Фактори за успешна имплантация

  • 118 358
  • 198
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 37
Включвам се и аз в темата.При мен след 2 опита (един на ЕЦ и един по дълъг протокол) везната клони към проблем и имплантацията.

# 136
  • Мнения: 9
Здравейте и от мен! Имах 1 неуспешен ИКСИ, 1 неуспешен ЗЕТ, все с хубави бластоцисти.цветна снимка, биопсия, имунологични и генетични - все ок. Сега последното,което док ще прави е хистероскопия, тъй като има вероятност за скрит проблем или просто кофти късмет. Четох, че проблема с имплантацията е едни от най-прикритите и трудни за решаване. ще следя темата с интерес. Успех на всички. Wink

# 137
  • Мнения: 3 404
Ще се запиша и тук,след първо неуспешно инвитро.Интересно ми е как се разбира,че въобще е имало имплантация???От стойността на ЧХГ-то ли.?Ами,ако не е пускан кръвен?

# 138
  • Мнения: 1 800
Да, от ЧХТ-то. Е, как не е пускан кръвен?

# 139
  • Мнения: 3 404
Питам понеже,ако нямаше пуснат кръвен няма как да се разбере,а аз си го пуснах по мое желание на 11 ден и отчете 2,92.Вълнуваме и ме поправете,ако не е така,ако стойностите са 0,няма и не е имало имплантация,а ако все пак има някаква стойност каквато и да е тя означава,че все пак е имало,но е спряло развитието на ембриона.

# 140
  • Мнения: 28
Питам понеже,ако нямаше пуснат кръвен няма как да се разбере,а аз си го пуснах по мое желание на 11 ден и отчете 2,92.Вълнуваме и ме поправете,ако не е така,ако стойностите са 0,няма и не е имало имплантация,а ако все пак има някаква стойност каквато и да е тя означава,че все пак е имало,но е спряло развитието на ембриона.
По тази стойност не може да се съди дали е имало или е нямало имплантация. Не е задължително (особено след стимулация) нивото на бета ЧХГ да е абсолютна нула при липса на бременност. На единадесети ден стойност 2,92 е по-скоро остатъчна стойност от хормоналното лечение. Не случайно стойност на ЧХГ от 0 до 5 се счита за отрицателна.
Успех следващия път.  Peace

# 141
  • Мнения: 3 404
Питам понеже,ако нямаше пуснат кръвен няма как да се разбере,а аз си го пуснах по мое желание на 11 ден и отчете 2,92.Вълнуваме и ме поправете,ако не е така,ако стойностите са 0,няма и не е имало имплантация,а ако все пак има някаква стойност каквато и да е тя означава,че все пак е имало,но е спряло развитието на ембриона.
По тази стойност не може да се съди дали е имало или е нямало имплантация. Не е задължително (особено след стимулация) нивото на бета ЧХГ да е абсолютна нула при липса на бременност. На единадесети ден стойност 2,92 е по-скоро остатъчна стойност от хормоналното лечение. Не случайно стойност на ЧХГ от 0 до 5 се счита за отрицателна.
Успех следващия път.  Peace
        Благодаря за отговора,доста въпроси си задавам сега и искам да се поориентирам.

# 142
  • Мнения: 178
Аз четох че начина по който се прави трансфера също е от голямо значение за успеха при имплантиране и вярвам че е така,защото при двата ми опита в Щерев трансфера ми го правиха без ехограф,и двата неуспешни.В Истанбул през цялото време ехографа беше върху корема ми,дори загасиха осветлението за да се види по добре къде се поставят ембриончетата,преди трансфера професора доста време правеше нещо като проучване на пътя до матката.Четох също че върха на катетъра при трансфера не трябва да докосва стените на матката защото може маточна лигавица да остане по него и после когата се изстрелват ембритата парчето лигавица да остане на ембр.и да го увреди.Затова си задавам въпроса в БГ какво е направил док.като не вижда нищо.

# 143
  • Варна
  • Мнения: 801
При моя първи опит трансфера беше точно както го описваш при изгасени лампи двама доктори единия с ултразвук другия поставяше ембриончетата нямаше усложнения и въпреки това нямахме успех

# 144
  • Мнения: 1 053
Според мен пък,най важното е ембриолога как ще се справи,и самото качество на яйцеклетката,и след това самият трансфер разбира се,ако няма коий знае какви отклонение в изследвания и т.н.Добре таймиране на овулацията,работата на ембриолога-качество на яйцеклетките и трансфера..)))

# 145
  • Мнения: 3 404
Да,и при мен беше така небеше загасено осветлението,но бяха 3-ма човека.Док,ембриоложката и жената,която задържаше апарата в/у корема ми за да гледа доки.Отрицателен тест  Cry

# 146
  • Мнения: 3 404
LLULLU,ти изброи всичко мила,но и късмета и съдбата имат значение за успеха.

# 147
  • Мнения: 1 800
На мен още по време на стимулацията ми правиха "фалшив" трансфер, с пълен мехур, екограф на корема и с катетър мериха къде точно трябва да е поставен ембриона. В деня на трансфера, имаше лекар, ембриолог и две сестри, които се грижиха за екографа и мен, без светлини само приятна музика Simple Smile.  Веднага след трансфера на екографа ми показаха поставените бластоцидите. Ние сме с много лек фактор, всичко беше отлично, качествени бластоциди, имаше имплантация, но бремеността приключи в 6г.с. Според лекарката ми от самото начало самият ембрион макар и да се е развивал добре е бил обречен и нищо не може да се направи в такъв случай. 

# 148
  • Мнения: 28
Аз имам два неуспешни ин-витро опита при д-р Владимиров. Той изобщо не използва ехограф при трансфер... Първият ми трансфер беше болезнен, което, чела съм, също е показател, че нещо не е наред...като допълним, че бях и със зверска стимулация и, ембриончетата (5 на брой) бяха забавили развитие ... Втория път бях приятно изненадана защото изобщо не боля (а аз се бях наплашила от първия път, когато болката беше доста силна!!), но пък (вече писах за това в друга тема), след перфектни изследвания, перфектен отговор на стимулация и чудесно развитие до 3 ден, на петия ден от 17 ембриона само три бяха едвам-едвам стигнали до стадий ранен бластоцист. И все пак стигнах до биохимична.... Нашият случай е малко по-особен, в смисъл, че поради сериозни проблеми при съпруга ми, сме с донор... А при мен няма никакви проблеми... Което би трябвало да означава, че не би трябвало да е чак толкова голям проблем забременяването с ин-витро... Нооооооо.... Ето, че навъртяхме две неуспешни ... Сега, то вярно, Божа работа, ама ...аз понякога си мисля, че има нещо гнило в медицината.... Sad

# 149
  • Мнения: 82
Побутвам темата защото много ме интересува тази имплантация.Коментарът на лекаря ми след поредния неуспех е ,че имам два показателя при биопсията които са с отклонения и пречат на имплантацията.Препоръчаха ми РВМС но и то не помогна.Мисля си ,може ли жена на 62 години да е с по добри показатели за имплантиране от мен ,аз съм на 42.Имам въпрос към момичета които правят опити в чужбина,там правят ли биопсии и изобщо говори ли се за такъв проблем или всичко си е до качество на ембриона.

Общи условия

Активация на акаунт