Отговори
# 60
  • Мнения: 191
Здравейте мами!
Един бърз отчет бяхме днес на консултация. Значи за точно 1 месец, защото ни изписаха на 04.09, а днес е 04.10 сме наддали 1, 610 кг. и сме пораснали с 6 см. Crazy Отглеждам си гигантче. Изцяло сме на кърма дори в болницата не съм и давала добавка откъде ги качи тези кг незнам, явно доста добре си папка. Нашия батко е бил толкова на 2 месеца Mr. Green
Да ми е здрава шушката много и се радвам, държи си главата и гука, другите майки н а консултацията ме питаха дали съм сигурна, че е на 1м. и 3 дни Blush
Иначе и наш батко е сополив и затова не и биха ваксина днес, ма нищо ще изчакаме седмица дано не се зарази.
Хубав ден мамита Hug

# 61
  • Мнения: 2 231
Sunny777  и аз съм с такива зърна и също имаме проблеми с кърменето.Аз го слагам в една поза само-люлка.Гледах и други,но на картинки изглежда много по-лесно отколкото е.Аз също мисля,че не захапва добре.Ако ти е удобно пиши как се справяте с този проблем.Стискам палци да се оправяш по-бързо и да се кърмите безпроблемно.
Ronisum аз също съм секцио и ми се е случвало това което описваш,дори преди 2 дни.Нямах нищо,дори ходих няколко дни без превръзка и изведнъж -хоп.Мислех,че нещо съм се претоварила,сега почти спря.Но ти все пак се консултирай с лекар.А ти още ли си с водоустойчива лепенка и какво ти казаха-кога да я махнеш.Аз забравих да питам. Embarassed

сЕга тръгвам за към лекаря да види. А за лепенката ми я махнаха още на 8-мия ден, като ми свалиха двете "панделки" и от тогава си е гола рана. Ходя с бабешки гащи. Трябвало да ветрее раната, според лекарите.

# 62
  • Мнения: 152
Здравейте, ние днес бяхме на консултация- за 2 седмици, след изписването сме качили 600 гр.. Педи каза, че сме напълно в нормите Simple SmileSimple Smile

После направихме една разходка от 10 ч. до 14.00 в Морската градина, бебка спа почти през цялото време..много ми е послушна Simple Smile

Хубав ден

# 63
  • Мнения: 5
Оп и аз със закъснение в новата темичка Браво на Мадленка както винаги перфектна Simple Smile стискаме палци за бебче Захари

Ниееееее сме пълен филм не спим не акаме имаме колики и е АД вече нз какво да правя с всеки изминал ден се отчайвам все пвоече и повече

# 64
  • Варна
  • Мнения: 741
Привет, мили мамчета!

Да ни е честита новата темичка "РОДЕНИ" - как хубаво звучи сега и колко далечна беше в началото на годината... Laughing
Мадленка - благодарности!  bouquet

Галче, да ти е честита и жива и здрава племеничката!   bouquet Hug Много да ви радва!

Кокетка, и Малена преди около 2 седмици имаше период, в който имаше 2-3 дена с такива неспокойни и плачещи периоди. Аз реших, че е скок в растежа. Беше нахранена, чиста, здрава, всичко и беше ок, но си плачкаше. После се замислих как нашите мъници за месец качват по 1 кг и порасват няколко см. Ами 1 кило е 1/3 от теглото им! Crazy Сякаш е страшно много това за малките човечета и сигурно им се отразява по някакъв начин. Може много наивно да рзсъждавам, но ми се струва, че възможно. А ти наистина се възползвай от всички предложения за помощ и почивай и релаксирай при всяка възможност! Hug
Така като ви чета всички кърмещи мами май рано или късно имаме сходни проблеми.  Crazy И Малена се изнервя някой път като суче. Вече я разбрах обаче, че това е когато иска да ака или пиша. Тя вече ака около 4-5 пъти на ден и всеки път над мивката, малката ми умница. Отказва да ак в памперса. Памперсът има малко аки само ако е пръцнала. Направо не мога да повярвам, че т.нар. ЕБХ действа. Мъжът ми беше голям скептик, но и той се изуми.
Иначе да чукна на дърво, Малена е спокойна. Няма и колики сякаш.  newsm78 Спрях да давам и Инфакола преди 2 седмици след като педиатърката ми каза, че могат да причиняват запек. Но Малена определено не прави тези гърчещи движения и да плаче, както преди.
За сополките - аз пръскам с Риномер и после изсмуквам сополчето с аспиратор. Не и харесва много тази процедура обаче е много ефикасна.
Аз преди време си мислех, че беба е настинала, защото имаше хрипове, но педиатърката ме успокои след като я преслуша и каза, че млякото често се връща в носоглътката на малките бебчета и затова имат тези хрипчета като при настинка.

На всички мамчета с по-големи дечица, които са донесли някое вирусче от детските градини - дано отминат бързо и да не ви повтарят и бебчовците и батковците/каките да са добре! Hug



ЛЛЛ
А аз може ли да съм такъв карък - мастит, млечница и вазоспазми. Направо 3 в 1  - неустоимо предложение! Crossing Arms Тъкмо се пооправих с гадния мастит след болки и безкрайно цедене, и опаааа - млечница. Едната ареола стана лъскава и почна да се бели (това е засегнатата от мастита на гърда; от самото начало имах болки в нея въпреки че според мен беба захапва правилно; имах и разраняване по зърното, което не можа да зарастне и сигурно стана причина за млечницата). Иначе бебка няма видими симптоми.  Дано да овладеем положението . newsm78 А днес вече се убедих, че имам вазоспазми - след кърмене гледах как се променя цвета на зърното и имаше отчетлива връзка с интензитета на болката. ooooh! И не, не съм хипохондричка. Mr. Green Явно това са изпитания да ме проверят доколко съм решена да кърмя.  Crossing Arms
Шаманката, имаш ли някакви идеи за мен  - правя компреси с оцет, мажа с Дактарин гел? Нещо друго?А вазоспазмите повлияват ли се от друго освен топлина?




# 65
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета и сладки бебочета!

аз най-сетне си имам интернет отново, след голяма пауза Simple Smile
'спонтанно' се наложи да се преместим в друг апартамент /в събота това/, и сега просто не ми се говори за какво става дума... големи нерви и голямо притеснение, но дано сега да се нормалнизират нещата...

толкова много неща исках да ви споделя и да ви попитам, но също така 'спонтанно' предните хазяи си бяха спряли интернета /който ние си бяхме платили/ и разни ей такива емоции...

как се мина времето, Сара вече е на един месец, че даже и отгоре! направо не мога да повярвам как се мина времето, сякаш вчера се разхождах с голям корем, а днес моето съкровище вече е 'голямо бебе'  Heart Eyes

днес си замина майка ми - изкара около месец тук и много се привърза към Сара, чак ми стана мъчно за нея /колко и е тъжно, че се връща в БГ, а бебето остава тук/.

поне намерих Био Гая и започнах да давам; знам, че е с натрупване, но дано да има ефект...

поздрави от нас и спокойни дни и нощи Simple Smile

# 66
  • Мнения: 18
Силве, честито бебче   bouquet Дa ти е жива и здрава и много усмихната и щастлива  Hug

Галче, честита племенница   bouquet Много е хубаво да си леля, нали  Laughing

А сега отчет - днес бяхме на преглед при педиатърката в болницата (че ни е част от пакета за раждането) и тя беше много доволна от Емо, преслуша гърдичките, прави му всякакви упражнения, за да го види двигателно как се развива и го мери - 4000 гр. и 52 см, т.е. от изписването (23 дни) сме качили 1200 гр и 5 см. Доволна съм  Laughing

Последна редакция: вт, 04 окт 2011, 22:28 от Tara Wilson

# 67
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 798
Уф,най-сетне успях.Днес бяхме на очен и всичко е ОК,но след 10 дни отново ни викат на преглед.Разширяваха ни зениците.Утре ще ходим на хирург.

# 68
  • Мнения: 639
Amorevole, благодаря ти много за изчерпателният отговор. За съжаление аз втори ден не успявам да се свържа с педито и вече съм много бясна. Телефонът й е изключен или не отговаря  #Cussing out
Относно нервното сукане: От изброените най- вероятно проблемът е в по- силната струя. Тъй като винаги започваме кърменето с леко изцеждане с помпа, за да намалим напрежението в гърдата и за да издърпаме зърното (в противен случай малчо го захапва и дърпа), ми прави впечатление, че струята е силничка. Освен това неврността му е предимно в началото на кърменето и към края.
За правилното позициониране - решила съм да опитвам докато ни се получи и няма да се откажа. Най- вероятно ще посетя и бебшкото кафе или ще се свържа с координатор (от София съм) за среща. Според мен голямо значение има и факта, че гърдите ми са.... нестандартни. Формата им е такава, че зърната ми не сочат напред, а в страни (към ръката), което още повече затруднява правилното позициониране.
Относно болезнените зърна: Вече съм сигурна на 100 % че става въпрос за гъбички, тъй като имам почти всички симптоми (болките и бодежите в зърната и гърдите, побелялото езиче, цъкащият звук, побеляване на зърната и промяна в структурата на тъканта и т.н. ). От снощи третирам зърната и устичката на Дани с Дактарин и се надявам скоро да има ефект. Междувременно обаче зърната ми са силно разранени и болката най- вече при засукване и при пускане е много силна и това най- вероятно се отразява на бебо (понякога го кърмя със сълзи). Сега се замислям за протектори, които да използвам поне през кърмене, за да осигурявам по- дълга почивка на зърната.
Заизцеждането: Той се храни изключително и само от една гърда и това количество му стига. Сед това обикновено в същата гърда има останало мляко, което аз доизцеждах (20 - 40 мл.) До колкото разбирам по- правилният вариант е да изцеждам гърдата от която не е сукал, а какво да правя с тази от която е сукал ? Да я доизцеждам ли или да оставям количеството, което той не е изсукал ?
Извинявам се за многото въпроси, но наистина мис е иска да се справим с кърменето и да си папка бебчо колкото се може по- дълго кърма. Снощи се принудих и изцедих известно количество кърма и му я дадох от биберон, тъй акто вече зърната са ми много разранени. Цяла вечер се чувствах супер гузна и ми се плачеше, че не можем да се справим  Cry


Sunny 777, добро начало е, че вероятно си открила причинителите на болезнените и разранени зърна (неправилно позициониране и евентуална млечница), както и „дразнителят” за нервното сукане на Даниел (силна струя). За млечницата наистина трябва да се консултираш с педиатъра (ако има такава инфекция, как се е повлияла от Дактарина и необходими ли са и други мерки) – дано скоро да успееш да се свържеш с нея!

Това, че зърната ти сочат в страни, по-скоро не е пречка за добро засукване. За позиционирането на бебето – също много правилно си се ориентирала да опитваш различни пози – докато откриеш такава, в която и двамата се чувствате комфортно.
Можеш да придържаш гърдата или да подпреш с навита кърпа, да нагласиш бебето по гърдата. Друго, което би могло да има добър ефект при вас, е да използваш гравитацията – щом предполагаш, че силната струя го дразни, да опиташ да го кърмиш в поза, при които гравитацията пречи на стичането на млякото (т.е гърдата е по-ниско, а главата на бебето идва отгоре).
Според много майки т.нар. биологично” кърмене или известно още като „безгрижно/полегнало кърмене”, е удобно както за тях, така и за бебетата им.  Тази поза може да се направи на диван, люлеещ се стол или такъв с пружинираща или отпускаща се назад облегалка, в легло и т.н. Основната разлика от другите пози е, че тялото на майката поддържа и подкрепя бебето, а не възглавници, скута или ръцете й. Просто се обляга назад и оставя бебето удобно да се нагласи отгоре и и да суче. Гърбът и кръстът на майката не се натоварват, ръцете и са свободни да гали бебето, да го гушка, да държи книга/списание/дистанционно/чаша вода – каквото още се сетиш, а бебето е приятно гушнато в мама, и не на последно място – ако сте безопасно полегнали така, можете и да подремвате заедно. Възможно е тази поза да сработи при вас (бебето да е склонно да засуче по-добре, и гравитацията да пречи на силната струя да го дави). Може да опиташ различни варианти как да поставиш бебето.

При всички случаи, важно е детето да поеме не само зърното, но и част от ареолата. Самият механизъм на сукане е такъв, че бебето засуква дълбоко, зърното попада назад, до т.нар. „меко небце” (като на клипчето, което ти дадох в предния си пост) . Ако бебето е засукало плитко, то зърното достига само до твърдото небце, търка се в него и от това може да се травмира и разранява.
Понякога детето не може да засуче достатъчно дълбоко, ако има някаква анатомична особеност – например, къса юздичка или високо небце. Ако прецениш, когато се видите с педиатъра, може да я помолиш да погледне Дани и за това.

Знам колко неприятно и стресиращо може да е кърменето, когато е съпроводено с болка и съжалявам за това, че я изпитваш. Доста майки споделят, че много са им помогнали въздушните бани (т.е. гърдите да са голи колкото може по-дълго време); да се оставят капчици кърма по зърната (тя има антибактериално действие); мазането с крем от чист ланолин (не е необходимо отмиването му преди кърмене); изплакването на гърдите само с топла вода, без третиране на зърната с миещи препарати и без търкане (да не се мият гърдите преди и след всяко кърмене, а само при обичайния за деня душ). В моментите, когато ти е по-удобно да си облечена, може да е подходящо да носиш гръдни щитове или да опиташ да си направиш домашни такива (две по-дълбоки малки цедки от пластмаса с изрязани дръжки, с помощта на които зърното да е отделено в нещо като въздушен джоб от бельото и да не се допира до него).

Някои майки сподеят, че са кърмили по-безболезнено с протектори, а други – че те по-скоро са имали негативно влияние за разранените им зърна и/или за лактацията им. Как мислиш - дали е вариант за теб да изчакаш малко, за да видиш дали ще успеете да подобрите засукването и да облекчиш болката, и едва след това (ако не чувстваш облекчение), да пробваш и с протектори?

Спомена, че Дани понякога прави по-големи паузи, но пълни добре памперсите – дали можеш малко по-конкретно да определиш – по колко кърмения общо на денонощие ви се събират и по колко пълни (наакани и напишкани памперса)?
Ако изглежда, че на бебето му стига кърмата ти (споделяш, че и от едната гърда му е достатъчно), НЕ целиш съхранение във фризера и не усещаш препълване и напрежение в гърдите си - тогава по-скоро не е необходимо да се изцеждаш. Ако се изцеждаш допълнително, така подаваш сигнал на организма си, че изсуканото от бебето мляко не му е достатъчно и трябва да се произведе още и това би могло да предизвика хиперлактация.

Не бива да се обвиняваш и да се чувстваш гузно – боли те, уморена и притеснена си, а и хормоните те правят по-емоционална и чувствителна. Не се притеснвай да питаш – разбираемо е, че сега те вълнуват много въпроси и ти е необходима информация, за да прецениш как да постъпиш и какво ще е най-подходящо за твоето бебе и за теб. Питай спокойно, насреща сме. Hug

А ако мислиш, че лична среща ще ти бъде по-полезна, можеш да се свържеш с Ла Лече Лидер или помощник за кърмене – това са контактите в сайта на ЛЛЛ, а това – в страницата във ФБ на Софийската ЛЛЛ група. Друга възможност е да посетиш някое от събитията, организирани от ЛЛЛ – следващата лекция в София е в неделя (9 октомври) от 11ч. в клиника „Щерев”.

# 69
  • Мнения: 644
Благодаря на консултатите от ЛЛЛ за разясненията по моите въпроси и проблеми.
При нас нещата продължават да са все така, но аз съм една идея по - спокойна, че правя всичко необходимо, за да осигуря нужното на своето дете и приемам мрънканиците и нервността доста по - леко.

Бих искала да попитам и още няколко неща, стига да не прекалявам  Blush

Единият от въпросите ми е по - скоро хипотетичен на този етап, но все пак искам да съм подготвена.
Другата седмица имаме консултация при педиатърката и според други мами от квартала, които са нейни пациенти, при това наддаване, което Андрей е направил за няма и месец от изписването - близо 1400 гр. според домашния кантар, тя ще ме посъветва да спра нощното кърмене. И тук възникват няколко въпроса:
1. Нужно ли е да спирам нощното кърмене само заради наддаването? Изобщо до кога е приемливо да се кърми и нощем?
2. Ако е нужно да спираме нощното кърмене, то кое да спра - Андрей се храни около два - три и около 5-6 часа през нощта?

На следващо място - кога се очаква да започнат по - големи паузи между кърменията и бебето да изгражда някакъв режим?

Благодаря предварително за отделеното време и внимание   bouquet
 


Гери, дано скоро разрешите вашите проблеми, че хич не е хубаво така  Praynig

Галче, честито   bouquet Живи и здрави  Hug

Иве, дано всичко е наред Praynig

Лиле, Тара, браво на бебоците  Hug

Здравче, да знаеш как ме успокои, че и теб са те налегнали същите неволи  Mr. Green Майтапът настрана, хич не е приятно това мрънкане и недоволстване, но като прочета, че и други срещат подобни трудности, се успокоявам, че явно не в мен е проблемът и правя каквото е нужно за комфорта на бебето.
Дано скоро отшуми този период при вас  Hug

Q-T, добре дошла в Родени  Hug Hug Hug
Дано се оправиш с гърдите в най - скоро време, направо жал ми става като чета какви проблеми си имате  Sad Да цункаш малката Маленка  Hug
И аз искам да пробвам с ЕБХ, но Андрей ака само докато се храни и няма как да стане засега. Пишото пък изобщо и не разбирам кога го прави. Явно при нас трябва да мине малко време или пък аз повече да се загледам в него  Thinking
Иначе браво на вас с Малена за постиженията. Моля те, като имаш време, ще ми пуснеш ли материалите, които си чела по въпроса?
А пък за помощта - аз съм готова да приема, но не ми предлагат такава, каквато аз искам. Може да звучи егоистично и ревниво от моя страна, но нямам нужда от помощ за детето, още повече, че той се успокоява само с мен, дори и с баща си мрънка и трудно се получават нещата, а какво остава да го дам на някоя от бабите, като те са напълно непознати хора за него  Thinking
Днес дори по този повод получих ценния съвет, че ако не го социализиам от малък, ще си остане залепен за полата на мама  Mr. Green Ми как да социализирам едномесечно бебе, което само иска да цока и да го гушкам?? Уф...айде, да не се ядосвам пак  Laughing

Хубава вечер на всички  Hug

# 70
  • Мнения: 1 056
Е хайде и аз да се запиша Mr. GreenМадленка благодарности мамче  bouquet
Силве,да е жива и здрава малката ти принцеса и много радост да ви носи Laughing
На бебчо Захари стиснати палчета за бързо възстановяване Peace
Тарка,твоето сладко момче надмина моя бузанчо и сега не знам как ще се докопаме до нейно кралско величие Рада Mr. Green LaughingАз да кажа ,че моя бузан е цицоман hahahaНищо друго в този живот няма значение, дупето сухо и цицата в устата и живота е песен.Имаме проблем с иновациите .Баща му, му взе шезлонг с  екстри -реве та се къса ,лежи ми на  колената.Излизаме на разходка с количката рев и изобщо не му хареса да го друсам по алеите около блока Mr. GreenНо в леглото е рай спи като пич Laughing
Ивка ,палчета миличка за Вики  Peace
Кокетка, Hug
Лека мами,че през нощта ставаме да ядем Mr. Green и ще лягам ,че аз лежах цяла бременност ама сега пак ми се спи Laughing

# 71
  • Варна
  • Мнения: 741
КокеткаHug
Уби ме това за социализацията на бебо! Joy Joy Joy Естествено, че той има нужда сега най-много от теб! И те разбирам, че не ти предлагат помощ, каквато искаш. И аз съм така. Свеки дойде уж да ми помага и много настояваше и беше силна-вилна. Ма аз хич не съм я усетила тая помощ.  Thinking Тя гледа все да докопа беба и да е отгоре и и да и говори на бебешки език (което мен доста ме дразни). Имам чувството , че чака само да се обърна и да я награби. А то детето си иска при мен и аз я виждам кога иска да яде, кога да спи, кога да пиша и т.н. А аз си готвя, чистя и т.н. Помага ми с неща като гладене и пазарене, които и аз мога без проблем да си свърша. А за другите изнервящи неща няма да говоря, че да не занимаваме момичетата тук.
За ЕБХ ще ти пусна материали на лични. Не се тревожи - и Малена акаше докато я кърмех. Но постепенно спря и си чака да я разголя над мивката. Grinning  Пишетата и на мен са ми по-трудни, ама не се и вманичачвам, че да не се стресирам допълнително или пък да тормозя и нея.
И с голямо закъснение  Embarassed Честита месечинка на Андрей!  bouquet

# 72
  • София
  • Мнения: 328
Шаманката пак ме хвърли в размисъл, тъкмо се бях успокоила Mr. Green Mr. Green Mr. Green. За водичката, ясно, още утре започвам с лъжичката, искам да съм сигурна всъщност пие ли му се. А за залъгалката преди бяхте дали една връзка към статия, но тогава я прехвърлих набързо, тъй като не ме касаеше, но сега не я откривам, може ли отново да ми я пуснете. чета някои неща, но точно това не го откривам.

# 73
  • Мнения: 21
Кокетка, Q-T, все едно за моето съкровище чета. И моите емоции са същите като вашите. Ето в събота беше на гости и пак ми вдигна кръвното с непрестанното завиране в детето и говоренето на глупости на "бебешки". И с яденето направо ми лази по нервите, след онзи хит, че ми е нехранителна кърмата, сега имаме нов репертоар. Малката яде в 9, аз станах към 8, в момента, в който разбра, че съм будна, веднага дойде в стаята да я гледа, докато спи и да я пиполи и то детето се събуди. И аз докато се мия в банята, я чувам "Гладна ли си, бабо? Искаш да цокаш, ей сега мама ще даде." Обяснявам аз, че й е рано, че си има режим и че още не е огладняла и отивам да се обличам и оправям и я чувам как продължава :"Гладничка ли си бабче, ама мама не дава. Няма миличка, мама след малко ще те нахрани. Ох на баба бедната гладна душичка..." И предния път като беше тук, същата работа, не мога да разбера каква е тази мания с това ядене, ми то не може пък непрекъснато само да плюска това дете. Още повече, че Радина си хапва доста добре и сама си дава сигнали през равни интервали (часовникът мога да си сверявам по нея). Ама нейсе: търпя я, добре че идва рядко. Извинявам се, ако съм ви досадила, но и не знам как да постъпя, защото като спомена нещо и милото ми се сърди (нормално, майка му е, а и тя от добри чувства го прави). Но мен това поведение ме притеснява от сега, защото си го представям след години как ще се превърне в едно непрестанно тъпчене на детето с какво ли не. Както една моя близка ми е споделяла, заварила детето на гърнето, а свекърва й му бута филия с лютеница в устата  Joy

Хайде оставям ви сега, че да поспим, до утре Simple Smile

# 74
  • Мнения: 3 718
Имам един бърз въпрос към Шаманката и ЛЛЛ, много се притеснявам - с педиатъра говорих, но нейният отговор не ме задоволи особено (както обикновено, де) :
Водят ли коликите и запекът до загуба на апетит при бебета на почти месец?
- моето бебче се роди недоносено - в първия ден от 37-та седмица, беше 2370 гр, спадна до 2 кила за първите си 3 дни, направи инфекция в болницата и бяхме 5 дни на антибиотик в интензивното...днес сме 3 кг и на 26 дни. Разказвам това, за да покажа колко много ни е необходим здрав апетит и правилно хранене. Само на кърма сме, на поискване. Аз имам кърма и за още едно бебе, но напоследък малката губи апетит, изпуска хранения - изобщо не иска да захапе гърдата или ако захапе суче не повече от 5 минути. Явно страда заради коремчето, защото се напъва постоянно да ака, гърчи се, плаче, но по постовете на другите мами съдя че коликите и запекът при техните бебета не водят до загуба на апетит! Тази и предната нощ Малечка се събуждаше за хранене, но щом я поставя започва да се дърпа и врещи и  така две нощи подред нищо не яде! Същото ни се случва и през деня, аз цедя и съхранявам кърма във  хладилника и фризера, навсякъде накъдето се обърна из къщи са бутилки с кърма. Педиатърът каза че бебета били на моменти и че всичко било наред да не се притеснявам, ама как ще порастне ако не яде???
Благодаря предварително и се извинявам ако въпросът ми е неадкватен.

ГЕРИTO, разбирам колко си притеснена, сега колко хранения имате в денонощие? По колко мокри и колко наакани пелени сменяш за 24 часа? А каква е консистенцията на изаканото? Колко често цедиш и в какви количества? В кой момент на кърменето започва да се сърди момиченцето ти?

Би ли опитала, дали има положителен ефект когато предложиш на бебето си по-празната гърда като първа? Дали е възможно силната първоначална струя да предизвиква дискомфорт? Опитвала ли си да дохранваш и как реагира бебето ти, ако си го правила?

Спокойствието, към което призовава педиатъра ви вероятно ще помогне най-малкото за да излъчваш увереност, която бебето ти да усети и да помогнеш на хормоните да си свършат работата. Нормално е да е трудно постижимо, но можеш да опиташ да гушкаш много момиченцето си, с хубав контакт кожа до кожа, с опряно в теб коремче, за да се чувства и тя максимално комфортно.

Не е изключено, но е малко вероятно коликите да водят до липса на апетит. Ако те притеснява чисто здравословна причина, предвид инфекцията и антибиотика, които е приемала, може да е удачно да си консултираш с лекаря.


Na mama Misheto, надявам се да не съм нарушила спокойствието ти, просто предоставям информация, която може да е полезна и на базата на която всяка майка да намери удачния подход  Simple Smile
Ето статиите за залъгалките:
Какво трябва да знам преди да дам на кърменото си бебе биберон-залъгалка?
Биберон-залъгалки: факти и проучвания

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт