Дългото чакане след трансфер-Тема 84

  • 45 918
  • 716
  •   1
Отговори
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Добре дошли,момичета!На всяка от нас пожелавам успех и късмет!

Какво се случва след трансфер на трети ден?
Ден след ЕТ — Развитие на ембриона

Ден 1: Ембрионът продължава да расте и да се развива,
преминавайки от 6-8 клетъчен ембрион в стадий морула.

Ден 2: Клетките на морулата продължават да се делят, развивайки се до бластоцист.

Ден 3: Обвивката на бластоциста започва да се пука.

Ден 4:  Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и
започва да се закача към маточната стена.

Ден 5: Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.

Ден 6: Имплантацията продължава.

Ден 7: Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие
ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.

Ден 8: hCG започва да навлиза в кръвта.

Ден 9:  Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 10: Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 11: Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност




Какво се случва след трансфер на пети ден?[/size]
Ден след ЕТ — Развитие на ембриона

Ден 1: Обвивката на бластоциста започва да се пука.

Ден 2: Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и
започва да се закача към маточната стена.

Ден 3: Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.

Ден 4: Имплантацията продължава.

Ден 5: Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие
ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.

Ден 6: hCG започва да навлиза в кръвта.

Ден 7:  Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 8: Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 9: Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност


Линк към предната тема  https://m.bg-mamma.com/?topic=1222780

# 1
  • София
  • Мнения: 27
Успех на всички! Най вече с търпението! И като се замисля- физическите интервенции са може би по поносими, от психическото натоварване след тях!! Може би, това са Божиите изпитания, не да тренираш волята си, отказвайки се един ден от шоколад! Всички сме герои! Искрено стискам палци на всички!
Аз понеже вече ще гръмна- днес / ден 6 от трансфер/ пак ще пусна едно ЧХГ... пък... дано малко поне се е удвоило!🤗

# 2
  • Мнения: 1 192
Браво за новата тема, Ели. Благодаря.

И аз съм на мнение, че статистиките са непълни. Във всяка една пише, че нещо си е все още неясно и са необходими допълнителни изследвания. В тази сфера още хиляди неща са неясни, за да твърдим с категоричност. Знаем какво се случва с ембрионите в лабораторна среда, но не знаем какво става с тях в матката. Ще кажете “ми какво, делят се”, да но реални наблюдения няма. Така че в случая монетата има само една страна, което е непълно. В Америка до колкото знам процедират спрямо преценката на лекаря и ембриолога, дали на 3-ти или 5-ти ден. При неуспехи трябва да се пробват всякакви варианти.

# 3
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Аз досега никога не съм имала свеж трансфер или пък на 3-дневни.Имам 4 трансфера,все на 5-дневни.При два имаше бременност,но не стигнах дори до 3 месец,при два резултатът бе 0.Утрешният ми трансфер пак е на 5-дневен ембрион,с направен ПИД, замразен цели 2 пъти и дори излюпен с лазер преди повторното замразяване.При мен всички оплодени яйцеклетки достигат до ден 5.

# 4
  • Мнения: 867
Ели белая ти успех от сърце. ❤
Дано бъде твоето ембрионче това.
Ще чакам да се похвалиш.

Аз се записвам в тази тема и желая да е много бебеносна, лятна и слънчева 🥳

На 26 години съм. И ми предстои първо инвитро. Тубарен фактор.
На 12.07 ще ми е блок инжекцията. По дълъг протокол. АМХ 5. С установена лека поликистоза.

Имам въпрос някой бил ли е със стара инфекция от токоплазма/ токоплазмоза( дано вярно го изписвам)

IgG ми е 62 едвници.
IgM е отрицателен
Имам коте, ваксинирано, обезпаразитено и седящо само в къщи.
Някой ако е бил на същият хал?
Какво казва Док за това.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 202
Елислава yoanna789 желая ви много успех и нека юли е вашият месец, както и на всички други момичета, на които им предстои процедура - пожелаваме ви едни малки рибки през март 2021 Simple Smile

# 6
  • Мнения: 9
Момичета днес ЧХГ ми е 1478,не смея да се зарадвам все още .След обяд съм на преглед, да видим какво ще каже доктора. Дано има повече положителни тестове-желая ви го от сърце.

# 7
  • Мнения: 1 221
Елислава, дано ти е на късмет темата, която създаде.
Включвам се и аз: тридневни, петдневни, седемдневни каквито и да са, пожелавам ви успешно забременяване и износване на всички.

И говорейки за изпитанията, ще ви споделя какво ми каза моята докторката. Каза, че България е единствената(или една от малкото) страни, които дават болничен след трансфер и пункция. В другите държави се цели жените да не променят начина си на живот, за да не мислят за това, за да не ги изведат от зоната на комфорта. По тази логика не са ми казали никога да не пия кафе или да не ям шоколад след трансфер. Както каза лекарката ми, ние сами се ограничаваме. каза така: "Аз ще те питам ще ходиш ли на море, за да сметнем да не се покрие с деня за трансфер, ти ще ми отговориш, че няма да ходиш, защото ще правиш трансфер. Защо? Аз спряла ли съм те, даже те пращам на море, но ти сама ще се спреш".

# 8
  • Мнения: 6 284
Йоана, Токсоплазмозата доколкото знам е опасна само при първоначално заразяване. Ти си имаш изградени антитела и според мен не е проблем че имаш и коте.
Все пак като му почистваш тоалетната слагай ръкавици.

Милена, страхотно ЧХГ. Стискам палци всичко да е наред до финала.

Успех и на чакащите момичета.

# 9
  • Мнения: 990
Благодаря за новата тема, Ели,успех на трансфера и да ни зарадваш с хубаво ЧХГ още на първия тест Flowers Four Leaf Clover
Надявам се и моето чакане да започне след около 10 дни Relaxed

# 10
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Милена,чудесно чхг.При тази стойност на прегледа ще видите най-хубавото нещо на света.
И благодаря за милите пожелания!

# 11
  • Мнения: 1 090
При мен след трансфера, изобщо не са ме оставяли да лежа, направо се оправих и си тръгнах. Всичко си правих както обикновено.
Никой не ме е карал и да съм със пълен мехур, обаче аз тука нали навсякъде така четох реших, че така ще направя. Обаче така се случи, че беше с празен.

Прочетох статиите на, които са дадени, нищо не доказват категорично. Както казах не ми се спори, всеки е свободен да вярва в каквото реши за правилно.
Обадих се защото не съм съгласна със такава категоричност да се отчайват момичета с трансфер на 3ти ден. Както беше при мен, нито съм се пазела след трансфера нити нищо, аз просто бях сигурна във неуспеха.
Милена, много хубав резултат!
Успех на всички момичета с предстоящи трансфери🍀🍀🍀🍀🍀!
К

# 12
  • Мнения: 87
Здравейте, мили момичета! Дано новата тема ни донесе много късмет и се напълни с положителни тестове!
Честито на момичетата, които вече са видели мечтаните две чертички, а на тези, които очакват датата за тест, желая много, много успех.
Днес е 6-ти ден от моя трансфер и търпеливо си чакам датата на теста. Освен леки придърпвания ниско долу, нямам други оплаквания. Надявам се Юли месец да е щастлив за всички ни! 😘♥️😘

# 13
  • София
  • Мнения: 27
Здравейте, мили момичета! Дано новата тема ни донесе много късмет и се напълни с положителни тестове!
Честито на момичетата, които вече са видели мечтаните две чертички, а на тези, които очакват датата за тест, желая много, много успех.
Днес е 6-ти ден от моя трансфер и търпеливо си чакам датата на теста. Освен леки придърпвания ниско долу, нямам други оплаквания. Надявам се Юли месец да е щастлив за всички ни! 😘♥😘
Перла, в един тайминг сме! Поздравления за търпението! Аз уви не се сдържах! Какви лекарства ти изписаха?

# 14
  • Мнения: 87
Здравейте, мили момичета! Дано новата тема ни донесе много късмет и се напълни с положителни тестове!
Честито на момичетата, които вече са видели мечтаните две чертички, а на тези, които очакват датата за тест, желая много, много успех.
Днес е 6-ти ден от моя трансфер и търпеливо си чакам датата на теста. Освен леки придърпвания ниско долу, нямам други оплаквания. Надявам се Юли месец да е щастлив за всички ни! 😘♥😘
Перла, в един тайминг сме! Поздравления за търпението! Аз уви не се сдържах! Какви лекарства ти изписаха?
Да, заедно сме. Искрено ти желая успех!
Лекарствата ми са: естрофем 2*1, утрогестан 2*3, зарзио и прогестерон, неофолик мета, фраксипарин. Ще чакаме да споделиш резултата ♥️

Общи условия

Активация на акаунт