Фактори за успешна имплантация

  • 118 356
  • 198
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 359
Да се включа и аз.  Понеже се заговори за НК.  Стойностите на тези НК се променя според моментното състояние на имунитета за всеки ден. Никой незнае дали имунитета му днес е добре или зле. Разбира се ако има много завишени стойност ,трябва да се търси някакво възпалително заболяване в организма . Ако нещата са толкова зле и СРП също трябва да е завишен. Обаче това е като да търсиш карфица в купа сено,защото организмът ни всеки ден се сблъсква с каквили не бактерии и вируси . Които при много тежко заболяване може да доведе до автоимунно заболяване. Което обаче има ясно изразени признаци за разпознаване. Които лекар веднага може да разпознае.

Та това въобще не е причина или предпоставка за намаляне факторите за инплантация.
Иследвала съм си НК в различни периоди . Нашите ендокринолози приемат че над 11% НК са извън норма. Моите бяха 17%  естествено бе ми предписано лечение ,което аз не изпълних . След 3 месеца реших да повторя иследването -ИЗНЕНАДА НК бяха 11% е как стана така без лечение. Няколко месеца след това отново повторих това иследване .Отново изненада НК бяха пак 17% . Освен това съм и с хашимото .Обаче ТАТ ми е завишен а МАТ ми е изцяло в норма ,както и всички хормони на щитовидната жлеза.

Не е възможно да се иследват всички антитела в организма и не всички са враг N1 за имплантиране. 
Аз също съм с няколко опита един път не се инплантира друг път се инплантира . Явно магията на инплантацията никой не е владее . Това е на молекулярно ниво когато ембриото се вгнездява в лигавицата и затова може би няма как някой да каже защо веднъж става а друг път не. Изключвам доказаните случей при които си има конкретен хормунален дисбаланс водещ до липса на инплантация. Но НК не са причина за това освен ако стойностите не са космически .

# 121
  • Мнения: 583
Записвам се да следя.

# 122
  • Поморие
  • Мнения: 186
Ако все още не сте го чели:http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=4580

# 123
  • Мнения: 137
Аз имах идеална лигавица,май с дебелина 14 ако не се лъжа,перфектни ембриони,матка без никакви дефекти,но имплантация нямаше.Сега чакам да излязат имунологичните изследвания,може и да няма полза от тях,но пуста надежда...
Ако знаете някакво искедване,процедура,ако ще от природната медицина,каквото и да е,
моля ,споделе те!

# 124
  • София
  • Мнения: 1 326

За жалост, всички тези фактори, методи и технологии са ми до болка познати - пациент съм на клиниката на доцента, но и там лекарите не могат да дадат категоричен отговор на въпроса "В кои случаи е сигурно, че ще има имплантация?" или "Защо не е имало такава?"...

Абе, мъглива работа е това, казвам ви... newsm78 Crossing Arms

# 125
  • София
  • Мнения: 3 860
rosicaal 14мм не е ли малко много,  нека и другите момичета да кажат  Rolling Eyes ти в коя клиника беше?  Бърти на теб назнапавали ли са ти тест на 5 ден след ЕТ   и ако да какво ти е било ЧХГ-то, аз много се чудя дали е имало нещо при нас защото и при двата опита на 10-ти ден имах ЧХГ 3 и сега мисля да си искам тест на 5-ти ден след ЕТ  Rolling Eyes

# 126
  • София
  • Мнения: 1 326
Lailah, при първите ми три опита - да, назначаваха ги. Още при първия ми опит ЧХГ  на 5-ти ден беше към 5 и нещо /но това, според мен, се е дължало по-скоро на "недоизхвърлен" Прегнил - 10000 единици се чистят за 10 дни.../. На 10-ти ден съответно беше 3 и нещо... При втория ми опит също док. много се радваше на хормоните ми от 5-ти ден, ама на 10-ти хич не беше доволна - 0 и нещо... И при следващите 3 опита не са ме карали да правя тестове на 5-ти ден, а и доколкото разбирам, вече са "минали от мода" в нашата клиника... За мен специално нямаха никакъв смисъл...

# 127
  • Мнения: 1 053
Здравейте,и аз да се включа с моето мнение,според мен 14мм.лигавица е презряла,и аз това не го знаех,но като правих първото ИКСИ,и моята беше около 13-14 Тимева не ми изписа естрофен,но в последствие разбрай ,че е била доста презряла,на кой да се вярва незнам,и какво значи презряла и това незнам,но факт,не ртябва да е нито тънка нито дебела олколо 10-12мм...)А винаги съм има рпоблем с дебелината бавно нараства и все беше тънка ,но за опита както винаги за капак стана дебела...)))) newsm78

# 128
  • София
  • Мнения: 1 326
Лулу, и аз съм имала опит, при който лигавицата ми беше 13 мм, ама док каза, че била супер newsm78. Да, сигурна съм, че много ме похвали!...Имала съм и с по 11-12 мм, но пак - нищо...
Мен по принцип всички доктори ме хвалят за лигавицата /даже и в Мемориал й се възторгнаха/, което засега не ме изпълва с кой знае каква гордост Mr. Green.

Ама поне едно нещо като хората да имам  Joy

# 129
  • Мнения: 1 186
историята познава какви ли не случаи.  Peace  при първото ми инвитро на една жена се чудеха дали да има трансфер предвид тънка лигавица от 6 мм след лечение с виагра. тя настоя и вече дундурка 2 годишен младеж без да е имала каквито и да било проблеми. явно моята на моменти е била презряла, въпреки уверенията, че е перфектна  Outta Joint

# 130
  • Мнения: 6 730
Как се разбира дебелината на лигавицата? Аз никога не съм знаела каква е моята, никой не ми е казвал  newsm78

# 131
  • Варна
  • Мнения: 25 333
На ехографа се измерва. Аз пък за пръв път чувам, че 13 мм не е добре Confused Моята на последната ФМ, когато се виждаше че ову предстои беше точно толкова, лекарят каза, че е ок.

# 132
  • Мнения: 137
rosicaal 14мм не е ли малко много,  нека и другите момичета да кажат  Rolling Eyes ти в коя клиника беше?  Бърти на теб назнапавали ли са ти тест на 5 ден след ЕТ   и ако да какво ти е било ЧХГ-то, аз много се чудя дали е имало нещо при нас защото и при двата опита на 10-ти ден имах ЧХГ 3 и сега мисля да си искам тест на 5-ти ден след ЕТ  Rolling Eyes

УЗИ:на 21 ден от цикъла
Матка-AVF
APD-39mm
Маточна лигавица-7 мм. S1тип

Явно съм се объркала,помня само че лекарката каза че е повече от колкото трябва,
при което запитах това добре ли е или не,тя каза че е много добре:))

# 133
  • Мнения: 483
При първото ми ИКСИ лигавицата беше 14 и нещо и имах тест 775, но бременноста приключи в началото на 5г.с. - 10 дни след + тест.
При второто ИКСИ лигавицата беше 12,5 и теста беше 5,75 - отрицателен, нямаше бременност.

# 134
  • Мнения: 1 800
Принципно 8-14мм се счита за добра дебелина на лигавицата, под 6мм е проблемна, над 15 намалява шанса за успешна бременност.

Общи условия

Активация на акаунт