11-то Тортено предизвикателство - Октомври 2011

  • 19 339
  • 448
  •   1
Отговори
# 135
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Айде и аз пък да покоментирам малко:

Марулчеее, Маручле, тортата ти е превъзходна! Лицето на Ог (още по-странен ми е сега ника на Нина  Mr. Green) е тотално разбиващо. Всички плодове и зеленчуци, охлюва - всичко ми харесва. Особено ме кефи, шнурчето за отбелязване на страницата!  Party Ами нямам забележки - кво да кажа друго?

Аз пък да си призная, като прочетох темата на предизвикателството, изобщо не ми хрумна, че трябва физически да пресъздам книга. Не знам що тъй, но директно започнах да мисля коя книга, и как да я пресъздам чрез торта  Blush. Явно още нямам съвсем изявен 3д начин на мислене.

Благодаря на всички за милите думи и за съветите. Да си призная, като видях, че и Свещичка е правила гейша и щях да умра. Добре, че съм преди нея, че иначе щях да изглеждам като тотален лаик  Mr. Green

Сега да отговоря доколкото мога...

Свещичка е напълно права - и мен ме подразни как се вдлъбна покритието, когато натиснах да закрепя ветрилата. Тук има и друга уловка - ветрилата са буквално подпрени едно на друго. Такава торта не би издържала примерно преместване. Но и не исках да плескам бял айсинг за лепило. Но вече знам (след скорошен пост на Ванчето) ще се обадя на Валерия да ми каже за лепилото от СМС Laughing. Тази вдлъбнатина не се набиваше чак толкова като че ли на живо, но на снимката е ужасно.
Всъщност рисуваната част е златистото кимоно. Колана е само розовата част долу. Затова казвам, че ако тортата беше по-висока, щеше по-ясно да си личи идеята.  Rolling Eyes

Иглика, не ми хрумна, да си изрежа блатовете ooooh!. Ще се възползвам следващи пъти. За ветрилото си права, че трябваше по-широко. Иначе са две отделни, а не едно счупено - ама то с моите фотографски умения  ooooh!

За цветята - след като ги нарязах, преди да ги сложа да съхнат, направих по една дупчица на всяко цветенце. Съхнат на бебешка възглавничка - съвсем вярно  Mr. Green. След като изсъхнаха напълно закачих конци, така че да висят (с тиксо за едно огледало на стойка) и нанизвах цветенце, след което правя едно възелче, за да се застопори. Мацвам малко РА в центъра и лепвам перличка. И така подред, докато нанижа всички. В горната част дръжките са от много тънка тел, за да не стърчат, а да се наведат лекичко цветенцата. В центъра съм дъствала с розов дъст.

Цялата торта е със златен дъст (Райче  Hug), нанесен много плътно с четка.

# 136
  • Пловдив
  • Мнения: 21
И от мен честит старт на Предизвикателството. Благоданости към момичетата погрижили се това да стане факт.

Сега за тортите. Татит тортата много ми хареса като цяло. Цветовете, борда, ветрилото , цветенцата - всичко. Обаче и аз съм с малко неработещо въображение и не я свързах отначалото с гейша.После като прочетох и вече наистина изпитах асоциации с източния стил. Рецептата също ме впечатли, ще трябва да се пробва.
 
Марулке ми те момичетата са го казали. Просто аз страшно много харесвам твоя стил на моделиране. Толкова добре пресъздаваш емоциите на лицата, като че ли сега ще проговорят. Останалите продукти са абсолютно перфектни. Всичко е изпипано.

Благодаря и на двете ви, че ни показахте тези прекрастни творения.

# 137
  • Мнения: 616
Привет,
Чудесни торти в първия ден на предизвикателството!
tatitt, много нежна се е получила стилизацията! Шнолата с цветчета е перфектна според мен, и стои съвсем добре! Въпреки, че не е висока тортата, както си го намислила, веднага се вижда, че това е кимоно омотаното (не знам как е правилно да се каже)!
marulka, аз никога не съм чела Пратчет, и нямам никаква идея коя е точно лелята (дори си мислех, че си правила торта за рожден ден на Леля Ог от форума  Mr. Green), но твоята торта ме зариби и може пак да се опитам да го зачета този ми ти Пратчет! Много вдъхновяващо изглежда!

# 138
  • Мнения: 154
За цветята - след като ги нарязах, преди да ги сложа да съхнат, направих по една дупчица на всяко цветенце. Съхнат на бебешка възглавничка - съвсем вярно  Mr. Green. След като изсъхнаха напълно закачих конци, така че да висят (с тиксо за едно огледало на стойка) и нанизвах цветенце, след което правя едно възелче, за да се застопори. Мацвам малко РА в центъра и лепвам перличка. И така подред, докато нанижа всички. В горната част дръжките са от много тънка тел, за да не стърчат, а да се наведат лекичко цветенцата. В центъра съм дъствала с розов дъст.

Tatitt-че, благодаря за разяснението! Hug Дано да нямаш нищо против в най-скоро време да ти взаимствам идеята за тези нежни и красиви цветчета!

# 139
  • у дома
  • Мнения: 1 581
съжалявам, че чак сега се включвам, но се случиха непредвидими ангажименти навън  Confused

в общи линии всичко сте казали и няма да повтарям и затова накратко:

ах, марульо, ти си моята гордост!  bowuu явно не само аз забелязвам напредъка ти в тортоправенето и моделирането  Party  книгата оживява пред мен като я гледам! справила си се блестяшо! всички фигурки са перфектни, книгата с надписа - невероятни, имам едно единствено въпросче/забележка  Blush : тоз шнур малко неестествено обикаля цялата книга  Thinking  я ми кажи кога си отбелязвала така книга?  Mr. Green Heart Eyes
 
Tatitt, на мен също ми трябваше малко време да зацепя, каква аджеба е тази книга  Mr. Green но след като обясни, с ръка на сърцето мога да кажа, че си се справила много добре! въпреки твоите забележки. ветрилата и самите им дръжки са като истински, чудни. шнолата е много ефирна (добре, че е свещичка да ни обясни и да погледнем по друг начин на цветята  Mr. Green ).
ако беше направила вита торта, по-лесно щеше да получиш височина, според мен  Thinking
липсват ми снимки и от "задната" страна, за да добия по-добра представа  за цялата идея/визия  Thinking

Ванилия, да се поправиш, че следващия път ще те изпитваме на тема Пратчет  Mr. Green

# 140
  • Мнения: 1 173
Танче , още веднъж благодарности че пое Предизвикателството   bouquet

Темата я допълнихме при едно от последните гласувания по предложение на Свещичка , първоначално си беше Книги . "Книги" както и всяка предходна тема може да се разбере по различен начин - торта Книга ( отворена , затворена) , сюжет ...

Марулке някой  спомена преди мен че  ..." дръпна сериозно напред" . Това е така . Ти си една от първите в темата , аз те заварих там  Mr. Green Laughing , но доскоро имаше период в който като чели беше в застой . Това не го казвам с цел да те засегна , просто с последните няколко неща толкова очевидно дръпна нагоре !!! Моделирането е едно от тези неща , и тук и в Тортената го забелязах ( макар да не успявам да коментирам там ) -искрена наслада за окото .
 Аз като Ванилия май ще трябва да ходя на поправителни - Блуто вече я прати  Mr. Green .Нищо не знам за Тери Пратчет освен там за поредицата от книги  Joy но пък ми стана ясно на  леля Ог  от къде  ѝ е ника  Laughing .
 Така , по самата торта ...детайлите са страшно пипнати , то не са банани , морков , капини ,рибки , пиле . Лелята беззъба   ...като на книгата  Shocked . Чудех се аз що е само бюст , но като видях корицата ми стана ясно . Виж охлюва ми е любим - чак го усетих как ме полази  Laughing
 За шнура и аз като Блу имам забележка , но пък досега честно казано торта на която ръба да е идеален и да няма нужда от кант не съм направила  Mr. Green, затова ми е ясно защо е там .
 Като обобщение - много ми харесва точно тази ти торта . Въпрос - напредъка  в моделирането има ли "виновник"  Grinning
Танче аз лично разпознах сюжета още преди да стигна до крайната снимка . За мен беше ясно че е свързано с гейша . Ако беше двуетажна може би щеше да имаш повече място за изява . Но 2 етажната си е игра , особено малак размер . Ветрилата  ми идват малки за диаметъра на тортата .Цветенцата са страхотни ,  доста се зачудих как си успяла с конец , но така стоят много по естествено отколкото на тел !!!
 Диплите и рисунката на тази златна основа изглеждат много добре . Аз си мисля че си малко по критична към себе си , което не е лошо  Grinning , но както казва Кери Винсент " няма как да се научите без практика -практикувайте , практикувайте   .... " ( ама как звучи на български  Laughing ) Ти тепърва ще изчистиш доста неща технически , важното е да пробва човек все нови и нови  .
  Hug

Последна редакция: ср, 02 ное 2011, 00:14 от raya_рая

# 141
  • София
  • Мнения: 2 113
Здравейте, всички!
Много се радвам, че отново се виждаме тук. Татит, благодаря, че сложи и началото днес.

Марулче, не мога да не повторя Рая - напоследък забелязвам твоя интерес и успех при човешките лица и фигурките изобщо.
Много хубави цветове на всички плодчета и храни, не правят нищо да изглежда претрупано, само цветно, богато и много забавно! Надписът и за мен беше най-грабващото от първите снимки. Много добре си го оцветила, не само изписала. Ако има нещичко, което ме препъва в насладата от тортата ти, това са 1-2 листенца, които стоят като залепени. (то всички знаем, че са залепени, но... Laughing) Повечето са изсъхнали някак си и вече сухи са сложени (или?), а тези 2-те отляво на къпините...не биха застанали така, но...все пак това са стилизирани храни...
Чудна е тортата!!!

Татит, цветовете и ветрилото. Това ме "купи" в тази торта. Не съм сигурна, че бих успяла да направя ветрило от мм. При колана мисля, че може още малко "текстилен" ефект, аз съм чувствителна на тема фонданов текстил, защото никога с моите домашни маси не мога да го постигна. За мен красотата в японската култура винаги е била семпла, въпреки цветята, рисунките, а също така и държаща ме на разтояние. В твоята торта усещам това.

РаяHug Praynig

# 142
  • Мнения: 616
Я да питам аз Маруля - Ойлювът ли  е гигант, че надминава пилето, или пилето всъщност не е пиле, а  врабче???  Mr. Green (ей тук се вижда добре http://www.flickr.com/photos/40173474@N06/6240608193/in/photostream) Шегувка е това; охлювът просто ме изумява колко истински изглежда!!!

# 143
  • Мнения: 3 861
Добър вечер дами!
Утре ще коментирам на спокойствие, с кафенцето.

Сега само искам да ви поздравя затрудът, който сте положили за да стане факт и това предизвикателство.

Аз също съм готова с моята торта.

Татиттттке, очаквам те на скайп зада ти пусна снимките  Hug

# 144
  • Мнения: 1 173
Я да питам аз Маруля - Ойлювът ли  е гигант, че надминава пилето, или пилето всъщност не е пиле, а  врабче???  Mr. Green (ей тук се вижда добре http://www.flickr.com/photos/40173474@N06/6240608193/in/photostream) Шегувка е това; охлювът просто ме изумява колко истински изглежда!!!
Бе ще да е нова порода охлюв  Laughing , виж го обаче какъв е сладур ...лази , си лази - чак настръхнах  Mr. Green

# 145
  • София
  • Мнения: 2 113
Добро утро, момичета:)
Днес обсъждаме тортите на ditsan, metchopooh

Тортата на ditsan -
1/ http://www.flickr.com/photos/40173474@N06/sets/72157627766090755/
2/ http://www.flickr.com/photos/40173474@N06/sets/72157627760871945/

Тортата на metchopooh - http://www.flickr.com/photos/40173474@N06/sets/72157627803960649/

# 146
  • София
  • Мнения: 122
Привет  Hug, с интерес  следя предизвикателствата и ги смятам за изключително полезни. Доста интересни неща съм научила от тях чрез Вас.
Ето и моята импровизация на тема Замъка на Рапунцел. Тортата е за една сладка 6-годишна принцеса, която искаше замък за рождения си ден. Надявам се поне до някъде да се вписвам в темата.  Blush
За мен беше голямо предизвикателство да направя замък. До сега не бях правила нито замък, нито торта на два етажа.
Първо се захванах с кулите и покривчетата.
За двете странични кули взех картонено руло от домакинска хартия, увих го със свежо фолио. Разточих бял фондан, изрязах правоъгълиник и увих около ролката. Оставих да изсъхне и махнах ролката и фолиото. После покрих с фондана за тортата. Горната кула направих по същия начин, но използвах една стъклена ваза, която беше с малко по- голям диаметър от рулата.
За покривчетата първо купих фунийки за сладолед, но всички които намерих бяха много широки и скосени от едната страна. Затова си направих конус от картон, покрих с фолио, изрязах  фондан и покрих, щом изсъхна, направих следващата. Проблемът ми беше, че при отлепянето от фолиото изпочупих доста покривчета  Mr. Green. След това изрязвах с формичка за листа на  роза и ги налепих отгоре.
За тортата:
Използвах готови блатове Хармония на Сладък път. Харесват ми защото са много тънки, но в същото време са наполовина бели, наполовина кафяви.
Изрязах си три кръга за първия етаж/диаметър 26/ и три кръга за втория етаж/диаметър 16/. Винаги отстрани си слагам борд от блата, така че изрязах ленти с височината на ринга.
Подготвих си мляко с какао за напояване на блатовете.
За тортата бяхме решили да е с два крема –
Единият -  заквасена сметана, течна сметана, крем за сладкиши на Йоткер- Шоколад/разбит с мляко/, шоколад, желатин, пудра захар.
Другият -  заквасена сметана, течна сметана, крем за сладкиши на Йоткер- Ванилия/разбит с мляко/, желатин, пудра захар, желе вишни с цели плодове.
Разбивам поотделно заквасената с пудра захар, течната сметана, крема на Йоткер с прясно мляко. Сипвам желатина в 50 мл студена вода, щом нанъбне разтварям на водна баня. Смесвам сметаните и крема, на тънка струйка добавям желатина и разбърквам. Съответно за шоколадовия добавям шоколада преди желатина, а за сметановия първо слагам желатина, изсипвам върху блата в ринга и след това слагам от вишните и желето.
Ползвам фондана от блога на Димитрана, така че си направих.
Щом двете торти стегнаха измазах с маслен крем и покрих с фондан.
Сглобих двата етажа, като сложих сламки за подпорки и после добавих кулите и украсата.
Сега като я гледам виждам доста неща, които бих могла да направя/например тревичка и цветя наоколо/, нооо тогава бях толкова притеснена дали първия и втория етаж няма да се „обединят”.  Исках да правя  и езерце с лебед, но не ми остана място на подложката. Отпред е малко празно, защото там сложих лентата с надписа.

# 147
  • София
  • Мнения: 122
Дитсан, за мен е удоволствие да споделя деня с теб, надявам се чрез усилено глезене щерката ти вече да е по- добре  Wink
–за първата ти торта – много нежна, бебешко синя. Страшно ми хареса панделката, толкова е богата и надиплена.  Розичките са много хубави. Харесва ми как блести цялата торта. Беше ми полезно да видя как е сглобена тортата, благодаря   bouquet
- за втората торта- първо впечатление, прекрасни розови цветя, първоначално реших че си ги правила с разтопена захар. Много ми хареса цялостната композиция, дървото е чудесно, има много красиви листа и цветенца. Лебеда е изключително нежен и красив, особено крилата му. Водопадчето с езерцето е много хубаво, а лилията пред него е изящна и фина. Фона ти се е получил страхотно, с какво го рисува?. Отбелязката и корицата са много истински. Това определено е една от любимите ми твои торти.  Hug

# 148
  • Мнения: 148
Добро утро и от мен момичета  Hug
Мхого харесвам предизвикателствата и страшно много исках да участвам,но се усещах че не съм готова/не че сега съм/.Радвам се ,че се престраших и съм част от това.Предизвикателството е едно от най-полезните неща за прохождашите във тази насока
Първата тортичка както ви обясних не е много по изискванията защото е взаимствана.Но аз от мерак да участвам въобще не прочетох условията,а когато  ги прочетох вече я пазех над месец.
Както се вижда тя е на тема кръщене,самото предизвикателство за мен беше направата на самата книга.Самата торта е от какаови платки и фалшив ганаш със бадеми и стафиди.Покрита е със съхнеща Ирида.
Втората торта трябваше да измисля бързо след като осъзнах че първата не става.Идеята ми беше съвсем друга,фен съм на комиксовите фантастични герои и исках да е нещо на тази тема,а по точно тип апликация и повече рисуване .Но се обади клиент и поръча торта за 50 годишнината на жена си.Не знам защо но и аз възприемах темата като Марулка дословно –книга. Много мислих,но както знаете съм зле със въображението, и мисълта за 50 годишнина и книга ме довеждаха до картини със природа,лирика,цветя и фигурка която да изобразява жената-която е едно нежно и крехко миньонче,истински душко добродушко.Колкото и да мислех за фигурката стигах до лебед.Лебеда сам по себе си също беше предизвикателство защото съм правила много малко фигурки.Направух няколко докато си харесам този.Ами общо взето това е моят ред на мисли,и чувствата които ме накараха да направя тортата във тоя и вид.
Самата торта е от ванилови платки а крема е: крем Ижел/разтворен във прясно мляко/,кондензирано мляко,сметана,масло,ядки екзотик микс и екзотични сушени плодове

# 149
  • Мнения: 148
Благодаря Мечо Пух.И аз се радвам че сме заедно във един ден.А дъщерята вече е много добре.

Дворецът ти е много хубав.Истинска приказка за една малка принцеса.Много ми харесват куличките,че са прави/на много торти съм виждала и винаги са килнати на някъде/ти си се справила страхотно.Самата Рапунцел е много сладка,страхотно направена фигурка.Цялата торта е много нежна и ефирна със тези нежни цветя а същевременно цветна и весела .

А за фона на моята торта,правен е със четка за рисуване и различни бои.Това няучих на семинара от момичетата за което съм им истински благодарна,

Общи условия

Активация на акаунт