ВТОРИ клас! - 2

  • 33 026
  • 732
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 284
Предишната тема успях да я изчета, но тази ... нещо не ми стига времето. Все пак минавам набързо, за да се похваля с 4 шестици и няколко "Браво"-та на тестове. За мен лично тази година е по-трудна - децата сутрин са на занималня, след обяд - училище до 17,10. Докато се приберем, докато починем, докато разгледаме какво е писано... Хайде домашното по английски, после четене, че госпожата иска да четат всеки ден, а в събота и неделя да пишат кратки преразкази, хайде и по 3 думи и техните синоними, пак задължително, защото госпожата ни е амбициозна /да ми е жива и здрава!/ и то не остава време за нищо.

# 721
  • Мнения: 9 990
Хало, девойки!Ами плановата ни операция замина на кино.Отложиха ни, за 3-ти път.Не мога, предавам се и пускам детето и на градина и на пуване и навсякъде.То се побърка с този излоатор.Това е, ако щат па.Може да е за добро, ще опитаме отново локално...трети лекар-трето мнение получих сутринта, след лекия скЕндЪл, който заформих, след като от 6 часа детето е на крак, подготвено, не яло и не пило, стои в коридор и чака, за да му кажат, че пак няма да е сега едва към 12 на обяд.
Ученичката ми е добре, ще ходим за шината днес, че от утре съм на работа вече.То нито болничен имам, нито нищо, абе...хаос пълен.Системата ни е уникално тъпа, ще прощавате, ако има някой в сферата ако работи, ама си е жива мъка.
Препарата за петна-Spot-български, за около 2 лв-вади ми всичко.

# 722
  • Варна
  • Мнения: 17 985

Препарата за петна-Spot-български, за около 2 лв-вади ми всичко.

Къде се продава? Flutter

# 723
  • Русе
  • Мнения: 11 922
   Jizz, дано за добро да е. А системата,че не работи е факт.Просто да се чуди човек,как всичко е докарано до такова състояние.

    esme , добре работите вие. Аз давам понякога задачки за синоними или прилагателни към дума,но в училище не съм виждала такива задачи. Оказа се,че и преразказите,дето ги пишат е просто обсъждане в клас и преписване от дъската на преразказ,който госпожата им е е направила. Та го накарах сам да се опита да го направи в къщи. Определено ще наблюдавам процеса по изкъсо, защото моето се скатава и като има нещо предложено наготово изобщо не се напъва повече.
  Зе дециметрите,днес му дадох една рулетка и го накарах да мери разни неща,по избор,да записва резултатите и после да ги представяме в различни мерни единици. Познайте момченцето на мама,кое си измери първо.  Mr. Green
    

# 724
  • Мнения: 9 990
мммм, а сега де.....ми гледам те, че си от Варна, не знам за там.За Сф-иам едно магазиначе за препарати на Красно село, то даже не е точно на пазара, а е в дългия блок по улицата с паркинга.От там.Но ме съмнява да няма и на други места.Търсете отровно-розова опаковка, или питайте по места...

# 725
  • Варна
  • Мнения: 17 985
мммм, а сега де.....ми гледам те, че си от Варна, не знам за там.За Сф-иам едно магазиначе за препарати на Красно село, то даже не е точно на пазара, а е в дългия блок по улицата с паркинга.От там.Но ме съмнява да няма и на други места.Търсете отровно-розова опаковка, или питайте по места...



Благодаря! А за операцията, не се ядосвай. По-добре да се презастраховат, ако не е съвсем добре детенцето. Все пак пълната упойка не е съвсем безобидна манипулация. Peace

# 726
  • Мнения: 14 133
Jizzlobber , съчувствия.  Sad
Цялата ни държава е такава и здравната система не прави изключение.  Mr. Green ooooh!
esme , браво за усилията ви.  Hug

# 727
  • Мнения: 9 990
Оххх, детето е клинично здраво.Хипотетично може да се прокашля на 3 секунда от операция, защото 3 дена преди това е било по коридори и кабинети насред кашлящи.И понеже я чух да се прокашля сутринта и споделих, ни подложиха на всячески проверки.Здрава е.Обаче, защото съм я чула реди 10 часа , да се презастраховат.Принципно знам предоперативните изисквания какви са и затова детето бе заклчяено вкъщи и спряно от градина.Първото отлагане бе поради отменена диагноза.В приеманата Друг лекар просто отхвърли теорията на предходния.После, за ден ни бяха изтекли изследванията, а ме уверяваха да не пускам нови, после трети лекар изказа пък друго становище и днес-това.Знам....обаче здраво дете разкарват 3 дена по болнични коридори и от една сграда в друга, то дори не е в една сграда, какво очакват точно?Три пъти и взимат кръв, три пъти подкована влиза за операция и все-излъгана....а здрава до този момент.Не знам какво става.
Сори за офф-а...

# 728
  • Мнения: 14 133
Jizzlobber , по-добре е да се презастраховат, отколкото да претупат нещата.  newsm78
Късмет.  Praynig

# 729
  • Мнения: 9 990
Да бе, аз съм ок, ама а иди го обяснявай на 4-годишно всеки път като го бодат.Замислям се сериозно дали въобще е нужна тази интервенция, щото-трима лекари-три различни мнения и цъкат с език само....А и-как да организирам аз ежедневеи от тук насетне, че да презастраховам?Над месец затворена не мога да я държа, нито имам болничен нито нищо.Просто се отказвам на този етап.На бележката пише-клинично здраво дете, чиетси дробове и бла-бла-бла-бла.Толкоз.Утре е на градина.И на плуване.

# 730
  • Мнения: 249
Jizz, здраво са ви опънали нервите-напълно те разбирам! Аз съм в здравната система, но като ми се наложи да ходя ,заради някакъв проблем направо ми става лошо. В крайна сметка не сме тръгнали с децата по кабинетите, защото няма какво да правим...
А що се отнася до системата на образование-днес преди обяд бях почти в нервна криза. #2gunfire Дъщеря ми е втора смяна. Вчера имаха 6 часа, докато се прибра, хапна малко и започна да си помага за домашните. Резултата беше куп грешки-явно вече беше много изморена, говореше ми глупости #Cussing out Довършихме нещата днес, но до последно си писа домашното без да има време за допълнителни упражнения или да си почине.
По писане една от  задачите беше да напише на няколко думи техните синоними.
Можеше много лесно и бързо да го напишем домашното.Аз казвам, тя пише, но ми се иска тя сама да стигне до правилния отговор, да мисли-така да и го изсипвам на готово не ми харесва.
Оплаках се! Confused

# 731
  • Мнения: 9 990
о...аз не одобрявам втората им смяна, ама никак, уморени са вечер, разкъсано им е времето, не остава за хоби и занимания по интереси...
Ще се справим де. Hug

# 732

Общи условия

Активация на акаунт