Фактори за успешна имплантация

  • 117 831
  • 198
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 796
Loca, аз знам че лигавица над 9мм вече е ОК. Така че, не се ядосвай, че е била "само" 11 мм.
Относно здравословния начин на живот - храня се доста здравословно, не ям сладко, пия по 1 кафе, понякога чаша вино, пуша по 5-6 цигари, но не е това проблема. Явно има неща, които все още не са открити или приложени.

Лигавицата писах, че е 10 и самата доки каза, че не е много дебела...знам ли Rolling Eyes. Няколко дена преди трансфера беше 7мм. Изписаха ми  хр. добавки, а аз си самоназначих и вит. Е в големи количества. Живея сравнително здравословно, като изключим цигарите - 5-10 на ден. Трябва да ги спирам скоро, че след 4-5 месеца нов опит се задава  Party

# 16
  • Мнения: 245
Здравейте,



Относно имунологичните причини, не е доказано, че влияят на имплантацията и износването на плода, има много спорове по тази тема. Моят доктор например не им обръща внимание на имунологичните иследвания.





Абсолютно е доказано, че имунологичните причини имат огромно и решаващо действие, може да разпечаташ  на доктора си статията, която съм пуснала да се запознае. Даже има контрацепция чрез имунологичи методи, широко се използва за животни, а и не само. Разбира се, това не значи, че  само този фактор е от значение, но има ли го, имплантация не може да стане и затова е добре да се отхвърли като причина, вместо да се мнават многобройни прескъпи и натоварващи за здравето и психиката процедури, които са обречени предварително. Peace

# 17
  • Мнения: 6 624
persimon, аз нямам намерение да споря с теб Grinning Докторът ми е помогнал стотици бебета да се родят и един от всепризнатите доктори в АРТ медицината. Вярвам му безприкословно.

Относно статиите, ако трябва да вярваме на всяка статия, то в статията, която аз пейстнах вчера става въпрос за научно откритие, което е повишило с пъти шанса за успешно имплантиране на зародиш. Създаден е продуктът EmbryoGen със съдържание на гранулоцитарен-макрофагиален колониестимулиращ фактор (GM-CSF, ГМ-КСФ). Този белтък от групата на цитокините обезпечава съзряването на кръвните клетки в костния мозък. Освен това той обезпечава устойчиводстта на ембриона към вредните въздействия в ранния имплантационен период. Клиничните изпитания на EmbryoGen с участието на 1319 пациентки, подлагани на екстракорпорално оплождане показали, че прилагането му повишава успеха на имплантация на зародиша , средно с 20%.

Е, а дано да е така!

Последна редакция: ср, 05 окт 2011, 07:49 от ***Надежда***

# 18
  • Варна
  • Мнения: 25 249
Доколкото съм чела и в световен мащаб специалистите се делят на такива, признаващи имунологичните фактори и такива, незанимаващи се изобщо с тях, горе-долу в съотношение 50:50. Предполагам, че и едните и другите са запознати с аргументите на противната страна, няма нужда ние да им даваме статии да четат, за съжаление в науката всяко изследване и твърдение е предпоследно, така че 100%-тови доказателства не мисля, че има. Ако имаше нещата щяха да са толкова лесни...

# 19
  • Мнения: 531
Най-важния фактор е правилната ДИАГНОСТИКА! При наличие на "чиста почва" и добри ембриони вероятността да се постигне бременност е голяма.

# 20
  • Мнения: 82
Здравей те,включвам се в темата с въпрос. Някои запознат ли е с така нареченото лепило и какво точно представлява тази процедура?Има ли успели ?

# 21
  • София
  • Мнения: 232
До колкото знам "лепило" казват на изкуствената среда(като тази, в която се отглеждат ембрионите). Мен ми слагаха лепило/помпа или както се казва там и резултата е отрицателен. Има жени при които работи, но явно не е панацея.

# 22
  • Мнения: 82
akemi  Благодаря, препоръчват ми го след три неуспешни опита.

# 23
  • Мнения: 7 488
Много интересна тема, поздравления за авторката Grinning
Съгласна съм с evro, но при мен е направена не само добра диагностика, но и много други неща, въпреки всичко не настъпва имплантация.
Изчела съм какво ли не, имам 4 опита с донорски яйцеклетки, направени 5 биопсии между тях промивки, лекарства и накрая преди последния опит лепило, трансфер на 3 перфектни ембриона и резултат 0.
При 2 ми опит, имах трансфер на 2 ембриона, единия хубав, другия не чак толкова, никакви лепила, дори и фраксипарин не съм слагала, имах за малко положително ЧХГ.
Между 3 и 4 опит имам направена хистероскопия за премахване на малък септум, казаха ми че може и без нея да мина, но въпреки всичко я направих за да не ме гризе съвестта.
Преди 5 опит съм решила никакви биопсии, за което успях да убедя и доктора, че няма смисъл да разбутваме ендометриума, усещам че колкото повече ровичкаме не става по-добре.
Започвам да стигам до извода, че щом няма установен сериозен имунологичен проблем, каквото и правя май си зависи от някой друг.

# 24
  • Мнения: 245
Доверието в лекарят ти, е крайно важно нещо. Лично аз, обаче, когато видя грубо разминаване между мненията на моя лекар и световната наука се замислям. Сериозно се замислям. Това не е просто някаква си статия и не е къде да е. Това не е писано от журналист, а от екип лекари-научни работници и описват един известен на науката феномен-имуноконтеацоепцията. И това не е някакво си жълто списание,а  сериозно научно списание, в което се публикуват само научни статии след като са одобрени от екипи учени да влязат там. Ако твоят лекар не е информиран за това толкова основно и важно нещо то при него няма да се родят никакви бебета от жени, които имат този проблем. Други може и да раждат, но такива жени няма да имат успех, защото той не адресира проблема им. Ако аз имам проблем с имплантацията, който не е ясно защо е  и са отхвърлени други фактори, не бих си позволила да отхвърля един дял от науката, защото световно неизвестният лекар от България (па макар и местно светило) бил казал, че то нямало никакво значение. Но ти си решаваш на кого да вярваш и какво да правиш. Писах това за да дам жизнено важна информация за нещо, което нашите лекари явно не са счели за нужно да научат и може да коства на някои жени шасът да имат деца.


Иначе за този продукт, за който си писала-чудесно, радвам се за това и дано да е вярно. Peace

Не приемай това като конфронтация, просто мисля, че  е изключително важно да се обърне внимание на това за да имат тези жени своя шанс за бебе!  bouquet

persimon, аз нямам намерение да споря с теб Grinning Докторът ми е помогнал стотици бебета да се родят и един от всепризнатите доктори в АРТ медицината. Вярвам му безприкословно.

Относно статиите, ако трябва да вярваме на всяка статия, то в статията, която аз пейстнах вчера става въпрос за научно откритие, което е повишило с пъти шанса за успешно имплантиране на зародиш. Създаден е продуктът EmbryoGen със съдържание на гранулоцитарен-макрофагиален колониестимулиращ фактор (GM-CSF, ГМ-КСФ). Този белтък от групата на цитокините обезпечава съзряването на кръвните клетки в костния мозък. Освен това той обезпечава устойчиводстта на ембриона към вредните въздействия в ранния имплантационен период. Клиничните изпитания на EmbryoGen с участието на 1319 пациентки, подлагани на екстракорпорално оплождане показали, че прилагането му повишава успеха на имплантация на зародиша , средно с 20%.

Е, а дано да е така!

# 25
  • Мнения: 531
 Hug Fellindra, аз знам 4е 6те успее6! Повярвай и ти!

# 26
  • Мнения: 1 053
запис и от мен,полезна и важна тема,евро,подкрепям те с две ръце ,,правилна диагностика,дорби ембриони и подготвена среда,така че все си мисля,че зад тази роля трябва един много добър ембриолог,разбира се ако няма големи отклонение които да подлежат на лечения,например като ендометриоза,хидросалпинг,лоша спермограма и т.н.Но много добрия ембриолог на първо място и точната стимулация,и добре тймирана..)))за мен това са най важните неща..))))

# 27
  • Мнения: 7 488
Благодаря evro,
аз вяра имам, непоправим оптимист съм, но много се проточиха нещата, вече 4 година съм в тази клиника, не искам да ги сменям, защото се чувствам добре там, имам и вътрешно усещане че точно този екип ще ми помогне.
Остава само да се случи чудото Grinning

# 28
  • Поморие
  • Мнения: 186
Изключително интересна тема,от която много се интересувам.Абсолютно съм съгласна с вашите мнения за средата и ембрионите.
Може много от вас да са го чели,но на сайта на клиника "Репробиомед" открих интересен материал по този въпрос-http://reprobiomed.eu/page/Embryo%20and%20implantation-56.html
Цитирам един абзац,който ми направи впечатление
Цитат
Ендометриумът е уникален по структура и функции и е една от тъканите, към които ембрионът не би се прикрепил и съответно имплантирал, освен в много краткия период от време на т. нар. “имплантационен прозорец” в дните 20-24 от месечния цикъл.
В други източници се казва,че имплантацията на ембриона става около 5 ден след неговото зараждане.Не знам как го разбирате това и съм съгласна,че има родени бебета след трансфер на 3 ден,но според мене трансфера на бластоцист единствено гарантира по-голям шанс за успешна имплантация.

# 29
  • Мнения: 6 624
evro,  llullu , мерилин   202uu подкрепям напълно!

Общи условия

Активация на акаунт