може да я покрия с плодове. Обаче ако се спра на този вариант за да изглеждат плодовете свежи утре, трябва да ги покрия с желатин. Как се покриват покриват с желатин? Топят се в разтворен желатин и се нареждат ли?

# 687
  • София
  • Мнения: 1 078
Току що ми каза журналистката, че в сряда щели да излъчват. Имало промяна от тази сутрин, сигурно заради изборите.  Laughing

# 688
  • Мнения: 1 069
Свещичке, уникална е. Поздравления и да ти е жива и здрава щерката!
miravarna, много кексчета и всичките страхотни
patriyani, ти нямаш спирка. Страхотна си - фаворит ми е Бъз-светлинна година. Страхотен е!
kukita83, много ти е хубава тортичката. Поздравления. И при мен често се напуква покритие, къде от прекаляване с по-течна боя, къде от повече и некачествена пудра захар... Много причини, но с домашно покритие винаги го има този риск!

Ванчееееееееее, беше права, че си слагам таралеж в гащите с тази кола, ама... какво да правя. Измъчи ме, нещо хич не я прецених, нито като размер, нито като големина. Нещо и не вървеше както трябва...

Тортата е за една дама, на която галено й викат "Мадам Турбо". Ето и няколко снимки със и без светкавица. Реалният цвят е някъде по средата.

   

# 689
  • Мнения: 1 435
Свещичка-Честит Рожден на дъщеря ти-Да ти е здрава и само радости от нея!
Не-ве-ро-ят-на торта си направила?СТрувало си е всеки  миг, по-точно час труд!Адмирации!  chef smile3501 newsm10

мираварна-хубави мъфинчета,най-ми харесаха гробовете
Патрияни-много хубави спонджовци, и легълчето и Мики Маусите-всичко е много красиво!  chef

А сега, моля да ме извините, но явно има някакво объркване по повод запитването на г.симеонова ,получих отговор от гтк ....за да е полезно за всички, които се интересуват:

бианка,извинявай за притеснението.може ли да ми напишеш рецептата на тези бонбони с варения картоф че много ме заинтригува .предварително благодаря!!!

Здравейте,тъй като знам ,че е голям проблема със сметаната за алергични към белтък деца, на Хелас хем зеландия имат такава изцяло на  разтителна основа около 2,50 цена на литър.Соевото мляко също е вариянт за крем смесено с маргарин например.
Успех

Бонбонките от картофи се правят като свариш 1 средно голям картоф,обелваш и намачкваш с вилица, като се поохлади добавяш 1 1/2 ч.ч пудра  захар.Сместта става доста течна, нормално, добавяш 1 1/2 кокосови стърготини и омесваш тесто.Оставяш да изстине напълно,с влажни ръце оформяш топчета.Слагаш по един бадем отгоре и поливаш с разтопен шоколад. Би могла да използваш като го нанесеш върху блата.Горещо препоръчвам соевото мляко, ако намериш сухо също е супер защото вкуса значително ще се обогати.

И за да не е спам пускам едно тиквено руло с двоен пълнеж:
Ароматно тиквено руло с пълнеж от крема сирене и крем от тиква




[/
URL]



 И едни мъфини, снимани с любителски фотоапарат за партито в училището на племенницата ми

[URL=http://www.radikal.ru]


За съжаление снимките не са сполучливи,очарованието на тези със забитото стъкло и потеклата кръв не си личи...Важното е,че децата са се радвали и са ги харесали-мъфините бяха с тиква и орехи

Общи условия

Активация на акаунт