Оставам в леглото при мама и тати!

  • 18 871
  • 492
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 448
Ще отмине. Моето дете от бебе си спеше в собствена стая в собствено легло, ама ей на на 7 години почна да иска да е с някой от нас на спалнята. Не, че не спи и сам, но понякога идва и се намърдва или пък кани някой от нас при него. Правим рокади посред нощ на бързо.  Simple Smile В началото много ме дразнеше, ама после си казах, що пък, нека се радвам докато ме иска. След някоя и друга година и да го гушкам няма да дава.

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Извинявам се за любопитството, но как се справяте с някои хм, семейни дейности?
Добре, защо във всяка тема за съвместното спане се повдига този въпрос? Наистина ли е толкова трудно да си представи 4овек как се прави секс извън семейното ложе newsm78

Дорис, аз най-горещо ти препоръ4вам да посетите детски психолог. Не боли, не е срамно, а може много да помогне. Хората си имат пинизи и на4ини, които ние не знаем. Ситуацията е много деликатна и ако направиш грешен ход може да навредиш на детето без да искаш. Една-две консултации и съвети ще ви ориентират доста по-добре, отколкото ние тука да си пишем наизуст.
Има координати на добри детски психолози тук във форума, потърси ги.

# 17
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120


Дорис, аз най-горещо ти препоръ4вам да посетите детски психолог. Не боли, не е срамно, а може много да помогне. Хората си имат пинизи и на4ини, които ние не знаем. Ситуацията е много деликатна и ако направиш грешен ход може да навредиш на детето без да искаш. Една-две консултации и съвети ще ви ориентират доста по-добре, отколкото ние тука да си пишем наизуст.
Има координати на добри детски психолози тук във форума, потърси ги.

E, това е и моя съвет  Peace

# 18
  • Варна
  • Мнения: 957
Мдааа, познато.
Голямата ми щерка спа при нас (започна след 3, 5, от ревност) до 5-тата си година. Премести се доброволно след като направихме чисто нова детска, при това с 2-етажно легло. Излишно е да казвам, че започна да спи на 2-рия етаж.
Малката все още идва при нас (но към 2-3 часа през нощта, за радост), носи си и одеалцето, и куклата, и шишето за вода. Laughing А си заспива самичка в стаята.

Прогнозирам, че след като момиченцето започне училище, а Хари Потър (примерно) завладее мислите ѝ, ще се оттегли от спалнята ви. То не останало! Grinning

# 19
  • Мнения: 14 654
След като сте я изтърпяли 6 години, ще я изтърпите още 6 - като започне да си води гаджетата вкъщи, със сигурност няма да иска да сте в едно легло.
Още като прочетох "моето 6-годишно момиченце не иска спинка в своето легълце" и ми стана ясно, че няма как да се справиш, каквото и да те посъветват.
Присъединявам се към идеята за посещение при психолог - съвсем добронамерено, а не като подигравка.

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
belinda е дала най-адекватния съвет. Наистина има смисъл в една-две такива консултации. Най-малкото ще ти дадат повод за размисъл, къде и какво да промениш и у самата теб. Опитай...

П.П: ето за това ставах по 10000 пъти на нощ, но детето си знаеше леглото. И сега аз само започвам "Всяка жаба да си..." и те довършват, вървейки си към своето легло.

# 21
  • Мнения: 348
Доколкото разбирам, има отделна стая за детето.
Ако е така, аз бих направила следното:
Спирам да говоря за нейно легло и т.н.
Купувам едно легло персон и половина и го слагам в детската, за тати. Там ще се случва и сексът.
И след една година, когато започне първи клас и тотално е забравила старите легла ( розови, бебешки и всякакви, защото ще са изчезнали от къщата), някъде през октомври - ноември, когато е опознала съучениците си и е разбрала,, че всички спят отделно от родителите, й правим Ученическа стая.
Леглото персон и половина получава подходяща завивка и мебели като за по-голямо момиче. ( Не розови Simple Smile  )

П.П. Има ли вероятност детето да е видяло, че правите секс и да го е разбрало неправилно в стил "татко души мама" ? В такъв случай е необходим психолог. Ползвала съм такъв преди 10 г. за детски проблем, без да водя самото дете, само аз съм се консултирала веднъж ... помогна само за 1 седмица донякъде, после проблемът се израсна сам за една година ... но сега има вече доста специалисти.

# 22
  • Мнения: 12 665
Извинявам се за любопитството, но как се справяте с някои хм, семейни дейности?
Добре, защо във всяка тема за съвместното спане се повдига този въпрос? Наистина ли е толкова трудно да си представи 4овек как се прави секс извън семейното ложе newsm78

Аз вече съм доста поостаряла и не си представям при наличието на спалня, да се завираме по кьошетата като тийнеджъри.

# 23
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Не разбирам драмата, която се вкварва в това,че дететето иска да спи при родителите си. При всички случай има причина, детето да търси близостта на родителите си. Съвета на belinda е много ценен!  Peace
Да ви успокоя, сина ми спеше при нас в стаята до 1 клас. Направихме му стаята за училище. Първоначално му беше странно, но свикна. Никога не ни е пречел, включително и за изпълняването на семейните задължения. Винаги ми е харесвало да спя с него, да го гушкам....Отдавна вече не мога да го гушкам- на 20 е. Повярвайте, ще съжалявате за пропуснатите мигове на близост и нежност с децата си. ИМат нужда от ласките ви сега, да усещат топлината и прегръдките ви, но сега, не когато вие сте готови да им ги дадете.

# 24
  • Мнения: 12 665
Много ми е било приятно гушкането, спали са до нас, но не непрекъснато. Напомня ми Франки Фърбо - всички в едно легло, зачеване, раждане. Не съм толкова широко скроена.  Моите са над 20 и когато се видим, винаги се целуваме и гушкаме.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 840
Махате детското легло от стаята й. Слагате нормално или дори малко по-голямо -персон и половина, да речем. Пренасяте в спалнята всички играчки, които слага да спят в нейното легло, подреждате ги по спалнята и с таткото се пренасяте в нейната стая. Ясно й заявявате, че щом харесва това легло, в спалнята, й го преотстъпвате, но вие се изнасяте на другото.

Вероятно ще се възпротиви, но тогава можете да я попитате каква е причината, та нали вие й оставяте любимото място. Ако настоява да е с вас, единият да се пренесе на едното легло, другият да остане в спалнята. По-добре ще е таткото да остане в спалнята, защото е по-вероятно тя да иска да отиде при майката и да отвикне поне да спи при ДВАМАТА. След като отвикне да е при двамата, вече ще е ползвала и двете легла, няма да има драма с "моето"място, както и да спи "по средата". Може и в стаята й да се настанят някои ваши лични вещи, да започне да си чувства територията застрашена и да поиска да остане сама.

Така или иначе, дори и да не сработи ни един метод, все някога ще поиска да си спи сама. Неизбежно е. Grinning

# 26
  • Мнения: 11 344
Благодаря на всички за отговорите и съветите  bouquet

Може би не съм се изразила правилно - детска стая няма. Говорим за нейното легло в нашата стая.
Даже планирам като начало да е допряно до нашето. Предполагам, че факта, че има голяма фантазия също има значение, измисля си какви ли не чудовища още от малка. Страх я е от тъмното. Самата тя като човек е от тези, които обичат да спят прегърнати /на татко си се е метнала, аз съм точно на обратната позиция  Rolling Eyes/. Ако да речем се събудя в 5 и не успея да заспя и тихичко се примъкна в другата стая до лаптопа след 10-20 минути и тя идва да ме търси.

Още от бебе спеше ужасно в нейното легълце. Плачеше на сън, будеше се на всеки 10 минути. Е, не издържах дълго - щом я сложех между нас и спяхме всички по цяла нощ непробудно. Някой няма да ме разберат, но не виждам как едно 3-5 месечно бебе проявява глезотии или се налага неспейки по цели нощи.

Ще пробвам някой от дадените съвети. А ако не успеем, ще изчакаме още малко и като я изпратим на абитуриентския и бал ще заключим спалнята  Mr. Green

Секса никога не е бил проблем от това, но в тази тема не става дума за това.

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
Може и да греша, но ми прави впечатление, че такива проблеми са по-срещани при едно дете в семейството. При две и повече деца подобно окупиране на леглото не  трае дълго, най-малкото защото малко трудно ще се съберат всички на спалнята.  Simple Smile С появата на второ дете много бързо се възцарява справедливост - и двете деца в отделни кревати, пък дори да са в една стая сродителите.
Не зная как да "изгоните" детето от спалнята, но ще дам съвет никога да не "гониш" таткото оттам, че ще стане лошо.

# 28
  • Мнения: 12 665
Добре, де, гъска съм, как го правите секса?

# 29
  • Мнения: 11 344
Добре, де, гъска съм, как го правите секса?

Стига де! Crazy  Laughing Ако продължаваш да питаш ще те поканя за нагледно обучение  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт