Фактори за успешна имплантация

  • 118 225
  • 198
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 1 326
rosicaal , както Лулу ти е писала, това са имунологочин изследвания - с тях и без тях, все тая. Разбира се, няма лошо човек да ги направи, но те НЕ са фактор за успешен опит.
Без да съм специалист, като гледам последните пет показателя от твоя списък, схващам, че става дума зат.нар. Антифосфолипидни антитела /АФА/. Аз, например, ги притежавам в изобилие - откриха ми ги още ПРЕДИ да започна с АРТ-процидурите. Обясниха ми, че те пречели на спонтанното забременяване, та затова пристъпихме към инсеминациа. Но тая теория за анти-телата явно е доста спорна -в много чуждестранните клиники изобщо не им обръщат внимание...
Ама аз бая години изгубих, вярвайки, че там е проблемът... пък той въобще НЕ бил там  #Crazy

Аз, да не казвам голяма дума, но май открих моят проблем къде е - в неправилната стимулация. Ще се опитам да го реша /извън БГ/ и дано даде Господ да успея...

# 106
  • Мнения: 137
rosicaal , както Лулу ти е писала, това са имунологочин изследвания - с тях и без тях, все тая. Разбира се, няма лошо човек да ги направи, но те НЕ са фактор за успешен опит.
Без да съм специалист, като гледам последните пет показателя от твоя списък, схващам, че става дума зат.нар. Антифосфолипидни антитела /АФА/. Аз, например, ги притежавам в изобилие - откриха ми ги още ПРЕДИ да започна с АРТ-процидурите. Обясниха ми, че те пречели на спонтанното забременяване, та затова пристъпихме към инсеминациа. Но тая теория за анти-телата явно е доста спорна -в много чуждестранните клиники изобщо не им обръщат внимание...
Ама аз бая години изгубих, вярвайки, че там е проблемът... пък той въобще НЕ бил там  #Crazy

Аз, да не казвам голяма дума, но май открих моят проблем къде е - в неправилната стимулация. Ще се опитам да го реша /извън БГ/ и дано даде Господ да успея...
Дано намериш решение за проблема си,искрено ти го пожелавам:))




А при теб какъв е проблема?
и какво ще рече неправилна стимулация,доколкото следя из клиниките лекарствата за стимулация са едни и същи,а при моята си имаше мн.добър резултат.с един яйчник съм и имах 17 фоликула,от тях 16 яйцеклетки,и 4 морули,които ми сложиха и два замразени ембриона.
Е защо тогава доктора каза че това с антителата е лечимо??..Само да кажа,ч аз си поисках сама тези изследвания,да не остане някой с впечатление че клиниката е искала ми вземе паричките...,всъщност ми ги взе една лаборатория...

# 107
  • София
  • Мнения: 1 326
rosicaal , както Лулу ти е писала, това са имунологочин изследвания - с тях и без тях, все тая. Разбира се, няма лошо човек да ги направи, но те НЕ са фактор за успешен опит.
Без да съм специалист, като гледам последните пет показателя от твоя списък, схващам, че става дума зат.нар. Антифосфолипидни антитела /АФА/. Аз, например, ги притежавам в изобилие - откриха ми ги още ПРЕДИ да започна с АРТ-процидурите. Обясниха ми, че те пречели на спонтанното забременяване, та затова пристъпихме към инсеминациа. Но тая теория за анти-телата явно е доста спорна -в много чуждестранните клиники изобщо не им обръщат внимание...
Ама аз бая години изгубих, вярвайки, че там е проблемът... пък той въобще НЕ бил там  #Crazy

Аз, да не казвам голяма дума, но май открих моят проблем къде е - в неправилната стимулация. Ще се опитам да го реша /извън БГ/ и дано даде Господ да успея...
Дано намериш решение за проблема си,искрено ти го пожелавам:))




А при теб какъв е проблема?
и какво ще рече неправилна стимулация,доколкото следя из клиниките лекарствата за стимулация са едни и същи,а при моята си имаше мн.добър резултат.с един яйчник съм и имах 17 фоликула,от тях 16 яйцеклетки,и 4 морули,които ми сложиха и два замразени ембриона.
Е защо тогава доктора каза че това с антителата е лечимо??..Само да кажа,ч аз си поисках сама тези изследвания,да не остане някой с впечатление че клиниката е искала ми вземе паричките...,всъщност ми ги взе една лаборатория...


Така, е - като цяло медикаментите са едни и същи, но ДОЗИТЕ  и комбинацията са от решаващо значение. Мен в БГ, образно казано, ме отписаха - казаха ми, че от яйцеклетките ми нищо не става и ми препоръчаха донорски. В чужда клиника, обаче, бая повдигнаха вежди, когато заговорихме за дозите, които са ми давани. Там с много лошо око се гледа на резултати, при които се вядат МНОГО яйцеклетки, а като дойде време за трансфер, няма и три читави.  А за един медикамент даже ми обясниха, че въобще не е подходящ за стимулация /става дума за Фемара/. Та това, общо-взето, е моят проблем... Така че, съветът ми е: ако имаш повече от два неуспешни опита, сменяй доктора или клиниката. Най-лесно е да се каже "имаш проблем с имплантацията", защото това е доста абстрактно. Все едно да кажеш за някоя жена "Има проблем с мъжете" - е, какво точно значи това... Wink Wink Wink
Желая ти БЪРЗО да намериш правилното решение и да сбъднеш мечтата си  Hug Hug Hug

# 108
  • Мнения: 746
rosicaal, това са само едни виждания - нито има доказарелства за тях, нито "лечението" на НК - клетките увеличава успеваемостта на инвитрото. В повечето държави и клиники въобще не се интересуват от тях, а имат успеваемост 50-60%, за разлика от БГ - 20-30%.

Много си права Peace Тук в Англия те питат защо си пуснала това ненужно изследване newsm78 Дори ми споменаха ,че резултата от това не въопще верен...

# 109
  • Мнения: 137
burty,имах приятелка със подобен проблем,по време на стимулацията едва й изкараха 2 що годни яйцеклетки,все кухи яйца,но за късмет забременя и сега си има мн.сладко момченце!
А й беше първи опит,имаше една програма от здр.каса,при която се поемаше половината разходи,та тя си купуваше инжекциите сама,тия от най скъпите,тогава беше 600лв инжекцията,и на прегледите все няма фуликули,все недорасли,нечитави,та с последните пари си купи последната инжекция и каза ако става да става,нямам повече пари.
Е късмет бе,получи се!
Дай боже всекиму ,защото мисля че си е и до късмет,или има някакво съвпадение,дали със естествения биологичен цикъл(в смисъл ако той съвпадне със стимулацията),знам ли вече какво да мисля,защото има жени с 4 неуспешни опита,5-я успешен!..Абе не се намери лекар да открие причините,тия хора не им ли се става нобелови лауреати???
И да побързат,щото на мен и burty не ни се чакаааааааа!!!!!!!!!!!!!!

# 110
  • Мнения: 137
rosicaal, това са само едни виждания - нито има доказарелства за тях, нито "лечението" на НК - клетките увеличава успеваемостта на инвитрото. В повечето държави и клиники въобще не се интересуват от тях, а имат успеваемост 50-60%, за разлика от БГ - 20-30%.

Много си права Peace Тук в Англия те питат защо си пуснала това ненужно изследване newsm78 Дори ми споменаха ,че резултата от това не въопще верен...

А нещо посъветваха ли те в Германия,нещо ново което тук в БГ не знаем??
Успя ли там да сбъднеш мечтата си?

# 111
  • Мнения: 746
rosicaal, това са само едни виждания - нито има доказарелства за тях, нито "лечението" на НК - клетките увеличава успеваемостта на инвитрото. В повечето държави и клиники въобще не се интересуват от тях, а имат успеваемост 50-60%, за разлика от БГ - 20-30%.

Много си права Peace Тук в Англия те питат защо си пуснала това ненужно изследване newsm78 Дори ми споменаха ,че резултата от това не въопще верен...


А нещо посъветваха ли те в Германия,нещо ново което тук в БГ не знаем??
Успя ли там да сбъднеш мечтата си?

Опита ми беше в Лондон ,не в Германия.Посъветваха ме като събера пари за нов опит
 пак на ринга  Laughing.../клиниката беше частна/ В кръга на шегата ,не се получи имплантация ,при мен всичко е ОК ,при него -ОК...но няма положителен тест ...Казаха ,че при следващт опит ще променят някой неща ,но аз нямах повече възможност за тази клиника.

# 112
  • Мнения: 6 730
В коя клиника в Лондон е бил опитът ти ако не е  тайна? Аз в понеделник бях в клиниката на д-р Горги и нищо по-различно от това, което ми казаха в Бг не научих. Също имат негативно отношение за този тип изследвания.

# 113
  • София
  • Мнения: 1 326
Момичета, и тук да питам: нещо да сте чували от вашите лекари за теорията /която на всичкото отгоре била доказана/ - че някакъв ензим SGK 1, който ако не бил в нормални стойности, оплесквал пейзажа  #Crazy
  Ето къде го прочетох
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4217311

Вижда ми се малко като теориите за анти-телата и НК-клетките, дето уж много пречели, ама не съвсем  newsm78

# 114
  • Варна
  • Мнения: 25 312
rosicaal, това са само едни виждания - нито има доказарелства за тях, нито "лечението" на НК - клетките увеличава успеваемостта на инвитрото.
Много си права Peace Тук в Англия те питат защо си пуснала това ненужно изследване newsm78 Дори ми споменаха ,че резултата от това не въобще верен...
Точно това е мнението и на д-р Александров от АГ Варна - че в БГ просто няма потенциал и възможност тези изследвания да се правят достоверно и реално от тях няма никакъв смисъл. Аз му вярвам, че е така, още повече и в чужбинските клиники явно са на същото мнение.

# 115
  • Мнения: 746
В коя клиника в Лондон е бил опитът ти ако не е  тайна? Аз в понеделник бях в клиниката на д-р Горги и нищо по-различно от това, което ми казаха в Бг не научих. Също имат негативно отношение за този тип изследвания.

London womens clinic..Аз лично съм много доволна от клиниката и от това което направиха за мен ,моето мнение за това ,че не се получи е може би ,че нямах късмет...Незнам ,може и да греша ,но при всичко което беше перфектно ,фоликули,ембиони,материал,оплождане...просто незнам ... newsm78  ....



rosicaal, това са само едни виждания - нито има доказарелства за тях, нито "лечението" на НК - клетките увеличава успеваемостта на инвитрото.
Много си права Peace Тук в Англия те питат защо си пуснала това ненужно изследване newsm78 Дори ми споменаха ,че резултата от това не въобще верен...
Точно това е мнението и на д-р Александров от АГ Варна - че в БГ просто няма потенциал и възможност тези изследвания да се правят достоверно и реално от тях няма никакъв смисъл. Аз му вярвам, че е така, още повече и в чужбинските клиники явно са на същото мнение.

Аз съм ходила в няколко книники в Лондон и в Германия и с всички доктори с който съм разговаряла са на това мнение...така ,че няма как да се съмнявам .Докато в БГ това изследване е доста скъпичко и са си го насадили в главите ,че е много важно,но дали резултата е достоверен ..кой го е грижа Twisted Evil

Слънце ще се радвам да се чуем  Heart Eyes

# 116
  • Мнения: 822
mimaa, ако имаш финансова възможност дръж се за London womens clinic, там  от дълго време работи доц. Матей Андонов от АГ Варна, най-добрия български ембриолог, направил много за инвитрото у нас, предшественика и учителя на д-р Александров.

# 117
  • Мнения: 746
mimaa, ако имаш финансова възможност дръж се за London womens clinic, там  от дълго време работи доц. Матей Андонов от АГ Варна, най-добрия български ембриолог, направил много за инвитрото у нас, предшественика и учителя на д-р Александров.

Точно заради това отидохме в тази клиника ,но ...не се получи.Аз за това казах ,че съм доволна ,но..нещата не се получиха.А  да правя следващ опит там-категорично НЕ... просто финансово неможем да издържим на цените им.. Peace

# 118
  • Мнения: 1 545
Извинете ме,може би се включвам неадекватно,сред вас има доста по-добре запознати...
Имам чувството,че в КИРМ изследванията за НК-клетки се пускат за добър ден.
В МД-София отидох за операция за Ендометриоза,но все пак показах изследванията от КИРМ.
Въпреки,че лекарите са малко като майсторите и плюят предишния,софийските не доумяваха защо са ми пускали ТАТ,МАТ,ТСХ и НК-клетки,след като е ясно,че ще се оперирам и ще има продължително лечение,след което показанията може да са се изменили.
Първо се пускал единият от хормоните и ако има отклонения при него,едва тогава останалите и въобще защо са ми ги назначили?!?!
Не знам доколко са прави,с имунологията не съм се сблъсквала досега.
Но още с влизането в КИРмМвсеки път ми се набиваше в ушите-"инсеминация",НК-клетки,хормони...
Имам две предходни спонтанни бременности,за съжаление завършили с неуспех.Но все пак са спонтанни.
Обяснението за ненастъпване на бременност в последната година и половина,е ендометриоза.

# 119
  • Мнения: 822
Извинете ме,може би се включвам неадекватно,сред вас има доста по-добре запознати...
Имам чувството,че в КИРМ изследванията за НК-клетки се пускат за добър ден.

И не само там, а в повечето клиники, но все пак това е едно доходно перо в счетоводството, какво значение има трябва или не трабва, достоверни ли е или не, важното е да влизат пари.....

Общи условия

Активация на акаунт