Фактори за успешна имплантация

  • 118 078
  • 198
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 232
Момичета, търсих дълго време някаква информация за имплантацията след трансфер - какво я подпомага, от какво зависи, как да спомогнем, има ли някакъв начин да увеличим шансовете за имплантация?
Аз лично имам два опита - инвитро на ЕЦ и ИКСИ на три ембриона - и в двата случая без имплантация. Всеки пък имам перфектна лигавица, имам няколко ендометриални биопсии и резултатите бях сведени до приемливи граници...и все пак няма бременност.
Предлагам да обменим информация и опит относно имплантацията.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 302
И на мен ще ми е интересна темата.

Аз няма да казвам колко опита имам..... Tired

# 2
  • София
  • Мнения: 1 326
Ох, аз от всичко, което съм изчела досега, стигнах до извода, че точно тая работа с имплантацията е "тъмна Индия" дори за специалистите - лекари и ембриолози.
След шестте ми неуспешни опита единственото обяснения за моя случай си остана "некачествени Яйцеклетки/ембриони".   ThinkingНо има куп успешни бременности с некачествени ембриони и обратното - неуспешни опити с перфектни ембриони. Така че или не е само това причината, или просто понятието "качествен" е явно много разтегливо в БГ newsm78. Например, една съфорумка от темата за Истанбул беше разказала как, като занесла снимка на перфектните си ембриони от тук, там професорката казала "За вас тези може и да са добри, но за нас не са..."  Rolling Eyes 
В сайта на една от тукашните клиники пише, че поне три месеца преди опит жената трябва да преразгледа начина си на живот - да спре цигарите и алкохола и да наблегне на здравословно хранене и физическа активност. Това поне е полезно, така че нищо не пречи да се приложи...

# 3
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Аз също не съм много наясно с темата, но ще я следя за да науча нещо повече newsm78

# 4
  • Мнения: 245
Една възможност за този проблем е антитела срешу човешкия хорионен гонадотропин. Не знам в България дали и къде се изследват. Ето една научна статия за това, на английски е:

http://jcem.endojournals.org/content/87/3/993.full

В тази статия пише, а и по принцип се знае, че такива антитела се получават от ваксини поставени на майката, ако те съдържат хормона. Официално ваксините не съдържат този хормон, но имаше няколко скандала, заради откриването му във ваксини за тетанус във Филипините, Мексико, Никарагуа и Нигерия. Освен такъв проблем е възможно и във ваксина незамърсена с hCG  да предизвика този проблем--имунната система се обърква и започва да произвежда антитела среу собствени тъкани, хормони и т.н. В статията пише, че има жени, при които се наблюдавта тези антитела по неизяснени причини.

Ето  една статия за този скандал: http://educate-yourself.org/vcd/vcdvaccineslacedwithbirthcontrol.shtml

Eто  и статия, в която се обясняват механизмите по които ваксините предизвикват автоимунна реакция и съответно антитела срешу хорионния гонадотропин: http://www.wiseupjournal.com/?p=2318

Не ми е известно как предлагат да се премахват тези антитела. Един изпитан метод за справяне със странични ефекти на ваксини е класическата хомеопатия и аз това бих пробвала.

Интересен е въпросът къде у нас може да се провери има ли такива антитела, ако някой знае, ще е чудесно да сподели. Peace

# 5
# 6
  • Мнения: 1 544
Записвам се да следя,темата е много интересна.С ужас скоро прочетох,че едва една на всеки пет ОПЛОДЕНИ яйцеклетки,се имплантира.

# 7
  • Мнения: 95
Записвам се и аз в темата.
Имам вече два неуспешни опита. Не пуша от 9 години и не пия алкохол от още талкова. Съпругът ми също не пие и не е пушил никога. Преди втория опит се храних здравословно и свалих 10 кг. Няма абсолютно никакви отклонения и нередности в изследванията и да двамата, първия път върнаха три уж качествени ембриона, втория път върнаха 4 - и уви... отрицателни резултати и при двата опита. Така че кой ли може да каже каква е причината... Май просто така трябва да стане.

# 8
  • гр. София
  • Мнения: 2 530
Моята лекарка по повод имплантацията ми каза, че нищо не може да й повлияе. Яйцеклетката сама трябва да намери начин да се зарови (точно думата "зарови" употреби) в лигавицата и да остане там. Няма как да я хванеш и да я забодеш в лигавицата. Може да има оплождане, но просто да не успее да се имплантира.

Последна редакция: вт, 04 окт 2011, 13:27 от Зимна роза

# 9
  • София
  • Мнения: 23 186
... Може да има оплождане, но просто да не успее да се имплантира.
То като има трансфер все е имало някакво оплождане. Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 796
Охо, темичка, от която се интересувам. Имам 2 трансфера, първия изобщо го отписвам, защото имаше хиперстимулация и усукване на яйчника, втория на 4 ембриона с успешно инплантиране, ама не където трябва / извънматочна/. При втория лигавицата беше 10 - тъничка, даже ме е яд, че не изчакахме другия месец, а само опропастих ембрионите - и 4-те бяха много добри. Та, да питам от 11 до 14 ли е най-добре да е лигавицата при трансфера Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 6 624
Здравейте,

Темата несъмнено е много интересна и за мен, преди около месец беше първата ми процедура инвитро - неуспешна. Нямаше имплантация.

В момента пия витамини пренатал, витамин е, омега 3 ескимо, женшен и пчелно млечице и шизандра, с цел да подобря яйчниковата дейност и качеството на яйцеклетките, както и лигавицата - така да се каже подготвям се за втора процедура...

Относно имунологичните причини, не е доказано, че влияят на имплантацията и износването на плода, има много спорове по тази тема. Моят доктор например не им обръща внимание на имунологичните иследвания.

Намерих обаче една статия, която звучи много обнадеждаващо, пействам ви я:
http://zonabg.info/Discovery.60_62/11371.article/
Дано не е някоя журналистическа изцепка!

# 12
  • София
  • Мнения: 6 302
Надежда, не се отваря този линк. А тези неща, които ги пиеш, лекар ли ти ги предписа? Шизандрата от кой вид е и от къде я купуваш, би ли споделила?

# 13
  • Мнения: 6 624
Не знам защо като го пейстна излиза след http:/---, вместо чертите, трябва да има зонабг.инфо, само че на латиница, добавете го ръчно Simple Smile

Зази, на сайта на клиника Щерев са написани съвети как да повишим успеваемостта от ин витро процедурата по естествен път, които включват част от витамините и добавките, които пия. Шизандрата е заедно с женшена и пчелното млечице и са във флакон по 10бр., купих го от аптека във Варна.
Пействам и страницата със съветите на клиниката: http://www.ivf-bg.com/index.php?option=com_content&view=arti … d=207&lang=bg

Успех момичета, ще следя темата!


Последна редакция: вт, 04 окт 2011, 16:10 от ***Надежда***

# 14
  • София
  • Мнения: 232
Loca, аз знам че лигавица над 9мм вече е ОК. Така че, не се ядосвай, че е била "само" 11 мм.
Относно здравословния начин на живот - храня се доста здравословно, не ям сладко, пия по 1 кафе, понякога чаша вино, пуша по 5-6 цигари, но не е това проблема. Явно има неща, които все още не са открити или приложени.

# 15
  • Мнения: 796
Loca, аз знам че лигавица над 9мм вече е ОК. Така че, не се ядосвай, че е била "само" 11 мм.
Относно здравословния начин на живот - храня се доста здравословно, не ям сладко, пия по 1 кафе, понякога чаша вино, пуша по 5-6 цигари, но не е това проблема. Явно има неща, които все още не са открити или приложени.

Лигавицата писах, че е 10 и самата доки каза, че не е много дебела...знам ли Rolling Eyes. Няколко дена преди трансфера беше 7мм. Изписаха ми  хр. добавки, а аз си самоназначих и вит. Е в големи количества. Живея сравнително здравословно, като изключим цигарите - 5-10 на ден. Трябва да ги спирам скоро, че след 4-5 месеца нов опит се задава  Party

# 16
  • Мнения: 245
Здравейте,



Относно имунологичните причини, не е доказано, че влияят на имплантацията и износването на плода, има много спорове по тази тема. Моят доктор например не им обръща внимание на имунологичните иследвания.





Абсолютно е доказано, че имунологичните причини имат огромно и решаващо действие, може да разпечаташ  на доктора си статията, която съм пуснала да се запознае. Даже има контрацепция чрез имунологичи методи, широко се използва за животни, а и не само. Разбира се, това не значи, че  само този фактор е от значение, но има ли го, имплантация не може да стане и затова е добре да се отхвърли като причина, вместо да се мнават многобройни прескъпи и натоварващи за здравето и психиката процедури, които са обречени предварително. Peace

# 17
  • Мнения: 6 624
persimon, аз нямам намерение да споря с теб Grinning Докторът ми е помогнал стотици бебета да се родят и един от всепризнатите доктори в АРТ медицината. Вярвам му безприкословно.

Относно статиите, ако трябва да вярваме на всяка статия, то в статията, която аз пейстнах вчера става въпрос за научно откритие, което е повишило с пъти шанса за успешно имплантиране на зародиш. Създаден е продуктът EmbryoGen със съдържание на гранулоцитарен-макрофагиален колониестимулиращ фактор (GM-CSF, ГМ-КСФ). Този белтък от групата на цитокините обезпечава съзряването на кръвните клетки в костния мозък. Освен това той обезпечава устойчиводстта на ембриона към вредните въздействия в ранния имплантационен период. Клиничните изпитания на EmbryoGen с участието на 1319 пациентки, подлагани на екстракорпорално оплождане показали, че прилагането му повишава успеха на имплантация на зародиша , средно с 20%.

Е, а дано да е така!

Последна редакция: ср, 05 окт 2011, 07:49 от ***Надежда***

# 18
  • Варна
  • Мнения: 25 291
Доколкото съм чела и в световен мащаб специалистите се делят на такива, признаващи имунологичните фактори и такива, незанимаващи се изобщо с тях, горе-долу в съотношение 50:50. Предполагам, че и едните и другите са запознати с аргументите на противната страна, няма нужда ние да им даваме статии да четат, за съжаление в науката всяко изследване и твърдение е предпоследно, така че 100%-тови доказателства не мисля, че има. Ако имаше нещата щяха да са толкова лесни...

# 19
  • Мнения: 531
Най-важния фактор е правилната ДИАГНОСТИКА! При наличие на "чиста почва" и добри ембриони вероятността да се постигне бременност е голяма.

# 20
  • Мнения: 82
Здравей те,включвам се в темата с въпрос. Някои запознат ли е с така нареченото лепило и какво точно представлява тази процедура?Има ли успели ?

# 21
  • София
  • Мнения: 232
До колкото знам "лепило" казват на изкуствената среда(като тази, в която се отглеждат ембрионите). Мен ми слагаха лепило/помпа или както се казва там и резултата е отрицателен. Има жени при които работи, но явно не е панацея.

# 22
  • Мнения: 82
akemi  Благодаря, препоръчват ми го след три неуспешни опита.

# 23
  • Мнения: 7 488
Много интересна тема, поздравления за авторката Grinning
Съгласна съм с evro, но при мен е направена не само добра диагностика, но и много други неща, въпреки всичко не настъпва имплантация.
Изчела съм какво ли не, имам 4 опита с донорски яйцеклетки, направени 5 биопсии между тях промивки, лекарства и накрая преди последния опит лепило, трансфер на 3 перфектни ембриона и резултат 0.
При 2 ми опит, имах трансфер на 2 ембриона, единия хубав, другия не чак толкова, никакви лепила, дори и фраксипарин не съм слагала, имах за малко положително ЧХГ.
Между 3 и 4 опит имам направена хистероскопия за премахване на малък септум, казаха ми че може и без нея да мина, но въпреки всичко я направих за да не ме гризе съвестта.
Преди 5 опит съм решила никакви биопсии, за което успях да убедя и доктора, че няма смисъл да разбутваме ендометриума, усещам че колкото повече ровичкаме не става по-добре.
Започвам да стигам до извода, че щом няма установен сериозен имунологичен проблем, каквото и правя май си зависи от някой друг.

# 24
  • Мнения: 245
Доверието в лекарят ти, е крайно важно нещо. Лично аз, обаче, когато видя грубо разминаване между мненията на моя лекар и световната наука се замислям. Сериозно се замислям. Това не е просто някаква си статия и не е къде да е. Това не е писано от журналист, а от екип лекари-научни работници и описват един известен на науката феномен-имуноконтеацоепцията. И това не е някакво си жълто списание,а  сериозно научно списание, в което се публикуват само научни статии след като са одобрени от екипи учени да влязат там. Ако твоят лекар не е информиран за това толкова основно и важно нещо то при него няма да се родят никакви бебета от жени, които имат този проблем. Други може и да раждат, но такива жени няма да имат успех, защото той не адресира проблема им. Ако аз имам проблем с имплантацията, който не е ясно защо е  и са отхвърлени други фактори, не бих си позволила да отхвърля един дял от науката, защото световно неизвестният лекар от България (па макар и местно светило) бил казал, че то нямало никакво значение. Но ти си решаваш на кого да вярваш и какво да правиш. Писах това за да дам жизнено важна информация за нещо, което нашите лекари явно не са счели за нужно да научат и може да коства на някои жени шасът да имат деца.


Иначе за този продукт, за който си писала-чудесно, радвам се за това и дано да е вярно. Peace

Не приемай това като конфронтация, просто мисля, че  е изключително важно да се обърне внимание на това за да имат тези жени своя шанс за бебе!  bouquet

persimon, аз нямам намерение да споря с теб Grinning Докторът ми е помогнал стотици бебета да се родят и един от всепризнатите доктори в АРТ медицината. Вярвам му безприкословно.

Относно статиите, ако трябва да вярваме на всяка статия, то в статията, която аз пейстнах вчера става въпрос за научно откритие, което е повишило с пъти шанса за успешно имплантиране на зародиш. Създаден е продуктът EmbryoGen със съдържание на гранулоцитарен-макрофагиален колониестимулиращ фактор (GM-CSF, ГМ-КСФ). Този белтък от групата на цитокините обезпечава съзряването на кръвните клетки в костния мозък. Освен това той обезпечава устойчиводстта на ембриона към вредните въздействия в ранния имплантационен период. Клиничните изпитания на EmbryoGen с участието на 1319 пациентки, подлагани на екстракорпорално оплождане показали, че прилагането му повишава успеха на имплантация на зародиша , средно с 20%.

Е, а дано да е така!

# 25
  • Мнения: 531
 Hug Fellindra, аз знам 4е 6те успее6! Повярвай и ти!

# 26
  • Мнения: 1 053
запис и от мен,полезна и важна тема,евро,подкрепям те с две ръце ,,правилна диагностика,дорби ембриони и подготвена среда,така че все си мисля,че зад тази роля трябва един много добър ембриолог,разбира се ако няма големи отклонение които да подлежат на лечения,например като ендометриоза,хидросалпинг,лоша спермограма и т.н.Но много добрия ембриолог на първо място и точната стимулация,и добре тймирана..)))за мен това са най важните неща..))))

# 27
  • Мнения: 7 488
Благодаря evro,
аз вяра имам, непоправим оптимист съм, но много се проточиха нещата, вече 4 година съм в тази клиника, не искам да ги сменям, защото се чувствам добре там, имам и вътрешно усещане че точно този екип ще ми помогне.
Остава само да се случи чудото Grinning

# 28
  • Поморие
  • Мнения: 186
Изключително интересна тема,от която много се интересувам.Абсолютно съм съгласна с вашите мнения за средата и ембрионите.
Може много от вас да са го чели,но на сайта на клиника "Репробиомед" открих интересен материал по този въпрос-http://reprobiomed.eu/page/Embryo%20and%20implantation-56.html
Цитирам един абзац,който ми направи впечатление
Цитат
Ендометриумът е уникален по структура и функции и е една от тъканите, към които ембрионът не би се прикрепил и съответно имплантирал, освен в много краткия период от време на т. нар. “имплантационен прозорец” в дните 20-24 от месечния цикъл.
В други източници се казва,че имплантацията на ембриона става около 5 ден след неговото зараждане.Не знам как го разбирате това и съм съгласна,че има родени бебета след трансфер на 3 ден,но според мене трансфера на бластоцист единствено гарантира по-голям шанс за успешна имплантация.

# 29
  • Мнения: 6 624
evro,  llullu , мерилин   202uu подкрепям напълно!

# 30
  • Варна
  • Мнения: 25 291
Аз нещо не съм съгласна с тези изводи. Нали и при естествено зачеване ембрионът на 3-ти ден е някъде из тялото, пък макар и неимплантиран. Не виждам логика трансферът на 5-ти ден да е по-успешен от 3-ти Confused
А колкото до трансферния прозорец - това значи ли, че при ранна овулация няма как да има имплантиране, тъй като би трябвало да настъпи по-рано от 20-тия ден? Или просто в статията се има предвид стандартен цикъл с ову около 14-ти ден.

# 31
  • София
  • Мнения: 6 302
И аз разсъждавам като Месечинка. Това е написано за общия случай, като се приема, че цикълът е стандартен от 28 дни и овулацията е на 14-ти ден. Разбира се, че имплантационния прозорец при различните жени е в различни дни, да не говорим, че и всеки цикъл пак варира.

# 32
  • Мнения: 531
Имам приятелка която забременя по къс протокол със значително ранно "узряване" на лигавицата (а убедена съм това не е изключение), което доказва че т.нар. имплантационен прозорец при стимулираните цикли е изключително зависим от протокола на стимулацията, а не както пише в дебелите книги.
В повечето случаи е стимулацията е под контрол и "прозореца" е абсолютно прогнозируем от специалиста (за това се следят хормоните).
А дали 3 или 5 ден (!?), имам трансфери от 2 до 5 вкл., забременях от ЕТ на 3 ден. Според мен оставането до бластоциста е оправдано ако има 3 или повече неуспешни опита, има добити много яйцеклетки, или се налага да бъдат замразени...
Импл. прозорец не е 2 часа за да му се дава роля на съдник.

Кураж смели момичета!  Hug

# 33
  • Мнения: 6 624
Месечинке, един от факторите за успех при инвитро процедура е трансфер на ембриони на 5-6 ден.

Предимствата на ембриотрансферите на 5-6 ден са следните:

* Повишен индекс на имплантация;
* Намаляване на броя на трансферираните ембриони;
* Селекция на най-жизнените ембриони;
* По-добра синхронизация между ембриона и лигавицата на матката на 5 ден.

Всички тези предимства правят трансфера на ембриони на 5-6 ден значително по-успешен, особено в смисъл намаляване броя на триплодните бременности.

Това е от сайта на АГ Варна Grinning

# 34
  • Варна
  • Мнения: 25 291
Може и моята логика да е в грешка Embarassed Като цяло са ми ясни предимствата на 5-ти ден, но все пак нали ембрионът трябва да стигне някак си в развитието си до 5-ти ден - все едно дали в матката, или в паничката Confused Или идеята е, че на 3-ти ден той обикновено е все още някъде из тръбите... Разсъждавам просто. Иначе ако са повечко и по-добри ембриони, ясно е че 5-ти ден е по-добрият вариант.

# 35
  • Мнения: 6 624
при естествено оплождне, на 3-ти ден ембриона е в маточните тръби, където средата е коренно различна от тази в матката - бях чела в една статия. Ембриона достига матката около 5-ти ден...

# 36
  • София
  • Мнения: 23 186
той и в паничката е в съвсем друга среда, колкото и да се опитват да я направят същата.
пък и не се връща само той, ами барабар с локвичката.

# 37
  • Мнения: 6 624
Е, колкото и да си говорим, безспорен е фактът, че инвитро процедура с ембриотрансфер на 5-6 ден е с по-големи шансове за успех Grinning то иначе никой ембриолог нямаше да си играе и да рискува да ги отглежда до тези дни Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 23 186
Е, колкото и да си говорим, безспорен е фактът, че инвитро процедура с ембриотрансфер на 5-6 ден е по-успешна Grinning
къде го тоя факт  Rolling Eyes

# 39
  • София
  • Мнения: 16 211
По сайтовете със статистика на америкаските клиники. Да листна линкове?

# 40
  • София
  • Мнения: 23 186
с трансфер на 6 ден  Rolling Eyes
искам да я видя точно тая статистика.

# 41
  • Мнения: 822
Е, колкото и да си говорим, безспорен е фактът, че инвитро процедура с ембриотрансфер на 5-6 ден е по-успешна Grinning
къде го тоя факт  Rolling Eyes
http://www.advancedfertility.com/blastocystpregnancyrates.htm - ето тук например, и на много други места, в нормалните държави хората се грижат за информираността на пациентите си.

# 42
  • Мнения: 6 624
А, ето ги и фактите Grinning


# 43
  • София
  • Мнения: 23 186
В тази статистика има само 3 и 5 ден, 6 ден не срещнах.
Но друго ми стана интересно, за възраст над 38 повечето трансфери са на 3 ден, като бройка, не като успешни.

# 44
  • Мнения: 6 624
Вероятно защото над тази възраст се пунктират и оплождат по-малък брой яйцеклетки и бързат да ги върнат на 3-ти ден, да се застраховат да не ги загубят.

Моят трансфер беше на 2-ри ден, защото се оплодиха 4 яйцеклетки, от които 2 бяха с по едно ядро и док.бързаше да ги върне...

При следващата ми процедура възнамерявам да искам, дори един ембрион да имам, да ми го гледат до 5-ти ден. Пък ако не оцелее до тогава, пак ще им платя процедурата.

# 45
  • София
  • Мнения: 16 211
В България няма добри ембриолози, затова не е добра идея да слагаш знак за равенство между ЕТ на 5-6 ден в САЩ (Западна Европа, ИЗраел, Турция)  и в БГ...Иначе си в правото си да искаш от лекаря си да работи малко по-напреднало...

# 46
  • Мнения: 6 624
В България има добри ембриолози, и моя лекар е един от тях! Grinning

# 47
  • София
  • Мнения: 16 211
Е, аз пък съм си мислела. че ембиолозите са биолози, а не лекари...

# 48
  • Мнения: 6 624
Д-р Александров, при когото правя процедурите си в АГ Варна, е ембриолог, и акушер гинеколог, накратко го наричам моя лекар...а ти си мисли, каквото си искаш Laughing
 

# 49
  • София
  • Мнения: 16 211
Слава богу, дано не ми се налага да го мисля повече...

# 50
  • Мнения: 822
Слава богу, дано не ми се налага да го мисля повече...

нама, нама да ти се налага, ти успя въпреки, че те луднаха с некадърно направен ПИД, още тогава ти казах, че тези резултати са невъзможни - никога в биологията няма 100%, още повече за хромозомно неразделяне и анеуплоидия, прекрасно е че забременя, лошото е че и други момичета са изгорели по този начин....

В тази статистика има само 3 и 5 ден, 6 ден не срещнах.
Но друго ми стана интересно, за възраст над 38 повечето трансфери са на 3 ден, като бройка, не като успешни.
още в заглавието на таблицата / 3 ред/ пише ЕТ 2-3 ден срещу ЕТ 5-6 ден...., питате, а после не четете....

# 51
  • София
  • Мнения: 16 211
Eee, никой тук обаче не коментира факта, че вашия лекар никога не би ме взел за пациент...

А между другото в медицината специалност се доказва с взети специализации и дипломи, иначе аз спокойно мога да се самообявя  за доктор Шарки Лечителката Joy Joy Joy.

Принципно, когато се води някакъв спор, е редно да се цитират факти. Аз влезнах в сайта на АГ Варна, но там не пишеше за специализация на д-р К. Александров по ембриология. Това, че завежда такъв отдел не означава автоматично, че той лично е такъв (аз управлявам програмисти, но това не ме прави мен програмист).

# 52
  • Мнения: 822
Eee, никой тук обаче не коментира факта, че вашия лекар никога не би ме взел за пациент...

А между другото в медицината специалност се доказва с взети специализации и дипломи, иначе аз спокойно мога да се самообявя  за доктор Шарки Лечителката Joy Joy Joy.

Принципно, когато се води някакъв спор, е редно да се цитират факти. Аз влезнах в сайта на АГ Варна, но там не пишеше за специализация на д-р К. Александров по ембриология. Това, че завежда такъв отдел не означава автоматично, че той лично е такъв (аз управлявам програмисти, но това не ме прави мен програмист).
Shocked Shocked Shocked
а ти не си и пробвала за да твърдиш това, аз лично познавам 2 жени на твоята възраст с близнаци от клиниката, при това с недонорски Я, едната даже ми даваше много зор да отивам, когато аз още мислех....
в сайта на АГ Варна найстина не пише за специалността на Александров, но това и не е задължително да се пише в сайтовете, а не мислиш ли че той би имал право да работи в тази област, ако нямаше специалност и наистина не само че завежда ембриологията, но е и наистина ембриолог, при това най-добрия в БГ, с квалификация придобита при най-добрите световни специалисти..... И не прави каквото и да било без снимков и видео документален материал, както прочем направиха ПИД при теб в Малинов и те метнаха на донорски Я, а това се доказа съвсем грешно....

# 53
  • Мнения: 6 730
За мен темата също е интересна и се мушвам и аз в нея. Обаче ще си позволя да ви помоля за нещо. Не се карайте все заради някой лекар, нали целта на всички ни е една? Сега, че някой на някого не помогнал не значи, че не е помогнал на друг, че чак и такива крайни мнения да има и квалификации.  Моля ви се.

# 54
  • Поморие
  • Мнения: 186
Привет!
Момичета,знам,че винаги ще има примери на забременели от трансфер на 3-ти ден,с лоши ембриони,с тънка лигавица и т.н. ,обаче това са по-скоро изключения и се дължат на голяма доза късмет.Според мене правилното таймиране при ембриотрансфера е много важен фактор.Считам също,че това,че в България се практикува предимно трансфер на 3-ти ден е грешка.
Бих желала да прочета повече мнения на успели момичета,които да споделят опита си и да посочат кой е фактора,който при тях мислят,че е довел до успех.Не знам дали не може да се направи  някаква анкета и после да се обобщи.Аз не съм достатъчно компетентна да го направя.

# 55
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Да споделя , как са нещата при мен.
Аз-пушачка, мъжо, тоже. Имам СПКЯ+малко повечко килограми, не много ,но достатъчно.Мъжо- пушач, с отвратителна спермограма- 2 процента по Крюгер, операция след варикоцеле,горе-долу добра ДНК фрагментация-15 процента.
Медикаменти:
аз-Сиофор , фолиева киселина;
той-никакви;
1-во ИКСИ- минимална стимулация с Гонал по къс протокол, 7яйцеклетки , 7 оплодени,нито един ембрион с фрагментации,трансфер на 3-0ти ден на три броя, разделени на осем клетки-триплодна бременност Grinning
2-ро ИКСИ-лека стимулация с Гонал по къс протокол, 8 яйцеклетки, 6 оплодени, без фрагментации, трансфер на 3-ти ден на 2 броя, разделени на по 8 -неуспешен опит. Thinking
Моите изводи са следните:
- на първо място е важно доверието в лекаря;
-правилната диагностика;
-пункция на не много като брой ,но качествени яйцеклетки;
-спокойствието;
-воденето на нормален живот след трансфера. От лежане , смисъл няма;
НООО, най-важният фактор за успех, според мен е Божа работа! Когато Господ реши да те целуне , нищо не може да попречи на една процедура!
УСПЕХ, МОМИЧЕТА! Peace Praynig Hug Grinning

# 56
  • Мнения: 368
  Много ми хареса това-  Господ да те целуне
 За мен това е истината. Praynig Praynig Praynig
 Имам ин витро,икси и зет  -все + ,така че БОЖА РАБОТА  !!!
Годинките не ми са малки-39,но....

# 57
  • Мнения: 746
Запис да ви следя Peace Интересна тема Wink

# 58
  • Мнения: 2 153
Запис и от мен. Много ме вълнува темата!

# 59
  • Мнения: 4 651
Аз малко не по темата, но в статията за новото откритие пишеше, че инвитро бебетата са с по- ниско тегло. Това наистина ли е така и има ли научно обяснение?

# 60
  • Мнения: 822
Аз малко не по темата, но в статията за новото откритие пишеше, че инвитро бебетата са с по- ниско тегло. Това наистина ли е така и има ли научно обяснение?
Хайде пак щуротий, моето се роди 3300 г. и 50 см. Бременността след Инвитро продължава както нормална, може би имат предвид големия % многоплодни бременности, преждевременни раждания следствие на редукции и т.н., една нормално протекла бременност след инвитро немат нищо общо с теглото при раждане на доносено бебе.

# 61
  • Мнения: 4 651
Аз малко не по темата, но в статията за новото откритие пишеше, че инвитро бебетата са с по- ниско тегло. Това наистина ли е така и има ли научно обяснение?
Хайде пак щуротий, моето се роди 3300 г. и 50 см. Бременността след Инвитро продължава както нормална, може би имат предвид големия % многоплодни бременности, преждевременни раждания следствие на редукции и т.н., една нормално протекла бременност след инвитро немат нищо общо с теглото при раждане на доносено бебе.

И аз така си мислех, сигурно е статистика с взети вътре многоплодните. А това, че на бременноста след инвитро се гледа като на "ненормална" много ме дразни, дай боже да забремениея де. Особенно много ме притесняват прогестероновите препарати, които масово се ползват до 12 седмица поне. Нужни ли са?

# 62
  • Мнения: 822
дааа, прогестероновите препарати са гаднички, но се свиква, абсолютно задължителни до 12 седм. а в накои случай и до 16, в зависимост от това как се развива плацентата, ако е ОК до 12-та, иначе се продължават, от това не можеш да избягаш, но нека това да ти е проблема Grinning

# 63
  • София
  • Мнения: 16 211
Аз си слагам утрогестан от страх (не съм си ги изписала сама, в момента който пропиках + теста си питах лекарката дали трябва да слагам и тя потвърди да слагам). След като толкова трудно забременяхме, не бих си простила да го изтървем заради някоя глупост.

# 64
  • Мнения: 1 053
А сега един въпрос по темата..)))Имат ли значение изследванията които се пускат преди старта на стмулация,т.е. какви стойности трябва да бъдат ЛХ и Прогестерон,при старт,пукнция и трансфер?И какви други хормони са пряко свързани с имплантацията,които изследваме или трябва да излседваме ,но никои не ни назначава...))))И важни ли са имунологичните изследвания,заяото в другите държави изобщо не ги искат и не ги излседват,или е Божа работа,Господ ако е решил ще стане,ако не..))))

# 65
  • Мнения: 822
А сега един въпрос по темата..)))Имат ли значение изследванията които се пускат преди старта на стмулация,т.е. какви стойности трябва да бъдат ЛХ и Прогестерон,при старт,пукнция и трансфер?И какви други хормони са пряко свързани с имплантацията,които изследваме или трябва да излседваме ,но никои не ни назначава...))))И важни ли са имунологичните изследвания,заяото в другите държави изобщо не ги искат и не ги излседват,или е Божа работа,Господ ако е решил ще стане,ако не..))))
имунологичните можеш да си ги спестиш, ФСХ и ЛХ 2-3 ден от цикъла, прогестерона след овулация, както приема лабораторията. Освен това в дена на стимулацията брой антрални фоликули под ЕКГ - по това се прогнозира изхода от процедурата.

# 66
  • София
  • Мнения: 16 211
За имунологичните не споделям мнението...Т хелпър клатките трябва да са ти в оптимални граници, а НК клетките, под определено равнище.

# 67
  • Мнения: 822
За имунологичните не споделям мнението...Т хелпър клатките трябва да са ти в оптимални граници, а НК клетките, под определено равнище.
и какво аз трябваше с 28% реф.11%/ да не мога да забременея и износя - да ама не без терапия хем забременях, хем износих до термин, хем родих нормално - първо раждане на 38 год. зависи кой колко е компетантен и как го разбира......

# 68
  • Мнения: 4 651
Извинете  Embarassed
Възпаления и изменения на матката (миоми, ендометриоза) мисля, че са основното което почват да ровят след повтарящи се опити без имплантация. Една моя приятелка не успя при Стаменов при по негови думи идеален опит и това, което и назначи преди втората процедура е хистероскопия. Като чета и тук, това е обичайната практика там след неуспешен опит с добри ембриони.

# 69
  • София
  • Мнения: 16 211
Аз съм изключение, на мен ми направиха хистероскопия с изрязване на вътрешна миома ПРЕДИ първия ми опит при тях, а не след.

# 70
  • Мнения: 4 651
Предполагам са видели миомата преди това ...

# 71
  • София
  • Мнения: 16 211
Още на първия преглед...

# 72
  • Варна
  • Мнения: 25 291
По отношение на имунологията - като чета истанбулската тема май и турските лекари не и обръщат особено внимание.

# 73
  • София
  • Мнения: 18
Здравейте и от мен, като минала по този път и то вече успешно, за щастие Simple Smile, освен това което препоръчват лекарите, бих ви посъветвала да не губите надежда след трансфер и да бъдете колкото се може по-спокойно. В никакъв случай не се откъсвайте от ежедневните си задачи и работа, за да не мислите само за това - дали има имплантация или не. Успех на всички!

# 74
  • София
  • Мнения: 232
Все повече се убеждавам, че е въпрос на много внимателен подбор на качествен сперматозоид. Явно това е от решаващо значение за качеството на ембрионите, както и развитието му до 5-ти ден.

# 75
  • Мнения: 6 624
Все повече се убеждавам, че е въпрос на много внимателен подбор на качествен сперматозоид. Явно това е от решаващо значение за качеството на ембрионите, както и развитието му до 5-ти ден.

Качеството на яйцеклетката също е от решаващо значение!

# 76
  • Мнения: 33
Ще споделя своя опит в областта на стерилитета и по конкретно на имплантациите. Преди 5 години претърпях лапаротомия заради две ендометриозни кисти на двата яйчника по около 6 см. и лечение със золадекс и диферилин. Пет години преди тази операция имах доста тежко автоимунно заболяване. По мое мнение причината за ендометриозата беше именно тази автоимунност при мен с HLA B27+. След операцията вс беше запазено - яйчниците естествено поизрязани. Естествено забременяване не се получи в продължение на година и нещо, вкл и след таймиране на овулацията с прегнил. Лекарите, които са били през годините - д-р Александров от Варна, д-р Савова от "Щерев" и накрая д-р Стаменов от "Малинов". Преди две години имам едно неуспешно ин витро при д-р Стаменов, при него се установи, че ембрионите са добри, но имплантация няма. и решихме, че проблема може да е в матката и последва предложение за биопсия. Миналата година след доста чакане /почти година - това с чакането е проблем в "Малинов/ биопсията най-накрая я направих - резултата лош, поставяне на лекарство на следващия месец добър резултат и трябваше да пристъпим към ин витро, но отново същия проблем с клиниката и по точно чакане и съответно пропускане на месец за ин витро и без да подозирам поради което и доста късно разбрах, че съм забременяла. По принцип имам високи НК клетки и направих макар и закъсняло вливане на киовиг. Дали заради закъснялото вливане или заради некачествен ембрион последва миссед. Пазене 4 месеца и отново незабременяване. Д-р Стаменов каза, че тр да се направи биопсия и евентуално да правим ин витро след 4, 5 месеца, ако до тогава не се е получило. Биопсията беше с лош резултат, като последва слагане на лекарство и промивка, защото при показателите преди забременяването според лекаря е имало нещо, което може би е било причина за аборта. Веднага след втората и с добър резултат биопсия отново забременях, направих вливанията до шести месец и така се стигна до раждането на детето ми заради, което в момента съм недоспала и изморена и пиша усещам доста объркано.
Написах вс това защото според мен вс има значение. Специално биопсиите може би биха помогнали на момичета като мен с доказан автоимунен проблем. 100% съм сигурна, че това е причината за забременяването при мен. По отношение на вливанията за НК клетките не съм сигурна, че са помогнали за успешната бременност, но при този имунитет и този развой при първата бременност не ми се рискуваше. Съжалявам, че стана доста дълго. Дано на някой с подобен проблем и най-вече подобно решение на проблема му е от полза написаното.

# 77
  • Мнения: 1 053
kkk30, автоимунност с HLA B27+,искам да те попитам как го откри това заболяване и да кажеш нещо повече за него ,какво точно означава,и каква връзка има биопсийте на матката с автоимунното заболяване?Лекува ли го с нещо?явно си забременяла и двата пъти след биопсията както пишеш,но автоимунното заболяване как е преодолято..)))Ще ми бъде интересно да споделиш!  bouquet

# 78
  • Мнения: 33
И двата пъти забременях в рамките на шест месеца, в месеците след биопсии с добър резултат.
HLA B27 не е заболяване само по себе си, но е положително при хора болни от болестта на Бехтерев, сииндром на Райтер. При тези болести излекуване няма, особено по отношение на Бехтерев. И двете заболявания грубо казано са свързани с един вид много тежък артрит, като Бехтерев е на гръбнака, НО това конкретно няма връзка с биопсиите. Моя проблем беше синдром на Райтер, който преодолях към онзи момент с кортикостероиди. Така или иначе връзката с биопсиите е че при тях се изследват най-общо казано инплатационни имунологични показатели, не знам мн за тях в детайли, но един вид в матката има вещества, които спомагат имплантацията, които при мен са в такова съотношение, че не само не спомагат, а убиват и най-добрия ембрион. При автоимунните заболявания имунитета се насочва срещу теб самия, според едни теории заради някаква конкретна причина, но като цяло няма обяснение защо при едни хора се получава така, а при други не. Не търсете конкретно това HLA, просто аз се бях разболяла и ми го изследваха. Ако не сте се разболявали от автоимунно заболяване ми се срува излишно търсенето му. Иначе изследването е в лаборатория и се взема кръв от вена. По принцип тези заболявания се проявяват при млади хора до около 25г / има и изключения/ така, че е малко вероятно да се разболеете от това конкретно, ако  сте над 25.
Една от теориите за възникване на ендометриозата също е автоимунността, така че при мен всичко поне за мен водеше на там. М/у др почти никой не обърна внимание на това дори и д-р Стаменов в началото и затова направихме и ин витрото, а аз се съгласих заради това да видя имам ли качествени яйцеклетки и в резултат ембриони.
Има много видове автоимунни заболявания не само моето и може би това, което съм написала ще е от полза на хора, които са боледували вече от такива, но истината е че незнам, просто при мен всичко си водеше натам. Самия факт пък, че 4 години не забременях с идеални тръби, куп др изследвания и ред подробности, нямащи отношение към имплантацията и съответно миналата година в рамките на 6 месеца два пъти забременявания точно след биопсии с добър резултат ме кара да считам, че това е единствената причина да се получи при мен. Предполагам моя опит няма да е от полза за много момичета, щото моя случай определено не е масов, като тубарен стерилитет, СПКЯ, не тежък мъжки фактор, които се преодоляват с ин витро и съответно иска по-различен поглед. Така или иначе Ви желая успех на всички! Нямам много опит във форума и се извинявам, ако съм разводнила темата.

# 79
  • София
  • Мнения: 6 302
kkk30, най-хубавото в твоята история е, че има щастлив финал. Да ти е живо и здраво детенцето!  Heart Eyes Благодаря, че сподели. Искам да попитам дали си питала защо след като веднъж сте постигнали добър резултат от биопсията, после отново са се влошили нещата? Може би заради миседа?.....

Аз все пак мисля, че не всички автоимунни заболявания имат пряка връзка с локалния имунитет, който се изследва с т.нар. биопсии. Запозната съм по-подробно с Хашимотото и смятам, че то не влияе директно. Но влияе разбира се по друг начин, при него се следи нивото на ТСХ, както и ТАТ и МАТ, които ако са високи, определено са проблем за забременяване и за износване на бебе.

# 80
# 81
  • Мнения: 1 053
kkk30,мерси за споделеното,важното е ,че имаш щастлив финал,както е казала  Zazzy,и благодаря за споделеното..)))  bouquet

# 82
  • Мнения: 33
kkk30, Искам да попитам дали си питала защо след като веднъж сте постигнали добър резултат от биопсията, после отново са се влошили нещата? Може би заради миседа?.....

Аз все пак мисля, че не всички автоимунни заболявания имат пряка връзка с локалния имунитет, който се изследва с т.нар. биопсии. Запозната съм по-подробно с Хашимотото и смятам, че то не влияе директно. Но влияе разбира се по друг начин, при него се следи нивото на ТСХ, както и ТАТ и МАТ, които ако са високи, определено са проблем за забременяване и за износване на бебе.
Не съм питала, но предполагам защото е на локално ниво, както точно си го казала и освен това с настъпването на всеки нов цикъл нещата предполагам се зануляват така да се каже, както е с хормоните, ендометнриума и др. Мисля, че мисседа не е причината, но въобще не съм се интересувала всъщност.
По отношение на Хашимотото и аз мисля така, че не е причина за неимплатация, въпреки отношението му към забременяване и бременност. Въобще незнам как да го формулирам, но при мен тази автоимунност е като че ли на всяко ниво в организма ми /имам и др освен горепосочените причини да мисля така/ и затова мисля биопсията на матката помогна, но това определено за щастие е мн рядко срещано и затова смятам, че историята ми няма да е от полза на мн хора, по скоро за някой който е от редките случаи и има подобни наблюдения и усещания за себе си и съответно нищо не е довело до имплантация. Още веднъж успех на всички Ви!

# 83
  • Мнения: 428
запис   bouquet

# 84
  • Мнения: 4 737
Темата е интересна, записвам се да следя  Peace

# 85
  • Мнения: 137
Една възможност за този проблем е антитела срешу човешкия хорионен гонадотропин. Не знам в България дали и къде се изследват. Ето една научна статия за това, на английски е:

http://jcem.endojournals.org/content/87/3/993.full

В тази статия пише, а и по принцип се знае, че такива антитела се получават от ваксини поставени на майката, ако те съдържат хормона. Официално ваксините не съдържат този хормон, но имаше няколко скандала, заради откриването му във ваксини за тетанус във Филипините, Мексико, Никарагуа и Нигерия. Освен такъв проблем е възможно и във ваксина незамърсена с hCG  да предизвика този проблем--имунната система се обърква и започва да произвежда антитела среу собствени тъкани, хормони и т.н. В статията пише, че има жени, при които се наблюдавта тези антитела по неизяснени причини.

Ето  една статия за този скандал: http://educate-yourself.org/vcd/vcdvaccineslacedwithbirthcontrol.shtml

Eто  и статия, в която се обясняват механизмите по които ваксините предизвикват автоимунна реакция и съответно антитела срешу хорионния гонадотропин: http://www.wiseupjournal.com/?p=2318

Не ми е известно как предлагат да се премахват тези антитела. Един изпитан метод за справяне със странични ефекти на ваксини е класическата хомеопатия и аз това бих пробвала.

Интересен е въпросът къде у нас може да се провери има ли такива антитела, ако някой знае, ще е чудесно да сподели. Peace
Една възможност за този проблем е антитела срешу човешкия хорионен гонадотропин. Не знам в България дали и къде се изследват. Ето една научна статия за това, на английски е:

http://jcem.endojournals.org/content/87/3/993.full

В тази статия пише, а и по принцип се знае, че такива антитела се получават от ваксини поставени на майката, ако те съдържат хормона. Официално ваксините не съдържат този хормон, но имаше няколко скандала, заради откриването му във ваксини за тетанус във Филипините, Мексико, Никарагуа и Нигерия. Освен такъв проблем е възможно и във ваксина незамърсена с hCG  да предизвика този проблем--имунната система се обърква и започва да произвежда антитела среу собствени тъкани, хормони и т.н. В статията пише, че има жени, при които се наблюдавта тези антитела по неизяснени причини.

Ето  една статия за този скандал: http://educate-yourself.org/vcd/vcdvaccineslacedwithbirthcontrol.shtml

Eто  и статия, в която се обясняват механизмите по които ваксините предизвикват автоимунна реакция и съответно антитела срешу хорионния гонадотропин: http://www.wiseupjournal.com/?p=2318

Не ми е известно как предлагат да се премахват тези антитела. Един изпитан метод за справяне със странични ефекти на ваксини е класическата хомеопатия и аз това бих пробвала.

Интересен е въпросът къде у нас може да се провери има ли такива антитела, ако някой знае, ще е чудесно да сподели. Peace

Здравейте,
аз съм с един неуспешен опит инвитро,както и при други жени всичко бе перфектно,но...нямаше имплантация.
Та моята лекарка ми пусна точно тия изследвания,за анти телата(нк-а клетки).
Правят се в Плевен,изследването се чака 40 дни и струва 460лв.
За успокоение на всички нас ще кажа,че ако има наличие на тези антитела,то това е обратимо и лечимо,ако разбира се в това е проблема.
Но наистина ,аз също четох,че лекарите им е пълна загадка това с имплантирането,дори един чуждоземски лекар каза че 50% е работа на лекарите,50% на бог.В неговата клиника,май в Швейцария беше,успеваемоста е 70%.
Да не спитаме да се надяваме и да не губим надежда,има жени забременели чак на 5-ти опит...
Божа работа...
Късмет на всички момичета!

# 86
  • Мнения: 1 053
 rosicaal ,какво е това изследване ако може да споделиш повече,, анти телата(нк-а клетки),,това антиспермални тела ли се  newsm78,НК-клетки..)))

 

# 87
  • София
  • Мнения: 3 860
Мда и на мен ми е интересно какво е това изследване дето го чакаш 40 дни, да не дава господ да ти има нещо по-сериозно от неуспешен опит  Rolling Eyes аз съм пускала почти всякакви антитела -Ro, La, ANA, антикардиолиоинови, анти ДНК и още едни (всичко това понеже се съмняват за автоимунно заболяване, не заради неуспешните опити) пускала съм и НК клетки, тези изследвания съм ги правила и в Иван Рилски и в Александровска, на първото място станаха за 1-2 дни на второто за седмица  Rolling Eyes иначе и според мен има връзка между автоимунните заболявания и неуспехите, ама на иначе здрави хора да им се вменява че имат имунологични отклонения и трябва да правят вливания ми е леко абсурдно  Rolling Eyes

# 88
  • София
  • Мнения: 1 326
rosicaal ,какво е това изследване ако може да споделиш повече,, анти телата(нк-а клетки),,това антиспермални тела ли се  newsm78,НК-клетки..)))

 


Лулу, НК- клетките са част от имунната система, а когато са завишени, това е един вид свърх-имунитет. По принцип функцията им е да пазят организма от рак или други такива противни болести -  идентифицират клетката-вредител, свързват се с нея и я разрушават. От там идва и името им - Natural кillers /природни убийци/. Но понякога могат да се "объркат" и да нападнат и НЕвредни клетки, като например тези на ембриона. Величината им е променлива - понякога излизат над референтните стойности и причината за това може да е дори някой гаден грип или просто срив в имунната система при стрес или друг тип изпитание за организма. Аз имах завишени НК-клетки, но дали в резултат на двете вливания, или просто от само себе си, ги вкарах в норма. И после спрях да ги следя. В "Мемориал" изобщо не обръщат внимание на този показател, а и тук вече минава от мода следеното им /това ми каза док. преди последния ми опит, когато питах да правим ли пак вливания/.
 EmbarassedМоже би не го обясних много научно и правилно, но поне аз това разбрах, когато търсех обяснението за своя случай...

# 89
  • Мнения: 4 737
Lailah зачетох се по въпроса, аз имам някои изследвания имунологични т.к съм пациентка на КИРМ ,но не знам тези -Ro, La, ANA newsm78 май ги нямам тях, те какво показват, за какъв тип проблем са индикатор? Ако някоя знае нека се включи ...интересно ми е  Thinking

# 90
  • Мнения: 636
И аз съм чела назад из старите теми за подобна несъвместимост - имунологична. Хубаво е да се споделя опита.

# 91
  • Мнения: 1 053
 burty,мерси за отговора мила ,да разбрах аз съм ги изследвала,2 пъти,но сега в Турция казах че ги имам изследвано ,но професора каза ,че не му трябват..)))явно там не ги тачат тези изследвания..)))) Hug

# 92
  • Мнения: 137
rosicaal ,какво е това изследване ако може да споделиш повече,, анти телата(нк-а клетки),,това антиспермални тела ли се  newsm78,НК-клетки..)))

 


Лулу, НК- клетките са част от имунната система, а когато са завишени, това е един вид свърх-имунитет. По принцип функцията им е да пазят организма от рак или други такива противни болести -  идентифицират клетката-вредител, свързват се с нея и я разрушават. От там идва и името им - Natural кillers /природни убийци/. Но понякога могат да се "объркат" и да нападнат и НЕвредни клетки, като например тези на ембриона. Величината им е променлива - понякога излизат над референтните стойности и причината за това може да е дори някой гаден грип или просто срив в имунната система при стрес или друг тип изпитание за организма. Аз имах завишени НК-клетки, но дали в резултат на двете вливания, или просто от само себе си, ги вкарах в норма. И после спрях да ги следя. В "Мемориал" изобщо не обръщат внимание на този показател, а и тук вече минава от мода следеното им /това ми каза док. преди последния ми опит, когато питах да правим ли пак вливания/.
 EmbarassedМоже би не го обясних много научно и правилно, но поне аз това разбрах, когато търсех обяснението за своя случай...

Доктора ми го обясни много просто,а именно,даде ми пример че когато на човек се присъди орган,организма улавя чуждите клетки и ги унищожава,да това на тези пациенти се дават лекарства за подтискане на имунната система.
По тая логика,организма може да приема ембриона като чуждо тяло,защото 50% са мой клетки,50% на мъж ми.
Всъщност аз дори се надявам това да е причината ,защото това е лечимо,а колко незнайни фактори има които и лекарите не знаят,Четох дори че лекаря който открие причините за неуспешна имплантация на ембрионите ще спечели нобелова награда.
И да,за единия показател изледванията стават за 15 дни но за другите стават за 40,дори лаборантката която ми взе 8 шишички кръв каза че понякога връщали изследванията защото кръвта била малко...това е което мога да споделя с вас.
Дано сме си полезни една на друга,защото аз сама прочетох за тия изследвания и се консултирах с лекарката и тогава тя ми ги назначи,като каза че всъщност тези изследвания се предлагали след няколко неуспешни имплантации защото изследването е скъпо,но на мен не ми се иска още един изхабен опит и после разочарованието...вие знаете как е...искам и аз да съм майка....о,как го искам....

# 93
  • Мнения: 137
burty,мерси за отговора мила ,да разбрах аз съм ги изследвала,2 пъти,но сега в Турция казах че ги имам изследвано ,но професора каза ,че не му трябват..)))явно там не ги тачат тези изследвания..)))) Hug

Ако мога да кажа нещо и аз..имунологичното изследване е ако имаш спонтанни аборти,и наистина се прави само в Турция,но нк клетките са за имплантирането на ембриона.

# 94
  • Мнения: 822
rosicaal, това са само едни виждания - нито има доказарелства за тях, нито "лечението" на НК - клетките увеличава успеваемостта на инвитрото. В повечето държави и клиники въобще не се интересуват от тях, а имат успеваемост 50-60%, за разлика от БГ - 20-30%.

# 95
  • Мнения: 137
rosicaal, това са само едни виждания - нито има доказарелства за тях, нито "лечението" на НК - клетките увеличава успеваемостта на инвитрото. В повечето държави и клиники въобще не се интересуват от тях, а имат успеваемост 50-60%, за разлика от БГ - 20-30%.

ddnchv,какво друго мога да направя,хващам се за всичко като удавник за сламка....а и лекаря ми каза че е лечимо ако на това се дължи проблема де...

# 96
  • Мнения: 822
rosicaal, това са само едни виждания - нито има доказарелства за тях, нито "лечението" на НК - клетките увеличава успеваемостта на инвитрото. В повечето държави и клиники въобще не се интересуват от тях, а имат успеваемост 50-60%, за разлика от БГ - 20-30%.

ddnchv,какво друго мога да направя,хващам се за всичко като удавник за сламка....а и лекаря ми каза че е лечимо ако на това се дължи проблема де...
да четеш повече, да се интересуваш повече, да питаш повече и ако се налага да смениш доктора си. тия нк - клетки са само машина за пари, а те ще ти трябват много.....
а и клетките на имунната система се активират от белтъците и метаболитите на агента - бактерия, вирус или каквото и да е там, но не от ДНК-то или РНК-то му, следователно няма връзка с Е-те имат човешки белтъци.

# 97
  • Мнения: 137
да,четох разбира се,много,това е един от малкото фактори които пречат на имплантацията,длъжна съм да го пробвам ...знае ли човек,може да се окаже че това е моя проблем...

# 98
  • Мнения: 822
не не е там аз забременах инвитро на 38 год. с 23 % НК -кл., без да провеждам никакво лечение, че и износи и родих на термин. Търси друдаде.

# 99
  • София
  • Мнения: 3 860
rosicaal можеш ли да бъдеш по-точна какво са ти изследвали. За НК клетки само не се чака толкова и не мисля че и толкова кръв се взема. Относно това дали имат значение, аз също съм на мнение че нямат, има доста инфо във нета (колко е вярно не се знае), но дефакто това което аз съм разбрала е следно - някои лекари са решили че НК клетките пречат, защото в матката има НК клетки подобни на тези в кръвта, но последните изследвания сочат че тези в матката макар и с подобна структура имат друга функция. Идеята на тези изследвания е да се измери нивото на НК клетките в кръвта и да се повлия на тях, а тези в матката които са взъшност от значение за една бременност и износване не се повлияват от тези вливания. Дефакто излиза че единтвеното което евентуално можеш да си докараш е да си разбуташ имуния статус за нищо, поне аз така рабирам нещата, може и да не съм права но е факт че вече малко лекари препоръчват вливания.
Десдемона тези изследвания са за автоимунни заболявания, нямат общо с забременяването показват наличието мисля за Лупус  и синдром на Сьогрен ама мойте си бяха отрицателни та не съм се задълбавала  Crazy

# 100
  • Мнения: 137
rosicaal можеш ли да бъдеш по-точна какво са ти изследвали. За НК клетки само не се чака толкова и не мисля че и толкова кръв се взема. Относно това дали имат значение, аз също съм на мнение че нямат, има доста инфо във нета (колко е вярно не се знае), но дефакто това което аз съм разбрала е следно - някои лекари са решили че НК клетките пречат, защото в матката има НК клетки подобни на тези в кръвта, но последните изследвания сочат че тези в матката макар и с подобна структура имат друга функция. Идеята на тези изследвания е да се измери нивото на НК клетките в кръвта и да се повлия на тях, а тези в матката които са взъшност от значение за една бременност и износване не се повлияват от тези вливания. Дефакто излиза че единтвеното което евентуално можеш да си докараш е да си разбуташ имуния статус за нищо, поне аз така рабирам нещата, може и да не съм права но е факт че вече малко лекари препоръчват вливания.
Десдемона тези изследвания са за автоимунни заболявания, нямат общо с забременяването показват наличието мисля за Лупус  и синдром на Сьогрен ама мойте си бяха отрицателни та не съм се задълбавала  Crazy

Ще мога да ти кажа точно като излязат изследванията,защото бележката със изследванията остана в лабораторията,но наистина ми взеха около 7-8 шишички кръв,разбира се за 8 показателя,който сега не мога да кажа,не помня мед.термини а и ако бях ги срещала някъде щях да си спомня,и да,изследванията стават за 40 дни едните и 15 дни другите,но бяха на една бележка.
След няколко дни трябва да са вече готови тези за 15 дни,ще ги напиша какви са.

# 101
  • Мнения: 137
не не е там аз забременах инвитро на 38 год. с 23 % НК -кл., без да провеждам никакво лечение, че и износи и родих на термин. Търси друдаде.

С инвитро ли забременя?

# 102
  • Мнения: 137
ето какво ще ми се изследва,ако някой знае нещо нека ме светне.

Антикардиолипин IgG**   
НЕГОТОВ

Антикардиолипин IgM**   
НЕГОТОВ

Анти-бета 2 гликопротеини IgG,IgM,IgA**   
НЕГОТОВ

Общи Т-лимфоцити+Субпопулация на NK клетки**   
НЕГОТОВ

Профил   Виж по-долу
Общи Т-лимфоцити**   
НЕГОТОВ

Субпопулация на NK-клетки**   
НЕГОТОВ

Генетични фактори,свързани с тромбофилия-5**   
НЕГОТОВ

Анти-фосфатидилсерин IgM**   
НЕГОТОВ

Анти-фосфатидилсерин IgG**   
НЕГОТОВ

Анти-фосфатидилинозитол IgM**   
НЕГОТОВ

Анти-фосфатидилинозитол IgG**   
НЕГОТОВ

Анти-фосфатидиланексин IgM**   
НЕГОТОВ

Анти-фосфатидиланексин IgG**   
НЕГОТОВ

  Фонд/Клиника 1   КИРМ - ПЛЕВЕН 11/10/11

# 103
  • Мнения: 1 053
rosicaal,това са пакет имунологични и генетични,от генетичните не са всички,аз съм ги изследвала всички тези..))))сума ти пари дадох,аз също смятам ,че НК-клетките са тъмна индия и не са показател за неуспех,по скоро причините са други..)))лично мнение..)))Дано всичко ти е в норма ,успокой се и дано откриете проблема при теб..))) Praynig

# 104
  • Мнения: 137
rosicaal,това са пакет имунологични и генетични,от генетичните не са всички,аз съм ги изследвала всички тези..))))сума ти пари дадох,аз също смятам ,че НК-клетките са тъмна индия и не са показател за неуспех,по скоро причините са други..)))лично мнение..)))Дано всичко ти е в норма ,успокой се и дано откриете проблема при теб..))) Praynig

Какви може да са другите причини,кажи ми ако знаеш моля те.
Аз просто поисках да знам причините за липса на имплантация и докторката ми написа тези...
Аз и се доверявам,нали не знам повече от нея...
Благодаря ти за подкрепата:)))

# 105
  • София
  • Мнения: 1 326
rosicaal , както Лулу ти е писала, това са имунологочин изследвания - с тях и без тях, все тая. Разбира се, няма лошо човек да ги направи, но те НЕ са фактор за успешен опит.
Без да съм специалист, като гледам последните пет показателя от твоя списък, схващам, че става дума зат.нар. Антифосфолипидни антитела /АФА/. Аз, например, ги притежавам в изобилие - откриха ми ги още ПРЕДИ да започна с АРТ-процидурите. Обясниха ми, че те пречели на спонтанното забременяване, та затова пристъпихме към инсеминациа. Но тая теория за анти-телата явно е доста спорна -в много чуждестранните клиники изобщо не им обръщат внимание...
Ама аз бая години изгубих, вярвайки, че там е проблемът... пък той въобще НЕ бил там  #Crazy

Аз, да не казвам голяма дума, но май открих моят проблем къде е - в неправилната стимулация. Ще се опитам да го реша /извън БГ/ и дано даде Господ да успея...

# 106
  • Мнения: 137
rosicaal , както Лулу ти е писала, това са имунологочин изследвания - с тях и без тях, все тая. Разбира се, няма лошо човек да ги направи, но те НЕ са фактор за успешен опит.
Без да съм специалист, като гледам последните пет показателя от твоя списък, схващам, че става дума зат.нар. Антифосфолипидни антитела /АФА/. Аз, например, ги притежавам в изобилие - откриха ми ги още ПРЕДИ да започна с АРТ-процидурите. Обясниха ми, че те пречели на спонтанното забременяване, та затова пристъпихме към инсеминациа. Но тая теория за анти-телата явно е доста спорна -в много чуждестранните клиники изобщо не им обръщат внимание...
Ама аз бая години изгубих, вярвайки, че там е проблемът... пък той въобще НЕ бил там  #Crazy

Аз, да не казвам голяма дума, но май открих моят проблем къде е - в неправилната стимулация. Ще се опитам да го реша /извън БГ/ и дано даде Господ да успея...
Дано намериш решение за проблема си,искрено ти го пожелавам:))




А при теб какъв е проблема?
и какво ще рече неправилна стимулация,доколкото следя из клиниките лекарствата за стимулация са едни и същи,а при моята си имаше мн.добър резултат.с един яйчник съм и имах 17 фоликула,от тях 16 яйцеклетки,и 4 морули,които ми сложиха и два замразени ембриона.
Е защо тогава доктора каза че това с антителата е лечимо??..Само да кажа,ч аз си поисках сама тези изследвания,да не остане някой с впечатление че клиниката е искала ми вземе паричките...,всъщност ми ги взе една лаборатория...

# 107
  • София
  • Мнения: 1 326
rosicaal , както Лулу ти е писала, това са имунологочин изследвания - с тях и без тях, все тая. Разбира се, няма лошо човек да ги направи, но те НЕ са фактор за успешен опит.
Без да съм специалист, като гледам последните пет показателя от твоя списък, схващам, че става дума зат.нар. Антифосфолипидни антитела /АФА/. Аз, например, ги притежавам в изобилие - откриха ми ги още ПРЕДИ да започна с АРТ-процидурите. Обясниха ми, че те пречели на спонтанното забременяване, та затова пристъпихме към инсеминациа. Но тая теория за анти-телата явно е доста спорна -в много чуждестранните клиники изобщо не им обръщат внимание...
Ама аз бая години изгубих, вярвайки, че там е проблемът... пък той въобще НЕ бил там  #Crazy

Аз, да не казвам голяма дума, но май открих моят проблем къде е - в неправилната стимулация. Ще се опитам да го реша /извън БГ/ и дано даде Господ да успея...
Дано намериш решение за проблема си,искрено ти го пожелавам:))




А при теб какъв е проблема?
и какво ще рече неправилна стимулация,доколкото следя из клиниките лекарствата за стимулация са едни и същи,а при моята си имаше мн.добър резултат.с един яйчник съм и имах 17 фоликула,от тях 16 яйцеклетки,и 4 морули,които ми сложиха и два замразени ембриона.
Е защо тогава доктора каза че това с антителата е лечимо??..Само да кажа,ч аз си поисках сама тези изследвания,да не остане някой с впечатление че клиниката е искала ми вземе паричките...,всъщност ми ги взе една лаборатория...


Така, е - като цяло медикаментите са едни и същи, но ДОЗИТЕ  и комбинацията са от решаващо значение. Мен в БГ, образно казано, ме отписаха - казаха ми, че от яйцеклетките ми нищо не става и ми препоръчаха донорски. В чужда клиника, обаче, бая повдигнаха вежди, когато заговорихме за дозите, които са ми давани. Там с много лошо око се гледа на резултати, при които се вядат МНОГО яйцеклетки, а като дойде време за трансфер, няма и три читави.  А за един медикамент даже ми обясниха, че въобще не е подходящ за стимулация /става дума за Фемара/. Та това, общо-взето, е моят проблем... Така че, съветът ми е: ако имаш повече от два неуспешни опита, сменяй доктора или клиниката. Най-лесно е да се каже "имаш проблем с имплантацията", защото това е доста абстрактно. Все едно да кажеш за някоя жена "Има проблем с мъжете" - е, какво точно значи това... Wink Wink Wink
Желая ти БЪРЗО да намериш правилното решение и да сбъднеш мечтата си  Hug Hug Hug

# 108
  • Мнения: 746
rosicaal, това са само едни виждания - нито има доказарелства за тях, нито "лечението" на НК - клетките увеличава успеваемостта на инвитрото. В повечето държави и клиники въобще не се интересуват от тях, а имат успеваемост 50-60%, за разлика от БГ - 20-30%.

Много си права Peace Тук в Англия те питат защо си пуснала това ненужно изследване newsm78 Дори ми споменаха ,че резултата от това не въопще верен...

# 109
  • Мнения: 137
burty,имах приятелка със подобен проблем,по време на стимулацията едва й изкараха 2 що годни яйцеклетки,все кухи яйца,но за късмет забременя и сега си има мн.сладко момченце!
А й беше първи опит,имаше една програма от здр.каса,при която се поемаше половината разходи,та тя си купуваше инжекциите сама,тия от най скъпите,тогава беше 600лв инжекцията,и на прегледите все няма фуликули,все недорасли,нечитави,та с последните пари си купи последната инжекция и каза ако става да става,нямам повече пари.
Е късмет бе,получи се!
Дай боже всекиму ,защото мисля че си е и до късмет,или има някакво съвпадение,дали със естествения биологичен цикъл(в смисъл ако той съвпадне със стимулацията),знам ли вече какво да мисля,защото има жени с 4 неуспешни опита,5-я успешен!..Абе не се намери лекар да открие причините,тия хора не им ли се става нобелови лауреати???
И да побързат,щото на мен и burty не ни се чакаааааааа!!!!!!!!!!!!!!

# 110
  • Мнения: 137
rosicaal, това са само едни виждания - нито има доказарелства за тях, нито "лечението" на НК - клетките увеличава успеваемостта на инвитрото. В повечето държави и клиники въобще не се интересуват от тях, а имат успеваемост 50-60%, за разлика от БГ - 20-30%.

Много си права Peace Тук в Англия те питат защо си пуснала това ненужно изследване newsm78 Дори ми споменаха ,че резултата от това не въопще верен...

А нещо посъветваха ли те в Германия,нещо ново което тук в БГ не знаем??
Успя ли там да сбъднеш мечтата си?

# 111
  • Мнения: 746
rosicaal, това са само едни виждания - нито има доказарелства за тях, нито "лечението" на НК - клетките увеличава успеваемостта на инвитрото. В повечето държави и клиники въобще не се интересуват от тях, а имат успеваемост 50-60%, за разлика от БГ - 20-30%.

Много си права Peace Тук в Англия те питат защо си пуснала това ненужно изследване newsm78 Дори ми споменаха ,че резултата от това не въопще верен...


А нещо посъветваха ли те в Германия,нещо ново което тук в БГ не знаем??
Успя ли там да сбъднеш мечтата си?

Опита ми беше в Лондон ,не в Германия.Посъветваха ме като събера пари за нов опит
 пак на ринга  Laughing.../клиниката беше частна/ В кръга на шегата ,не се получи имплантация ,при мен всичко е ОК ,при него -ОК...но няма положителен тест ...Казаха ,че при следващт опит ще променят някой неща ,но аз нямах повече възможност за тази клиника.

# 112
  • Мнения: 6 730
В коя клиника в Лондон е бил опитът ти ако не е  тайна? Аз в понеделник бях в клиниката на д-р Горги и нищо по-различно от това, което ми казаха в Бг не научих. Също имат негативно отношение за този тип изследвания.

# 113
  • София
  • Мнения: 1 326
Момичета, и тук да питам: нещо да сте чували от вашите лекари за теорията /която на всичкото отгоре била доказана/ - че някакъв ензим SGK 1, който ако не бил в нормални стойности, оплесквал пейзажа  #Crazy
  Ето къде го прочетох
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4217311

Вижда ми се малко като теориите за анти-телата и НК-клетките, дето уж много пречели, ама не съвсем  newsm78

# 114
  • Варна
  • Мнения: 25 291
rosicaal, това са само едни виждания - нито има доказарелства за тях, нито "лечението" на НК - клетките увеличава успеваемостта на инвитрото.
Много си права Peace Тук в Англия те питат защо си пуснала това ненужно изследване newsm78 Дори ми споменаха ,че резултата от това не въобще верен...
Точно това е мнението и на д-р Александров от АГ Варна - че в БГ просто няма потенциал и възможност тези изследвания да се правят достоверно и реално от тях няма никакъв смисъл. Аз му вярвам, че е така, още повече и в чужбинските клиники явно са на същото мнение.

# 115
  • Мнения: 746
В коя клиника в Лондон е бил опитът ти ако не е  тайна? Аз в понеделник бях в клиниката на д-р Горги и нищо по-различно от това, което ми казаха в Бг не научих. Също имат негативно отношение за този тип изследвания.

London womens clinic..Аз лично съм много доволна от клиниката и от това което направиха за мен ,моето мнение за това ,че не се получи е може би ,че нямах късмет...Незнам ,може и да греша ,но при всичко което беше перфектно ,фоликули,ембиони,материал,оплождане...просто незнам ... newsm78  ....



rosicaal, това са само едни виждания - нито има доказарелства за тях, нито "лечението" на НК - клетките увеличава успеваемостта на инвитрото.
Много си права Peace Тук в Англия те питат защо си пуснала това ненужно изследване newsm78 Дори ми споменаха ,че резултата от това не въобще верен...
Точно това е мнението и на д-р Александров от АГ Варна - че в БГ просто няма потенциал и възможност тези изследвания да се правят достоверно и реално от тях няма никакъв смисъл. Аз му вярвам, че е така, още повече и в чужбинските клиники явно са на същото мнение.

Аз съм ходила в няколко книники в Лондон и в Германия и с всички доктори с който съм разговаряла са на това мнение...така ,че няма как да се съмнявам .Докато в БГ това изследване е доста скъпичко и са си го насадили в главите ,че е много важно,но дали резултата е достоверен ..кой го е грижа Twisted Evil

Слънце ще се радвам да се чуем  Heart Eyes

# 116
  • Мнения: 822
mimaa, ако имаш финансова възможност дръж се за London womens clinic, там  от дълго време работи доц. Матей Андонов от АГ Варна, най-добрия български ембриолог, направил много за инвитрото у нас, предшественика и учителя на д-р Александров.

# 117
  • Мнения: 746
mimaa, ако имаш финансова възможност дръж се за London womens clinic, там  от дълго време работи доц. Матей Андонов от АГ Варна, най-добрия български ембриолог, направил много за инвитрото у нас, предшественика и учителя на д-р Александров.

Точно заради това отидохме в тази клиника ,но ...не се получи.Аз за това казах ,че съм доволна ,но..нещата не се получиха.А  да правя следващ опит там-категорично НЕ... просто финансово неможем да издържим на цените им.. Peace

# 118
  • Мнения: 1 544
Извинете ме,може би се включвам неадекватно,сред вас има доста по-добре запознати...
Имам чувството,че в КИРМ изследванията за НК-клетки се пускат за добър ден.
В МД-София отидох за операция за Ендометриоза,но все пак показах изследванията от КИРМ.
Въпреки,че лекарите са малко като майсторите и плюят предишния,софийските не доумяваха защо са ми пускали ТАТ,МАТ,ТСХ и НК-клетки,след като е ясно,че ще се оперирам и ще има продължително лечение,след което показанията може да са се изменили.
Първо се пускал единият от хормоните и ако има отклонения при него,едва тогава останалите и въобще защо са ми ги назначили?!?!
Не знам доколко са прави,с имунологията не съм се сблъсквала досега.
Но още с влизането в КИРмМвсеки път ми се набиваше в ушите-"инсеминация",НК-клетки,хормони...
Имам две предходни спонтанни бременности,за съжаление завършили с неуспех.Но все пак са спонтанни.
Обяснението за ненастъпване на бременност в последната година и половина,е ендометриоза.

# 119
  • Мнения: 822
Извинете ме,може би се включвам неадекватно,сред вас има доста по-добре запознати...
Имам чувството,че в КИРМ изследванията за НК-клетки се пускат за добър ден.

И не само там, а в повечето клиники, но все пак това е едно доходно перо в счетоводството, какво значение има трябва или не трабва, достоверни ли е или не, важното е да влизат пари.....

# 120
  • Мнения: 359
Да се включа и аз.  Понеже се заговори за НК.  Стойностите на тези НК се променя според моментното състояние на имунитета за всеки ден. Никой незнае дали имунитета му днес е добре или зле. Разбира се ако има много завишени стойност ,трябва да се търси някакво възпалително заболяване в организма . Ако нещата са толкова зле и СРП също трябва да е завишен. Обаче това е като да търсиш карфица в купа сено,защото организмът ни всеки ден се сблъсква с каквили не бактерии и вируси . Които при много тежко заболяване може да доведе до автоимунно заболяване. Което обаче има ясно изразени признаци за разпознаване. Които лекар веднага може да разпознае.

Та това въобще не е причина или предпоставка за намаляне факторите за инплантация.
Иследвала съм си НК в различни периоди . Нашите ендокринолози приемат че над 11% НК са извън норма. Моите бяха 17%  естествено бе ми предписано лечение ,което аз не изпълних . След 3 месеца реших да повторя иследването -ИЗНЕНАДА НК бяха 11% е как стана така без лечение. Няколко месеца след това отново повторих това иследване .Отново изненада НК бяха пак 17% . Освен това съм и с хашимото .Обаче ТАТ ми е завишен а МАТ ми е изцяло в норма ,както и всички хормони на щитовидната жлеза.

Не е възможно да се иследват всички антитела в организма и не всички са враг N1 за имплантиране. 
Аз също съм с няколко опита един път не се инплантира друг път се инплантира . Явно магията на инплантацията никой не е владее . Това е на молекулярно ниво когато ембриото се вгнездява в лигавицата и затова може би няма как някой да каже защо веднъж става а друг път не. Изключвам доказаните случей при които си има конкретен хормунален дисбаланс водещ до липса на инплантация. Но НК не са причина за това освен ако стойностите не са космически .

# 121
  • Мнения: 583
Записвам се да следя.

# 122
  • Поморие
  • Мнения: 186
Ако все още не сте го чели:http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=4580

# 123
  • Мнения: 137
Аз имах идеална лигавица,май с дебелина 14 ако не се лъжа,перфектни ембриони,матка без никакви дефекти,но имплантация нямаше.Сега чакам да излязат имунологичните изследвания,може и да няма полза от тях,но пуста надежда...
Ако знаете някакво искедване,процедура,ако ще от природната медицина,каквото и да е,
моля ,споделе те!

# 124
  • София
  • Мнения: 1 326

За жалост, всички тези фактори, методи и технологии са ми до болка познати - пациент съм на клиниката на доцента, но и там лекарите не могат да дадат категоричен отговор на въпроса "В кои случаи е сигурно, че ще има имплантация?" или "Защо не е имало такава?"...

Абе, мъглива работа е това, казвам ви... newsm78 Crossing Arms

# 125
  • София
  • Мнения: 3 860
rosicaal 14мм не е ли малко много,  нека и другите момичета да кажат  Rolling Eyes ти в коя клиника беше?  Бърти на теб назнапавали ли са ти тест на 5 ден след ЕТ   и ако да какво ти е било ЧХГ-то, аз много се чудя дали е имало нещо при нас защото и при двата опита на 10-ти ден имах ЧХГ 3 и сега мисля да си искам тест на 5-ти ден след ЕТ  Rolling Eyes

# 126
  • София
  • Мнения: 1 326
Lailah, при първите ми три опита - да, назначаваха ги. Още при първия ми опит ЧХГ  на 5-ти ден беше към 5 и нещо /но това, според мен, се е дължало по-скоро на "недоизхвърлен" Прегнил - 10000 единици се чистят за 10 дни.../. На 10-ти ден съответно беше 3 и нещо... При втория ми опит също док. много се радваше на хормоните ми от 5-ти ден, ама на 10-ти хич не беше доволна - 0 и нещо... И при следващите 3 опита не са ме карали да правя тестове на 5-ти ден, а и доколкото разбирам, вече са "минали от мода" в нашата клиника... За мен специално нямаха никакъв смисъл...

# 127
  • Мнения: 1 053
Здравейте,и аз да се включа с моето мнение,според мен 14мм.лигавица е презряла,и аз това не го знаех,но като правих първото ИКСИ,и моята беше около 13-14 Тимева не ми изписа естрофен,но в последствие разбрай ,че е била доста презряла,на кой да се вярва незнам,и какво значи презряла и това незнам,но факт,не ртябва да е нито тънка нито дебела олколо 10-12мм...)А винаги съм има рпоблем с дебелината бавно нараства и все беше тънка ,но за опита както винаги за капак стана дебела...)))) newsm78

# 128
  • София
  • Мнения: 1 326
Лулу, и аз съм имала опит, при който лигавицата ми беше 13 мм, ама док каза, че била супер newsm78. Да, сигурна съм, че много ме похвали!...Имала съм и с по 11-12 мм, но пак - нищо...
Мен по принцип всички доктори ме хвалят за лигавицата /даже и в Мемориал й се възторгнаха/, което засега не ме изпълва с кой знае каква гордост Mr. Green.

Ама поне едно нещо като хората да имам  Joy

# 129
  • Мнения: 1 186
историята познава какви ли не случаи.  Peace  при първото ми инвитро на една жена се чудеха дали да има трансфер предвид тънка лигавица от 6 мм след лечение с виагра. тя настоя и вече дундурка 2 годишен младеж без да е имала каквито и да било проблеми. явно моята на моменти е била презряла, въпреки уверенията, че е перфектна  Outta Joint

# 130
  • Мнения: 6 730
Как се разбира дебелината на лигавицата? Аз никога не съм знаела каква е моята, никой не ми е казвал  newsm78

# 131
  • Варна
  • Мнения: 25 291
На ехографа се измерва. Аз пък за пръв път чувам, че 13 мм не е добре Confused Моята на последната ФМ, когато се виждаше че ову предстои беше точно толкова, лекарят каза, че е ок.

# 132
  • Мнения: 137
rosicaal 14мм не е ли малко много,  нека и другите момичета да кажат  Rolling Eyes ти в коя клиника беше?  Бърти на теб назнапавали ли са ти тест на 5 ден след ЕТ   и ако да какво ти е било ЧХГ-то, аз много се чудя дали е имало нещо при нас защото и при двата опита на 10-ти ден имах ЧХГ 3 и сега мисля да си искам тест на 5-ти ден след ЕТ  Rolling Eyes

УЗИ:на 21 ден от цикъла
Матка-AVF
APD-39mm
Маточна лигавица-7 мм. S1тип

Явно съм се объркала,помня само че лекарката каза че е повече от колкото трябва,
при което запитах това добре ли е или не,тя каза че е много добре:))

# 133
  • Мнения: 483
При първото ми ИКСИ лигавицата беше 14 и нещо и имах тест 775, но бременноста приключи в началото на 5г.с. - 10 дни след + тест.
При второто ИКСИ лигавицата беше 12,5 и теста беше 5,75 - отрицателен, нямаше бременност.

# 134
  • Мнения: 1 800
Принципно 8-14мм се счита за добра дебелина на лигавицата, под 6мм е проблемна, над 15 намалява шанса за успешна бременност.

# 135
  • Мнения: 37
Включвам се и аз в темата.При мен след 2 опита (един на ЕЦ и един по дълъг протокол) везната клони към проблем и имплантацията.

# 136
  • Мнения: 9
Здравейте и от мен! Имах 1 неуспешен ИКСИ, 1 неуспешен ЗЕТ, все с хубави бластоцисти.цветна снимка, биопсия, имунологични и генетични - все ок. Сега последното,което док ще прави е хистероскопия, тъй като има вероятност за скрит проблем или просто кофти късмет. Четох, че проблема с имплантацията е едни от най-прикритите и трудни за решаване. ще следя темата с интерес. Успех на всички. Wink

# 137
  • Мнения: 3 404
Ще се запиша и тук,след първо неуспешно инвитро.Интересно ми е как се разбира,че въобще е имало имплантация???От стойността на ЧХГ-то ли.?Ами,ако не е пускан кръвен?

# 138
  • Мнения: 1 800
Да, от ЧХТ-то. Е, как не е пускан кръвен?

# 139
  • Мнения: 3 404
Питам понеже,ако нямаше пуснат кръвен няма как да се разбере,а аз си го пуснах по мое желание на 11 ден и отчете 2,92.Вълнуваме и ме поправете,ако не е така,ако стойностите са 0,няма и не е имало имплантация,а ако все пак има някаква стойност каквато и да е тя означава,че все пак е имало,но е спряло развитието на ембриона.

# 140
  • Мнения: 28
Питам понеже,ако нямаше пуснат кръвен няма как да се разбере,а аз си го пуснах по мое желание на 11 ден и отчете 2,92.Вълнуваме и ме поправете,ако не е така,ако стойностите са 0,няма и не е имало имплантация,а ако все пак има някаква стойност каквато и да е тя означава,че все пак е имало,но е спряло развитието на ембриона.
По тази стойност не може да се съди дали е имало или е нямало имплантация. Не е задължително (особено след стимулация) нивото на бета ЧХГ да е абсолютна нула при липса на бременност. На единадесети ден стойност 2,92 е по-скоро остатъчна стойност от хормоналното лечение. Не случайно стойност на ЧХГ от 0 до 5 се счита за отрицателна.
Успех следващия път.  Peace

# 141
  • Мнения: 3 404
Питам понеже,ако нямаше пуснат кръвен няма как да се разбере,а аз си го пуснах по мое желание на 11 ден и отчете 2,92.Вълнуваме и ме поправете,ако не е така,ако стойностите са 0,няма и не е имало имплантация,а ако все пак има някаква стойност каквато и да е тя означава,че все пак е имало,но е спряло развитието на ембриона.
По тази стойност не може да се съди дали е имало или е нямало имплантация. Не е задължително (особено след стимулация) нивото на бета ЧХГ да е абсолютна нула при липса на бременност. На единадесети ден стойност 2,92 е по-скоро остатъчна стойност от хормоналното лечение. Не случайно стойност на ЧХГ от 0 до 5 се счита за отрицателна.
Успех следващия път.  Peace
        Благодаря за отговора,доста въпроси си задавам сега и искам да се поориентирам.

# 142
  • Мнения: 178
Аз четох че начина по който се прави трансфера също е от голямо значение за успеха при имплантиране и вярвам че е така,защото при двата ми опита в Щерев трансфера ми го правиха без ехограф,и двата неуспешни.В Истанбул през цялото време ехографа беше върху корема ми,дори загасиха осветлението за да се види по добре къде се поставят ембриончетата,преди трансфера професора доста време правеше нещо като проучване на пътя до матката.Четох също че върха на катетъра при трансфера не трябва да докосва стените на матката защото може маточна лигавица да остане по него и после когата се изстрелват ембритата парчето лигавица да остане на ембр.и да го увреди.Затова си задавам въпроса в БГ какво е направил док.като не вижда нищо.

# 143
  • Варна
  • Мнения: 801
При моя първи опит трансфера беше точно както го описваш при изгасени лампи двама доктори единия с ултразвук другия поставяше ембриончетата нямаше усложнения и въпреки това нямахме успех

# 144
  • Мнения: 1 053
Според мен пък,най важното е ембриолога как ще се справи,и самото качество на яйцеклетката,и след това самият трансфер разбира се,ако няма коий знае какви отклонение в изследвания и т.н.Добре таймиране на овулацията,работата на ембриолога-качество на яйцеклетките и трансфера..)))

# 145
  • Мнения: 3 404
Да,и при мен беше така небеше загасено осветлението,но бяха 3-ма човека.Док,ембриоложката и жената,която задържаше апарата в/у корема ми за да гледа доки.Отрицателен тест  Cry

# 146
  • Мнения: 3 404
LLULLU,ти изброи всичко мила,но и късмета и съдбата имат значение за успеха.

# 147
  • Мнения: 1 800
На мен още по време на стимулацията ми правиха "фалшив" трансфер, с пълен мехур, екограф на корема и с катетър мериха къде точно трябва да е поставен ембриона. В деня на трансфера, имаше лекар, ембриолог и две сестри, които се грижиха за екографа и мен, без светлини само приятна музика Simple Smile.  Веднага след трансфера на екографа ми показаха поставените бластоцидите. Ние сме с много лек фактор, всичко беше отлично, качествени бластоциди, имаше имплантация, но бремеността приключи в 6г.с. Според лекарката ми от самото начало самият ембрион макар и да се е развивал добре е бил обречен и нищо не може да се направи в такъв случай. 

# 148
  • Мнения: 28
Аз имам два неуспешни ин-витро опита при д-р Владимиров. Той изобщо не използва ехограф при трансфер... Първият ми трансфер беше болезнен, което, чела съм, също е показател, че нещо не е наред...като допълним, че бях и със зверска стимулация и, ембриончетата (5 на брой) бяха забавили развитие ... Втория път бях приятно изненадана защото изобщо не боля (а аз се бях наплашила от първия път, когато болката беше доста силна!!), но пък (вече писах за това в друга тема), след перфектни изследвания, перфектен отговор на стимулация и чудесно развитие до 3 ден, на петия ден от 17 ембриона само три бяха едвам-едвам стигнали до стадий ранен бластоцист. И все пак стигнах до биохимична.... Нашият случай е малко по-особен, в смисъл, че поради сериозни проблеми при съпруга ми, сме с донор... А при мен няма никакви проблеми... Което би трябвало да означава, че не би трябвало да е чак толкова голям проблем забременяването с ин-витро... Нооооооо.... Ето, че навъртяхме две неуспешни ... Сега, то вярно, Божа работа, ама ...аз понякога си мисля, че има нещо гнило в медицината.... Sad

# 149
  • Мнения: 82
Побутвам темата защото много ме интересува тази имплантация.Коментарът на лекаря ми след поредния неуспех е ,че имам два показателя при биопсията които са с отклонения и пречат на имплантацията.Препоръчаха ми РВМС но и то не помогна.Мисля си ,може ли жена на 62 години да е с по добри показатели за имплантиране от мен ,аз съм на 42.Имам въпрос към момичета които правят опити в чужбина,там правят ли биопсии и изобщо говори ли се за такъв проблем или всичко си е до качество на ембриона.

# 150
  • Поморие
  • Мнения: 186
Според мен примера,който даваш с 62-годишната жена доказва,че по-важно за имплантацията е качеството на ембриона,тъй като в случая той е бил донорски и вероятно с отлично качество.Едва ли матката на възрастна жена,която е в менопауза има по-добри имплантационни показатели.
Що се отнася до чуждите клиники ,от известно време с интерес следя темата за ин витро в Истанбул и от прочетеното оставам с убеждението,че не взимат под внимание имунологията и изобщо не практикуват биопсии и др. методи за повишаване на имплантационните показатели.Това,което споделят момичетата от темата като основен фактор за техния успех е прецизна стимулация и много добрата работа на ембриолозите,т. е. извода е,че всичко е в ръцете на гинеколозите и ембриолозите и техния професионализъм,а не както тук се опитват да ни убеждават,че причините за неуспеха са в някакви имплантационни показатели,нк-клетки и прочие измишльотини.

# 151
  • Мнения: 263
Сега, то вярно, Божа работа, ама ...аз понякога си мисля, че има нещо гнило в медицината.... Sad

И аз понякога така си мисля  newsm78

# 152
  • Мнения: 1 186
Мерилин  Peace много добър и точен пост.  Hug  подкрепям.  Peace Peace Peace

Последна редакция: чт, 15 дек 2011, 20:32 от *нова_жена*

# 153
  • Мнения: 1 661
Според мен примера,който даваш с 62-годишната жена доказва,че по-важно за имплантацията е качеството на ембриона,тъй като в случая той е бил донорски и вероятно с отлично качество.Едва ли матката на възрастна жена,която е в менопауза има по-добри имплантационни показатели.
Що се отнася до чуждите клиники ,от известно време с интерес следя темата за ин витро в Истанбул и от прочетеното оставам с убеждението,че не взимат под внимание имунологията и изобщо не практикуват биопсии и др. методи за повишаване на имплантационните показатели.Това,което споделят момичетата от темата като основен фактор за техния успех е прецизна стимулация и много добрата работа на ембриолозите,т. е. извода е,че всичко е в ръцете на гинеколозите и ембриолозите и техния професионализъм,а не както тук се опитват да ни убеждават,че причините за неуспеха са в някакви имплантационни показатели,нк-клетки и прочие измишльотини.
Много добре казано. newsm10

# 154
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
мерилин,много добре си го написала.И за жалост си много права! Sad

# 155
  • Мнения: 1 146
Да, има логика в написаното. На вас обаче някой давал ли ви е оценка на ембрионите? На мен ми казаха, че имали обаче никой не ми даде (пък и аз не настоявах, ако не е хубава, ще се обезкуража съвсем). Казаха само на думи - хубави са и толкова, да съм била спокойна.

# 156
  • Мнения: 82
Благодаря  мерилин,и аз съм на това мнение.Решила съм следващият опит да е на ЕЦ с надежда да постигнем по добро качество на ембриона.

# 157
  • Мнения: 4 651
Да, има логика в написаното. На вас обаче някой давал ли ви е оценка на ембрионите? На мен ми казаха, че имали обаче никой не ми даде (пък и аз не настоявах, ако не е хубава, ще се обезкуража съвсем). Казаха само на думи - хубави са и толкова, да съм била спокойна.
Опитах се да питам аз за оценка, но отговорът беше усмивка. Хубави били и толкова, а единият почнал да се излюпва (по картинките ако сте гледали след 5-ден, обвивката почва да се разпуква, хетчинг се казва мисля). За останалите казаха, че на 5-ти ден показвали признаци на некроза.

# 158
  • Мнения: 1 146
F(х), това, което пишеш за излюпването е много хубаво, това показва, че всичко му е супер наред. А колко ти върнаха при опита?

# 159
  • Мнения: 4 651
F(х), това, което пишеш за излюпването е много хубаво, това показва, че всичко му е супер наред. А колко ти върнаха при опита?

Тези две, които оцеляха. Едно се имплантира. За сега, след хиляди перипетии  Praynig си расте.
Иначе бройките спрямо резултата бяха катастрофални. 30я, 26 узрели, 9 се оплодиха, до края останаха 7, 5 ги обявиха за неперспективни както писах. Аз СПКЯ, което и без тая безумна бройка си значи висока вероятност за кофти яйцеклетки, мъжът ми с 3% морфология по Крюгер.

# 160
  • Мнения: 1 146
F(х), моите резултати бяха много сходни. Уж нямаха предположеня за СПКЯ, но тръгнаха 27 фоликула, което показва, че може би имам, отделно и умерен мъжки фактор.
Обаче като потърсих - повечето изследвания показват, че стимулацията влияе зле на имплантацията. Това може би е обяснението защо може да забременее 62 годишна.

# 161
  • Мнения: 4 651
Ами имай едно на ум, СПКЯ не е само кисти по яйчниците. Иначе толкова много яйцеклетки може и при млада възраст да станат.
Че стимулацията влияе на имплантацията - да, но според мен ако не е като хората.
Иначе всички с донорски яйцеклетки щяха да забременяват от раз или поне да дават по- висок % успеваемост.
Иначе. Много я.= висок естрадиол. Отделно, колкото повече я. = толкова повече некачествени. В някои клиники спират, когато естрадиола мине 5000 или поне рязко свалят дозите. Има теории, че високия естрадиол бил токсичен за ембрионите. Отделно е рискът от остър хиперстимулационен синдром, който хич не е шега работа и може да провали всичко.

# 162
  • Мнения: 146
Имам 3 опита с дон.яйцеклетки ,неуспешни с прегнил 5000 е/ци .Така ,4е имплантирането според мен не зависи само от късмета ,а и от това как ембриолога и лекаря ще си свършат работата . Жена на 62 г да забременее ,то си е едно голямо лекарско рамо .А не да сме фабрика за пари на някой от наще светила .Може сега да ме изхвърлите от тук ,но това е моето мнение .Пожелавам на вси4ки с идването на светли празници по-една малка звезди4ка да стопли сърцата ни  Hug

# 163
  • Мнения: 3 404
Така като разровихте за тази жена на 62 год. някой знае ли какво се случва около нея,май имаше проблем с едното бебче.

# 164
  • Мнения: 1 053
Само да вмъкна,че  ZVEZDA е права за късмета...)))Малко и късметче се иска,наистина убедих се в това.В Турция имунология наистина не признават,като занесох моите изследваня,хормони,лапароскопий се хванаха за главата,и ми казаха ,,абе момиче ти си дала пари за 2-3 опита инвитро,,Те това е,там разчитат да извадят малко яйцеклткимно да са много добри и след това работата на ембриолога е от най голямо значение,биопсий не съществуват.Практикуват слаба стимулация,само при единични случаи по силна ,но не максимума..))И още нещо в повечето клиники извън Б-Я,не се взимат противозачатачни преди процедура,защото се блокират яйчниците и после със стимулацията се стресират отведъж така ми обясниха в Турция..)))Освен ако няма някаква предпоставка за приемане на противозачатъчни или лечение за кисти или задържан фуликул,иначе са против,ячниците реагирали по добре на стимулация без противозачатъчни.Абе различни лекари ,различни подходи,но ЕМБРИОЛОГА е най важен в цялата работа и късмета..)))

# 165
  • Мнения: 4 651
Така като разровихте за тази жена на 62 год. някой знае ли какво се случва около нея,май имаше проблем с едното бебче.
Едното почина в болницата. Другото си го гледа. Трябва е на повече от година.

За подходите не знам. Понякога ми се струва, че прекалено много ровим и разсъждаваме без да има на каква база, повечето от нас не са лекари, биолози и пр. Все пак и никой не ни е обещавал 100% гаранция. Средната успеваемост на един опит се води 30%, имаше и някаква статистика колко е успеваемостта от 2-ри опит и т.н. Колкото и да е, не е 100%. Обаче как да се примириш и как да не ровиш? И се въртим в омагьосан кръг.

sali69, не разбрах кой за какво да те изхвърля. Клиниките по репродуктивна медицина са един добър бизнес, казвала съм го и друг път. Много пациенти, печалбата е гарантирана независимо от успеха и качеството на извършената услуга. От друга страна "знаменосецът" на всяка клиника е по един лекар, коийто е свръхнатоварен и кога има време да си чуе мислите и да разсъждава върху нечий проблем аз не знам. Но конвейрът си върви.

А пък за лекарското рамо - може да ти даде предимство да ти обърнат по- специално внимание, но не вярвам,  че е гаранция за успех в случая.

# 166
  • Мнения: 146
Знам Фикс4е 4е не е гаранция за успех ,но някой път една добре свършена работа на ембриолога и лекаря е от зна4ение .Моми4ето, което дарява я-ки за нас ни даде 10 като 7 се оплодиха и уж до трансфера бяха супер ,а аз се радвах , 4е мога да замразя да ама не на самия трансфер ве4е бяха само 2 и когато попитах за останалите ми смънкаха, 4е загинали , е може и да е така , незнам .Така третият ни  опит излезе 11 хил. и никак не е лесно да 4акаш за донор .Не ме е яд за парите а за това ,4е някой лекари само ни губят времето с това претупване .Нооо аз имам време да 4акам нищо ,4е съм на 43г  Laughing

# 167
  • Мнения: 18
здравейте момичета.
намерих интересна информация в един руски форум.
на всички на които им предстои инсеминация или инвитро препоръчват барокамера.
правят процедури по време на стимулацията-10 процедури и след трансфера още 2-3.
в барокамерата се диша кислород под повишено налягане и това спомага да се кръвоснабдява по-добре лигавицата на матката.
препоръчват я на всички преди трансвер, а също при преносване на плода да се намали токсичното действие върху бебето.
потърсих тази информация преднамерено, защото работя като мед.сестра в мед. център с барокамери и често влизам с пациентите.
решихме да правим инсе. и не знаех дали ми пречи или не. правих роцедури преди инсето и при прегледа док се учуди,че лигавицата ми е отлична.
правих 2 пр. и след инсето. сега чакам резултат на 26. ще ви пиша за резултата
п.п. не го написах, за да правя реклама на барокамерата, а за да помогна на някого ако мога.

# 168
  • Мнения: 4 651
vese76lina,
виждала съм бременни в напреднала бременност да дишат кислород с маска. Не знам обаче при какви проблеми.
За по- доброто кръвоснабдяване на лигавицата след пункцията в някои клиники изписват фраксипарин или клексан.

# 169
  • Мнения: 18
под повишено налягане т.е. в барокамера се усвоява по- голям процент кислород ,отколкото при обикновенно атмосверно налягане

# 170
  • Мнения: 822
ООООО, за барокамера в БГ не се надявайте, това е просто "научна фантастика" да се вредите- там са от по по най най най ......

# 171
  • София
  • Мнения: 16 211
А кислородни бутилки с маска? Хич не се гордея с факта, но в нощта след кюртажа летях със самолет и ми прилоша (на мен никога не ми става лошо при полет или изобщо при пътуване...обаче ми биха т.нар. антирезус ваксина, че аз съм от ши..ната нулева отрицателна кръвна група...и в комбинация с недоспиване от предните дни и т.н....с две думи, яко се изложих...) та стюардесите ми сложиха кислородна маска. И ми олекна, даже успях да заспя...Предполагам, че такива малки бутилки с кислород имат не само в самолетите, но и във всички болници...

# 172
  • Мнения: 4 651
ООООО, за барокамера в БГ не се надявайте, това е просто "научна фантастика" да се вредите- там са от по по най най най ......

То за дореждането едно на ръка, ами сигурно не е и много евтино. А всички знаем, че ЗК такива неща не плаща.

Това, което съм виждала аз е едно нещо с течност се включва на ток и бълбука, а пациента стои с маска и диша.

# 173
  • София
  • Мнения: 16 211
Цитат
нещо с течност се включва на ток и бълбука, а пациента стои с маска и диша
Това е инхалатор, аз имам такова заради астмата на малкия ми син...Не е същото...Аз говоря за едни малки кислородни бутилки (приличат на размер на пожарогасители за автомобили).

Цитат
А всички знаем, че ЗК такива неща не плаща.

Ехааа, ама на вас ЗК нещо ви поема? #Crazy Аз за всичко си плащам, едно изследване или лечение не ми е поела (миомектомии, хистероскопии и т.н.), това при положение че съм здравно-осигурена и наливам пари в ЗК на макс...

# 174
  • Мнения: 4 651
Нищо подобно. Добре, че GP-то ми е човек, та единственото по ЗК, което имам пуснато са няколко контролни кръвни картини и биохимия. По ЗК/ ФАР нито бях с репродуктивни проблеми, нито имах хиперстимулация, нито после имаше опасност от спонтанен аборт.

# 175
  • Мнения: 18
барокамери има в софия 1 едноместна , а във варна са две. във военна болница е допотопна/правих процедури преди няколко години/ ,а другата е в "св. марина"- тя е многоместна/8 места/и е с американско оборудване. достъпна е за всеки. цената на един сеанс е 50 лева.

# 176
  • София
  • Мнения: 3 860
На мен кислородна маска ми слагат след почти всяка операция 8 или 9 тази година, като след тези с интубация получавам нещо като задух и ми е лошо та ми пускат кислород ама не бих казала че ми помага особено  newsm78 на едната операция ми биха нещо и от него се пооправих  Rolling Eyes ама надрусана тиква кат не помни, сестрите се оплакват всеки път на мъжо, че много буйствам  Rolling Eyes

# 177
  • Мнения: 9
Здравейте, какво ви е мнението за т.н."лепило" преди трансфер. Може ли да окаже съществено влияние върху успеваемостта или не. Интересно ми е на колко от вас са прилагали този метод? Rolling Eyes

# 178
  • София
  • Мнения: 232
На мен ми слагаха т.нар. "лепило" 2-3 дни преди трансфера и при върнати 3 ембриончета (едното отлино) - няма резултат. При някои има резултата, но не е панацея

# 179
  • София
  • Мнения: 3 860
То това лепило само в Малинов съм чела че го слагат  Rolling Eyes Аз лично все си мисля че колкото по-малко се ръчка в матката толкова по-добре и шанса за успех е по-голям  Rolling Eyes

# 180
  • Мнения: 4 651
Какво представлява това лепило  newsm78

# 181
  • Мнения: 7 488
То това лепило само в Малинов съм чела че го слагат  Rolling Eyes Аз лично все си мисля че колкото по-малко се ръчка в матката толкова по-добре и шанса за успех е по-голям  Rolling Eyes

И аз стигнах до този извод след като направих 5 биопсии, лекарства и промивки между тях.
Просто при мен тази формула не действа, но има момичета при които действа.

Какво представлява това лепило  newsm78

Това е среда, слага се за да се подобри имплантацията, но и това не ми помогна.
3 прекрасни ембриона и ЧХГ 0.00.
Май всичко си е до късмета.

Пожелавам успех на всички през новата година и по-малко сълзи, само от радост Grinning

# 182
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
На мен ми 3-те ми стимулирани опита ми слагаха лепило, никаква имплантация. При единствения ми опит на естествен цикъл без лепило, имплантация имаше, но бременността се оказа биохимична.
Важното е, обаче че лепилото не ми се отразява добре или поне никак не влияе.

# 183
  • Мнения: 137
Здравейте момичета,чета ви всеки ден,но просто няма какво да добавя...
Лепило слагат почти всички клиники,просто на нас никой не ни казва докато не попитаме.
При първото ин витро всичко беше ОК,но ЧХГ-О.1
Направих си изследвания за нк-клетки и съпътстващите изследвания покрай тях,всичко беше наред.
На 20.12.11 ми беше трансфера на замразени 2 ембриончета,утре съм на тест,наревах се като четох историите тук,не че нямам сили,нямам средства и време за още опити,на 41г съм...
Тази вечер навярно няма мога да заспя,и много ми се реве(баси!)
Пожелавам на всички момичета да се получи! Hug

# 184
  • София
  • Мнения: 650
rosicaal   Praynig Praynig Praynig Praynig

# 185
  • Мнения: 137

благодаря миличка,хубаво е като знаеш че някой те подкрепя,цунки от мен:***

# 186
# 187
  • Мнения: 263
rosicaal, успех, да се похвалиш положителен резултат!  Praynig

# 188
  • София
  • Мнения: 36 070
rosicaal li

и от мен   fingerscrossed  и чакаме новини Simple Smile
 

# 189
  • Мнения: 137
резултата ми е 1.68mIU/ml
при референтни стойности 0 - 1 (при небременни)
обадих се на лекарката ми,каза да повторя теста на 5-ти,и да продължа с хапчетата.
Но това са нищожни резултати,предния път няха 0.1
Ако някой може ми каже дали е имал такъв резултат и е имал успех??
Благодаря ви за подкрепата момичета,страхотни сте!

# 190
  • Мнения: 80
     Да кажа и аз мнение от моя опит. Като повечето считам че божията воля, късметът, психиката(подсъзнанието) играят голяма роля.Допуснах някои грешки повече от незнание.Първите 10 дни ми бяха предписани хормони в по-ниска доза от млада лекарка та се наложи четейки форумите да звъня за корекция. Пак тогава не знаех че трябва да лежа след поставяне на утрогестан и той изтичаше.Бях напрегната, майка ми имаше лек здравословен проблем.Отгоре на всичко в София беше след тропически дъжд ( ранна есен) и обувките ми леко пропуснаха и намокриха краката ми.Квартирата бе без парно при 8 градуса, на сутринта 4 градуса. При други обстоятелства бих настинала. Не знам как ще прозвучи отстрани, но усетих че съм под нечия закрила! Атеистка съм. Тестът ми бе прилично положителен! Пропуснах да отбележа че съм смело над 40г. – утежняващо успеваемостта обстоятелство.
    Не така стои въпроса обаче със задържането и износването. Там освен късмет е нужно здравословен начин на живот, дисциплина и естествено съпътващите заболявания да не са в остра фаза.
За съжаление моя първи опит приключи в 11 седмица след трансфера.
Лекарите съветват нормален начин на живот, което за мен е активно движение. Но обичайни движения като изкачване на стълби, навеждане, изправяне, клякане ми причиняваха дискомфорт, да не кажа болка. Доколко това се отразява неблагоприятно?
Много е писано за пътуване през първите седмици . Ние по-отдалеч изминаваме 500 км. за прегледи и обратно. Общо 1000 км на ден. Добавям и пътя от автогарата до клиниката което не е малко. Доколко това е противопоказно ? Все пак нашите пътища са осеяни с дупки и павета. От прочетенето и споделеното оставам със впечатление, че освен друсането и най-вече застоя на кръвообрашението са неблагоприятни.Нека някой по-компетентен да сподели мнение.

# 191
  • Мнения: 4 651
Не мисля, че пътуването има някаква решаваща роля за имплантацията. Ембрионът няма да изпадне, да се повреди или нещо от сорта. Гледала съм изследвания кое се счита, че повишава успеваемостта- отбелязано беше, че лежане след трансфер 30 мин - да, пълна почивка и лежане след - недоказано.

Конкретно,ние три- четири часа след трансфера си бяхме хванали пътя за дома. Возих се легнала отзад и не ми беше много хубаво на моменти да ми се друсат 10 сантиметровите  яйчници, но толкова. Може би чисто физически е добре да се пренощува, но аз исках час по- скоро да съм си у дома.

За лежане след това в къщи, лежах 3-4 дена. Вътрешно се бунтувах срещу тази идея, но всички ми казваха, че трябва и не посмях.

# 192
  • Мнения: 80
 И аз мисля че пътуването не се отразява на имплантацията. Трансферът ми бе в 15.30 и на другия ден в 8.00 часа напуснах студената квартира и хванах буса за далеч.

Разсъжденията ми за пътуването бе за ранните седмици при успешна имплантация - за първия триместър.От прочетенето забелязах че през първия и последния триместър не е желателно. Но днешният начин на живот стана на колела . Къде е границата , както и уместно ли е
"по-гъвкави" движения в ежедневието  да се избягват.
 

# 193
  • Мнения: 796
То когато говорим само за имплантация става въпрос за първите дни. Не мисля, че има значение. Е сега не говоря за някакви физически натоварвания, а за почти нормално ежедневие. След първия ми трансфер лежах няколко часа в болницата, после няколко дни вкъщи и то в пълен покой. Нищо не стана. При втория  трансфер имах спешна работа и едва ли не тичах до офиса, после по задачки. Не съм се задържала почти вкъщи и имаше имплантация Peace

По въпроса с лепилото - почти във всички клиники го слагат, но не ни го казват. Аз разбрах, че са го използвали, чак след втория трансфер и то защото попитах Peace

# 194
  • Мнения: 531
В общия случай факторите са:
1. липса на тубарен проблем (вкл. чист трансфер)
2. потенциално добри ембриони
3. хормонално синхронизиран цикъл
4. поддържаща терапия
И не на последно място Божията воля!

Постеления режим е по-скоро емоционален акт и финално съдействие от наша страна.

Кураж момичета!

# 195
  • Мнения: 80
Благодаря за поясненията!
За имплантацията разбрахме и сме на сходни мнения.

Но момичета опитах се да разширя малко темата - и за задържане и износване че и това е майсторлък май.

В този смисъл въпросите ми за пътуване и активно движение се отнасят за първите 3 месеца, за ранна бременност.

Който е минал този рисков период и има наблюдения нека ни ограмоти неуспелите.

# 196
  • София
  • Мнения: 3 860
Ами повечето писали в тази тема не са успели да стигнат до положителен тест та... трудно ще я разширим  Rolling Eyes

# 197
  • Мнения: 796
swetlina, май няма точна формула за това и е строго индивидуално Peace

Не знам какво имаш предвид под пътуване  Rolling Eyes Ако караш по 300 км. на ден със сигурност не е препоръчително - това те изморява, натоварва и може да доведе до стресови ситуации. Множеството дупки и неравности в пътя пък могат да доведат до контракции в матката. Май е по-добре колкото по-малко, толкова по-добре Wink

Казвали са ми, че залежаването не е хубаво и се препоръчват разходки и лека гимнастика Simple Smile Това разбира се, ако си е нормална бременност. При рисковата вече е важно мнението на лекаря Simple Smile

# 198
  • Мнения: 4 651
Съгласна съм с loca, че е индивидуално, без да се изпада в крайности.
Все се сещам за народната поговорка, че здрава круша, вятър не я брули.

А и задържането наистина е друга тема. Докторите говорят, че до 12 седмица при неуспех проблемът е в ембриона, ако изключим тежки заболявания на майката. След това вече може да се говори за задържане, защото ако има проблеми те са при майката, основно проблеми с матката (аномалии, миоми), проблеми с маточната шийка, предлежанието на плода и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт