Фактори за успешна имплантация

  • 118 227
  • 198
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 636
И аз съм чела назад из старите теми за подобна несъвместимост - имунологична. Хубаво е да се споделя опита.

# 91
  • Мнения: 1 053
 burty,мерси за отговора мила ,да разбрах аз съм ги изследвала,2 пъти,но сега в Турция казах че ги имам изследвано ,но професора каза ,че не му трябват..)))явно там не ги тачат тези изследвания..)))) Hug

# 92
  • Мнения: 137
rosicaal ,какво е това изследване ако може да споделиш повече,, анти телата(нк-а клетки),,това антиспермални тела ли се  newsm78,НК-клетки..)))

 


Лулу, НК- клетките са част от имунната система, а когато са завишени, това е един вид свърх-имунитет. По принцип функцията им е да пазят организма от рак или други такива противни болести -  идентифицират клетката-вредител, свързват се с нея и я разрушават. От там идва и името им - Natural кillers /природни убийци/. Но понякога могат да се "объркат" и да нападнат и НЕвредни клетки, като например тези на ембриона. Величината им е променлива - понякога излизат над референтните стойности и причината за това може да е дори някой гаден грип или просто срив в имунната система при стрес или друг тип изпитание за организма. Аз имах завишени НК-клетки, но дали в резултат на двете вливания, или просто от само себе си, ги вкарах в норма. И после спрях да ги следя. В "Мемориал" изобщо не обръщат внимание на този показател, а и тук вече минава от мода следеното им /това ми каза док. преди последния ми опит, когато питах да правим ли пак вливания/.
 EmbarassedМоже би не го обясних много научно и правилно, но поне аз това разбрах, когато търсех обяснението за своя случай...

Доктора ми го обясни много просто,а именно,даде ми пример че когато на човек се присъди орган,организма улавя чуждите клетки и ги унищожава,да това на тези пациенти се дават лекарства за подтискане на имунната система.
По тая логика,организма може да приема ембриона като чуждо тяло,защото 50% са мой клетки,50% на мъж ми.
Всъщност аз дори се надявам това да е причината ,защото това е лечимо,а колко незнайни фактори има които и лекарите не знаят,Четох дори че лекаря който открие причините за неуспешна имплантация на ембрионите ще спечели нобелова награда.
И да,за единия показател изледванията стават за 15 дни но за другите стават за 40,дори лаборантката която ми взе 8 шишички кръв каза че понякога връщали изследванията защото кръвта била малко...това е което мога да споделя с вас.
Дано сме си полезни една на друга,защото аз сама прочетох за тия изследвания и се консултирах с лекарката и тогава тя ми ги назначи,като каза че всъщност тези изследвания се предлагали след няколко неуспешни имплантации защото изследването е скъпо,но на мен не ми се иска още един изхабен опит и после разочарованието...вие знаете как е...искам и аз да съм майка....о,как го искам....

# 93
  • Мнения: 137
burty,мерси за отговора мила ,да разбрах аз съм ги изследвала,2 пъти,но сега в Турция казах че ги имам изследвано ,но професора каза ,че не му трябват..)))явно там не ги тачат тези изследвания..)))) Hug

Ако мога да кажа нещо и аз..имунологичното изследване е ако имаш спонтанни аборти,и наистина се прави само в Турция,но нк клетките са за имплантирането на ембриона.

# 94
  • Мнения: 822
rosicaal, това са само едни виждания - нито има доказарелства за тях, нито "лечението" на НК - клетките увеличава успеваемостта на инвитрото. В повечето държави и клиники въобще не се интересуват от тях, а имат успеваемост 50-60%, за разлика от БГ - 20-30%.

# 95
  • Мнения: 137
rosicaal, това са само едни виждания - нито има доказарелства за тях, нито "лечението" на НК - клетките увеличава успеваемостта на инвитрото. В повечето държави и клиники въобще не се интересуват от тях, а имат успеваемост 50-60%, за разлика от БГ - 20-30%.

ddnchv,какво друго мога да направя,хващам се за всичко като удавник за сламка....а и лекаря ми каза че е лечимо ако на това се дължи проблема де...

# 96
  • Мнения: 822
rosicaal, това са само едни виждания - нито има доказарелства за тях, нито "лечението" на НК - клетките увеличава успеваемостта на инвитрото. В повечето държави и клиники въобще не се интересуват от тях, а имат успеваемост 50-60%, за разлика от БГ - 20-30%.

ddnchv,какво друго мога да направя,хващам се за всичко като удавник за сламка....а и лекаря ми каза че е лечимо ако на това се дължи проблема де...
да четеш повече, да се интересуваш повече, да питаш повече и ако се налага да смениш доктора си. тия нк - клетки са само машина за пари, а те ще ти трябват много.....
а и клетките на имунната система се активират от белтъците и метаболитите на агента - бактерия, вирус или каквото и да е там, но не от ДНК-то или РНК-то му, следователно няма връзка с Е-те имат човешки белтъци.

# 97
  • Мнения: 137
да,четох разбира се,много,това е един от малкото фактори които пречат на имплантацията,длъжна съм да го пробвам ...знае ли човек,може да се окаже че това е моя проблем...

# 98
  • Мнения: 822
не не е там аз забременах инвитро на 38 год. с 23 % НК -кл., без да провеждам никакво лечение, че и износи и родих на термин. Търси друдаде.

# 99
  • София
  • Мнения: 3 860
rosicaal можеш ли да бъдеш по-точна какво са ти изследвали. За НК клетки само не се чака толкова и не мисля че и толкова кръв се взема. Относно това дали имат значение, аз също съм на мнение че нямат, има доста инфо във нета (колко е вярно не се знае), но дефакто това което аз съм разбрала е следно - някои лекари са решили че НК клетките пречат, защото в матката има НК клетки подобни на тези в кръвта, но последните изследвания сочат че тези в матката макар и с подобна структура имат друга функция. Идеята на тези изследвания е да се измери нивото на НК клетките в кръвта и да се повлия на тях, а тези в матката които са взъшност от значение за една бременност и износване не се повлияват от тези вливания. Дефакто излиза че единтвеното което евентуално можеш да си докараш е да си разбуташ имуния статус за нищо, поне аз така рабирам нещата, може и да не съм права но е факт че вече малко лекари препоръчват вливания.
Десдемона тези изследвания са за автоимунни заболявания, нямат общо с забременяването показват наличието мисля за Лупус  и синдром на Сьогрен ама мойте си бяха отрицателни та не съм се задълбавала  Crazy

# 100
  • Мнения: 137
rosicaal можеш ли да бъдеш по-точна какво са ти изследвали. За НК клетки само не се чака толкова и не мисля че и толкова кръв се взема. Относно това дали имат значение, аз също съм на мнение че нямат, има доста инфо във нета (колко е вярно не се знае), но дефакто това което аз съм разбрала е следно - някои лекари са решили че НК клетките пречат, защото в матката има НК клетки подобни на тези в кръвта, но последните изследвания сочат че тези в матката макар и с подобна структура имат друга функция. Идеята на тези изследвания е да се измери нивото на НК клетките в кръвта и да се повлия на тях, а тези в матката които са взъшност от значение за една бременност и износване не се повлияват от тези вливания. Дефакто излиза че единтвеното което евентуално можеш да си докараш е да си разбуташ имуния статус за нищо, поне аз така рабирам нещата, може и да не съм права но е факт че вече малко лекари препоръчват вливания.
Десдемона тези изследвания са за автоимунни заболявания, нямат общо с забременяването показват наличието мисля за Лупус  и синдром на Сьогрен ама мойте си бяха отрицателни та не съм се задълбавала  Crazy

Ще мога да ти кажа точно като излязат изследванията,защото бележката със изследванията остана в лабораторията,но наистина ми взеха около 7-8 шишички кръв,разбира се за 8 показателя,който сега не мога да кажа,не помня мед.термини а и ако бях ги срещала някъде щях да си спомня,и да,изследванията стават за 40 дни едните и 15 дни другите,но бяха на една бележка.
След няколко дни трябва да са вече готови тези за 15 дни,ще ги напиша какви са.

# 101
  • Мнения: 137
не не е там аз забременах инвитро на 38 год. с 23 % НК -кл., без да провеждам никакво лечение, че и износи и родих на термин. Търси друдаде.

С инвитро ли забременя?

# 102
  • Мнения: 137
ето какво ще ми се изследва,ако някой знае нещо нека ме светне.

Антикардиолипин IgG**   
НЕГОТОВ

Антикардиолипин IgM**   
НЕГОТОВ

Анти-бета 2 гликопротеини IgG,IgM,IgA**   
НЕГОТОВ

Общи Т-лимфоцити+Субпопулация на NK клетки**   
НЕГОТОВ

Профил   Виж по-долу
Общи Т-лимфоцити**   
НЕГОТОВ

Субпопулация на NK-клетки**   
НЕГОТОВ

Генетични фактори,свързани с тромбофилия-5**   
НЕГОТОВ

Анти-фосфатидилсерин IgM**   
НЕГОТОВ

Анти-фосфатидилсерин IgG**   
НЕГОТОВ

Анти-фосфатидилинозитол IgM**   
НЕГОТОВ

Анти-фосфатидилинозитол IgG**   
НЕГОТОВ

Анти-фосфатидиланексин IgM**   
НЕГОТОВ

Анти-фосфатидиланексин IgG**   
НЕГОТОВ

  Фонд/Клиника 1   КИРМ - ПЛЕВЕН 11/10/11

# 103
  • Мнения: 1 053
rosicaal,това са пакет имунологични и генетични,от генетичните не са всички,аз съм ги изследвала всички тези..))))сума ти пари дадох,аз също смятам ,че НК-клетките са тъмна индия и не са показател за неуспех,по скоро причините са други..)))лично мнение..)))Дано всичко ти е в норма ,успокой се и дано откриете проблема при теб..))) Praynig

# 104
  • Мнения: 137
rosicaal,това са пакет имунологични и генетични,от генетичните не са всички,аз съм ги изследвала всички тези..))))сума ти пари дадох,аз също смятам ,че НК-клетките са тъмна индия и не са показател за неуспех,по скоро причините са други..)))лично мнение..)))Дано всичко ти е в норма ,успокой се и дано откриете проблема при теб..))) Praynig

Какви може да са другите причини,кажи ми ако знаеш моля те.
Аз просто поисках да знам причините за липса на имплантация и докторката ми написа тези...
Аз и се доверявам,нали не знам повече от нея...
Благодаря ти за подкрепата:)))

Общи условия

Активация на акаунт