Дългото чакане след трансфер-Тема 84

  • 47 884
  • 716
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 305
При мен след трансфера, изобщо не са ме оставяли да лежа, направо се оправих и си тръгнах. Всичко си правих както обикновено.
Никой не ме е карал и да съм със пълен мехур, обаче аз тука нали навсякъде така четох реших, че така ще направя. Обаче така се случи, че беше с празен.

Прочетох статиите на, които са дадени, нищо не доказват категорично. Както казах не ми се спори, всеки е свободен да вярва в каквото реши за правилно.
Обадих се защото не съм съгласна със такава категоричност да се отчайват момичета с трансфер на 3ти ден. Както беше при мен, нито съм се пазела след трансфера нити нищо, аз просто бях сигурна във неуспеха.
Милена, много хубав резултат!
Успех на всички момичета с предстоящи трансфери🍀🍀🍀🍀🍀!
К

Добре де, някъде казала ли съм че три дневните категорично не са качествени или че на някой трансфера ще е неуспешен защото е с три дневни ембриони. Два дена пиша едно и също по 10 различни начина и или четете избирателно или разбирате каквото ви се иска.
За последен път - Ако между 3 дневните Е има некачествени, като ги отгледат до 5ти ден поне част от некачествените ще спрат развитие. Така няма да се прави трансфер на въпросните спрели ембриони, което спестява време и пари на пациента. А ще се правят трансфери само на останалите ембриони които са по качествени в сравнение със спрелите, а не в сравнение с 3 дневните ембриони на Мара, Сара, Пена и т.н.

Освен това има направено изследване на Е които са спрели развитие и над 85% от тях са били с генетични аномалии. Т.е. знае се че   Е спират  развитие най вече заради генетични аномалии. Другите причини бяха изброени в една от статиите качени на официалната страница на репродуктивна клиника. Сега ако ми кажете че и клиниките публикуват невярна информация...

Последна редакция: пт, 03 юли 2020, 11:23 от geizer

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 202
Момичета, заради моето изказване вчера тръгна тази полемика и се надявам разумът да надделее. Смятам че никоя от нас не е категорична и казва, че само тезата, която защитава е единствената и категорична истина и прилагана методика. Понякога в чата се губи правилния тон и не успяваме да бъдем правилно разбрани. Нека не пренасяме този “спор” от предната тема в тази, всички имаме нужда от позитивни емоции, а съм сигурна че и участващите и четящите се напрягат и натоварват излишно. Хайде да си направим по един хубав студен шейк, заровим томахавките и пием по едно за наше здраве и това на дечицата ни :* Прегръдки и позитивизъм на всички!

# 17
  • Мнения: 1 111
При мен след трансфера, изобщо не са ме оставяли да лежа, направо се оправих и си тръгнах. Всичко си правих както обикновено.
Никой не ме е карал и да съм със пълен мехур, обаче аз тука нали навсякъде така четох реших, че така ще направя. Обаче така се случи, че беше с празен.

Прочетох статиите на, които са дадени, нищо не доказват категорично. Както казах не ми се спори, всеки е свободен да вярва в каквото реши за правилно.
Обадих се защото не съм съгласна със такава категоричност да се отчайват момичета с трансфер на 3ти ден. Както беше при мен, нито съм се пазела след трансфера нити нищо, аз просто бях сигурна във неуспеха.
Милена, много хубав резултат!
Успех на всички момичета с предстоящи трансфери🍀🍀🍀🍀🍀!
К

Добре де, някъде казала ли съм че три дневните категорично не са качествени или че на някой трансфера ще е неуспешен защото е с три дневни ембриони. Два дена пиша едно и също по 10 различни начина и или четете избирателно или разбирате каквото ви се иска.
За последен път - Ако между 3 дневните Е има некачествени, като ги отгледат до 5ти ден поне част от некачествените ще спрат развитие. Така няма да се прави трансфер на въпросните спрели ембриони, което спестява време и пари на пациента. А ще се правят трансфери само на останалите ембриони които са по качествени в сравнение със спрелите, а не в сравнение с 3 дневните ембриони на Мара, Сара, Пена и т.н.

Освен това има направено изследване на Е които са спрели развитие и над 85% от тях са били с генетични аномалии. Т.е. знае се че   Е спират  развитие най вече заради генетични аномалии. Другите причини бяха изброени в една от статиите качени на официалната страница на репродуктивна клиника. Сега ако ми кажете че и клиниките публикуват невярна информация...
Да в първия ти пост на които ти отговорих( във старата тема) наистина така звучи, че е по добре дори и един да имаш да го изчакаш до 5.ден
Аз ако го бях чакала нямаше да имам трансфер изобщо. Разбира се, че 5 дневните са по качествени, но в случай, че няма достатъчно за изчакване е наи добре да се даде шанс на ембриона в маточна среда. За теб това може да е глупост и да няма такъв фактор като маточна/или лабораторна среда, но за лекатите има.
Дори и емрионче с ранни фрагментации има шанс да се саморегулира във естествената си среда. Тези неща обаче не са досатъчно проучени, то ако беше разгадана имплантацията, вместо в матката направо в ендометриума щяха да правят лекарите трансфера.
Sudju4e, права си, спирам да споря защото наистина е глупаво.

Последна редакция: пт, 03 юли 2020, 11:43 от Cinnamon Cookie

# 18
  • София
  • Мнения: 3 412
Да се запиша и аз в новата ни тема.
Нека донесе на всички, дългочаканите 2 чертички Flowers Hibiscus Flowers Four Leaf Clover Hands Pray

Нека си помагаме взаимно, който с каквото може, защото подкрепата и знанията които получаваме в този форум са от голямо значение за всяка една от нас захванала се с това начинание. Gift Heart

# 19
  • Мнения: 1 738
Ели белая ти успех от сърце. ❤
Дано бъде твоето ембрионче това.
Ще чакам да се похвалиш.

Аз се записвам в тази тема и желая да е много бебеносна, лятна и слънчева 🥳

На 26 години съм. И ми предстои първо инвитро. Тубарен фактор.
На 12.07 ще ми е блок инжекцията. По дълъг протокол. АМХ 5. С установена лека поликистоза.

Имам въпрос някой бил ли е със стара инфекция от токоплазма/ токоплазмоза( дано вярно го изписвам)

IgG ми е 62 едвници.
IgM е отрицателен
Имам коте, ваксинирано, обезпаразитено и седящо само в къщи.
Някой ако е бил на същият хал?
Какво казва Док за това.
Щом IgG е положителен, имаш изградени антитела. Няма място за притеснение.

# 20
  • Мнения: 6 305
Няколко пъти съм написала че когато са малко ембрионите е за предпочитане да се избегне лабораторния фактор, колкото и малка да е ролята му. Не съм казвала че и при 1 Е е задължително да се държи до 5ти ден, въпреки че и това се процедира понякога.
Обвинихте ме и че статистическите данни които споменах сама съм си ги измислила едва ли не и не се базират на официални проучвания.
Ето ви статия където след всяко твърдение има препратка към извършено проучване и годината през която е проведено. (в скоби и син шрифт са). Просто цъкаш отгоре и се отваря и самото проучване с резултатите от него.
https://www.remembryo.com/embryo-arrest/

# 21
  • Мнения: 1 192
Не знам защо някой трябва да се убеждава в нещо.
Важното е всеки да има вяра на доктора си, да не губи надежда и с доза късмет нещата ще станат. Щом по цял свят се практикува различно, значи има ползи и от двете, по-нататъшна дискусия кое, как, защо е само, за да се докаже нечия правота, което тук е безсмислено!
Успех на всички момичета, нека юли е много късметлийски месец 🍀🍀🍀

# 22
  • Мнения: 69
Здравейте, момичета!
Най-напред пожелавам успех на всички, очакващи положителните резултати!
Аз вече не съм за тази тема, продължавайки да я следя само се измъчвам допълнително психически, но по спора за 3 и 5 дневните моят горчив опит е следния:
1 опит- свеж трансфер на два тридневни- отрицателен резултат; последващ ЗЕТ на 5-дневен- бременност, за съжаление приключила с мисед в осма седмица;
2 опит-свеж трансфер на 3 тридневни- отрицателен резултат, нищо за замразяване;
3 опит- от четири ембриона само един оживя до пети ден- трансфер и отново отрицателен резултат;
4 опит - свеж трансфер на 3 четиридневни ембриона- последен отрицателен резултат.

Както писах и в друга тема, явно просто при мен не е писано да стане.

Моля Ви не спорете за това на кой ден има шанс- можеби е просто въпрос и на късмет!
Още веднъж Ви пожелавам на всички, без значение на кой ден Ви е бил трансфера, да видите двете чертички!

# 23
  • Мнения: 26
Здравейте, днес ми беше пункцията! Извадиха само 2 яйцеклетки от които 1 кухо яйце. Утре ще разберем дали ще се оплоди. Дано имаме късмет

# 24
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Миглена Hug Понякога и един читав ембрион е достатъчен Успех!

# 25
  • Мнения: 26
Елислава принципно е така, но при ин витро колкото повече по-голям шанса да се получи! Това ми е трета процедура и мисля да е последна ако не се случат нещата в положителна посока. От второто ин витро имам роден син на 7г

# 26
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
На мен утре ми е опит номер 9-имам 4 инсета и 4 трансфера досега,две бременности ,за жалост неуспешни,и един син на 12 заченат по естествен начин,като преди него имам още една неуспешна бременност,пак беше постигната естествено.

# 27
  • Мнения: 100
Миглена , стискам палци ! Аз дори си мислех , че няма да стигна до трансфер. Все не растяха , 21 дни продължи стимулацията . Голям зор беше и голяма мъка . Накрая от 4  фуликула, 3  зрели яйцеклетки  - и за мое чудо се оплодиха и трите. На 2-ти ден ми ги върнаха . На 12-ти ден бях с ЧХГ 283. Сега чакам преглед, но си имам надежда всичко да е наред. Бях и с тънка лигавица за тоя трансфер. В деня на трансфера казах на мъжа ми да не чака положителен резултат. Вярвам , че когато човек мисли, че не всичко е перфектно , тогава се случват хубавите неща. Пожелавам ви го от сърце .

# 28
  • Мнения: 26
Миглена , стискам палци ! Аз дори си мислех , че няма да стигна до трансфер. Все не растяха , 21 дни продължи стимулацията . Голям зор беше и голяма мъка . Накрая от 4  фуликула, 3  зрели яйцеклетки  - и за мое чудо се оплодиха и трите. На 2-ти ден ми ги върнаха . На 12-ти ден бях с ЧХГ 283. Сега чакам преглед, но си имам надежда всичко да е наред. Бях и с тънка лигавица за тоя трансфер. В деня на трансфера казах на мъжа ми да не чака положителен резултат. Вярвам , че когато човек мисли, че не всичко е перфектно , тогава се случват хубавите неща. Пожелавам ви го от сърце .
Да права си, но нямам кой знае какви надежди. Аз вече имам детенце така, че каквото стане. Повече няма да правя процедури

# 29
  • Мнения: 207
Момичета, ако знаете що рев изревах, от деня на трансфера, до теста. Бях сигурна,че не се е получило, че съм избрала неподходящ лекар и клинка, че в Бългория изобщо няма да стане и вече правех планове за процедура в Турция. И всъщност нито аз, нито мъжа ми вярваме, че съм бременна, сигурно чак като започне да рита ще повярваме.

Общи условия

Активация на акаунт