Фактори за успешна имплантация

  • 118 363
  • 198
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 4 651
Така като разровихте за тази жена на 62 год. някой знае ли какво се случва около нея,май имаше проблем с едното бебче.
Едното почина в болницата. Другото си го гледа. Трябва е на повече от година.

За подходите не знам. Понякога ми се струва, че прекалено много ровим и разсъждаваме без да има на каква база, повечето от нас не са лекари, биолози и пр. Все пак и никой не ни е обещавал 100% гаранция. Средната успеваемост на един опит се води 30%, имаше и някаква статистика колко е успеваемостта от 2-ри опит и т.н. Колкото и да е, не е 100%. Обаче как да се примириш и как да не ровиш? И се въртим в омагьосан кръг.

sali69, не разбрах кой за какво да те изхвърля. Клиниките по репродуктивна медицина са един добър бизнес, казвала съм го и друг път. Много пациенти, печалбата е гарантирана независимо от успеха и качеството на извършената услуга. От друга страна "знаменосецът" на всяка клиника е по един лекар, коийто е свръхнатоварен и кога има време да си чуе мислите и да разсъждава върху нечий проблем аз не знам. Но конвейрът си върви.

А пък за лекарското рамо - може да ти даде предимство да ти обърнат по- специално внимание, но не вярвам,  че е гаранция за успех в случая.

# 166
  • Мнения: 146
Знам Фикс4е 4е не е гаранция за успех ,но някой път една добре свършена работа на ембриолога и лекаря е от зна4ение .Моми4ето, което дарява я-ки за нас ни даде 10 като 7 се оплодиха и уж до трансфера бяха супер ,а аз се радвах , 4е мога да замразя да ама не на самия трансфер ве4е бяха само 2 и когато попитах за останалите ми смънкаха, 4е загинали , е може и да е така , незнам .Така третият ни  опит излезе 11 хил. и никак не е лесно да 4акаш за донор .Не ме е яд за парите а за това ,4е някой лекари само ни губят времето с това претупване .Нооо аз имам време да 4акам нищо ,4е съм на 43г  Laughing

# 167
  • Мнения: 18
здравейте момичета.
намерих интересна информация в един руски форум.
на всички на които им предстои инсеминация или инвитро препоръчват барокамера.
правят процедури по време на стимулацията-10 процедури и след трансфера още 2-3.
в барокамерата се диша кислород под повишено налягане и това спомага да се кръвоснабдява по-добре лигавицата на матката.
препоръчват я на всички преди трансвер, а също при преносване на плода да се намали токсичното действие върху бебето.
потърсих тази информация преднамерено, защото работя като мед.сестра в мед. център с барокамери и често влизам с пациентите.
решихме да правим инсе. и не знаех дали ми пречи или не. правих роцедури преди инсето и при прегледа док се учуди,че лигавицата ми е отлична.
правих 2 пр. и след инсето. сега чакам резултат на 26. ще ви пиша за резултата
п.п. не го написах, за да правя реклама на барокамерата, а за да помогна на някого ако мога.

# 168
  • Мнения: 4 651
vese76lina,
виждала съм бременни в напреднала бременност да дишат кислород с маска. Не знам обаче при какви проблеми.
За по- доброто кръвоснабдяване на лигавицата след пункцията в някои клиники изписват фраксипарин или клексан.

# 169
  • Мнения: 18
под повишено налягане т.е. в барокамера се усвоява по- голям процент кислород ,отколкото при обикновенно атмосверно налягане

# 170
  • Мнения: 822
ООООО, за барокамера в БГ не се надявайте, това е просто "научна фантастика" да се вредите- там са от по по най най най ......

# 171
  • София
  • Мнения: 16 217
А кислородни бутилки с маска? Хич не се гордея с факта, но в нощта след кюртажа летях със самолет и ми прилоша (на мен никога не ми става лошо при полет или изобщо при пътуване...обаче ми биха т.нар. антирезус ваксина, че аз съм от ши..ната нулева отрицателна кръвна група...и в комбинация с недоспиване от предните дни и т.н....с две думи, яко се изложих...) та стюардесите ми сложиха кислородна маска. И ми олекна, даже успях да заспя...Предполагам, че такива малки бутилки с кислород имат не само в самолетите, но и във всички болници...

# 172
  • Мнения: 4 651
ООООО, за барокамера в БГ не се надявайте, това е просто "научна фантастика" да се вредите- там са от по по най най най ......

То за дореждането едно на ръка, ами сигурно не е и много евтино. А всички знаем, че ЗК такива неща не плаща.

Това, което съм виждала аз е едно нещо с течност се включва на ток и бълбука, а пациента стои с маска и диша.

# 173
  • София
  • Мнения: 16 217
Цитат
нещо с течност се включва на ток и бълбука, а пациента стои с маска и диша
Това е инхалатор, аз имам такова заради астмата на малкия ми син...Не е същото...Аз говоря за едни малки кислородни бутилки (приличат на размер на пожарогасители за автомобили).

Цитат
А всички знаем, че ЗК такива неща не плаща.

Ехааа, ама на вас ЗК нещо ви поема? #Crazy Аз за всичко си плащам, едно изследване или лечение не ми е поела (миомектомии, хистероскопии и т.н.), това при положение че съм здравно-осигурена и наливам пари в ЗК на макс...

# 174
  • Мнения: 4 651
Нищо подобно. Добре, че GP-то ми е човек, та единственото по ЗК, което имам пуснато са няколко контролни кръвни картини и биохимия. По ЗК/ ФАР нито бях с репродуктивни проблеми, нито имах хиперстимулация, нито после имаше опасност от спонтанен аборт.

# 175
  • Мнения: 18
барокамери има в софия 1 едноместна , а във варна са две. във военна болница е допотопна/правих процедури преди няколко години/ ,а другата е в "св. марина"- тя е многоместна/8 места/и е с американско оборудване. достъпна е за всеки. цената на един сеанс е 50 лева.

# 176
  • София
  • Мнения: 3 860
На мен кислородна маска ми слагат след почти всяка операция 8 или 9 тази година, като след тези с интубация получавам нещо като задух и ми е лошо та ми пускат кислород ама не бих казала че ми помага особено  newsm78 на едната операция ми биха нещо и от него се пооправих  Rolling Eyes ама надрусана тиква кат не помни, сестрите се оплакват всеки път на мъжо, че много буйствам  Rolling Eyes

# 177
  • Мнения: 9
Здравейте, какво ви е мнението за т.н."лепило" преди трансфер. Може ли да окаже съществено влияние върху успеваемостта или не. Интересно ми е на колко от вас са прилагали този метод? Rolling Eyes

# 178
  • София
  • Мнения: 232
На мен ми слагаха т.нар. "лепило" 2-3 дни преди трансфера и при върнати 3 ембриончета (едното отлино) - няма резултат. При някои има резултата, но не е панацея

# 179
  • София
  • Мнения: 3 860
То това лепило само в Малинов съм чела че го слагат  Rolling Eyes Аз лично все си мисля че колкото по-малко се ръчка в матката толкова по-добре и шанса за успех е по-голям  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт