За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 27

  • 24 244
  • 754
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 44 223
Точно преди се бяха оплаквали, че без тяхно знание става, в същото време понеже не знаят някои са приемали допълнително флуор, чрез, пасти, вода, добавки...имаше и деца с флуороза следствие на тази профилактика...но не следях особенно от близо  историята.
Като тръгна малкият на градина все пак питах, сестрата едва ли не възмутено ме изгледа и каза - разбира се, че не им даваме Simple Smile

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Момичета,засега капките за нос с клеева т-ра дават резултат (пу-пу). След като отмине този период с хремата и детето е здравочетох ,че можело да се дава профилактично по няколко капки през устата на ден. Правите ли го ? Или няма смисъл?

# 47
  • Мнения: 219
Здравейте, момичета!
Искам да ви питам за нещо ефикасно за кашлица.На малкия му никнат и 4 кучешки зъба на веднъж.За капак лепна и последния появил се вирус та разболя всички в къщи.Вече втора седмица кашля.Ходихме на лекар гърдите са му чисти от хремата била кашлицата, но много го тормози чак му се повдига.Досега давах Амбрекс за деца, но ми се струва че не ни действа.Ако някой знае нещо ефикасно моля да сподели.Приемам и "бабини" рецепти.

# 48
  • София
  • Мнения: 44 223
Sunny Sky - правила съм го, понякога пак давам по няколко дни... има ли ефект не знам, знам само, че  до пролетта с всяка хрема вдигаше 40 градуса, тогава за първи път давах  да пие клеева, разболя се докато пиеше и то не съвсем леко, повече от 37,5 не дигна тогава... дали от нея, дали израстна тези безумни Т, дали друго не знам...та може да се посъветваш с лекар, каква доза би ти препоръчал и да пробваш, поне надали ще навреди.

mimashki - не ти трябва значи за кашлица, а за хрема нещо ефикасно, ако са ти казали, че е от нея значи, му се стича в гърлого и се дави в секрет детето.Атакувай хремата и докато е така надигни матрака или сложи по-висока възглавница, малко по-леко ще му е.
Иначе ако вес пак има и червено на гърлото и да не задържа секрети, бих давала чай от подбел и живовлек с лъжичка мед, не знам колко ти е голямо детето, аз давам на моят 15-20 мл отвара, 30 мин преди ядене 3-4 пъти дневно. Давам от както е станал на 4... за по-малки деца имаше   из нета по колко се дава. Честно казано, това ми е по-ефикасно от всякакви сиропи. Или пръскам тантум верде и ако детето смуче хапчета може исла(или вместо тантума ефизол)

# 49
  • Berlin
  • Мнения: 11 280
Здравейте пак Simple Smile
Нормално ли е да е поспалив повече заради хремата?
Не е кашлял много днес,  но от събота поспива повечко през деня. Иначе си хапва, не му липсва апетит. Вярно ли е, че със сън бебетата борят нещо?

# 50
  • варна
  • Мнения: 1 228
Здравейте Simple Smile
Нашето слънце е на 5 дни  и от вчера не е акала ,трябва ли да се тревожа ???
На кърма сме ,детето си пишка си нормално.Чакам педиатърката днес да дойде ,но искам и вашето мнение.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 082
Мименце, няма нищо тревожно. Може да не ака и по няколко дни когато е на кърма. Поне така ми бяха казали на мен консултантите по кърмене с първото ми дете  Peace

# 52
  • варна
  • Мнения: 1 228
Ей сега беше тук педиатърката ,каза ,че до утре ако няма ако иска да отида на пробно кърмене.
Пратих мъжа ми да вземе чай на хип,защото явно не му стига кърмата .

# 53
  • София
  • Мнения: 39 814
Здравейте пак Simple Smile
Нормално ли е да е поспалив повече заради хремата?
Обикновено децата спят повече ако имат температура.

Ей сега беше тук педиатърката ,каза ,че до утре ако няма ако иска да отида на пробно кърмене.
Пратих мъжа ми да вземе чай на хип,защото явно не му стига кърмата .
Направете пробно кърмене, тъкмо ще разберете колко яде детето.
Според мен е възможно ако е на кърма да ака по-рядко. Макар, че моя син пълнеше памперса на всяко хранене.

Ако се притеснявате за ядене и наддаване можете да си вземете някакъв бебешки кантар.
Аз имах обикновен електронен, но той мери през десетици и не ставаше за дребния. По-късно купихме домакински. И се тюхках защо по-рано не съм се сетила за този вариант Simple Smile Не съм го мерила на домакинския де Simple Smile

# 54
  • Мнения: 15 379
Вярно ли е, че със сън бебетата борят нещо?

Вярно е.
Сънят е лекарството. В повечето случаи се възстановяват чрез сън.

# 55
  • София
  • Мнения: 39 814

Вярно е.
Сънят е лекарството. В повечето случаи се възстановяват чрез сън.

И от личен опит, от себе си, мога да потвърдя това. Не само за болести.

# 56
  • Мнения: 15 379
Да, Мари.
Винаги усещах скоковете му в растежа. Започваше да спи много.
И в съня си растат.

# 57
  • София
  • Мнения: 39 814
Аз все още не мога да хвана точно това. Спи много когато започне да се разболява, вдигне температура и т.н.
В градината спял следобед, явно се лъже по децата. И у нас спи, но с леки уговорки.

btw, все хубава музика пускаш Simple Smile

# 58
  • Мнения: 15 379
Децата знаеш са различни.
Той например не спи вече следобяд, но пък расте сериозно. Нощният му сън обаче се увеличи.
В градината почти винаги спи, рядко се кокори според госпожите му.

А за музиката - мерси. Радвам се, че харесваш по-хард ритъм Heart Eyes.


И да попитам нещо - нормално ли е като е толкова голям, акитата му да са жълти, като на бебе, което е само на мляко. От седмица е така. Почнах да се притеснявам.

# 59
  • София
  • Мнения: 39 814
Sourcherry, ами зависи какво яде, или какво е ял последно.
Ако се притесняваш говори с педиатърката и пусни някакви изследвания.

Общи условия

Активация на акаунт