Отговори
# 45
  • Мнения: 1 572
Момичета, благодаря, че питате за Али  Hug Водих я отново за снимка. Резултата е 3:0 за рентгена. Поне този път рентгеноложката беше мила и амбицирана да я убеди. Но малката така жаловито заплака, че реших да не настоявам. Ще пробваме през ден-два докато се навие доброволно. Но още има болка в едното зъбче и дано не стане спешно  Praynig

vanias1, Честито бабо  Party Да са ти здрави и палави внучетата! Ох, много харесвам тази порода, идеална за семейство с деца! Как ми се иска, наскоро заглеждах едни джак ръселчета в магазин за животни. За 1 час ги купиха и ми стана мъчно, че си нямам кученце... Уж съм се зарекла докато порастнат децата да не се изкушавам... При бабата има чао-чао и дребните много му се радват, но той е опасен, беше захапал племенника много страшно.

mama_Iva, дано скоро му мине обривчето, че много му се събира на детенце  Heart Eyes За анестезията питала ли си как я правят. При нас двата пъти беше различно. Първия път дадоха едно сиропче за пиене, от което омекна като гума и чак след това сложиха абокати. Този път не си изпи сиропа и я затиснаха с маска.... изглежда ми по-удачно и не знам защо по принцип го избягват.

Николета, честит рожден ден!!!!!!!! Да си жива и здрава да се радваш на Гого и на още няколко сладки дечица   bouquet

Мари, моля се да мине бързо "трудния" период и чакам да се похвалиш как я водиш с усмивка. Записа ли я на спорт??? При нас танците и футбула бяха страхотен стимул да ходи. Понякога сутрин се надигаше от леглото само като и кажа, че хубавия батко от футбола я чака да ритат топка  Crazy

# 46
  • Мнения: 493
Ваня и аз я обожавам тая порода. Много искам куче, имахме бигъл, но трябваше да му намерим дом защото се роди Явор, сега като станат на по 3-4 ще си взмем джак ръсел.

# 47
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Николета,адашке,честит рожден ден.
vanias1,аз на моята и пробих ушите още на 4 мес.нямахме никакви проблеми,от вкъщи я заведох с набелязани с маркер точици и и ги пробиха не с пистолет ,а едни неща като щипки,на тях са обичките,слагат гелче,което не се мие 2 дни и действало като упойка.
Обичките са те тези стандартните топчестите кръгли медицинско злато,а много нежни цветенца ,които също са медицински и са много красиви и с тях си е и до сега,харесват ми повече и от тези стандартните халки и сплескани полукръгове с по 3-4 камъчета,продаващи се обикновено като единствен модел за малки госпожици.
За рожденните дни,не мисля,че ще разберат нещо от празненство все още.
А в Израел детските рожденни дни най-често се празнуват така:
На полянка в парк се окачат по околните дървета балони,знаменца,гирлянди,събират се ако самия парк няма маси и столчета се носят платсмасови и се застилат с шарени ефектни детски покривки/мушами.Или пък се постила директно на тревата.
В еднократни съдове се слагат дреболийки-бисквитки,бонбонки,пръчки,солети,сладки...
сокчета,сандвичи,поръчват се пици на място,торта,викат клоун,има някой който да рисува децата,мислят се игри с награди.Понякога се канят и родителите на маса на страни от тях.Забавно и приятно е за всички.
А другото типично за там е,че в училище или в домчето,родителя носи комплект еднократни чашки ,чинийки и лакомства и отново се заформя маса с почерпки и игри с награди.
Продават се готови подаръчни комплекти за тези цели.
А традицията с почерпка в училище,продължава и до по-горните класове.

Мами,мъниците ви натискат ли ви се да ги гушкатае и галяте,страшна ми е,като ми забучи глава или ми се излегне до мен и да се глезунти.
За косата,дълга и е,но не съм и я рязала все още,а и не мисля.
За храненето ,даже и вече спрях да и правя пюрета с илюзията,че ще ги яде,кусва малко(2-3 лъж.) и толкова,и то само ако има вътре бисквита,независимо дали е месно или зеленчуково,ако няма бисквита не го и иска хич.Странен вкус.Ама нито купешки,нито домашни.Иска си цицата и това е.
А иначе плодове като и подам слива,праскова,ябълка,круша си ги гризе сама и яде.
Нали сме с 4 горни пораснали доста и 2 долни зъба,та имаме голяма захапка.
Онзи ден съм я оставила на двора в проходилката,тя отишла на доматите и си скъсала 1 супер зелен домат и го изяла половината.
За зъбките има ли значение дали са равни или къдрави и на какво се дължи разликата?
Нейните горни растат с разстояние отпред,като Мадона е и ще я водя на зъболекар да ги види.
Извинявам се за дългия пост,не знам дали някой ще го и прочете въобще целия,ако да,благодаря и дано е бил интересен.

# 48
  • Мнения: 1 572
Никид, прочетох ти поста. Много е интересно как празнуват РД в Израел. Харесва ми, звучи красиво и забавно. Но повечето наши паркове са доста мръсни. Иначе за лятно бебе, идеално!
За обички - аз нямам и на дъщеря ми не съм сложила. Като стане в разумна възраст стига да поиска ще я заведа да ги пробият.
За гушкането - и Гошко много се гуши. Слага си главичка на рамото ми и се заравя. Така заспиваме ... лошото, че напоследък се буди веднага щом го върна в кошарката му. Играе ми номерца  Blush

Прегледа при невроложката - двигателно бебо е добре, но лекарката прецени, че е много жълт в кожата. Според нея е от готовите пюрета, с които храня напоследък. Съдържат /според нея/ твърде много каротин от моркови, чушки и домати. Натрупването дори на естествен каротин, т.е. вит. А било много вредно, дори опасно  за мозъка Thinking Знаех за изкуствените добавки от вит. А, но не и че е възможно да се прекали с морковите! Доста ме стресна! Напоследък спрях да давам домашни пюрета, защото ги плюе. Хареса си Гербер, а те са доста червени. Та такааа май пак ще готвя.
Освен това според нея има някакъв проблем с усвояването на храната и ме праща на гастроентеролог. Каза че не било притеснително, ако в тази възраст изгубят апетит и не качват - било от зъбите. Но в нашия случай той яде много и не натдава, което е признак за проблем. Също се считало за нормално, ако расте на височина, но не и на кг. При нас и с височината изоставаме сериозно. В нач. на месеца беше 67см, чета че има вече набори по 80см.

# 49
  • Мнения: 15
Добра, за пигментацията на кожата от готовите пюрета и ние пострадахме. Поради тази причина ги спрях. Бяха му е оцветили областта около устата, нослето, дланите и ходилата. Аз бях се постреснала, но педи ми обясни как стоят нещата и щом ги спрях купешките вече нямаме проблем.

Последна редакция: сб, 01 окт 2011, 15:03 от m*@*m*@

# 50
  • Мнения: 55
Добра,сега се стреснах за пюретата...тя си яде на Хипп месните,сега на село зеленчукови бабата й прави и слагаме сиренце.Тя си ми е една мургава та се чудя даки не е жълтеникав тена пък аз да не обръщам внимание...сега ще я огледам докато нани...Пък неото не каза нищо миналия път.Дано не е нищо особено при вас,просто да е фин младежа  Hug

Никидче,супер звучи за рождените дни там!Прочетох ти поста и се смях много на зеления домат JoyМежду другото онзи ден четох май беше в Ева,че е много модерно дупка между предните зъби като на Ванеса Паради и Мадона hahahaВ Холивуд си пилели зъбите да го постигнат #CrazyТака че Денито ще е фешън мадама;)Майтапа настрани,но не мисля,че трябва да я водиш на лекар за това.

Иначе и Александрина ми се гушка и заспива с главенце на рамото ми:)И за жалост се буди някой път като я оставя...но напоследък възприе спането в кошарата и количката..дето се вика всичко хубаво с времето си...е при нас доста време мина но...туй то!Сега спи поне по 40 мин сама в леглото преди пак да вдигне ръчички да я взема...полюшкам и ако мога пак я оставям.Вчера така откара над 2 часа с едно междинно приспиване:)Е някой път не се получава и си я държа дълго време но все пак е напредък за нас hahaha

За обички мисля като започне да разбира и ако тя поиска...тамън заедно че моите май зараснаха...от декември обица май не съм слагала.Ще пробвам де но не ги виждам нещо.Моите обеци все по големи са и не ми е удобно да спя с тях и все забравям да си слагам сега.

И косичката не сме рязали,расте напоследък доста но май няма нужда още...

# 51
  • Мнения: 1 262
Ники, честит рожден ден и от мен  bouquet
Никид, много интересно за рождените дни.Във Франция по подобен начин празнуват Велик ден, в парка , родителите крият шоколадови яйца, дечицата ги търсят Simple Smile
Момичета, от вчера чета една много интересна за мен тема Германска нова медицина, в алтернативния под форум.Заболя ме глава да чета цял ден, но за мен това е медицината.Хубави почивни дни Hug

# 52
  • Мнения: 57
dobra Simple Smile спокойно за см Simple Smile и моя син е 70см... и на килограми сме малко Simple Smile

благодаря ви много за пожеланията...жалко че сме всички от различки крайща  Laughing така ми се искаше да се запозная и аз със вас мамите от софия дето се сабирате  Simple Smile завиждам ви благородно направо  Grinning

да попитам има ли вече от вас който записаха бебоците на кухня? и изяждат ли си всичко...защото моето педи ми дигна луд скандал как така моят Георги не можел да изяжда бурканчетата с порцийте  Rolling Eyes той изяжда половината само  newsm78

# 53
  • Мнения: 1 262
За см, на последния преглед в началото на септември във френско , бяхме 68см 8300гр, след седмица ще отида да ни измерят и изтеглят, дано да сме пораснали малко.

Ники, твоя педиатър ако чуе, че сме почти на 10месеца и изяждаме по няколко лъжички пюре на ден Grinning За мен това си е успех.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Ехеее, вече и нова тема, а уж следя  редовно. Кога съм ви изтървала, не разбрах  Rolling Eyes

Много хубаво заглавие  Peace

Ние също сме от фините-7700 и 70 см Simple Smile

Никид и на мен ми беше много интересно ,да прочета как празнуват РД в Израел. Споделяй и други неща от техните обичаи и традиции, много е интересно  Simple Smile

Мари, аз също я чета тази тема. Май двете сме от една порода  Grinning

Влади също много се гушка и целува с широко отворена уста, все едно ще ме изяде, много е сладък Simple Smile

Ние също не ядем много, сутрин му давам някакъв плод, в последно време синя слива. На обед го пробвам с домашно приготвено пюре, установих, че местните ги обича повече, но не винаги яде. И вечер му давам каша, домашно приготвена, но пак не винаги яде. Абе общо взето сме основно на кърма. Смятам към годинката да го запиша на частна кухня .

Момичета, да ви питам, някоя дава ли зехтин н? Смятам да купя био зехтни и да давам на бебо по една малка лъжичка сутрин на гладно.  Мисля, че е добре и за имунитета. Също така аз си поръчах "Масло от черен кимион", което е много силен имуностимулатор , а също така и повишава лактацията. Чудя се дали ще е добре и за него, да му давам по съвсем малко  newsm78

# 55
  • Мнения: 15
За кухнята - утре нашия младеж навършва 10 месеца и от понеделник започвам да поръчвам храна от някоя кухня. Предполагам, че ще я яде, защото и аз като му готвя си изяжда стабилни количества, а аз не мога да поддържам разнообразието на кухните.

За пигментацията никоя мама да не изпада в ужас, защото с разнообразяването на храната, т.е. ако се намали моркова, тиквата и домата всичко се нормализира за една седмица...  Hug

# 56
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Радвам се,че съм била интересна с разказа си.
А да ви споделя нещо,на моята съседка детето с около 4-5 мес  разлика от нас,та от последните няколко месеца,като и се приака и започва да плаче ужасно,страшно много и майка и не може да я успокои,преди си ходеше на гърне,но откакто започна това ,не иска да сяда или ако седне е с рев отново.
Педиатърката и е казала,че се дължи на уплаха от изхождането,което ми звучи малко безумно.Според мен по вида на бебето е болка,но хемороиди уж нямало,а и при твърдо и при разстройство е с плач,дори заради това се и стискало да не ака с по дни наред.
Казали и,че доста бебета са така и отминавало с времето.Някоя чувала ли е за такъв проблем и решение?

# 57
  • Мнения: 1 572
Педиатърката и е казала,че се дължи на уплаха от изхождането,което ми звучи малко безумно.Според мен по вида на бебето е болка,но хемороиди уж нямало,а и при твърдо и при разстройство е с плач,дори заради това се и стискало да не ака с по дни наред.
Казали и,че доста бебета са така и отминавало с времето.Някоя чувала ли е за такъв проблем и решение?
Уви не е безумно, а факт при доста деца. Нарича се психологически запек и е малък кошмар. Ние едва сега излизаме от него с каката, но тя се обзаведе и с хемороид. Добре е да се вземат мерки спешно, за да не се провлачи във времето. Ако сега ми се наложи да се справям, имайки натрупания лош опит, бих започнала веднага със слабителни. Не че са полезни, но са по-малкото зло при деца, които освен всичко отказват разнообразно хранене.
При нас помагат много прегръдки, радост и похвали когато се накани да свърши работа. Това я стимулира и отпуска...но старха още си я държи.

Да споделя колко яде Гошко и защо се притеснявам, че не наддава:
7:00ч - 120мл -130 АМ
9:30  - над 200гр. каша или каша с плод. Стига до 270-280гр!!!!!
12:30ч - 1 бурканче от 190гр, често отварям и второ, от което изяжда половината!
14:00ч м/у 70 и 100мл АМ
16:00ч над 200гр каша или каша с плод
19:00ч - 1 бурканче местно или постно пюре 190гр. или само АМ
24:00ч 120 АМ
04:00ч 120 АМ
Е къде го слага това чуда, вчера го изтеглих 7300гр!!!!! И аз си мисля, че не усвоява храната както трябва. За височината ме успокоихте ... аз все на деца гиганти попадам по площадките. До моя изглеждат двойни.

# 58
  • Мнения: 5
Здравейте, мамета!

Днес много хубаво временце   Nature Sunny, то направо ме спаси, цял ден бяхме по разходки, че вкъщи не иска да спи, не иска да яде, не иска нищо, само мрънка, навън беше поне спокойна, понеже имаше какво да гледа и да си отвлича вниманието, та резултата от цялото нервничене днес, а през последните дни е зъбе  tooth, долу вдясно на венеца ядно се вижда една бяла черта, най-после и ние да се озъбим  Laughing

Добра, мнооооооого добре те разбирам какво ти е. Ние сме и злояди, обаче аз със търпение и упоритост все пак успявам да й дам прилично количество храна, имаме моменти и когато доста ядем и ние сме стигали по 250 гр., а може би и повече, но резултата си е един и същ, мини-мини-мини-мален. Не зная, ако може да те успокоя да ти кажа, че ние сме 67 см. и сме цели 6 350 гр. на почти десет месеца  #Crazy Аз отдавна я водих по доктори, гастро и т.н., нищо и нямаше, от този месец пием желязо, преди това хемоглобина си беше ОК, а ако не достига желязо и хемоголобина е нисък, тогава храната не може да се усвоява добре и детето може да не наддава от това, но това с желязото е от една седмица. Да не изпадам в подробности, но какви глупости съм си мислила, веднъж гледах при Гала едни неща и ми влязоха в главата разни бръмбари, не ща да казвам какви..... Знам, че ще се притесняваш, колкото и да се опитваме да те успокояваме, но щом детето ти е здраво, не се къхари, ще пораснат и нашите мишоци и може като пораснат да нямат проблеми с килограмите, да са манекени, погледни го и от тази страна  Laughing

Това с акането и ние го имахме, започна да ака твърдо, ревеше, не искаше да ака, аз ревях заедно с нея, беше много гадно, за да я накарам да се изака й слагах сапунче, отврътително  Cry После започнах Лактулоза, слагам я на гърне, давам кисело мляко и други разхлабващи неща и така-така и тя свикна да си ака и сега да чукна на дърво дори и да е твърдо тя си се изаква без рев.

# 59
  • Мнения: 1 262
Ивка, Hug
Никид, и аз потвърждавам думите на педиатъра ти.И при нас го имаше този момент , при каката.Беше точно когато сменихме местонахождението си, отидохме в Банкя месец преди раждането.От смяната на обстановка ли беше, от нещо друго ли, но получи запек.Така е плакала милата...после дойде ред на стискането, беше като малък кошмар.Давах много плодове, говорих и че всичко ще е наред, помогнах и с малко Дуфалак.След като това мина имаше период на изакване по три пъти на ден.

Алето също акаше на пет дни веднъж.Започнах да и давам синя слива на два дни , пасирам я в пюрето и точно след час е изакана Peace

Общи условия

Активация на акаунт