Дългото чакане след трансфер-Тема 84

  • 47 886
  • 716
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 221
M_lady, съжалявам. Няма какво да се каже в такива моменти. Вдигаме се от земята и продължаваме.
Нали скоро дискутирахме трансфер на 3ти ден срещу трансфер на 5ти ден. Аз за себе си доказах, че трансферите на 3ти ден не са ми вариант. 3 на 3ти ден без имплантация, 1 на 5ти ден - биохимична. Хареса ми тази "статия" от 2005 година, доста се припокрива с моите разбирания. Може да е интересна на някого http://www.zachatie.org/invitro_oplojdane/544-%D0%B2%D1%8A%D0%BF … D0%B8%D1%81%D1%82

# 706
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
М лейди, съжалявам.И ти желая от сърце успех следващия път:hugs:

# 707
  • Мнения: 3 124
При мен
2 върнати на втори ден, биохимична
2 върнати на пети ден, дъщеря ми❤

Ако не бе биохимичната вероятно щях още да мисля, че на втори ден е безсмислица, но ьвно не е.
Помня, че точо тогава една жена от Англия в темата пишеше и при върнато 1 на втори ден, забременя.
Завиждах благородно и скърбях за себе си.
Желая ви сила!

# 708
  • Мнения: 701
Благодаря ви за милите думи. Относно 3 и 5 дневните всичко явно е Божа работа. При първия опит свеж трансфер на един 5дневен и нищо, сега при втория опит ЗЕТ на две 5дневни и пак нищо. Имаме още един замразен, дано третия път ни е на късмет.

# 709
  • Мнения: 1 221
Според мен много зависи с какъв фактор сме: при проблеми с качеството на Я или мъжки фактор играем на тото кой ембрион ще е здрав. При мен е ясно, че тези които оцеляха до 5 ден са имали инплантационен потенциал, но са били явно с хромозомни проблеми и тялото ги е отхвърлило. Което пак се обяснява с проблем в качеството на Я или мъжки фактор. Ние сме с мъжки фактор (засега, че минаха 3 години). И ще чакаме да ни трансферират ембрион с инплантационен потенциал и генетично здрав.

# 710
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Понеже отивам на море  пускам нова тема с пожелание да я напълним само с положителни новини https://www.bg-mamma.com/?topic=1243166.new#new

# 711
  • Мнения: 6 305
Разликата между 3 и 5 ден е единствено в това че някой ембриони спират развитие между тези дни от развитието си. Така ако се отглеждат до 5ти ден се вижда кои ембриони са спрели развитие и не се трансферират, т.е. клиниката не печели от техния трансфер.
Има обаче и малка вероятност пробата да бъде замърсена през това време или температурата в която ги отглеждат да не е съвсем стабилна, и това да се отрази на тяхната жизнеспособност. Затова е много важно в ембриологията да разполагат с добра апаратура, както и да се спазват изискванията за чистота на въздуха и т.н.
Като цяло това е фактор с ниско клинично значение, но всеки трябва да е наясно и да си прецени.
Замразяването също има , макар и малък, негативен ефект.

# 712
  • Мнения: 15
Здравейте, момичета! Днес направих кръвен тест за бременност, на 12 ден след трансфера, и показва 4,94. Доктора в Истанбул категорично каза, че е отрицателен и да спра лекарствата, а в България казаха след 2-3 дни пак да направя теста. Вие какво мислите?

# 713
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Колко дневни бяха?
Да наистина е нисък резултата, но пък не ти пречи да пиеш още ден и да направиш утре пак. Пък дано се вдигне ! Успех !

# 714
# 715
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета, аз съм на втори ден трансфер. Много ми е притеснено, сякаш времето е спряло. Успех на всички чакащи жени! ♥️

# 716
  • Мнения: 251
Момичета /тези които са писали от 24 септ насам тук/ вече сме в новата тема 85, пишете там, защото не знам дали ви следят всички Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт