Фактори за успешна имплантация

  • 118 365
  • 198
  •   1
Отговори
# 150
  • Поморие
  • Мнения: 186
Според мен примера,който даваш с 62-годишната жена доказва,че по-важно за имплантацията е качеството на ембриона,тъй като в случая той е бил донорски и вероятно с отлично качество.Едва ли матката на възрастна жена,която е в менопауза има по-добри имплантационни показатели.
Що се отнася до чуждите клиники ,от известно време с интерес следя темата за ин витро в Истанбул и от прочетеното оставам с убеждението,че не взимат под внимание имунологията и изобщо не практикуват биопсии и др. методи за повишаване на имплантационните показатели.Това,което споделят момичетата от темата като основен фактор за техния успех е прецизна стимулация и много добрата работа на ембриолозите,т. е. извода е,че всичко е в ръцете на гинеколозите и ембриолозите и техния професионализъм,а не както тук се опитват да ни убеждават,че причините за неуспеха са в някакви имплантационни показатели,нк-клетки и прочие измишльотини.

# 151
  • Мнения: 263
Сега, то вярно, Божа работа, ама ...аз понякога си мисля, че има нещо гнило в медицината.... Sad

И аз понякога така си мисля  newsm78

# 152
  • Мнения: 1 186
Мерилин  Peace много добър и точен пост.  Hug  подкрепям.  Peace Peace Peace

Последна редакция: чт, 15 дек 2011, 20:32 от *нова_жена*

# 153
  • Мнения: 1 661
Според мен примера,който даваш с 62-годишната жена доказва,че по-важно за имплантацията е качеството на ембриона,тъй като в случая той е бил донорски и вероятно с отлично качество.Едва ли матката на възрастна жена,която е в менопауза има по-добри имплантационни показатели.
Що се отнася до чуждите клиники ,от известно време с интерес следя темата за ин витро в Истанбул и от прочетеното оставам с убеждението,че не взимат под внимание имунологията и изобщо не практикуват биопсии и др. методи за повишаване на имплантационните показатели.Това,което споделят момичетата от темата като основен фактор за техния успех е прецизна стимулация и много добрата работа на ембриолозите,т. е. извода е,че всичко е в ръцете на гинеколозите и ембриолозите и техния професионализъм,а не както тук се опитват да ни убеждават,че причините за неуспеха са в някакви имплантационни показатели,нк-клетки и прочие измишльотини.
Много добре казано. newsm10

# 154
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
мерилин,много добре си го написала.И за жалост си много права! Sad

# 155
  • Мнения: 1 146
Да, има логика в написаното. На вас обаче някой давал ли ви е оценка на ембрионите? На мен ми казаха, че имали обаче никой не ми даде (пък и аз не настоявах, ако не е хубава, ще се обезкуража съвсем). Казаха само на думи - хубави са и толкова, да съм била спокойна.

# 156
  • Мнения: 82
Благодаря  мерилин,и аз съм на това мнение.Решила съм следващият опит да е на ЕЦ с надежда да постигнем по добро качество на ембриона.

# 157
  • Мнения: 4 651
Да, има логика в написаното. На вас обаче някой давал ли ви е оценка на ембрионите? На мен ми казаха, че имали обаче никой не ми даде (пък и аз не настоявах, ако не е хубава, ще се обезкуража съвсем). Казаха само на думи - хубави са и толкова, да съм била спокойна.
Опитах се да питам аз за оценка, но отговорът беше усмивка. Хубави били и толкова, а единият почнал да се излюпва (по картинките ако сте гледали след 5-ден, обвивката почва да се разпуква, хетчинг се казва мисля). За останалите казаха, че на 5-ти ден показвали признаци на некроза.

# 158
  • Мнения: 1 146
F(х), това, което пишеш за излюпването е много хубаво, това показва, че всичко му е супер наред. А колко ти върнаха при опита?

# 159
  • Мнения: 4 651
F(х), това, което пишеш за излюпването е много хубаво, това показва, че всичко му е супер наред. А колко ти върнаха при опита?

Тези две, които оцеляха. Едно се имплантира. За сега, след хиляди перипетии  Praynig си расте.
Иначе бройките спрямо резултата бяха катастрофални. 30я, 26 узрели, 9 се оплодиха, до края останаха 7, 5 ги обявиха за неперспективни както писах. Аз СПКЯ, което и без тая безумна бройка си значи висока вероятност за кофти яйцеклетки, мъжът ми с 3% морфология по Крюгер.

# 160
  • Мнения: 1 146
F(х), моите резултати бяха много сходни. Уж нямаха предположеня за СПКЯ, но тръгнаха 27 фоликула, което показва, че може би имам, отделно и умерен мъжки фактор.
Обаче като потърсих - повечето изследвания показват, че стимулацията влияе зле на имплантацията. Това може би е обяснението защо може да забременее 62 годишна.

# 161
  • Мнения: 4 651
Ами имай едно на ум, СПКЯ не е само кисти по яйчниците. Иначе толкова много яйцеклетки може и при млада възраст да станат.
Че стимулацията влияе на имплантацията - да, но според мен ако не е като хората.
Иначе всички с донорски яйцеклетки щяха да забременяват от раз или поне да дават по- висок % успеваемост.
Иначе. Много я.= висок естрадиол. Отделно, колкото повече я. = толкова повече некачествени. В някои клиники спират, когато естрадиола мине 5000 или поне рязко свалят дозите. Има теории, че високия естрадиол бил токсичен за ембрионите. Отделно е рискът от остър хиперстимулационен синдром, който хич не е шега работа и може да провали всичко.

# 162
  • Мнения: 146
Имам 3 опита с дон.яйцеклетки ,неуспешни с прегнил 5000 е/ци .Така ,4е имплантирането според мен не зависи само от късмета ,а и от това как ембриолога и лекаря ще си свършат работата . Жена на 62 г да забременее ,то си е едно голямо лекарско рамо .А не да сме фабрика за пари на някой от наще светила .Може сега да ме изхвърлите от тук ,но това е моето мнение .Пожелавам на вси4ки с идването на светли празници по-една малка звезди4ка да стопли сърцата ни  Hug

# 163
  • Мнения: 3 404
Така като разровихте за тази жена на 62 год. някой знае ли какво се случва около нея,май имаше проблем с едното бебче.

# 164
  • Мнения: 1 053
Само да вмъкна,че  ZVEZDA е права за късмета...)))Малко и късметче се иска,наистина убедих се в това.В Турция имунология наистина не признават,като занесох моите изследваня,хормони,лапароскопий се хванаха за главата,и ми казаха ,,абе момиче ти си дала пари за 2-3 опита инвитро,,Те това е,там разчитат да извадят малко яйцеклткимно да са много добри и след това работата на ембриолога е от най голямо значение,биопсий не съществуват.Практикуват слаба стимулация,само при единични случаи по силна ,но не максимума..))И още нещо в повечето клиники извън Б-Я,не се взимат противозачатачни преди процедура,защото се блокират яйчниците и после със стимулацията се стресират отведъж така ми обясниха в Турция..)))Освен ако няма някаква предпоставка за приемане на противозачатъчни или лечение за кисти или задържан фуликул,иначе са против,ячниците реагирали по добре на стимулация без противозачатъчни.Абе различни лекари ,различни подходи,но ЕМБРИОЛОГА е най важен в цялата работа и късмета..)))

Общи условия

Активация на акаунт