Есента навън наднича ;) Юлчето в листата тича ;)

  • 29 248
  • 728
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 369
храненето м ие проблем вече.аз го хранех до сега с консервирани храни-пюрета (то за тази възраст са си живи манджи),но реших да спирам вече,защото той иска много от нашата храна.да,но тя не винаги става за него.примерно сега имаме руска салата и той умирГа за нея,ама как да му дам да се налочи с майонеза?салам не съм слагала.яде пица (аз си я правя и не е много солена,даже з моя вкус е бая безсолна,ял е ипилешки паниран шницел,за който умира също,но паниран? малко ме притеснява,а и е полу-фабрикат.кордон бльо също е ял (то си е от категорията на шницела направо)....абе ние ядем много полу-фабрикати,защото нямам техническа възможност да готвя.винаги съм в бойна готовност с него,а едно сериозно готвене си отнема поне 2 часа....аз два часа на куп никога нямам.спирам пюретата,защото така съм решила,но какво ще го храня се чудя.я кажете освен пресни плодове какви десерти давате?кремчета,грисове? той много ги обича (също купешки,на хипп,мипп и т.н.) майе време д аподновя четенето на темата за детското готвене,но и там има нередности като запръжки.не всяка рецепта е адекватна за разбиранията ми относно здравословно детско хранене.попара съм го пробвала два пъти и двата пъи категорично м ия отказа.макарони бг тип-сладки демек съм пробвала и тях отказа.е с какво да го храня?той за закуска си яде кашите дето са сухи в кутия,но и тях мисля да спирам. приемам съвети и наклони всякакви.

за уменията няма какво да говоря,защото темата е необятна.всеки ден има нещо ново.започна д апроговаря (на мен ми е много проблемна тема това,защото нали е триезичен и при такива дец аима вероятност да проговорят по-късно,а и ако не съумееш да го научиш както трябва на езиците може и да възникне проблем) и казва вече папА,мама,бебе,опитва с еда каже името на сестра ми-Нина,но е стигнал само до @ни@....казва как казват някакви животни и до тук май е,но з амен е достатъчно.аз преди две,че и повече от две години не очаквах дума от него:) вече разбир аи втория си език-итлаиански.до скоро гледаше баща си като полезно изкопаемо като му говори (на мен абсолютно всичко ми разбира),но гледам от няколко дена го разбира много добре.

# 691
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
И от царската туршия харесва морковчетата да ръфа  newsm78

Съжалявам, ако ти се сторя нахална с напомнянето си...  Laughing  Нали няма аспирин в туршията като консервант?
Няма аспирин  Peace Само олио, оцет, сол и захар. А и той не яде, кой знае колко  Laughing Лигави се с едно кръгче морков сума ти време  Mr. Green

# 692
  • Мнения: 69
Хайде да се включим и ние.Вода Марти не пие кой знае колко,дали му се събират и 100 гр на ден.Чак не си спомням да е изпил едно цяло шише с вода са деня.Ние продължаваме да се кърмим.Уж решавам да го отбивам,ама като почне много да ми цвърка през ноща и пак давам да суче.Трябва да бъда по-упорита.Пред деня си се научи сам да заспива ,без сукане.Но вечер и през ноща търси цица.
Баткото беше още по-зле.Него не съм го кърмила,но по 3 шишета на нощ зареждах.То боза ли не беше ,сок ,чай ,вода ,мляко само мир да има.В крайна сметка на 2год и няколко мес.му спрях всякакви напитки вечер.Точно за седмица се отучи от нощните питиета и започна за си спи до сутринта.
Разболяването вече не знам с какво да го свързвам.Баткото не е кърмен ,но ми беше здраво бебе,и сега да чукна на дърво не мога да кажа че ми се разболява сеьозно.Марти горкия е все болен,а за хремата да не говоря.Ако му видя нослето без супол, и викам ура
За храненто яде от ДК ,но и от нашите манджи иска всичко да опита.

# 693
  • Мнения: 361
Диди,ентеровирусите са тези "чудните" с разтройството и повръщането ooooh!

Нови умения незнам,но нови магарии колкото се сетите,толкова сме усвоили Crazy.Разбира всичко,изпълнява всякакви команди,опитва се да се храни сам,обува си обувките,малко наопаки,ама важно е желанието все пак LaughingОт към приказки не е особенно напреднал-мама,тате,кака,ам,нане,на-на когато се дърпат със сестра му,отговаря с "да" и "не" на въпроси и то съвсем на място,казва как правят някой животни и как бръмчи колата на баща му,но предимно бръщолеви някакви смешки по цял ден Laughing

Хранене-закусва кус-кус или овесени бисквитки с кисело мляко,както и сандвичи с кашкавал или яйце и сирене.За обяд и вечеря му готвя аз,понеже отказа кухнята.Аз по-принцип готвя всеки ден,заради каката и таткото,та не ми е проблем.Гледам два пъти седмично да яде риба,веднъж телешко и другото ми е по желание,обикновенно супи (пилешка,топчета,крем,леща и по-рядко боб),ориз,мусака,картофи на пюре или задушени.Не ми отнема повече от час готвенето и обикновенно е преди сутрешната разходка,докато съм само с него,че следобед като взема и Ивон и мисията става невъзможна CrazyЗа следобедна закуска първо цока,после яде или банан,или Данонино или някакво кремче.


Вашите деца гледат ли детски?Алекс е влюбен в едно филмче "Джим и Джем и може 2 ч да седи и да гледа без да мърда Laughing

Последна редакция: вт, 15 ное 2011, 18:37 от ***Ади***

# 694
  • Мнения: 2
Благодаря, Ади.
Аз забравих да кажа за мандарините, Борисчо също много ги обича. Нар му давах скоро понеже аз много обичам, но тъй като не беше много хубав го изстисках на сок и така го пихме с него. Вода нямам идея колко пие, но е през деня, обикновено когато яде или като види някой друг да пие. Шишето отдавна не го ползва, а пие само от чаша.
Хайде лека нощ и приятна почивка.

# 695
  • Мнения: 372

Вашите деца гледат ли детски?Алекс е влюбен в едно филмче "Джим и Джем и може 2 ч да седи и да гледа без да мърда Laughing

Късметлийка  Mr. Green

Габи гледа бейби тв, когато особено много ми пречи да готвя. Все се завира във фурната (или ми минава между краката  Crazy) и едва успявам да я опазя вече да не се изгори. Поради тази причина готвя основно вечер, когато и тати е подръка да пази. За храната и аз установих, че е по-лесно да готвя и за нея вместо кухня. Детската кухня така и не я яде като й вземах, но задължително иска да хапне от нашата манджа.
И само някой да яде без нея... Идва края на света, едни сълзички се стичат, хвърчат навсякъде , нищо че току-що е яла примерно hahaha

Абе яденето е едно от най-любимите ни занимания  Shocked newsm78

# 696
  • Добрич
  • Мнения: 757
Ади, и на нас ни е най-любимото филмче "Джим и Джем"  Grinning от 9 месечна го гледа, сега вече не го гледаме така с часове както в началото сигурно й поомръзна, другото й любимо е Мусти  Heart Eyes
Относно водата, сега като е студено пием малко, колко точно не мога да преценя, пие от чаша със сламка
За цитруси скоро се замислих дали е време вече, още съм раздвоена заради алергията ни, ще опитам по празниците сигурно
Ние пак сме с хрема  ooooh! баткото също, даже и покашля  Confused

# 697
  • Пловдив
  • Мнения: 467
scarly и нашата Габи обожава Бейби ТВ  hahaha и като имам работа й го пускам  tv
Слагам я на столчето и там може да стои по около час и да гледа детско.
Но гледа само Бейби ТВ, други детски немогат да я заинтересуват.

И за яденето е същата история - ляга на земята, рита, маха с ръце и реве.....докато не й дадеш да опита от нещото, което ядем  Joy

# 698
  • гр.София
  • Мнения: 2 761
Добро утро,
и ние гледаме Бейби ТВ но основно като сме на гърнето иначе не се заглежада особенно, но я да дават някоя реклама леле търчи с 200км и почва да танцува  Mr. Green а за яденето вече всичко яде, обокновенно я храня преди да седнем на масата всички, за да се е наяла с нейната си манджичка но това не и пречи да иска да седне на нейното си столче с нас на масата и да продължи с хапването, даже знае къде и стои столчето отива и чака да и го извадя и сложа на масата  Crazy отваря си шкафа знае къде и стои и чинийката и си я взима, абе станаха си дечица и всичко знаят вече  Crazy

# 699
  • Мнения: 361
Aaaaa Скарли,късметлийка ама с второто тъй ,че и при теб има шанс PeaceИвон и до сега не може да гледа нещо повече от 5 мин.На нея и дай да ми ходи като опашка след мен и да ми бръщолеви разни чудеса Crazy

# 700
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Аз се опитвах да готвя за Алекси отделно доста време, но ми дойде нанагорно  ooooh! Откакто сме с баба, а не с детегледачка тя готви и за нас и за него  Whistling Ех, голямо улеснение ми е така. И вечер като се прибера само гледам да хапна на бързо, защото той идва, хваща ми ръката и вика "Мамо!" и ме дърпа да играем на земята с играчките му  Crazy Е, не мога да хапна спокойно, но ми е голямо удоволствие времето с него  Peace
Спане - къде спят дечицата ви? Аз приспивам Алекси на спалнята до мен. От скоро му разказвам приказки, изпявам му една песничка и той заспива. После го прехвърлям в креватчето му, но почти винаги посред нощ пак го вземам, защото много се отвива  ooooh! Имаше една вечер, когато не съм го усетила и като станах беше бая премръзнал. И то тогава започне ли да мята одеалото го вземам при мен, че да мога да го завивам и гушкам  Heart Eyes

# 701
  • Мнения: 2
Не знам дали има и други мислещи като мен, но Борисчо не гледа телевизия и съответно тв-то е спряно винаги, не мисля и скоро да гледа даже. Има много информация за това как действа тв-то на малките деца и затова всеки родител като много други неща сам си преценява какво позволява и какво не. Моето решение и на мъжът ми е едно и също и няма две мнения по въпроса. Не критикувам никого разбира се  Simple Smile

# 702
  • Мнения: X
Не знам дали има и други мислещи като мен, но Борисчо не гледа телевизия и съответно тв-то е спряно винаги, не мисля и скоро да гледа даже. Има много информация за това как действа тв-то на малките деца и затова всеки родител като много други неща сам си преценява какво позволява и какво не. Моето решение и на мъжът ми е едно и също и няма две мнения по въпроса. Не критикувам никого разбира се  Simple Smile

Ние телевизор вкъщи нямаме, съответно Мая не гледа нищо... Обмислям догодина да купим един, колкото да ѝ пускам отбрани детски филмчета, ще изтегля на Дисни Пепеляшки, Мепеляшки, но още не съм решила твърдо. Чудя се дали няма да ми е отмяна за 1-2 часа, тя да зяпа, аз да свърша нещо вкъщи.

Като цяло идеята за телевизор никак не ми се нрави. Първо, няма какво да гледаш през деня, освен турски и латино сериали, дето ги въртят по всички канали... Второ, и да пуснеш някой филм вечер, дойде ли време за реклами, веднъж, че звукът става страшно силен и после пък си забравил какво гледаш. То остава да гледаме само новините, които пък мога да прочета онлайн, че и да си отбера. Да не говорим, че родните новинари са всичко друго, но не и обективни.

Радиото е на почит вкъщи.  Sunglasses

Рядко, много рядко я вземам в скута си на компютъра и то за не повече от 5 минути. Страшно се кефи да гледа "Кокошка край хамбаря" и дечицата от Бон-Бон. И умира от възхищение, като ѝ показвам нейни снимки.  Party На снимките се радва, но пък вече като ме види с фотоапарата и бяга с 300.  hahaha

# 703
  • Мнения: 2
Оооо и вкъщи радиото дрънчи постоянно  Grinning

# 704
  • Мнения: 7 420
Не знам дали има и други мислещи като мен,......
  Има,има......Мислещи,да.  Peace Но не и практикуващи....уви..... Embarassed Tired
 
  Иначе,гледането на ТВ натоварва само едно от мозъчните полукълба(заради гледането на 2-измерното изображение),а другото през това време .... почива и не се развива.....  Confused Получава се  една неравномерност в мозъчното развитие.....
 

Общи условия

Активация на акаунт