Да преправим старите мебели - 10

  • 102 712
  • 728
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 24
Момичетааа, имам въпрос!

Искам да залепя плат на един лампион. Да се напои ли обилно плата с С200?
Няма ли да стане твърд и дали няма да личи много? Знам, че като изсъхне лепилото става прозрачно, но все пак.

Някой беше споменал в предните теми за облепване на кутии с плат и С 200 но не си спомням подробности... Blush

Аз дъм правила кутия с плат - хавлиена кърпа, ама от онези тънките, за кухня, че много ми хареса картинката и кутията я пльоснах върху кухненския шкаф Mr. Green И не съм я "напоявала" - мажеш повърхността с С200 и изпъваш хубаво отгоре, залепва се перфектно!
Проблема са краищата - ръбчетата - как да ги скриеш. Някои бяха слагали ширити, аз ги подгънах направо като подгъв на дреха и не е много перфектно да си призная - дебеличко стои. Това е моя опит, ако някой друг е правил, нека сподели.

# 91
  • Мнения: 8 999
Doris, ти нали каза, че таванът ти е потъмнял, защо ще го байцваш? Аз сложих байц, защото това си беше един чисто нов чамов сачак.
Но, ако смяташ да потъмняваш предварително, е добре да тестваш някъде, дори и да остане някакво петънце върху тавана, то след това ще го "слееш" с останалото и няма да дразни. Вземи си палисандър/кафяв и черен байц и пробвай и с двата цвята. Колкото по-разреден е, толкова е по-ненаситен цветът. Просто да даде някакъв нюанс на основата, върху която ще полагаш белия лак и през този бял лак да прозира такъв нюанс, а не примерно жълтеникавото на чама. Аз избрах черен байц, защото отдолу исках да ми прозира сиво дърво.
Линк за лака не мога да ти дам, може да потърсиш в Гугъл, но със сигурност точно това е наименованието и със сигурност го има в Баумакс. Изписвам го още веднъж: Джениус Про, водоразтворим бял лак за дърво.

# 92
  • Мнения: 2 276
vanina_g, мерси!

Моите лампиони има къде да се подгъне платът, а и не е дебел.

  bouquet

# 93
  • Русе
  • Мнения: 3 711
И аз съм намислила да направя едни кутии от памперс с плат или нещо подобно да прибирам на децата играчките, но се чудя дали става по-здрав кашона, че като е така без нищо, го смачкват за нула време? Някой правил ли е и ако да дали може да покаже такива снимки.

baibibi, мерси и аз така си мислех. Зида е страхотен. Аз си умувам как да направя стена или цокъл с декоративни тухли.

# 94
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Baibibi с черния байц няма ли да се тушира жълтото на чама? Дори и потъмнял си е доста жълт, не е като потъмнял бук или орех?
Аз съм от Варна и ще трябва да потърся в Практикер или Бриколаж...

# 95
  • Мнения: 1 351
Здравейте на всички !
 Имам въпрос. Имаме 6 врати от шперплат / доста дърти , но са боядисвани само веднъж досега, на панелно жилище, ако се сещате за кои става въпрос/ Такаааа , боядисани са в така модерното по онова време - слонова кост. Сега се налага да ги боядисам със бяла боя - автоемайллак. Въпросът ми е - става ли да се удари по един парцал със разредител и да се боядисат отгоре или се налага да се шкури до припадък преди нанасянето на автоимайллакът ??? newsm78 newsm78 newsm78
 Опитах се да шкуря една врата , ми то като съдя по скоростта си - 6 врати ще станат другата нова година Rolling Eyes

# 96
  • Мнения: 2 433
срам ме е да се запиша на 7ма страница... ooooh! ooooh! Embarassed
Оба4е срам не срам.... ей ме на! Засега само гледаща! Занимавам се с една пейка...ама още е недовършена... та няма да я показвам засега Mr. GreenНо Naughty в никакъв слу4ай не искам да отърва 4удесните неща , които показвате!

# 97
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Здравейте на всички !
 Имам въпрос. Имаме 6 врати от шперплат / доста дърти , но са боядисвани само веднъж досега, на панелно жилище, ако се сещате за кои става въпрос/ Такаааа , боядисани са в така модерното по онова време - слонова кост. Сега се налага да ги боядисам със бяла боя - автоемайллак. Въпросът ми е - става ли да се удари по един парцал със разредител и да се боядисат отгоре или се налага да се шкури до припадък преди нанасянето на автоимайллакът ??? newsm78 newsm78 newsm78
 Опитах се да шкуря една врата , ми то като съдя по скоростта си - 6 врати ще станат другата нова година Rolling Eyes

Ми и на мен ми престои, защо не си купиш виброшлайф. Това което знам е че ако е са боядисвани с гланцова боя трябва да се свали боята, но мамите тук твърдят, че с грунд би трябвало да стане.

# 98
  • Мнения: 42
Meggysan, аз съм правила такива кутии. Облепих кашончета с плат и Ц200. Става много здраво, но и доста лепило отива.

# 99
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Здравейте на всички !
 Имам въпрос. Имаме 6 врати от шперплат / доста дърти , но са боядисвани само веднъж досега, на панелно жилище, ако се сещате за кои става въпрос/ Такаааа , боядисани са в така модерното по онова време - слонова кост. Сега се налага да ги боядисам със бяла боя - автоемайллак. Въпросът ми е - става ли да се удари по един парцал със разредител и да се боядисат отгоре или се налага да се шкури до припадък преди нанасянето на автоимайллакът ??? newsm78 newsm78 newsm78
 Опитах се да шкуря една врата , ми то като съдя по скоростта си - 6 врати ще станат другата нова година Rolling Eyes
Същото действие го направих лятото на 4 врати..Измих ги идеално с обезмаслител и после отгоре с едно мече  2-3пъти с бял емайл лак-станаха страхотни, даже им смених и дръжките PeaceЕдинственото неудобство е ,че съхне по-бавно боята, ама лятото беше жега и ставаше по-бързо.. Peace

# 100
  • София
  • Мнения: 247
baibibi-извинявам се за грешката с белия лак Embarassed.Какво е "натюр"-еми не знам-имах в  предвид въобще не преправяни-но пак повтарям,моите за които става въпрос са в много добро състояние.На мене също ми харесват по-тъмните мебели,но и ореха приемам а също и парения бук.Даже тези кухненските "виенски" столове(като на снимките),които имат и фурнировани пласкостиси ми харесватИзкуственото състаряване ми харесва,но "отстрани".Освен това имам и мъж,който сигурно ще получи удар ако види такъв стил Rolling Eyes Laughing
По повод износоустойчивостта -масло не съм ползвала(отчасти поради цената,отчасти поради собствената ми старомодност),но имам маса разтегарелна за хранене,която видимо е само байцвана(не е много ясно,защото е много стара),която не е мръднала за всичките години жестока експлоатация.Видимо няма поражения-единственото,има 1 зелено петно,което аз така да се каже наследих,и което е "попило " в дървото.Сега е командирована на друго място и пак се ползва интезивно-хранен,гладене,творене и каквото друго се сетиш.
Вратите-аз също съм ги мила само с препарат и после боя на водна основа или емаил(според зависи)-само 1 едимствен път имаше 1 петно около педя с което имам проблем и досега-цветът е различен от останалата повърхност,но ми омръзна да мисля защо и да го преправям

# 101
  • Мнения: 8 999
Baibibi с черния байц няма ли да се тушира жълтото на чама? Дори и потъмнял си е доста жълт, не е като потъмнял бук или орех?

А, разбирам. Ами да, ще се тушира, но трябва да разредиш много с вода, ако ползваш черен байц. Иначе ще стане черно, а идеята ти е просто да прозира друг нюанс на кафявото, нали? За сивкав оттенък аз разреждах една част байц с две части вода. Кафевите байцове никога не стоят върху дървото като кафеви. Два вида съм ползвала досега, хем върху абсолютно почистено дърво - едното стана много интересно сиво-кафяво, другото пък червенееше /а не беше палисандър или махагон, на шишенцето пишеше "кафяво"/. Но байцовете са евтини, спокойно може да си вземеш два-три цвята и да пробваш. А пък и нали отгоре ще мажеш с бяло, та не е фатално, ако не уцелиш от първия път цвета. И винаги може да замажеш с разредено черно.

lluna, под една или друга форма, маслата се ползват от дълбока древност. Просто не са били в шарена опаковка и не са стрували много пари, дори са били доста по-евтини от навлизащите на пазара и модерни лакове. Майсторите-дърводелци сами са мешали разни смоли, ленено масло, отработено машинно масло и други подобни естествени продукти. Та, нищо чудно и твоята маса да е третирана така.

# 102
  • София
  • Мнения: 6 094
baibibismile3501

За ръбовете на кутиите дали не могат да се ползват ъглови лайсни. Мисля, че не са много скъпи.

# 103
  • Мнения: 1 531
здравейте! някъде бях питала, но не получих отговор

мога да ли сменя цвета на лакиран чамов гардероб: сега е натурален цвят лакиран, а искам да е бял. купих акрилна боя, но става на капки и ресни...

може би единственият вариант е да го изшкуря и с бял омаслител, ако правилно съм разбрала - а как се шкури, с обикн.шкурка минавам целия гардероб ли?

и има ли вариант по-лесен, без да махам лака

благодаря   bouquet


п.с. съжалявам,че писах в старата тема - обикн ги заблязвам тези работи Crazy
п.с.2 правите съживявате страхотни неща Flutter

# 104
  • Перник
  • Мнения: 4 863
А маслото дава защита в дълбочина, като същевременно и импрегнира. Трапезната ми маса, обработена с масло може да понесе всякакви мокротии и мазньочи и няма да се получат лекета...

Значи, решено - ще ползвам масло за кухненската маса. Осмо беше, нали? То, май ще е по-скъпо от самата маса, но съм решила да си я направя пък!

Общи условия

Активация на акаунт