Отговори
# 15
  • Мнения: 397
Привет и от мен в новата тема.Наистина заглавието е много хубаво.

При нас времето е облачно,леко прикапва и отложихме разходката.Прогнозата за октомври е отлична.Очакват ни доста топли дни и определено ще е слънчев месец.

Относно миенето на зъбките  и аз смятам,че им е още рано на бебчовците да ги мъчим с някакви "импровизирани"четчици за зъби.

# 16
  • Мнения: 3
Запис и от мен! Много хубаво заглавие, дано новата темичка да е пълна само с хубави новини и преживявания с бебчетата! Simple Smile

mama_Iva, ухапванията от бълхи са много характерни и не могат да се сбъркат -  зачервеното място е много добре оформено кръгче и в центъра се вижда малка точка, където е ухапването, както от оса примерно. Ако е бълха наистина би трябвало и някои от вас да е ухапан, защото те скачат и се местят за секунди, освен ако не е някъде скрита по детското креватче. Което имам аз като предположение е , че може да е паяк, замисляла ли си се?  Thinking

# 17
  • Мнения: 90
Вие ползвате ли вече бебешки четчици за зъби, аз не съм ги срещала в магазините за бебета и се чудя откъде се взимат?!


Вчера купих паста Ненедент, в която има гумен накрайник с власинки като четка. Взех го то аптеки и струваше някъде 6 лв и нещо. Днес го пробвахме и да ви кажа много добре се прие. Около 10 минути дъвкахме накрайника, явно много добре служи за чесане на венците. Пък и пастата и хареса, защото я сочеше  и искаше още. Ако знаех, че така добре ще си чешим венците, щях по-рано да купя. Сега смятам 1 път на ден да слагам паста, за да почиствам, а през другото време да давам само силиконовият накрайник, с цел чесане.. Само незная дали няма да прегризем силикона ,защото много остри тия зъбки....

# 18
  • Мнения: 961
Запис и от мен в новата темичка! Много хубаво заглавие си имаме  Laughing
На Малена характера определено няма да й е осакатен  Joy Веднъж падна с количката, която се обърна и веднъж от дивана  Laughing

# 19
  • Мнения: 57
Запис и то мен  Grinning да се похваля най- сетне и моя Гого да направи крачки (естествено с моя помощ) тругнахме след една руса кака  Grinning тя току що проходила но сама вече и си буташе едно търкалце... и както държах гого да гледа децата опъна се и направи 2-3 крачки ..ноо ме стискаше здраво  Laughing

за колажа аз мисля че има много нови дечица който ги няма и който пък ги има а майчетата им не пишат  Grinning ако някой ми обясни как става аз мога да го направя  newsm78 ноо това ще стане след като излезе от болницата  ooooh! Simple Smile

# 20
  • Мнения: 276
Поли, накрайника е доста здрав, ние го ползваме за чесалка още от първите зъбки, засега издържа на напъна. Mr. Green

# 21
  • Мнения: 6 278
Запис!
За рождените дни-смятам първия да си е само с най близките ни хора. Нито детето ще разбере нещо, нито пък има смисъл от грандомания- чакат ни толкова безумни рожденни дни после, когато започнат да си ги искат и чакат с нетърпение.
Kimbarly беше питала в предходната тема за киселото мляко - аз питах преди и избрах верея по БДС, 3,6%, мисля че долу-горе е истинско Simple Smile
За спора от предходните 5-6 страници на темата- въпреки че самата тема наистина се раздвижи, аз лично мисля че такова раздвижване на мен не ми беше нужно. Рядко пиша, но чета почти всичко и махленските спорчета въобще не ми допадат. Опитвам се да се наслаждавам на спокойствието от майчинството, без да имам драми в работата или където и да е, и най-малко тук очаквам да ги видя. Радвам се че детето на 7/8 е добре, но насоката на темата дадена от нея ми идва в повече. Не съм проовокирана от нея да пиша, защото не смятам че си заслужава, просто предпочитам по-умерените изказвания. Обикновено това което не ми харесва, просто го прескачам, щото понякога има твърде много 'плява". Намирам си отговори на това което ме касае и толкова.Съветвам и по-бурните момичета да направят същото, защото това е тема за хубави емоции, свързани с нашите малки наборчета все пак  Hug Peace
Аз не се дразня от това кой какво си купува, имам всичко което ми е нужно и ли което ми харесва. Смея да твърдя че марковите дрехи не са гъзария или просто приумица, а нещо в повечето случаи с по-добро качество. Пък и марковите дрехи ВИНАГИ си имат и разпродажби  Mr. Green
А, и още нещо. Стори ми се че Josepha писа за втори преглед при Алексиев newsm78 . Аз бях забравила че се прави такъв, въпреки че на първия той беше споменал за последващи посещения. Може ли малко повече инфо за какво точно е втория преглед и кога е най удачно да се направи..че да не сме закъснели Simple Smile

Последна редакция: пт, 30 сеп 2011, 15:50 от second

# 22
  • Мнения: 1 572
Danili, благодаря за темата   bouquet Пиши как е Дали!
Ох, разкошно време  Crazy Искам да е така 12 месеца в годината! Изкарахме над 3 часа на Банкя.

mama_Iva, малко нестандартно решение, но за бълхи може да питаш в някой ветеринарен кабинет. Кой по-добре от тях ще знае как се борят тези гадинки. А гледала ли си мебелите за дървеници? И от тях стават големи червени пъпки.

# 23
  • Мнения: 1 262
Ангуа, благодаря , че питаш мила Hug Днес сутринта всичко нормално до детската градина, но там като влезе рев...оставих я ревяща.Дано този период мине по-бързо Praynig
Другата седмица се очертава отново лятно време Simple Smile

# 24
  • Мнения: 152
Данили мерси за темата ... пиши как сте, как я карате ? Hug

Момичета, мерси много на всички за идеите и за съветите... след като цяла сутрин разбутвах къщата ,изпрах  3 перални и търсех от къде може да са пъпките, се появиха нови и то много, по цялото тяло Sad Голям рев му ударих, вдигнах цялата рода на крак по телефона, изпонакарах се на всички ... е пак ходихме на лекар и вече стигнахме до друга диагноза - уртикария си имаме ... Sad Това е положението. Аз тъкмо бях решила тия дни да му въвеждам най-после яйце и кисело мляко и ей на ... имам съмненя,че е от телешкото. Давала съм 2 пъти, веднъж преди 10-12 дни, когато всъщност му се появиха първите 4-5 пъпчици и вчера на обяд го тормозих пак с едно пюре. Е след него явно стана бума на обривите. Сега незнам какво да правя ... отивам да чета из нета... Sad

# 25
  • Мнения: 15
mama Iva - моя позната пръскаше с някакъв био препарат, но не знам точно какъв и дали имаше ефект. Можеш да поразпиташ и наистина дано не е хранително, чееее .... Ние също сме с обрив и той ми е дълбоко познат, само че се чудя този път алергията от какво е по-точно, защото не съм давала нищо ново.
За рожденните дни- то е ясно, че без бабите и дядовците няма да се размине поне при нас, защото от сега си правят планове, но лично аз още не съм решила. Сестра ми отбелязаха първата годинка у дома с най-близките роднини и на детото наистина му се доспа и добре, че си беше у дома.

Мами, вие до сега подстригвали ли сте косичките на малчуганите, защото на нашето момче вече му е доста голяма и се чудя дали да не го подстрижа. Извинете ме ако темата е коментирана, но просто нямам спомен.

Dobra, казвай как ви мина прегледа.

# 26
  • Мнения: 6 278
Мама Ива- уртикарията не е опасна, минава за 1-2 дни(баткото веднъж се наслади на усещането, но при него беше зверски сърбящо) Мога да те посъветвам да го грабваш малкия и да отидете докато е по-рано в кожна клиника на Александровска. Плати си един преглед, аз го водих при шефката на катедра по кожни болести,но не се сещам името. Възможно е да не е от храна, защото при нас се получи сле пъпка от ухапване или полазване на насекомо. Ние третирахме с фенистил- за пиене и мазане едновременно, но за бебо е най-добре да си каже лекаря, защото не мисля че фенистила е подходящ. Успех! Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 700
second, втория преглед при Алексиев се прави в 7ия месец и не е задължителен. Аз реших да го види, защото в края на август на филип още не му харесваше особено да седи. Исках да съм сигурна, че всичко е наред
Видя ни за 3минути и половина, каза че всичко е ок и ни препоръча да продължим от есента с по 1 капка през ден вит. Д.
Каза, че следващия задължителен преглед е в третата година на детето, когато вече има стабилна и изградена походка, за да се видят сводовете.
А още по-следващия е в 12тата година за гръбначни изкривявания.

Ох, Ивче, тва им е гадно на обривите - не се знае от какво са....Дано бързо се оправите, но изпатилата ми глава ще те посъветва да не прекалявате с тези подтискащи обривите препарати като Фенистил и тем подобни....Добро от тях няма да видиш или поне не за дълго.
Ако можеш без тях, най-добре. Те са само временно решение.

# 28
  • Мнения: 3
Иве, бързо оправяне на малкия мъж!  Hug

m*@*m*@, ние вече 2 пъти я постригвахме на 3.03.  и на 4.07. - РД на баща ми, така се случва, че все за празници я правим да прилича на новобранка Simple Smile)

# 29
  • Мнения: 37
Запис и от мен и благодарности за темата и страхотното заглавие!!!

Връщам се да чета, че съм още в старата Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт