Инцидент на детската площадка. Какво ще ме посъветвате?

  • 9 648
  • 114
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 405
Не живеем в джунгла.
Просто е добре една част от хората да сменят гледната си точка.

# 61
  • Мнения: 4 462
Тук всеки се цитира като мил и възпитан, ама все в агресивна случка замесен, то са намеси, то са разговори и размени на слова... Wink
Да се уважаваме-Да.Заплахата и директната закана за нападение, псувнята и всичко описано в първия пост-Тема за съвет за действие-са далеч от уважение.
Нито съм мила ,нито съм възпитана,НО подбирам къде с кой как да подходя че да е максимално ефективно.Винаго първо подхождам възпитано и с уважение.До момента с деца пък били те и големи винаги съм се разбирала с добро.Важно е да им говориш достъпно и простичко,защото има думи които не познават и това ги изнервя.Толкова са лесни за манипулации.
За съжаление НЯКОИ възрастни са друго нещо.Хем са останали умствено далеч назад в годините ,хем са придобили закостенялост и неспособност за комуникация.Не знам дали ви е правило впечатление,но такива хора просто никакъв довод не може да ги накара да преосмислят позицията си.

# 62
  • Мнения: 9 990
Ама да де, именно Тук Всички сме така......и всички се разбираме и Умеем и манипулираме, все другите не го могат.И все някой реве от агресия по площадките.Темата си има съвсем конкретно развитие-агресивни хлапета.Не бабичка да ги е овикала незаслужено, не бебе да им е взимало топката и да ги е дразнило.

# 63
  • Мнения: 4 462
Ама да де, именно Тук Всички сме така......и всички се разбираме
Не ,грешиш.Не СМЕ ТАКА....ВСИЧКИ.Определено  ''някои''не ме разбраха и както виждам си загубих времето.
Но пък подкрепиха с пример теорията ми за '' някои възрастни'' от последния пост. Joy

# 64
  • Мнения: 4 841
Темата си има съвсем конкретно развитие-агресивни хлапета.

Всъщност НЕ ЗНАЕМ какво се е случило реално. Четем ЕДНАТА ГЛЕДНА точка. И можем да теоретизираме по въпроса за "изпуснатите тинейджъри" поне стотина страници. Какво се е случило реално знаят само участниците в случката.

Със сигурност ако около нашия блок се появи разюздана компания, която тероризира хора и прави бели, бързичко ще бъда вкарана в "правия път". Колко са тези деца - двайсет, трийсет, сто? А живеещите в блока семейства, които искат да ползват спокойно площадката?
В един такъв "сблъсък" винаги възрастните печелят, така че за да си битува компанията на спокойствие, или децата не са реално толкова агресивни, или живущите наоколо са тотално неактивни и незаинтересовани, и тогава си заслужават средата, в която живеят.

# 65
  • Мнения: 9 990
Да, нямаме Втората гледна точка, но така е по форумите/и не само/-анализира се спршмо това, което имаш като информация.
За последното изречение си права.Или са толкова инертно настроени/възрастните/ в стил-ми аз каквото и да направя файда няма да има-та ето резултатите...

# 66
  • Мнения: 12 687
А бе, те направо рецидивисти тия деца. Да палят кошчета.

# 67
  • Мнения: 5 710
е, то няма и нужда да има втората гледна точка, защото не сме съдебни заседатели, за да отсъдим самата ситуация.
даваме мнения по условието. а там все пак се казва, че бабата е изтрещяла на свой ред;-)

# 68
  • Мнения: 3 405
Ето, наготово ни идва една статия горе, за тийнейджърите и общуването с тях.
Започва с този цитат:

"Юношеството е като гравитацията - много по-лесно се работи с него, отколкото срещу него."


# 69
  • Бургас
  • Мнения: 102
Аз искам да попитам - какви са последиците от една жалба в полицията срещу едно такова агресивно дете? Какво точно се случва след подаването ѝ и има ли въобще смисъл от нея? Въпроса сериозно ме интересува, защото в класа на дъщеря ми има такова дете, от което се оплакват всички от години, включително и дъщеря ми. В началото говорехме с родителите му, но това не помогна особено. Знам, че доста често е сплашвано от родители на пострадали деца, след което се кротва за малко и всичко започва отначало. Доколкото знам е викан и няколко пъти в полицията, но не виждам да има някакъв ефект, защото преди няколко дни е ударил за пореден път дъщеря ми жестоко в гърба, а и явно не само нея, тъй като в училището вече има няколко оплаквания от него, въпреки че е едва началото на учебната година.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 6 372
Аз искам да попитам - какви са последиците от една жалба в полицията срещу едно такова агресивно дете? Какво точно се случва след подаването ѝ и има ли въобще смисъл от нея? Въпроса сериозно ме интересува, защото в класа на дъщеря ми има такова дете, от което се оплакват всички от години, включително и дъщеря ми. В началото говорехме с родителите му, но това не помогна особено. Знам, че доста често е сплашвано от родители на пострадали деца, след което се кротва за малко и всичко започва отначало. Доколкото знам е викан и няколко пъти в полицията, но не виждам да има някакъв ефект, защото преди няколко дни е ударил за пореден път дъщеря ми жестоко в гърба, а и явно не само нея, тъй като в училището вече има няколко оплаквания от него, въпреки че е едва началото на учебната година.
В класа на дъщеря ми имаше такова агресивно дете. Не знам, дали някой е подавал жалби в полицията, с него работеше училищния психолог. След масова жалба от родителите, беше преместен в друга паралелка.

# 71
  • Мнения: 12 687
В класа на дъщеря ми имаше такова агресивно дете. Не знам, дали някой е подавал жалби в полицията, с него работеше училищния психолог.

 Peace
Този проблем наистина е сложен и е съвсем друг.   И все пак, не виждам как полицията ще помогне на такова дете.

# 72
  • Мнения: 4 300
Да, няма как да помогне на това дете, но реално не й е и работа да го прави.
Полицията трябва да пази реда. Превенция и възпитание са функции на други герои- семейство, училище, социални работници.

# 73
  • Мнения: 69
Направо незнам накъде отива тая държава.То е ясно че принципно тинейджърите са трудни за възпитание, но напоследък са станали отвратителни.Мен лично ме е страх от тях, направо незнаеш какво ще им роди акъла и се опитвам да ги избягвам!!! Confused

# 74
  • Мнения: 3 405
И докога ще ги избягваш? Докато твоето дете стане тийн?  Grinning
Тогава щеш, не щеш ще се наложи да ги разбереш, че даже и да контактуваш с такива отвартителни Wink

Общи условия

Активация на акаунт