Да преправим старите мебели - 10

  • 101 020
  • 728
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 245
Doris, излъгах те. 33 цента са в промоция, иначе към долар...

Не знам дали ще личат фугите, може би - не. Но според мен не трябва края на плочката да съвпада с фугата, за да не се вдлъбне. Ако се пада по средата на плочката ще е по-добре според мен.

Малиии, дали да не взема да ги внасям тия плочки?

 Shocked Shocked Shocked

Ето в банята:


И на бюрото:

Последна редакция: чт, 01 дек 2011, 22:52 от Melany99

# 691
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Melany99 няма как да не попадне планката върху фуга при мен защото са с размер на ламинат 92/15см, а теракота е 33/33, от магазина казаха, че може да се пробва само по фугата да се шпаклова един вид за да се заглади, но нещо не ми се струва стабилно. Самият теракот на едно място е наранен и една плочка е нестабилна, та засега къртя теракота и след това самонивелираща се замазка.
Моите планки в момента са в Пловдив, нали нямаме във Варна Домко и ги поръчах там, един колега ще ми ги домъкне до Варна, но другата събота вероятно. Голяма организация беше, но като си навия нещо на пръста Simple Smile
А като внесеш обади се веднага! Wink

А и още нещо! Дали да не нанеса малко силикон по снадките? Както обясних когато вали навън в антрето е река! Трябваше да ми удължат още козирката над входа, но майстора ми зает и като гледам времето пак ще остане за догодина Sad Мразя да се разправям с майстори!
Като си купувах рафтоносачите (май е по-добре да са със синя патина?) имаше чудни козирки http://ilionferforje.com/index.php?e=bg&page=c&cat_id=5& … D0%BD%D1%82%D0%B8:


Последна редакция: пт, 02 дек 2011, 07:03 от Doris

# 692
  • Мнения: 6 226
Дорис, мерси за отговора, както и на останалите, които обясниха за този материал. Hug
Да кажа аз какво знам: Научих за този вид "линолеум" тук в Италия. Каза ми го една интериорна дизайнерка, която го е поставяла като настилка в няколко магазина. Каза, че са лепили направо върху плочки и фугите не си били личали и било здраво. Ходих да разгледам материала в един магазин. Направиха ми добро впечатление някои от тъмните разцветки, които имаха доста силно изразена щампована фактура, точно като истинско дърво и на вид и на пипане го докарваха на паркет много повече от един ламинат. Имитацията на светло дърво беше с по-плоска фактура обаче и предполагам, че разположено на голяма площ, ще седи малко балатумно.
Тук цената е около 15 евро/ кв. метър, което е най-евтината цена за подова настилка. Паркетът се движи около 100 евро/ кв. метър, без поставянето.

Байбиби, това е линолеум, но все пак седи твърдичко. Не се огъва много. Не знам дали ще успееш да облицоваш стълби по ръбчетата, но ми хрумва, че трябва да се пробва дали няма да се получи, ако се нагрее с пистолет с горещ въздух! Wink

# 693
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Имам сложени такива планки в коридора от няколко години - май 5-6, не помня точно. Тогава струваха към 10-12 лв на кв.м.
Лепих ги върху римска мозайка и досега не са мръднали.
От същите сложих и  в кухнята върху стария теракот, но там не са застопорени от двете страни, защото от едната страна са под уредите и се разместиха с годините  от движението върху тях. Много трудно се махат и затова чакат следващия ремонт.
Та в следствие на опита мога да кажа, че като се поставят е желателно да са плътно до стени, за да не се разместят

# 694
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Благодаря Barbabeau! Като пристигне ще снимам Simple Smile Когато разглеждах мострите имаше два цвята, които много ми харесаха - единия състарен (плесенясал Simple Smile дъб, а другият избелен. И двата имаха грапава текстура, но нямат налични. Този, който избрах е пак някакъв античен - какао, когато пристигне ще снимам.
А за Байбиби,  - аз си мисля да изрежа 7 см лента и да залепя като бордюр - предполагам, че така ще стане и при стъпалата. На место ще опитам със силикон по снадките - има и кафяв такъв и може да се получи като фаска и да е по-лесно почистването и да няма фуга между отделните планки, макар да са наистина много точно изрязани и пасват идеално. При ПВЦ настилките на таркет, те не са самозалепващи за снадките използват "заварки" с ПВЦ от същия цвят като настилката.

# 695
  • Варна
  • Мнения: 4 057
От същите сложих и  в кухнята върху стария теракот.

А фугите на стария теракот личат ли си? Ако е удобно може ли снимка?

# 696
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Довечера ще снимам, но сигурно в понеделник ще мога да ги кача

# 697
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Довечера ще снимам, но сигурно в понеделник ще мога да ги кача
Hug

# 698
  • Мнения: 31
Ох, чета, чета, главата ме заболя от прелистване... Имам аз един проблем, и все не мога да реша да го оправя... но сега вече край! Мои съмишленички по отношение на чама... имам една библиотека и един скрин. Те са от чам - 15 години вече ги търпя и повече не искам. По липса на пари, а най-вече, защото са правени по поръчка да паснат на "огромното" ни пространство ми се иска да ги боядисам. Борбата с половинката в къщи е епична, трудна, и тъй като не ме поддържа, ще трябва сама да се заема с реновирането. Ясно е че ще трябва да махна лака. А след това? Вратата на стаята имитира черешов цвят, а като цяло помещението е малко. Чудех се дали да не лакирам наново с някакъв цветен лак, или направо боя да ползвам? Дръжките ще ги сменя, то е ясно. Две от вратичките ще махна и ще сложа само стъкло. Къде ли ще ми ги направят? И изобщо съм отворена към идеи.По-късно ще сложа снимка, за да е по-пригледно и да се види за какво иде реч.

# 699
  • Мнения: 1 196
Момичета,много скъпи тия планки  Rolling Eyes Ние след много обикаляне по магазините си взехме теракот за кухнята  и за банята,който да се "пързаля" възможно най-малко.В кухнята за сега сме доволни,дори на мокро още по-малко се хлъзга - водата съвсем спира пързалянето.А в банята тия дни ще го слагаме,да видим....Дървесната шарка нищо не може да я замени,вариант с такива ПВЦ планки е интересно решение,но и цената също  Rolling Eyes

# 700
  • Мнения: 8 999
Аз имах предвид просто да покрия отгоре стъпалата, няма да огъвам, нито ще облепям челата им. Нащърбеното е точно на предния ръб, но се пада върху плочката, която покрива стъпалото и върху която се стъпва.
Мислех да слагам корк, ама се отказах. После пък ми се щеше да положа отгоре някакъв тънък сачак, ама голямо дялкане ще падне, защото сълбата има извивка и там стъпалата са триъгълни...
Ох, накрая просто ще боядисам там, където се белее нащърбеното и така, поне визуално ще замажа нещата.
Сега съм подхванала седем неща едновременно, та не знам кога ще ги довърша.

# 701
  • Мнения: 2 245
Doris, за силикон  - не знам. Но една приятелка слага обикновена някаква паста за фугиране между тях. Не съм виждала как е станало, тъй като тя е в друг град. Но за тази цел ще трябва все пак да се остави място за фугиране, да се слагат от онези кръстчета, които се слагат за равно разстояние между плочките.

Doris, моите две плочки в банята са сложени точно върху начупени теракотени плочки. Затова и сги сложихме, да не мърдат, да не се нараним при стъпване с идеята после да сменим тези плочки, но засега мъжът ми още не стигнал до това. Simple Smile

radinna наистина нямат махане тези плочки, аз затова на бюрото направо отгоре лепих!  Laughing

Момичета, върнах се да кажа, че тези плочки ги има и в доларовият магазин, явно има  и китайско производство и направо се чудя защо в България са толкова скъпи!

Последна редакция: пт, 02 дек 2011, 15:50 от Melany99

# 702
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Момичета,много скъпи тия планки  Rolling Eyes Ние след много обикаляне по магазините си взехме теракот за кухнята  и за банята,който да се "пързаля" възможно най-малко.В кухнята за сега сме доволни,дори на мокро още по-малко се хлъзга - водата съвсем спира пързалянето.А в банята тия дни ще го слагаме,да видим....Дървесната шарка нищо не може да я замени,вариант с такива ПВЦ планки е интересно решение,но и цената също  Rolling Eyes
Аз като един виден счетоводител сметнах - да речем 20 лв на квадрат ми е теракота, 15 лв труд и лепило и фуга и сметката излиза доста по-солена от 30 лв планките Simple Smile

# 703
  • Мнения: 1 196
Момичета,много скъпи тия планки  Rolling Eyes Ние след много обикаляне по магазините си взехме теракот за кухнята  и за банята,който да се "пързаля" възможно най-малко.В кухнята за сега сме доволни,дори на мокро още по-малко се хлъзга - водата съвсем спира пързалянето.А в банята тия дни ще го слагаме,да видим....Дървесната шарка нищо не може да я замени,вариант с такива ПВЦ планки е интересно решение,но и цената също  Rolling Eyes
Аз като един виден счетоводител сметнах - да речем 20 лв на квадрат ми е теракота, 15 лв труд и лепило и фуга и сметката излиза доста по-солена от 30 лв планките Simple Smile
Така сметнато съм абсолютно съгласна с теб  Peace Просто на нас баща ми реди фаянса и труда не го включвам в сметката  Blush

# 704
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Аз като един виден счетоводител сметнах - да речем 20 лв на квадрат ми е теракота, 15 лв труд и лепило и фуга и сметката излиза доста по-солена от 30 лв планките Simple Smile
освен, че сравняваш теракотени плочки с огромен избор на цвят и модел и балатум на плочки с ограничен избор.

Общи условия

Активация на акаунт